Utorak, 04.02.2025 | 12:55
IZVOR: kolektiv.me

OSVJETLJENJE ili OPASNOST - Do kada će mještani Bloka 5 biti u MRAKU?

Problem koji traje godinama!




Foto: Kolektiv.me 

Blok 5 u Podgorici, tačnije prostor ispred i  iza Bazara, ponovo se nalazi u potpunoj tami zbog neispravnih reflektora koji već duže vrijeme čekaju na zamjenu. Iako je rasvjeta ključna za sigurnost građana, čini se da odgovorni, kako iz samog Bazara, tako i iz Glavnog grada, izbjegavaju da riješe ovaj problem.

Naime, dok se na samom Bazaru ne mijenja rasvjeta, područje u Blazu Jovanoviću i Dalmatinskoj ulici,  još uvijek je u mraku. Građani koji svakodnevno prolaze tim dijelom susreću se sa nedefinisanim uslovima, jer je bez adekvatne rasvjete nemoguće kretati se sigurnije.

Zato se postavlja pitanje: Do kada će građani Bloka 5 i okolnih ulica biti u mraku?

Kao prvo, odgovornost za postavljanje i održavanje rasvjete leži na samom Bazaru. Ukoliko Bazar ima problema sa zamjenom reflektora, potrebna je hitna reakcija i odgovornost u rješavanju tog problema.

Međutim, osim toga, Glavni grad takođe mora da preuzme odgovornost za postavljanje javne rasvjete u dijelu Blaza Jovanovića i Dalmatinskoj ulici, koji se nalazi u njegovoj nadležnosti.

Rasvjeta na ovom dijelu grada ne bi trebala zavisiti samo od toga da li će Bazar reagovati, već i od organizovanog i koordinisanog djelovanja Gradske uprave. Čini se da je došlo vrijeme da vlasti konačno pokažu odgovornost prema sigurnosti građana, kako bi blokovi poput Bloka 5 postali sigurniji i funkcionalniji za sve.

Foto: Kolektiv.me

Iz Glavnog grada su u više navrata najavljivali rekonstrukciju javne rasvjete u različitim dijelovima Podgorice, ali čini se da je ovaj segment Bloka 5 i dalje zapostavljen.

Postavlja se pitanje: Da li će nadležni konačno prepoznati potrebu građana i preduzeti odgovarajuće korake?

Dok se čeka reakcija nadležnih, mještani su primorani da se snalaze kako znaju i umiju – neki koriste baterijske lampe, dok se drugi oslanjaju na svjetla obližnjih prodavnica i automobila koji prolaze. Građani apeluju na Glavni grad da što prije riješi ovaj problem i postavi adekvatnu rasvjetu u dijelu Bulevara Blaža Jovanovića ispred i iza Bazara, kako bi se povećala bezbjednost i kvalitet života u ovom dijelu Podgorice.

Građani zaslužuju sigurno okruženje i efikasnu infrastrukturu koja neće zavisiti od sporadičnih reakcija pojedinih institucija.

Ostaje da se vidi hoće li nadležni reagovati ili će ovaj dio grada i dalje ostati u mraku.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Bosko B.
04.02.2025 13:47

Sramota .

1 0
PgBoy
04.02.2025 18:59

Prolazim cesto ispred Bazara ulicom i bas sam primijetio da je sve mracno uvece ali nisam ukapirao da ne rade reflektori sa Bazara nego sam omdah “pljuvao” vlast u sebi. :) Ni da su 1000 eura reflektori pa se ne mogu zamijeniti. Klasicna neodgovornost bazara

0 0

OSTALE VIJESTI

Otvoren javni poziv opštinama za unapređenje komunikacije o evropskim integracijama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:27

Ministarstvo evropskih poslova, kroz projekat EU4ME, raspisalo je javni poziv za lokalne samouprave u okviru inicijative „Osnaživanje opština za evropsko djelovanje“, saopštili su iz tog resora.

Spalević: Kanal Mareza biće čist i funkcionalan, spremna i treća faza

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:00

"Uređenje se sprovodi na osnovu ranije pripremljenog plana, timski i odgovorno. Dio prostora uz kanal biće šetalište i imaće i estetsku ulogu", kazao je zamjenik gradonačelnika Podgorice.

