Četvrtak, 06.02.2025 | 17:50
IZVOR: kolektiv.me

Živković u Bijelom Polju: Ovo je grad koji je odolio naletu nacionalizma i ostao stameno uporište građanske i evropske politike

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković, kazao je na tribini održanoj u Bijelom Polju, kako je ovaj grad odolio naletu nacionalizma i ostao stameno uporište građanske i evropske politike.




Foto: DPS

„Vi ste odoljeli izazovima sa kojima se Crna Gora suočava u posljednjih pet godina. Pokazali ste mudrost i sačuvali multietnički i multikonfesionalni sklad i nijeste dozvolili da se prebrojavate ni po naciji, ni po vjeri, ni po političkoj pripadnosti. To je velika pobjeda Bijelog Polja, ali i velika pobjeda Crne Gore“, naveo je Živković. 

On je dodao da je način kako funkcioniše opština Bijelo Polje još jedan pokazatelj da bez DPS-a nema stabilnosti i razvoja.

„Pogledajmo šta imamo u drugim opštinama. Međusobne svađe, haos i borbu oko podjele plijena. Jeste li vidjeli ijednu funkcionalnu vlast u bilo kojoj sredini u kojoj DPS nije dio parlamentarne većine? Jeste li vidjeli ijedan razvojni projekat ili bilo kakav pomak u tim sredinama? Naprotiv, prisustvujemo sve bržim skraćenjima mandata, vanrednim izborima i političkoj agoniji. Sa druge strane, u Bijelom Polju imamo punu političku stabilnost, odlične koalicione odnose i razvojne projekte koji čine život građana boljim. E to je ono što Demokratska partija socijalista donosi kada je u prilici da vrši vlast“, kazao je Živković. 

Govoreći o aktuelnoj političkoj situaciji na državnom nivou predsjednik Živković je istakao da je DPS pokazao kako je u stanju da i iz opozicije odbrani nacionalne interese i da je to rukopis ove političke generacije.

„Nastupima u Parlamentu, ali i na svim lokalnim izborima, pokazali smo snagu, odlučnost i znanje da odbranimo sve ono što su prioriteti državne politike – od građanskog koncepta, preko antifašizma i evropskog puta, do koncepta vladavine prava koji ovog dana branimo kada smo odlučno se ispriječili rušenju Ustava. I kao što vidite naš rejting raste iz izbora u izbore, i nastaviće da raste sve do konačne pobjede i povratka DPS-a na pozicije upravljanja državnom politikom“, poručio je Živković. 

Potpredsjednik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković kazao je da predstojeći Kongres dočekuju jedinstveni, snažni i sa velikim moralnim kapacitetom nakon svega što je DPS uradio u prethodnih pet godina.

„Zaustavili smo nalet nacionalizma i sve nasrtaje na Crnu Goru. To smo po prvi put uradili nastupajući iz opozicije. Mi smo zaslužni što je danas Crna Gora i dalje na putu evropskih integracija i što je građanska država. Mi smo ti koji nijesmo dozvolili da Crne Gora poklekne uprkos čitavom arsenalu oružja koje je upotrijebljeno da nas skrene sa puta razvoja. Mi smo ti koji i danas u Skupštini Crne Gore zaustavljamo divljanje ove vlasti i sprječavamo pravno divljanje. To je ono što nam daje veliku moralni satisfakciju i podstrek da nastavimo dalje i da odlučno i beskompromisni branimo ključne državne interese i u ovom teškom političkom vremenu za našu zemlju“, ocijenio je Vuković. 

Govoreći o Programu DPS-a, potpredsjednica Aleksandra Vuković Kuč je kazala da se radi o kvalitetnom i sveobuhvatnom dokumentu koji se sastoji iz deset oblasti koje su ključne za dalji razvoj i prosperitet Crne Gore. Demokratska partija socijalista se njime obavezuje da će nastaviti da radi u cilju odbrane državnog dostojanstva, ali i da će jednaku pažnju posvetiti životnom standardu građana, kao i jačanju institucija, sa posebnim akcentom na sektor bezbjednosti i pravosuđe. 

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Bela Rada
06.02.2025 18:04

I Bijelo Polje ste izgubili i tu vam povratka nema

0 0

OSTALE VIJESTI

Kalezić napustio DNP i nastavlja kao samostalan odbornik u SO Danilovgrad

Petak, 23.01.2026 | 09:26

Odbornik Goran Kalezić saopštio je Portalu RTCG da je napustio Demokratsku narodnu partiju (DNP) i da će ubuduće djelovati kao samostalan odbornik u Skupštini opštine Danilovgrad.

Spajić sa predsjednicom EBRD: Druga dionica auto-puta samo jedan od zajedničkih projekata koji mijenjaju Crnu Goru

Petak, 23.01.2026 | 08:12

Nastavak realizacije izgradnje auto-puta Bar Boljare učvršćuje strateško partnerstvo Crne Gore i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a to je samo jedan u nizu zajedničkih projekata za naredni period, poruka je sa sastanka predsjednika Vlade Milojka Spajića i predsjednice EBRD Odile Renaud-Basso, koji je održan na marginama Svjetskog ekonomskog foruma u Davosu.

Spajić: Singapur uzor za efikasne modele upravljanja i disciplinu, imamo mnogo prostora za saradnju

Četvrtak, 22.01.2026 | 19:45

Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić sastao se danas sa predsjednikom Singapura Tharmanom Shanmugaratnaom, i tom prilikom poručio da je Singapur uzor za efikasne modele upravljanja i disciplinu, kao i da imamo mnogo prostora za saradnju, saopšteno je iz njegovog Kabineta.

Gorčević: Ubrzati dinamiku rada, 2026. ključna za realizaciju preostalih obaveza iz programa pristupanja EU

Četvrtak, 22.01.2026 | 20:04

Ministarka kazala da je u 2025. ostvaren stabilan i mjerljiv napredak.

DNP odložio ispostavljanje zahtjeva Vladi, čekaju Spajića

Četvrtak, 22.01.2026 | 18:26

Predstavnici Demokratske narodne partije (DNP) u Vladi Crne Gore nisu na današnjoj sjednici izvršne vlasti iznijeli zahtjeve čije ispunjenje uslovljavaju ostankom u vlasti. CdM-u je u Vladi nezvanično potvrđeno da su potpredsjednik Vlade Milun Zogović i ministarka saobraćaja Maja Vukićević odlučili da sa tim inicijativama sačekaju sjednicu kojoj će prisustvovati i premijer Milojko Spajić koji je van države.  

Peruničić: Lazoviću bih i danas djecu povjerio na čuvanje

Četvrtak, 22.01.2026 | 12:39

U nastavku postupka koji se pred Višim sudom u Podgorici vodi protiv bivšeg visokog policijskog funkcionera Zorana Lazovića i nekadašnjeg glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, u svojstvu svjedoka saslušan bivši direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Dejan Peruničić.

Vladislav Dajković: Mandić se nije oglasio povodom moje suspenzije, a mnogo sam puta bio na ulici zbog njega

Četvrtak, 22.01.2026 | 15:23

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović donio je 12.januara odluku o pokretanju disciplinskog postupka i rješenje o suspenziji do okončanja tog postupka protiv Dajkovića, koji je i rukovodilac Službe za građane, zbog sumnje da je počinio težu povredu službene dužnosti

Prevoznici iz Crne Gore najavili blokadu više puteva: Kamionima će blokirati granicu

Četvrtak, 22.01.2026 | 10:45

Udruženje Međunarodnih prevoznika tereta Crne Gore organizovaće blokade magistralnih puteva u blizini devet drumskih graničnih prelaza, kao i prilaza Luci Bar od 12 sati u ponedjeljak. Protest će, kako je najavljeno, trajati do ispunjenja zahtjeva, prenose Vijesti.

Jelena Karleuša prijavila Duška Tošića, tvrdi da joj je upao u kuću i promijenio brave

Četvrtak, 22.01.2026 | 09:38

Jelena Karleuša je prijavila bivšeg supruga Duška Tošića policiji nakon što je navodno promijenio brave u njenoj kući na Dedinju u Beogradu.

Skupština opštine Zeta odlukom zabranila gradnju postrojenja u Botunu

Četvrtak, 22.01.2026 | 14:49

Skupština opštine Zeta usvojila je odluku o zabrani realizacije projekta izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u Botunu.

Kalezić napustio DNP i nastavlja kao samostalan odbornik u SO Danilovgrad

Petak, 23.01.2026 | 09:26

Odbornik Goran Kalezić saopštio je Portalu RTCG da je napustio Demokratsku narodnu partiju (DNP) i da će ubuduće djelovati kao samostalan odbornik u Skupštini opštine Danilovgrad.

Đoković otkazao trening u Melburnu!

Petak, 23.01.2026 | 09:23

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je otkazao trening u Melburnu pred treće kolo Australijan opena.

Vraneš da obriše objavu o Milki Tadić Mijović i ne podstiče mizoginiju

Petak, 23.01.2026 | 09:16

Zaštitnik ljudskih prava i sloboda (ombudsman) preporučio je prvom čovjeku Pljevalja Dariju Vranešu (Nova srpska demokratija) da ukloni s Instagram naloga uvredljivu objavu koju je postavio početkom decembra prošle godine, komentarišući izjavu izvršne direktorice Centra za istraživačko novinarstvo Milke Tadić Mijović o njegovim nacionalističkim ispadima.

Alkaras se plasirao u osminu finala AO i ispisao istoriju

Petak, 23.01.2026 | 09:08

Španac je u trećem kolu pobijedio Francuza Korentana Mutea, 37. na ATP listi, sa 3:0. Po setovima je bilo 6:2, 6:4 i 6:1, a meč je trajao dva sata i sedam minuta.

Vuksanović: Vojska će nastaviti da doprinosi kolektivnoj odbrani NATO-a

Petak, 23.01.2026 | 08:58

Vojska Crne Gore nastaviće da, u skladu sa svojim kapacitetima, konkretano doprinosi kolektivnoj odbrani NATO saveta, saopštio je načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović.

Odloženo suđenje Veljoviću, ukinut pritvor Iliji Vasoviću i Arseniju Kaleziću

Petak, 23.01.2026 | 08:54

Veljović je rekao da nije sposoban da prati glavni pretres jer je imao operaciju u inostranstvu i da se ne osjeća dobro.

Lejkersi nemoćni protiv Klipersa, Dončić upisao dabl-dabl

Petak, 23.01.2026 | 08:47

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su Lejkerse 112:104 i nastavili sjajnu seriju rezultata. Klipersi su tako stigli do četvrtog trijumfa na posljednjih pet mečeva i sada se nalaze na mjestu koje vodi u plej-in na kraju regularnog dijela sezone.

Preminuo Marijan - Mašo Miljić

Petak, 23.01.2026 | 08:31

Crnogorski književnik, bibliotekar i publicista Marijan - Mašo Miljić preminuo je u 75. godini.

Novi filmovi na repertoaru bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 21.01.2026 | 15:01

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Asanović napustio emisiju NAČISTO, prethodno kazao: Radunović postupio nezakonito, Bojovići bili u četiri partije

Četvrtak, 22.01.2026 | 21:28

Odbornici Demokrata nijesu postupili pošteno ni ljudski, poručuje predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović.