Četvrtak, 06.02.2025 | 11:16
IZVOR: index. hr

Stručnjaci objasnila zašto biste uvijek trebali PRIHVATITI PIĆE na RAZGOVORU ZA POSAO

Razgovori za posao mogu biti vrlo stresni, a poslodavci se služe raznim trikovima kako bi testirali kandidate.




Foto: Ilutracija/Pexels

Nervoza i stres lako mogu dovesti do grešaka, a neki uspiju uprskati razgovor već na samom ulasku, zahvaljujući takozvanom triku s recepcionerima.

Međutim, postoje trikovi koji vam mogu pomoći. Savjetnica za zapošljavanje Džeki Racine otkrila je strategiju koja vam može pomoći na razgovorima za posao, a to je - prihvaćanje pića koje vam ponude tokom intervjua.

Racine objašnjava da, ako vam neko ponudi piće tokom razgovora za posao, uvijek trebate prihvatiti ponudu. Ovaj jednostavan čin može vam pomoći da ostavite bolji  utisak i potencijalno povećate svoje šanse za uspjeh.

Psihološki učinak Ben Franklin efekta

Prema Racine, ovaj savjet temelji se na teoriji poznatoj kao Ben Franklin efekt. Riječ je o psihološkom fenomenu koji sugerišu da ljudi imaju tendenciju više voljeti osobu kojoj su učinili uslugu. Ime je dobio po Benjaminu Franklinu, koji je primijetio da, ako od nekoga zatražite malu uslugu, ta osoba vas nakon toga nesvjesno počinje više "sviđati"

"Ova teorija sugerira da, kad vam neko učini uslugu, postaje sklon više vas voljeti nakon toga", objašnjava Racine. U ovom slučaju čin donošenja pića kandidatima može podsvjesno stvoriti pozitivnu povezanost kod ispitivača.

Ova jednostavna psihološka strategija može igrati važnu ulogu u ostavljanju boljeg utiska na budućeg poslodavca. Stoga, ako vam sljedeći put na razgovoru za posao ponude čašu vode ili kafu, možda bi bilo pametno reći "da".

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Zvezda srušila Lil u Beogradu: Arnautović donio trijumf sa bijele tačke

Četvrtak, 06.11.2025 | 20:52

Crvena zvezda je u uzbudljivom meču četvrtog kola Lige Evrope savladala francuski Lil, rezultatom 1:0 na stadionu „Rajko Mitić“. Junak crveno-bijelih bio je Marko Arnautović, koji je u finišu utakmice hladnokrvno realizovao jedanaesterac i donio svom timu dragocjena tri boda.

Jedna osoba stradala u udesu u Bijelom Polju, druga teško povrijeđena

Četvrtak, 06.11.2025 | 20:25

U saobraćajnoj nesreći koja se danas dogodila na regionalnom putu Tomaševo–Pavino Polje jedna osoba je poginula, dok je druga zadobila teške povrede, saopšteno je CdM-u iz policije.

Helen Miren dobija Zlatni globus za životno djelo: Ona je prirodna sila i njena karijera je izvanredna

Četvrtak, 06.11.2025 | 20:00

Helen Miren, britanska glumica koja je osvojila Oskar, četiri Bafte, tri Zlatna globusa, pet Emija i Toni nagradu, dobiće i Sesil B. Demil, Zlatni globus za životno djelo. 

Akcija “Stranac”: U oktobru realizovane 1.824 mjere, otkaz boravka za 259 osoba, naplaćeno 72.500 eura novčanih kazni

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:56

Policija je saopštila da su u saradnji sa inspekcijskim službama, u toku oktobra realizovali 1.824 represivne mjere usmjerene na kontrolu kretanja, boravka i rada stranih državljana u Crnoj Gori.

EBU u pregovorima za učešće Kanade na Eurosongu

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:46

Kanada je u ranoj fazi pregovora o pridruživanju Eurosongu, prema dokumentima Evropske radiodifuzne unije (EBU) i kanadske vlade.

Fitnes rutina koja vas vodi do užeg STRUKA za samo nekoliko nedjelja

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:43

Hodanje ne "skida" masnoću samo sa stomaka, ali podstiče opšti pad masnog tkiva, pa s vremenom popušta i ona dublja, visceralna mast koja je najrizičnija. Ključ je jednostavan: dosljedni koraci, razuman tanjir i malo snage za očuvanje mišića.

Ne zaboravite ZIMSKE gume: Kako povećati SIGURNOST i dugovječnost u hladnim mjesecima?

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:41

Zimski uslovi na putevima mogu biti pravi izazov za svakog vozača. Niske temperature, sneg i led ne samo da otežavaju vožnju, već mogu značajno uticati na efikasnost i trajnost guma. 

Aleksandar Ružić vršilac dužnosti DIREKTORA Fonda za zdravstveno osiguranje

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:23

Upravni odbor Fonda za zdravstveno osiguranje donio je odluku na sjednici o imenovanju doktora stomatologije Aleksandra Ružića na funkciju v.d. direktora te državne ustanove, potvrđeno je CdM-u.

OpenAI uvodi NOVA pravila: ChatGPT je dobio smjernice o PRESTANKU davanja određenih SAVJETA

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:17

Ovo je važan korak ka očuvanju poverenja, sigurnosti i etike u digitalnom svetu koji se brzo mijenja.

Težak meč, ali USPJEH - Đoković u POLUFINALU Atine

Četvrtak, 06.11.2025 | 19:05

Novak Đoković je u polufinalu turnira u Atini, nakon što je savladao Portugalca Nunja Boržesa u dva seta 7:6, 6:4.