Ponedjeljak, 03.02.2025 | 11:07
IZVOR: b92.net

"Da je Novak ovo uradio, doživotno bi ga diskvalifikovali"

Skandal sa Dejvis kupa između Čilea i Belgije prokomentarisao je na zanimljiv način teniser Nikoloz Basilašvili.




Foto:YouTube screenshot/TENNIS TALK with Cam Williams

Basilašvili se osvrnuo na detalj sa meča Zizua Bergsa i Kristijana Garina, kada je Bergs ramenom skoro pa nokautirao Garina, ali na kraju dobio meč i svojoj zemlji obezbijedio prolaz dalje.

To se desilo jer glavni sudija i supervizor nisu procijenili da Bergsa zbog, doduše nenamjernog, udaranja protivnika treba diskvalifikovati, a pobjeda mu je dodijeljena jer je Čileanac odbio da nastavi duel.

Basilašvili je ostao šokiran potezom odgovornih ljudi Dejvis kupa i osvrnuo se na brojne nepravde koje je doživio Novak Đoković, aludiravši na to da bi kazna bila mnogo rigoroznija da je on bio na mjestu Bergsa.

"Da je Novak ovo uradio, doživotno bi ga diskvalifikovali – šta koji ku**c?", napisao je Basilašvili na svom Instagram profilu.

Đoković diskvalifikovan za nenamjeran potez na US openu 2020.

Na šta je tačno aludirao gruzijski teniser ne možemo da znamo, ali možemo da pretpostavimo da je US open 2020. godine i situacija kada je Đoković diskvalifikovan usred meča.

On je tada, podsjetimo, nenamjerno lopticom pogodio ženskog linijskog sudiju u vrat, nakon što je nonšalantno ispucao lopticu ka ivici terena nakon izgubljenog gejma.

Novak nije imao namjeru nikoga da povrijedi, niti je sila kojom je ispucao lopticu bila prejaka, ali je odlučeno da bude diskvalifikovan jer je uradio nepotreban potez nakon završetka gejma.

Iako nije imao ni opomenu, nakon vijećanja supervizora diskvalifikovan je sa US opena, a nakon toga je viđen bezbroj sličnih, a najčešće i mnogo gorih poteza tenisera, posle kojih maltene niko nije diskvalifikovan ni sa jednog turnira – pa čak ni kada bi nekoga pogodili lopticom u glavu iz bijesa.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mladić čije je tijelo pronađeno na gradilištu u Budvi preminuo prirodnom smrću

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:10

Iz Uprave policije nezvanično su Portalu RTCG saopštili da je mladić čije je tijelo juče pronađeno u Budvi A.A.M. (34), koji je državljanin Saudijske Arabije.

Rad iznad 36 stepeni se ne preporučuje, poslodavci moraju zaštititi zaposlene

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 09:58

Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga, u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore, objavilo je preporuke za rad na otvorenom tokom ekstremno visokih temperatura, sa ciljem smanjenja rizika po zdravlje i bezbjednost zaposlenih. Posebno se upozorava da rad na temperaturama iznad 36 stepeni ne treba organizovati, osim u situacijama kada su ugroženi ljudski životi ili materijalna dobra od društvenog značaja.

Ćavi: Mesi je Majkl Džordan fudbala

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 09:51

Lionel Mesi ostavio je neizbrisiv trag u istoriji fudbala, a među onima koji su ga najbolje upoznali svakako je Ćavi Ernandez. Nekadašnji vezista i trener Barselone još jednom je govorio o svom dugogodišnjem saigraču, ne štedeći riječi hvale za argentinskog asa.

Đoković zadržao osmu poziciju na ATP listi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:08

Srpski teniser Novak Đoković zadržao je osmu poziciju na danas objavljenoj ATP rang-listi, koju i dalje predvodi Italijan Janik Siner.

