Petak, 31.01.2025 | 11:04
IZVOR: kolektiv.me

Nevjerovatni Krivokapić: Mučio 50. igrača svijeta i osvojio Kinu!

Podgoričanin Aleksa Krivokapić namučio je 50. tenisera svijeta Žinže Žang, na dejvis meču koji je igran između Kine i Crne Gore.




Foto: Kolektiv.me

On je izgubio po setovima 4:6, 4:6, ali nije odustajao i dobro namučio Žinženga. O kakvom se igraču radi, dovoljno govori da je na nedavnom Australijan openu (AO) igrao u pet setova sa Runeom.

Foto: Kolektiv.me

Krivokapić je pobrao sve simpatije publike u Kini, pa su brojni gledaoci željeli njegov autogram, što potvrđuju i fotografije koje smo dobili iz Kine.

Prvog dana igrala su se dva singla - od 11 sati po lokalnom vremenu, odnosno u petak u zoru od 04.00 sata po našem vremenu na teren su izašli Žie Ciu (280. na ATP listi) i najbolji crnogorski teniser Petar Jovanović, a zatim je Aleksa Krivokapić odmjerio snage sa trenutno 50. igračem svijeta.

Za subotu je predviđen duel dublova, u kojem će Jovanović i Krivokapić igrati protiv Fedžing Sana i Ridžel Tija, a onda još dva singla ako bude potrebno.

Foto: Kolektiv.me

Ovaj meč trebalo je da bude igran u Crnoj Gori, ali je za organizaciju bilo potrebno 100 hiljada eura. Zbog toga je Teniski Savez Crne Gore odlučio da domaćinstvo prepusti Kini.

Sjajan meč odigrao je i Petar Jovanović.

Petar ostvario odličan rezultat uprkos porazu: 4:6, 6:7.

NR Kina koja ima dva igrača u Top 50, apsolutni je favorit u ovom meču, a ovo će biti dobro iskustvo za mlade tenisere iz Crne Gore na velikoj sceni.

Ono što je dodatno uticalo na poraze crnogorskih tenisera je i to što su na teren izašli posle 16 sati putovanja od SAD gdje se nalaze na koledžu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Saska
31.01.2025 13:10

Bravo za buduceg sampiona!

7 0

Šaranoviću stan od države za 6.324 eura, dva dana kasnije ga prodao za 61.500 eura

Utorak, 17.02.2026 | 14:38

Nevladina organizacija MANS objavila je da je uhapšeni nekadašnji direktor Uprave za imovinu, Blažo Šaranović, svojevremeno dobio od države stan u Tološima po povlašćenim uslovima i platio ga 6.324 eura, a dva dana kasnije ga prodao za 61.500 eura.

Tomaševo: Auto sljetjelo u rijeku, četiri osobe povrijeđene

Utorak, 17.02.2026 | 14:11

Četiri osobe su povrijeđene kada je vozilo sletjelo u rijeku Ljuboviđu u mjestu Tomaševo.

Novi Sad: Studenti se izvinili Joanikiju zbog događaja na protestu

Utorak, 17.02.2026 | 18:01

Studenti u Novom Sadu uputili su javno izvinjenje mitropolitu crnogorsko-primorskom Joanikiju, zbog negodovanja koje mu je bilo upućeno sinoć tokom ulaska u zgradu Srpskog narodnog pozorišta.

Radulović: Zbunjujuće zbog čega se Bratićka tereti

Srijeda, 18.02.2026 | 08:59

Novinar Zoran Radulović, komentarišući privođenje i hapšenje bivše ministarke Vesne Bratić, ističe da hapšenje izaziva zbunjenost jer se Bratić ne tereti za nezakonito smjenjivanje direktora škola, već zato što nije smijenila druge koji su takođe ušli u zonu kršenja zakona. Osvrćući se na slučaj odbjeglog Miloša Medenice, Radulović dodaje da smo minulih nedjelja svjedočili da institucije ne razumiju svoj posao i da ne komuniciraju o poslovima koji su im zajednički, te da je potpuno svejedno da li se na ekranima pojavljuje vještačka inteligencija ili zaista Medenica – ključno je pitanje ko nije obavio svoj posao i zašto Medenica nije u pritvoru.

Đorđević o klupi Partizana: Sve je moguće

Utorak, 17.02.2026 | 19:48

Aleksandar Đorđević nije odbacio mogućnost da sjedne na klupu Partizana.

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 18.02.2026 | 13:43

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

FAZ: Vučić spreman da se odrekne prava veta ako bi to omogućilo Srbiji ulazak u EU

Srijeda, 18.02.2026 | 13:33

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić spreman je da se odrekne prava veta, ako bi to omogućilo ulazak u Evropsku uniju, ali je takva mogućnost među političarima i stručnjacima sporna jer bi u praksi dovela do stvaranja dvije klase članica Unije, piše Frankfurter algemajne cajtung (FAZ).  

Laketić: Blokiraćemo račune Baroviću ukoliko se utvrdi da postoji krivično djelo

Srijeda, 18.02.2026 | 13:30

Direktor Poreske uprave Sava Laketić kazao je da će, ukoliko nadležni organi utvrde da postoji krivično ili prekršajno djelo kada je riječ biznismenu Veselinu Baroviću, biti preduzete sve zakonom dozvoljene mjere prinudne naplate, uključujući i blokadu računa.  

Mandić: Sloga, sigurnost i međusobno uvažavanje predstavljaju osnov napretka Crne Gore

Srijeda, 18.02.2026 | 13:03

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitku reisu Islamske zajednice u Crnoj Gori, Rifatu ef. Fejziću, povodom nastupanja mjeseca Ramazana i tim povodom poručio da sloga, sigurnost i međusobno uvažavanje predstavljaju osnov napretka države.  

ASP: Cijena puta kroz Klisuru dostigla 63,1 milion

Srijeda, 18.02.2026 | 12:45

Za kontroverzni projekat izgradnje puta od Lubnica ka Jezerinama, sa probijenim tunelom Klisura kroz planinu Bjelasica, u poslednjem mjesecu prošle godine plaćeno je novih 818 hiljada eura, čime je cijena dostigla preko 63,1 miliona i proizilazi da se posao plaća već punih deceniju, saopštili su danas iz Akcije za socijalnu pravdu.

Milatović: Radnici zaslužuju sigurnost, a ne privremena rješenja

Srijeda, 18.02.2026 | 12:35

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović proglasio je Zakon o izmjeni Zakona o unutrašnjoj trgovini vodeći računa isključivo o interesima radnika u trgovini, ali sa zahtjevom da se Ustavom garantuje neradna nedjelja jer je to jedino rješenje koje donosi sigurnost za radnike. 

Spajić: Efikasan pravosudni sistem i nastavak reformi prioritet i u narednim mjesecima

Srijeda, 18.02.2026 | 12:25

Efikasan pravosudni sistem i nastavak reformi prioritet je i u narednim mjesecima, poručio je premijer Milojko Spajić, koji je danas razgovarao sa evropskim komesarom za pravosuđe Majklom Mekgratom.

Preminuo bivši član Predsjedništva BiH Borislav Paravac: Sudilo mu se za ratne zločine

Srijeda, 18.02.2026 | 12:20

Borislav Paravac, bivši član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, preminuo je u 84. godini nakon duže i teške bolesti.

Živković: Hapšenja direktno skopčana sa društveno-političkim dešavanjima, vidjećemo da li se dešava nešto krupno

Srijeda, 18.02.2026 | 12:11

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković u Drugačijoj radio vezi istakao je da nema sumnje da će 2026. biti ispunjena hapšenjima.

Fejzić: Neka ramazan bude prilika da dodatno učvrstimo međusobno poštovanje, komšijsku bliskost i povjerenje među svim ljudima

Srijeda, 18.02.2026 | 11:50

Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić uputio je čestitke povodom početka mjeseca Ramazana.