Srijeda, 05.02.2025 | 20:26
IZVOR: cdm.me

Vulvsi NADIGRALI Budućnost Voli – PORAZ "PLAVIH" u Litvaniji

Košarkaši Budućnosti izgubili su u Litvaniji od Vulvsa 91:82 u meču posljednje runde Evrokupa.




Foto: YouTube screenhsot/ KK Budućnost

Plavi su imali egal u prvom dijelu igre, ali se domaćin u drugoj četvrtini odlijepio i održavao prednost koju je na kraju materijalizovao.

Prva četvrtina je bila ravnopravna, uz rezultatsku klackalicu i preokrete. Budućnost je imala zaostatak i od 8 poena, pa je uspijevala i da preokrene, na kraju pola koša prednosti za Vulvse (26:25).

U drugoj četvrtini jako loša igra Budućnosti, koja je uspjela da postigne svega 16 poena. Sa druge strane, 28 koševa raspucanih domaćih igrača kod kojih se prije svih istakao Matas Jogela koji je trojkama i donio ovoliku prednost timu, koju su domaći u nastavku meča samo održavali.

Treći period meča donio je istu sliku. Vulvsi su odigrali još jednu briljantnu četvrtinu (19:14). Uvećali su još više prednost koju su imali na poluvremenu. Budućnost je pokušavala da se približi, ali domaći su u odbrani igrali sigurno i nisu to dozvolili.

U posljednjoj četvrtini viđeno je sve gotovo isto. Budućnost je pokušavala, ali Vulvsi su igrali svoju igru održavajući veliku razliku koja se tek na momente smanjivala, ali je meč priveden kraju rutinski.

Nakon poraza u Viljnusu, Budućnost ima polovičan skor,  9 pobjeda i isto toliko poraza.

U domaćem sastavu istakli su se Jogela sa 20 poena, 5 skokova i 4 asistencije i Tejlor sa 15 poena, 2 uhvaćene lopte i 4 dodavanja.

U timu Budućnosti najraspoloženiji je bio Ferel sa 20 poena i 2 asistencijom, a pratili su ga  Sulejmon sa 14 poena i 5 skokova i Kamenjaš sa 9 poena i 7 skokova.

Vulvsi su ovom pobjedom skočili na četvrto mjesto jer sada imaju 10 pobjeda i 8 poraza. Budućnost je pala na sedmo mjesto, i čeka ishod meča između Ulma i Hapoela iz Tel Aviva, a za prolaz u osminu finala bi joj odgovaralo da slavi izraelski sastav. Taj duel je počeo u 19h.

U istoj grupi, Bešiktaš je savladao Trento 79:75 i sada je peti, ispred Ulma. Hapoel bi, ukoliko trijumfuje, preskočio Gran Kanariju i zauzeo drugo mjesto koje direktno vodi u četvrtfinale.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ibrahimović u posjeti Švajcarskoj na otvaranju crnogorske Ambasade u Bernu

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 15:56

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović boraviće 27. januara 2026. godine u zvaničnoj posjeti Švajcarskoj Konfederaciji, a povodom otvaranja Ambasade Crne Gore u Švajcarskoj Konfederaciji, sa sjedištem u Bernu.

Milatović: Nema opuštanja – svaki mjesec u istorijskoj 2026. godini dragocjen, Crna Gora ne smije da stoji

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 15:09

Pozitivne vijesti stižu danas iz Brisela. Crna Gora zatvara novo pregovaračko poglavlje i pravi još jedan važan korak ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji, saopšteno je iz kabineta predsjednika Jakova Milatovića.

Vlada će uplatiti 4,6 miliona eura za kupovinu novih akcija Instituta "Dr Simo Milošević"

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 15:32

Usvojena informacija o dokapitalizaciji Instituta.

Klikovac: Zašto odbornici PES ne reaguju na prekrajanje istorije u Narodnoj biblioteci?

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 16:35

Andrija Klikovac, šef Kluba odbornika Demokratske partije socijalista u Skupštini Glavnog grada, pita poslanika Pokreta Evropa sad Gordana Stojovića zašto ćuti dok direktorica Narodne biblioteke “Radosav Ljumović” falsifikuje istorijske činjenice.

Švjontek zakazala duel sa Ribakinom

Ponedjeljak, 26.01.2026 | 14:47

Druga teniserka svijeta Iga Švjontek izborila je plasman u četvrtfinale Australijan opena, nakon što je u osmini finala rutinski savladala domaću predstavnicu Medison Inglis rezultatom 6:0, 6:3.

Milatović sa predstavnicima USSCG: Kolektivni ugovor ključan za zaštitu standarda zaposlenih

Utorak, 27.01.2026 | 14:31

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se sa predstavnicima Unije slobodnih sindikata Crne Gore, generalnim sekretarom Srđom Kekovićem i zamjenikom generalnog sekretara Radomirom Božovićem, sa kojima je razgovarao o položaju zaposlenih i jačanju socijalnog dijaloga.

EK: Zapadnom Balkanu podrška od 171 milion eura za podsticanje razvoja

Utorak, 27.01.2026 | 14:27

Evropska komisija je najavila podršku od 171 milion eura za podsticanje razvoja infrastrukture i rasta privatnog sektora kod partnera sa Zapadnog Balkana, saopšteno je iz Brisela.

Centar za rani razvoj: Oprez sa neprovjerenim “tretmanima” za autizam

Utorak, 27.01.2026 | 14:11

Centar za rani razvoj želi da skrene pažnju javnosti na sve učestaliju pojavu da se na društvenim mrežama nude navodna „rješenja“ i „terapije“ za autizam, često bez ikakvog uporišta u naučnim dokazima, bez jasno navedenih referenci i bez učešća odgovarajućih stručnjaka, saopšteno je iz Kliničkog centra Crne Gore (KCCG).  

U Skupštini sjećanje na žrtve Holokausta, Mandić: Srbi i Jevreji grade novu i svjetliju zajedničku budućnost

Utorak, 27.01.2026 | 14:08

Skupština Crne Gore, u saradnji sa Jevrejskom zajednicom u Crnoj Gori, obilježila je simboličnim programom 27. januar - Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta.  

Sudbonosno “da” u strogoj tajnosti: Udala se Danijela Dimitrovska

Utorak, 27.01.2026 | 14:05

Super model i influenserka Danijela Dimitrovska udala se za svog partnera Jevrema Kosnića u tajnosti

Danilović: Bilo bi pogubno da se na sljedećim izborima okrenemo jedni protiv drugih

Utorak, 27.01.2026 | 14:04

Ujedinjena Crna Gora formirala je mjesni odbor Zlatica. Na taj način nastavljeno je jačanje partijske infrastrukture, odnosno kompletiranje organizacionih tijela koja će kroz konkretne aktivnosti sprovoditi programska načela Ujedinjene Crne Gore, saopšteno je iz te partije.

Vuković dao izjavu u policiji povodom prijetnji na "Fejsbuku"

Utorak, 27.01.2026 | 14:02

Poslanik DPS-a Ivan Vuković saopštio je da je dao izjavu u Upravi policije povodom prijetnji koje su mu sinoć upućene na društvenoj mreži "Fejsbuk".  

Ilinčić: Biblioteka otvorena za svakog, neistina da pokušavam da je preimenujem

Utorak, 27.01.2026 | 13:49

Direktorica Javne ustanove Narodna biblioteka "Radosav Ljumović" Slavica Ilinčić kazala je da je ta ustanova otvorena za svakoga, te da je "neistina" da pokušava da preimenujem Biblioteku.

UP - U Ulcinju oduzeta vozila od dva operativno inetersantna lica

Utorak, 27.01.2026 | 13:28

Ulcinjska policijma je saopštila da je u protekla 24 časa, sprovodila pojačane aktivnosti kontrole učesnika u saobraćaju, usmjerene na podizanje nivoa bezbjednosti, sprečavanje izvršenja prekršaja i krivičnih djela, sa akcentom na operativno interesantna, sa njima povezana i bliska lica. Tom prilikom, kontrolisana su četiri operativno interesantna lica, a prilikom provjere privremeno su oduzeta dva putnička motorna vozila.

Mađarska i Slovačka pokreću tužbu protiv Evropske unije zbog zabrane ruskog plina

Utorak, 27.01.2026 | 13:26

Mađarska i Slovačka će tužiti Evropsku uniju zbog njenog plana da zabrani sav uvoz ruskog plina čim zakon zvanično stupi na snagu, najavili su danas ministri vanjskih poslova tih zemalja.