Četvrtak, 06.02.2025 | 19:04
IZVOR: Cdm.me

Nimanbegu: Pozdravljam odluku Vlade da NE USVOJI plan privremenih objekata u zoni Morskog dobra

Današnja sjednica Vlade Crne Gore bila je ključna za budućnost privremenih objekata u zoni Morskog dobra, posebno u kontekstu prava primorskih opština na upravljanje svojom teritorijom. Smatram da je od izuzetne važnosti poštovati legitimne interese svih opština, jer samo tako možemo osigurati održiv i pravedan razvoj, saopštio je predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu.




Foto: MediaBiro

Kako je naveo, jedan od primarnih ciljeva u ovom procesu jeste adekvatna priprema turističke sezone, koja ne smije biti ugrožena lošim planiranjem javnih politika.

U tom smislu, pozdravlja odluku Vlade Crne Gore da ne usvoji plan privremenih objekata u zoni Morskog dobra.

“Ova odluka predstavlja važan korak u zaštiti privrede Opštine Ulcinj, koja se u velikoj mjeri oslanja na turizam i koja bi, u suprotnom, bila izložena ozbiljnim izazovima. U prethodnom periodu uložili smo značajne napore kako bismo otvorili dijalog sa Ministarstvom prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, kao i sa Javnim preduzećem za upravljanje Morskim dobrom. Naš cilj bio je da pronađemo kompromisno rješenje po pitanju zakupa i osiguramo pravedan odnos između državnih institucija i lokalne privrede”, rekao je Nimanbegu.

Posebno, kaže, želi da istakne značaj sastanka održanog u Opštini Ulcinj, na kojem su učestvovali predstavnici Ministarstva, JP Morsko Dobro i zakupaca.

“Ovaj sastanak bio je prilika da se direktno ukaže na probleme sa kojima se suočavaju opština i zakupci, kao i da se zajednički sagledaju izazovi i potencijalna rješenja. Ovim putem im se zahvaljujem na konstruktivnom učešću. Vjerujemo da se samo dijalogom mogu rješavati pitanja od javnog interesa”, dodao je Nimanbegu.

Takođe je zahvalio svima koji su doprinijeli današnjem pozitivnom ishodu i spriječili potencijalne negativne posljedice po turističku sezonu.

Sada je pred nama naredni važan korak – usvajanje novog zakona o Morskom dobru u Skupštini Crne Gore. Njegovo donošenje ispravilo bi višegodišnju nepravdu prema primorskim opštinama i omogućilo im veće učešće u upravljanju svojim resursima”, zaključio je Nimanbegu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Poslanici SNP-a: Vlada HITNO da uputi izmjene Zakona o šumama

Utorak, 17.06.2025 | 10:58

SNP izražava puno razumijevanje za brojne građane koji su zbog neusklađenosti Zakona o šumama onemogućeni da na zakonit i pošten način koriste svoju imovinu, navodi se u saopštenju poslanika Bogdana Božovića i Slađane Kaluđerović.

Crna Gora - POSKUPILE sve vrste goriva

Utorak, 17.06.2025 | 08:03

Sve vrste goriva od ponoći su skuplje jedan do dva centa, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Glavni grad za podršku ženskom preduzetništvu opredijelio 45.000 EURA

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 16:28

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, danas je potpisao ugovore sa dobitnicama podrške ženskom preduzetništvu u Podgorici.

Koprivica: Popis duvana sproveden, sva dokumentacija dostavljena SDT-u

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 13:58

Popis zaplijenjenog duvana je sproveden efikasno, transparentno i u potpunosti u skladu sa zakonom. Obavljen je na tri lokacije – u Luci Bar (skladište Paccorini, kontejner i kamioni ispred carinske ispostave) i u Podgorici (Zetatrans i pridruženi carinski magacin), saopštio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Anđušić: Ekonomija vještačke kome

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 13:39

Dakle ovako, da podsjetimo-rezimiramo: resorno ministarstvo je 29. aprila saopštilo da ćemo od 15. maja imati nove mjere ili nastavak akcije: “Limitirane cijene”. Ovo je ujedno bio i jedini mehanizam koji Vlada sprovodi u cilju “sprječavanja” inflacije. 15. maj je prošao, a od direktnog obećanja prošlo je skoro dva mjeseca. U međuvremenu smo, zauzvrat, dobili uvećanje cijena hljeba, komunalnih usluga, goriva, saopštio je Mihailo Anđušić, poslanik Demokratske partije socijalista u Skupštini Crne Gore.

Justin Bieber nakon KRITIKA zbog ponašanja: "Znam da sam slomljen i imam problema s BIJESOM" (FOTO)

Utorak, 17.06.2025 | 17:48

Justin Bieber posljednjih mjeseci izaziva zabrinutost obožavatelja zbog svog ponašanja. Nakon što su mu ljudi masovno počeli komentarisati objave s porukama da treba pronaći pomoć, pjevač je sada objavio poduži post u kojemu tvrdi da je "slomljen".

DPS predlaže Nikolu Rakočevića za POTPREDSJEDNIKA Skupštine

Utorak, 17.06.2025 | 17:31

Demokratska partija socijalista (DPS) predložiće poslanika te stranke Nikolu Rakočevića za potpredsjednika Skupštine, odlučeno je na današnjoj sjednici Predsjedništva DPS-a.

Ðuričković pitao Mandića: Da li imate saznanja da je makar jedan četnik u Crnoj Gori stradao od strane fašističkih okupacionih snaga?

Utorak, 17.06.2025 | 17:11

Kako sam danima tragao za određenim podacima o djelovanju četničkog pokreta u Crnoj Gori, a u nemogućnosti da pronađem relevantne informacije, odlučio sam da se dopisom za dodatne informacije obratim predsjedniku Skupštine Crne Gore, Andriji Mandiću, saopštio je član Evropskog saveza (ES) i međunarodni sekretar Socijaldemokrata (SD), Miloš Đuričković.

UP: Procesuirano 18 osoba zbog ŠTETE po budžet Crne Gore u iznosu od oko 20 MILIONA eura

Utorak, 17.06.2025 | 16:40

"U nedjelji od 9. do 16. juna 2025. godine, službenici Uprave policije nastavili su sa realizacijom aktivnosti usmjerenih na očuvanje stabilnog bezbjednosnog ambijenta u zemlji, sproveden je niz aktivnosti i ostvareni konkretni rezultati u cilju suzbijanja krivičnih djela i prekršaja, procesuirani su slučajevi organizovanog kriminala, korupcije, teških krivičnih djela i zloupotrebe droga. Preduzete su preventivne i represivne aktivnosti prema članovima organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantnim licima, a procesuirano je 18 lica zbog krivičnih djela iz oblasti ekonomskog kriminala koji se sumnjiče za nanošenje štete Budžetu Crne Gore od gotovo 20 miliona eura", navode iz policije

Boja koja dominira - Narandžasta maskara zauzima tron (VIDEO)

Utorak, 17.06.2025 | 16:19

Svaka sezona donosi nove beauty trendove, a ovog ljeta to je narandžasta maskara. Idealna za postizanje izgleda zalaska sunca na očima, unosi dozu svježine i lako osvježava svakodnevnu makeup rutinu.  

Đeljošaj: Duboko CIJENIMO političku Mađarske koja nam pomaže da se USKLADIMO sa standardima EU i ojačamo institucije

Utorak, 17.06.2025 | 15:56

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj, održao je danas bilateralni sastanak sa ministrom vanjskih poslova Mađarske, Peterom Sijartom, potvrđujući snažno i dugogodišnje partnerstvo između dvije zemlje.

Kalezić i Perović NEGIRAJU učešće u "Crnim trojkama"

Utorak, 17.06.2025 | 15:43

Marko Kalezić i Miljan Perović, koje je na današnjem saslušanju pred Anketnim odborom pomenuo bivši policijski funkcioner Brajuško Brajušković, tvrdeći da je uz Slavka Đurovića učestvovao u napadu na, kasnije ubijenog urednika Dana Duška Jovanovića, obratili su se javnosti i demantovali ove tvrdnje. Brajušković je, između ostalog, rekao i da je Danilovgradska policija je bila nepremostiva barijera za sve švercere, za sve kriminalce dok Kalezić i Đurović nijesu došli na to mjesto.

Tiha evolucija WhatsAppa: Posle uvođenja ove DVIJE novine, više nije samo alat za DOPISIVANJE

Utorak, 17.06.2025 | 15:24

Postaje sve sličniji Instagramu i Facebooku.

Čarapić: ''Jelić svjesno krši propise koji uređuju prestanak njegove funkcije''

Utorak, 17.06.2025 | 15:16

Građanin Zoran Jelić svjesno krši propise koji uređuju prestanak njegove funkcije, što potvrđuje njegovo pravno banalno obrazloženje da se u pogledu uslova za ostvarivanje prava na starosnu penziju na njega primjenjuje Zakon o državnim službenicima i namještenicima, a ne Zakon o penzijskom i invalidskom osiguranju, naveo je na društvenoj mreži X Vasilije Čarapić, predsjednik Kluba poslanika “Evropa sad”.

Sočni kolač sa breskvama: Osvježavajući desert koji miriše na LJETO

Utorak, 17.06.2025 | 15:03

Na pijacama i u marketima pojavile su se prve breskve.