Voda sa Mareze blago zamućena, preporuka da se prokuvava

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 18:41

Voda sa izvorišta Mareza prema današnjim analizama pokazuje blago zamućenje pa iz Vodovoda Glavnog grada i dalje preporučuju da se ona voda za piće prokuvala ili koriste bezbjednije alternative.

ASP: Za eksproprijaciju na novoj dionici auto-puta 2,7 miliona

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 17:05

U proteklih godinu i po za eksproprijaciju zemljišta za potrebe izgradnje nove dionice auto-puta od Mateševa do Andrijevice plaćeno je preko 2,7 miliona eura, a radi se o kolašinskim katastarskim lokacijama Mateševo, Kraljske Bare i Sunga.

Ulcinj: Petnaest dana zatvora za upravljanje vozilom pod dejstvom marihuane

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 16:10

Okrivljenom, isitče, suđeno jeu hitnom postupku, u kom je utvrđeno da je dana 07.01.2026.godine oko 15:20 časova upravljao vozilom na lokalnoj saobraćajnici u Ulcinju pod dejstvom opojne droge marihuana.

Vremenska prognoza - UTORAK donosi OVE temperature

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:58

U utorak se očekuje umjereno do potpuno oblačno i uglavnom suvo vrijeme.

Poznati španski novinar ima drugu verziju priče: Alonso nije otpušten, već je sam otišao!

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:39

Španski mediji nude oprečne informacije o odlasku Ćabija Alonsa sa klupe Real Madrida.

Otvoren javni poziv opštinama za unapređenje komunikacije o evropskim integracijama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:27

Ministarstvo evropskih poslova, kroz projekat EU4ME, raspisalo je javni poziv za lokalne samouprave u okviru inicijative „Osnaživanje opština za evropsko djelovanje“, saopštili su iz tog resora.

Kanselo zvanično u Barseloni: Portugalac stigao na pozajmicu iz Al Hilala

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 21:05

Žoao Kanselo je novo ime u redovima Barselone, potvrđeno je danas iz katalonskog kluba.

Simeone uputio izvinjenje Perezu i Vinisijusu nakon incidenta u Superkupu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:43

Polufinale Superkupa Španije između Reala i Atletika, koje su „kraljevi“ dobili 2:1, ostalo je u sjenci verbalnog sukoba Dijega Simeonea i Vinisijusa.

Budućnost Voli: Trebaju nam naši navijači da tribine Morače pretvore u plavo-bijelo „more“

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:23

U jednoj od ključnih utakmica grupne faze Eurokupa, košarkaše Budućnost Volija očekuje duel sa litvanskim Lietkabelisom, zakazan za 14. januar 2026. godine u 19 časova u Mtel dvorani „Morača“.

Đeljošaj sa Rajzing Rajnke: Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt napora da unaprijedimo investicioni ambijent

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 20:13

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj primio je u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori, Džudi Rajzing Rajnke, i tom prilikom ocijenjeno je da je Memorandum o ekonomskoj saradnji sa SAD ključni aspekt zajedničkih napora da se unaprijedi investicioni ambijent, saopšteno je iz njegovog resora.

Ovih pet vitamina bi žene starije od 40 godina morale da uključe u ishranu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:55

Kako starimo, sposobnost tijela da obnavlja i štiti ćelije kože prirodno se smanjuje, što može dovesti do tanje kože, gubitka sjaja i pojave sitnih linija.

Zašto je Brooklyn Beckham prekinuo sve veze s Victorijom i Davidom: Kap koja je prelila čašu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:28

Izvor blizak Brooklynu Beckhamu, otkrio je razlog zbog čega je on odlučio komunicirati sa svojim roditeljima Victorijom i Davidom Beckhamom isključivo preko advokata.

Pep mora da nadomjesti povrede štopera, Milan još čeka odluku Menjana

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 19:13

Mančester siti tokom januarskog prelaznog roka možda dovede pojačanje u posljednjoj linjii, milanski velikan još pregovara sa golmanom.