Četvrtak, 06.02.2025 | 13:15
IZVOR: kolektiv.me

UP: Građani u srijedu predali 55 komada oružja, osam ručnih bombi

U okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 55 komada oružja, 1640 komada municije, osam komada ručnih bombi, i djelovi vatrenog oružja, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

"Juče su na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Centar“, u Podgorici, Danilovgradu, Tuzima i Cetinju građani dobrovoljno predali policiji 21 komada oružja od čega 12 pištolja i devet pušaka, 787 komada municije različite vrste i kalibra i dvije bombe. Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Jug“, u Baru, Kotoru i Tivtu  je dobrovoljno vraćeno 11 komada vatrenog oružja od čega sedam pištolja i četiri puške, 427 komada municije, šest ručnih bombi i djelovi vatrenog oružja".

Kako su naveli uz UP, u sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever“, u Beranama, Kolašinu, Rožajama i Mojkovcu dobrovoljno je predato ukupno 14 komada oružja, od čega sedam pušaka i sedam pištolja i 242 komada municije različite vrste i kalibra.

Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti "Zapad“, u Nikšiću i Pljevljima je dobrovoljno predato devet komada vatrenog oružja od čega šest pušaka i tri pištolja i 184 komada municije.

"Od početka januara Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 2123 komada oružja, 70.086 komada municije, 223 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava. Podsjećamo da čuvanje oružja čiji su vlasnici bili članovi porodica ili srodnici, bez obzira na to da li se ili nije pred nadležnim sudom spoveo ostavinski postupak, shodno Zakonu o oružju, predstavlja nelegalno oružje, sve dok eventualno neko od pravnih nasljednika ne dobije dozvolu za držanje tog oružja od Ministarstva unutrašnjih poslova. Još jednom napominjemo da građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

UP: Festival posjetilo preko 30.000 ljudi – nije bilo narušavanja javnog red i mira

Subota, 29.08.2026 | 10:39

Službenici Uprave policije preduzimaju koordinisane planske aktivnosti na bezbjednom održavanju festivala EXIT 2 Montenegro – Sea Dance Edition, koji se održava na plaži Bečići u Budvi. Prvi dan festivala, kojem je prisustvovalo preko 30.000 ljudi, je protekao bez narušavanja javnog reda i mira, u zabavno – muzičkoj i redovnoj atmosferi, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

MUP - Požari aktivni u više opština, nadležne službe u punoj pripravnosti

Subota, 29.08.2026 | 09:19

Prema jutarnjem presjeku stanja, situacija na požarištima zahtijeva kontinuirano angažovanje i praćenje nadležnih službi, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Sankcionisano 32 taksista i izdavalaca renta car-a na Aerodromu Podgorica

Petak, 28.08.2026 | 15:08

Policija je, zajedno sa drugim nadležnim službama, na području Graničnog prelaza „Aerodrom Podgorica“, juče sankcionisala 32 osobe koje pružaju usluge prevoza putnika zbog utvrđenih nepravilnosti i kršenja propisa.

Sankcionisano 32 taksista i izdavalaca renta car-a na Aerodromu Podgorica

Četvrtak, 28.08.2025 | 15:08

Policija je, zajedno sa drugim nadležnim službama, na području Graničnog prelaza „Aerodrom Podgorica“, juče sankcionisala 32 osobe koje pružaju usluge prevoza putnika zbog utvrđenih nepravilnosti i kršenja propisa.

Ćećanović: Požar se širi prema Lastvi Čevskoj, jak vjetar stvara ogromne probleme na terenu

Petak, 28.08.2026 | 15:25

Situacija sa požarom na području Bijelih Poljana dodatno se usložnjava. Vatra se ubrzano širi i napreduje prema Lastvi Čevskoj, dok nepovoljni vremenski uslovi izuzetno otežavaju rad vatrogascima na terenu, navodi RTV Cetinje.

Šimun: Ulaganjem u dječju zdravstvenu zaštitu stvaramo bolje uslove za najmlađe pacijente i zdravstvene radnike

Petak, 28.08.2026 | 12:39

Ministar zdravlja Vojislav Šimun obišao je danas radove na adaptaciji Dječjeg dispanzera Doma zdravlja Nikšić i Odjeljenja pedijatrije Opšte bolnice Nikšić, ukupne vrijednosti približno 820.000 eura.

Veliko interesovanje za Sea Dance: Krenite na vrijeme da ne biste propustili nastup omiljenih izvođača

Petak, 28.08.2026 | 12:50

Zbog velikog interesovanja za Sea Dance festival i očekivanog pojačanog saobraćaja u Budvi i Bečićima tokom festivalskih večeri, organizatori pozivaju posjetioce da na festival krenu na vrijeme, kako bi bez žurbe stigli do festivalske lokacije i ne bi propustili nastup svog omiljenog izvođača, saopštili su organizatori. 

Bojović traži sjednicu Odbora za bezbjednost i odbranu zbog Spajićevih tvrdnji o hibridnim prijetnjama

Petak, 28.08.2026 | 12:06

Kao član Odbora za bezbjednost i odbranu Skupštine Crne Gore zatražiću hitnu sjednicu Odbora povodom navoda premijera Milojka Spajića o navodnom hibridnom djelovanju koje se, kako on to tvrdi i predstavlja odvija i od spolja i iznutra, poručio je Vladislav Bojović, poslanik Demokratske narodne partije u Skupštini Crne Gore. 