Za vikend uhapšeno 106 vozača, 54 saobraćajne nezgode

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 10:12

Na crnogorskim putevima tokom proteklog vikenda, od 19. do 21. juna, evidentirane su 54 saobraćajne nezgode u kojima je šest osoba zadobilo teške, a 22 lake tjelesne povrede, saopšteno je iz Uprave policije.

Požar na granici Crne Gore i Hrvatske: Vatra zahvatila šumski pojas

Utorak, 23.06.2026 | 09:45

Požar koji je večeras izbio u pograničnom području između Hrvatske i Crne Gore zahvatio je šumski predio u blizini granice, a vatrogasne ekipe prate razvoj situacije na nepristupačnom terenu, piše Dubrovački dnevnik.  

Postoji logično objašnjenje - zašto automobil ljeti pokazuje veću temperaturu

Utorak, 23.06.2026 | 09:25

Zbog položaja u vozilima termistori prvenstveno mere temperaturu toplote koja zrači sa tla

Novi izvještaj o termoelektranama na ugalj: Crna Gora mora pokazati da li je rekonstrukcija TE Pljevlja dala rezultate

Utorak, 23.06.2026 | 09:23

Novi izvještaj CEE Bankwatch Network-a „Comply or Close“ za 2026. godinu pokazuje da zagađenje iz termoelektrana na ugalj na Zapadnom Balkanu i dalje ozbiljno odstupa od standarda koje su zemlje regiona preuzele kroz Ugovor o osnivanju Energetske zajednice. Izvještaj ukazuje na dugogodišnje probleme u sprovođenju propisa, kašnjenja u modernizaciji postrojenja i potrebu da se efekti ulaganja u smanjenje zagađenja ocjenjuju na osnovu potpunih i provjerljivih podataka, navodi Eko-tim.

Nije Džulija Roberts: Ko je zapravo “žena matematika“ iz viralnog internet mima?

Utorak, 23.06.2026 | 09:15

“Džulija Roberts i matematika“, “žena sa formulama“ ili jednostavno “Math Lady“ samo su neki od naziva za jedan od najpoznatijih internet mimova, koji se širom svijeta koristi više od decenije.

Pričali smo, zanimljivo je: Laković se pridružuje Evropskom savezu?

Utorak, 23.06.2026 | 09:04

Razgovarao sam s predstavnicima Evropskog saveza prije 20-ak dana, kad su mi predstavili ideju te nadstranačke platforme. Koncept je svakako zanimljiv, međutim, tom prilikom nismo konkretno pričali o modalitetima potencijalne saradnje.

Pljevlja: Maloljetnik osumnjičen za nanošenje teških tjelesnih povreda sugrađaninu

Utorak, 23.06.2026 | 08:51

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“ – Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja rasvijetlili su krivično djelo sa elementima nasilja i protiv maloljetnika starog 17 godina podnijeli krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinio krivično djelo teška tjelesna povreda na štetu sugrađanina.

Bojović Kneževiću: Ostavite moju porodicu van političkih obračuna

Utorak, 23.06.2026 | 08:45

Dragan Bojović odgovorio je na navode lidera DNP-a Milana Kneževića, poručujući da političke razlike i neslaganja ne smiju biti razlog za napade na članove porodice.  

Pretpostavka nevinosti iza rešetaka: Crna Gora zatrpana pritvorenicima

Utorak, 23.06.2026 | 08:43

Nedovoljna primjena alternativnih mjera pritvoru može dovesti do kršenja ljudskih prava i pretpostavke nevinosti, ocjenjuje za RTCG član Sudskog savjeta Rade Ćetković.

Gorivo jeftinije sedam do 11 centi

Utorak, 23.06.2026 | 08:40

Sve vrste goriva će od danas su jeftinije sedam do 11 centi, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Damjanović o strancima: Ne tjerati strance koji doprinose ekonomiji

Utorak, 23.06.2026 | 08:26

Crnogorska ekonomija danas je dominantno oslonjena na sektor usluga, u prvom redu na turizam, a velikim dijelom zavisimo i od stranih direktnih investicija.