Utorak, 04.02.2025 | 10:33
IZVOR: rtcg.me

Dukić NOVI PREDSJEDNIK Sportske komisije COK-a

Sportska komisija Crnogorskog olimpijskog komiteta izabrala je jedriličara Milivoja Dukića za novog predsjednika Komisije. Dukić će obavljati ovu funkciju do kraja 2028. godine.




Foto: arhiva, Instagram screenshot/crnogorski_olimpijski_komitet

Sastav Sportske komisije ostaje nepromijenjen, a članovi su Draško Brguljan (vaterpolo), Majda Mehmedović (rukomet), Marija Vuković (atletika), Danka Kovinić (tenis), Bojan Kosić (skijanje) i Filip Radović (para sport).

Sportska komisija Crnogorskog olimpijskog komiteta osnovana je s ciljem zastupanja stavova i interesa crnogorskih sportista i sportistkinja, osiguravajući da njihov glas bude uključen u proces donošenja odluka u okviru COK-a. Komisija služi kao most između sportista i rukovodstva COK-a, promovišući olimpijske vrijednosti i zagovarajući prava i odgovornosti sportista unutar Olimpijskog pokreta.

Misija Sportske komisije je zaštita prava sportista i sportistkinja, pružanje platforme za njihovo zastupanje i aktivno doprinošenje razvoju sportskih politika i inicijativa koje su u interesu sportista u Crnoj Gori. Komisija će zastupati i štititi prava i interese sportista i sportistkinja na svim nivoima, pružati mišljenja i savjete o politikama, programima i odlukama COK-a koje se tiču sportista, te promovisati čisti sport podržavajući antidoping inicijative i zalažući se za etičku praksu. Takođe, podsticaće obrazovanje i lični razvoj sportista i sportistkinja tokom i nakon sportske karijere, osiguravati njihovo aktivno učešće u procesima donošenja odluka unutar COK-a i djelovati kao veza između crnogorskih sportista i sportskih komisija MOK-a i EOK-a.

Pored toga, Sportska komisija će učestvovati na evropskim i međunarodnim forumima sportista, sarađivati sa Klubom crnogorskih olimpijaca, kao i sa sportskim komisijama nacionalnih sportskih saveza radi razmjene iskustava i informacija o položaju bivših, sadašnjih i budućih vrhunskih sportista i sportistkinja. Takođe, planirano je organizovanje Sportskog foruma u Crnoj Gori najmanje jednom tokom trajanja mandata.

Članovi Sportske komisije zastupaju interese sportista i sportistkinja unutar COK-a, aktivno učestvuju u sastancima Komisije i doprinose diskusijama i inicijativama. Njihova uloga uključuje promociju olimpijskih vrijednosti, podršku principima fer-pleja, inkluzije i rodne ravnopravnosti, kao i angažman u komunikaciji sa sportistima kako bi prikupili povratne informacije i prenijeli ih rukovodstvu COK-a. Predsjednik Komisije djeluje kao glavni predstavnik sportista unutar COK-a, koordinira aktivnosti i sjednice Komisije i redovno obavještava Upravni odbor COK-a o aktivnostima i preporukama Komisije.

Ovim izborom, Sportska komisija nastavlja svoj mandat s jasnim ciljem da unaprijedi položaj sportista u Crnoj Gori i osigura njihovu aktivnu ulogu u razvoju sportskih politika.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrane ulaska nijesu put kojim treba da idemo

Subota, 27.06.2026 | 08:24

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

Tramp uoči objave vojske novinarima u Bijeloj kući nagovijestio novi napad na Iran

Subota, 27.06.2026 | 08:34

Predsjednik Donald Tramp je u petak (26. juna) nagovijestio američki odgovor na iranski napad na teretni brod, a što se i dogodilo.

Skaloni potvrdio, Mesi na klupi protiv Jordana

Subota, 27.06.2026 | 08:46

Fudbaleri Argentine u noći subota na nedjelju (04.00) protiv Jordana igraju meč trećeg kola Svjetskog prvenstva, a taj duel će na klupi početi Lionel Mesi.