Spajić: Njemačka podrška od izuzetnog značaja za evropski put Crne Gore

Petak, 28.08.2026 | 12:54

Premijer Milojko Spajić poželio je dobrodošlicu novom ambasadoru Njemačke u Crnoj Gori Edgaru Alfredu Gansenu, poručivši da je podrška Berlina od izuzetnog značaja u ključnom periodu evropskih integracija.

Kadrovska i druga pitanja: Pogledajte odluke Vlade

Petak, 28.08.2026 | 12:02

Vlada Crne Gore je 27. avgusta, bez održavanja sjednice, odlučila o više pitanja, među kojima su pravilnici o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji Ministarstva zdravlja i Generalnog sekretarijata Vlade, platforma za učešće Ervina Ibrahimovića na Bledskom strateškom forumu, kao i više kadrovskih pitanja.

Milatović: Naša tradicija je živa dok je prenosimo novim generacijama

Subota, 29.08.2026 | 08:39

Predsjednik otvorio Drugi nacionalni festival interkulture u Kolašinu, poručivši da kroz pjesmu, igru i običaje čuvamo ono što nas povezuje.

Turković: Zarade do 2029. rastu više od 19 odsto, nezaposlenost pada na oko osam odsto

Petak, 28.08.2026 | 21:02

Crnogorska ekonomija bilježiće rast od oko tri odsto, pokazuju smjernice makroekonomske i fiskalne politike koje je utvrdila Vlada. U Ministarstvu finansija ističu da će rast bruto zarada od ove do 2029. godine iznositi preko 19 odsto, a inflacija kumulativno, kako navodi državni sekretar Tarik Turković, malo iznad 10 odsto. 

Od konkursa do festivalske bine: Čak 122 lokalna umjetnika na Exitovim festivalima u Crnoj Gori

Petak, 28.08.2026 | 17:46

Za manje od 3 sata otvaraju se kapije Exitovog Sea Dance, najvećeg ljetnjeg festivala u ovom dijelu Evrope, a uz svjetske superzvijezde Charlotte de Witte, Hugela, Johna Newmana, Borisa Brejchu i pobjednicu Eurosonga Daru, na festivalskim binama u Bečićima nastupiće okruglo 100 crnogorskih umjetnika!

Vrućine se nastavljaju - Subota u znaku OVIH TEMPERATURA

Petak, 28.08.2026 | 15:33

Pretežno sunčano i veoma toplo, uz prolaznu oblačnost tokom dana, mjestimično se očekuje kratkotrajna kiša, ponegdje i grmljavina, u kontinentalnim predjelima, moguće i na području Boke, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Sankcionisano 32 taksista i izdavalaca renta car-a na Aerodromu Podgorica

Petak, 28.08.2026 | 15:08

Policija je, zajedno sa drugim nadležnim službama, na području Graničnog prelaza „Aerodrom Podgorica“, juče sankcionisala 32 osobe koje pružaju usluge prevoza putnika zbog utvrđenih nepravilnosti i kršenja propisa.

Sankcionisano 32 taksista i izdavalaca renta car-a na Aerodromu Podgorica

Četvrtak, 28.08.2025 | 15:08

Policija je, zajedno sa drugim nadležnim službama, na području Graničnog prelaza „Aerodrom Podgorica“, juče sankcionisala 32 osobe koje pružaju usluge prevoza putnika zbog utvrđenih nepravilnosti i kršenja propisa.

Ćećanović: Požar se širi prema Lastvi Čevskoj, jak vjetar stvara ogromne probleme na terenu

Petak, 28.08.2026 | 15:25

Situacija sa požarom na području Bijelih Poljana dodatno se usložnjava. Vatra se ubrzano širi i napreduje prema Lastvi Čevskoj, dok nepovoljni vremenski uslovi izuzetno otežavaju rad vatrogascima na terenu, navodi RTV Cetinje.

Milatović: Kolašin mora rasti, ali ne smije izgubiti svoju dušu

Petak, 28.08.2026 | 14:53

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je danas svečanoj sjednici Skupštine opštine Kolašin, povodom Dana opštine, poručivši da se ovaj grad nalazi pred velikim razvojnim prilikama, ali i odgovornošću da sačuva ono što ga čini posebnim.

Keković: Veće zarade izvjesne, iznos će se znati u septembru

Petak, 28.08.2026 | 14:41

Predstavnici Vlade, sindikata i poslodavaca ponovo su sjeli za pregovarački sto, ali konkretan dogovor o potpisivanju novog Opšteg kolektivnog ugovora i povećanju obračunske vrijednosti koeficijenta još nije postignut, piše Pobjeda.

Tri horoskopska znaka kojima jesen pred nama donosi neočekivanu sreću

Petak, 28.08.2026 | 14:23

Jesen često povezujemo s povratkom obavezama, kraćim danima i nešto mirnijim ritmom života, ali za neke znakove Zodijaka period pred nama mogao bi da bude sve samo ne predvidiv.