Dijaspora u Njemačkoj Bečiću i Šaranoviću: Ponižavajuće da se oni koji su pomagali državi brišu iz političkog života

Subota, 27.06.2026 | 09:21

Savez Asocijacija Crne Gore u Njemačkoj uputio je otvoreno pismo potpredsjedniku Vlade Aleksi Bečiću, ministru unutrašnjih poslova Danilu Šaranoviću i svim drugim institucijama i političkim subjektima koji se zalažu za najavljene izmjene Zakona o registrima prebivališta i boravišta. Iz Saveza upozoravaju da će njegovo eventualno usvajanje dovesti do brisanja hiljade građana iz biračkog spiska i ugrožavanja njihovih Ustavom zagarantovanih prava.

Ćulafić: Usvojen predlog Natura 2000 mreže, prelomni trenutak za zaštitu prirode

Subota, 27.06.2026 | 10:24

Vlada Crne Gore je na, predlog ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjana Ćulafića, usvojila Informaciju o predlogu područja ekološke mreže Natura 2000 u Crnoj Gori, koja predstavlja jednu od ključnih obaveza u okviru završnog mjerila za Poglavlje 27 – Životna sredina i klimatske promjene.

Bijelsa: Nismo imali sreće, preuzimam odgovornost za neuspjeh

Subota, 27.06.2026 | 15:30

Urugvaj je na dva uzastopna Svjetska prvenstva takmičenje završavao u grupnoj fazi. Selektor te selekcije Marselo Bijelsa da nisu imali sreće

Kako lakše kontrolisati apetit tokom mršavljenja: Ove metode mogu pomoći

Subota, 27.06.2026 | 15:11

Kalorijski deficit predstavlja osnovu procesa mršavljenja, ali mnogima je upravo kontrola apetita najveći izazov, posebno kada je teško odoljeti određenim namirnicama.

„Ajkule“ izgubile od SAD

Subota, 27.06.2026 | 15:02

Crnogorski vaterpolisti poraženi su od Sjedinjenih Američkih Država 12:11 (4:5, 4:2, 2:2, 2:2) u prvoj od tri prijateljske utakmice koje ove dvije reprezentacije igraju u okviru zajedničkih priprema u Los Anđelesu.

Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan

Subota, 27.06.2026 | 14:55

Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Jovanović: Čast je biti dio najboljeg kluba u državi

Subota, 27.06.2026 | 14:33

Kapiten omladinske reprezentacije Crne Gore, Matija Jovanović, ozvaničio je saradnju sa FK Budućnost.

Hrvatska pod pritiskom: Poraz od Gane “vatrene” bi poslao kući

Subota, 27.06.2026 | 14:07

Šanse Hrvatske da se u nokaut fazu Svjetskog prvenstva plasira kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija znatno su umanjene nakon raspleta utakmica odigranih prethodne noći.

Rasvijetljena krađa u Kotoru, uhapšena dva Gruzijca, za trećim se traga

Subota, 27.06.2026 | 13:46

Policija u Kotoru rasvijetlila je tešku krađu u kojoj je Tivćaninu ukradeno preko 11.200 eura. Dva osumnjičena Gruzijca lišena su slobode, a za trećim se traga. Pronađen je i dio ukradenog novca.

Šest kandidata u trci za direktora Uprave carina: Ministarstvo finansija daje završnu riječ

Subota, 27.06.2026 | 13:29

Na konkurs za direktora Uprave carina prijavili su se Nebojša Kaljević, Maja Vučinić, Siniša Raičević, Miroslav Raonić, Predrag Radovanović i Gojko Kalezić, a predlog za izbor kandidata trebalo bi da donese Ministarstvo finansija.

Apelacioni sud potvrdio presudu Harviju Vajnstinu za silovanje

Subota, 27.06.2026 | 13:19

Apelacioni sud potvrdio je presudu bivšem holivudskom filmskom producentu Harviju Vajnstinu za silovanje i seksualni napad 2022. godine u Kaliforniji u petak i naložio sudiji niže sudske instance, da ponovo izrekne presudu. Tročlano vijeće Apelacionog suda Drugog okruga Kalifornije ovu oduku je donijelo jednoglasno, piše “CBS News”, prenosi Tanjug.

Đeljošaj: Snažna mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta

Subota, 27.06.2026 | 13:05

Povodom Međunarodnog dana malih i srednjih preduzeća, upućujem iskrene čestitke svim preduzetnicima, privrednicima i zaposlenima koji svojim radom, znanjem i posvećenošću svakodnevno doprinose razvoju crnogorske privrede, poručio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj.