Četvrtak, 06.02.2025 | 21:13
IZVOR: vijesti.me

Carević: "Da sam u dobrom odnosu sa državom, dobio bih papire za četiri i po mjeseca"

Državna sekretarka za imovinu, Milena Živanović kazala je večeras u emisiji „Načisto“ na Televiziji „Vijesti „da je predmet porodice Carević poznat svima u posljednjih desetak godina, a da je on jedan u hiljadu ilegalnih graditelja.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

Dejan Milovac iz Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) je kazao da ima jasan stav po tom pitanju, te da je već postojala presuda koja je poništena, ali da je katastar konstatvoao da je Carević nelegalno gradio, da je i nekadašnji predsjednik opštine Budve i sam nekoliko puta izjavio da je nelegalno gradio.

Marko Bato Carević, biznismen i bivši gradonačelnik Budve kazao je," da je malo žalosno što pokušava da bude predstavljen kao divlji graditelj, a „pola Crne Gore je ograđeno“.

Carević je istakao da on nije divlji graditelj, na šta je Komennić pokazao njegovu izjavu kod notara u kojoj to priznaje.

Milovac je pokazao isti dokument i dodao da na tom prostoru nije jedan, već 6.000 objekata.

Na pitanje Carevića zašto je država uknjižila objekte, Milovac je odgovorio „jer se država raspada“, na šta je nekadašnji prvi čovjek Budve reagovao da „to nije njegov problem“.

Carević je kazao da je, " Milovac konstatovao da je on napravio restoran na državnoj imovini, a da u odobrenju za rad piše da se on nalazi na parceli koja je u vlasništvu njegove porodice, dok na državnim parcelama ima samo štale."

Carević je kazao da on plaća porez na tu imovinu, te da je problem što nema planske dokumentacije.

Nekadašnji predsjednik opštine Budva je poručio da je obraćanje počeo od najnižih instanci – mjesne zajednice.

„2015. godine sam se obratio ministru poljoprivrede Petru Ivanoviću i čak sam tražio da ljudi izađu na teren i pokažem im šta ja želim da radim, a da mi kažu mogu li“, saopštio je Carević i pokazao dokumentaciju, te dodao da mu se iz tog resora zahvaljuju i traže da dopuni dokumentaciju.

Komnenić je istakao da se Carević pravi da je u nemilosti države.

Voditelj je prikazao fotografiju nekadašnjeg ministra poljoprivrede Aleksandra Stijovića koji je bio gost na Carevićevoj farmi koza.

„U istom trenutku Firma Čelebić – odvija se isti takav projekat iza Bigove. Dobila je papire za četiri mjeseca. kako Vi to objašnjavate?“, pitao je Carević i dodao da to on objašnjava da je to zbog političke pripadnosti, a da on nikad nije bio član partije.

Na konstataciju Komnenića da je bio nosilac liste Demokratskog fronta (DF) na lokalnim izborima u Budvi, on je kazao da jeste, ali da nije bio član.

Komnenić je dodao da je Carević, kao predsjednik opštine Budva, uzurpirao zemljište.

Carević je istakao da je on snimio geodetski snimak, da je dobio saglasnost Ministarstva poljoprivrede, a da je on bio u dobrim odnosima sa državom, dobio bi papire za četiri i po mjeseca.

Komnenić je konstatovao da on šalje poruku svakom Crnogorcu da se uzurpira zemlja, kao i da on prihoduje od tog zemljišta jer ima na njemu privatni biznis.

Na pitanje gdje su građevinske inspekcije, Živanvović je rekla da je to na državi i nadležnim tijelima da utvrde.

„Bez obzira što je neko u proceduri, Vlada je kolektivni organ koji odlučuje o ustupanju državnog zemljišta“, istakla je.

Komnenić je istakao da je Carevićev proces zastario, ali nije proces protiv njegovog sina.

Milovac je dodao da se radi o 620.000 kvadrata.

„To je kao da je neko ukrao auto, Vi ga tužite, a on tim autom dolazi na suđenje“, istakao je i dodao da je tu probijena infrastruktura, zasađene masline, te da je Carević registrovan kao maslinar 2020, a da je 2016. dobio dozvolu da se upiše u registar poljoprivrednih proizvođača.

Predstavnik MANS-a je istakao da je Carević dozvolju za poljoprivrednu djelatnost dobio za zemljište koje je u njegovom vlasništvu, ali da je obavlja na državnom koje je uzurpirao.

Carević je kazao da je to njegova đedovina, na šta je Milovac odgovorio da mu je đed nešto ostavio, on ne bi pokušavao da ga kupi od države. Nekadašnji prvi čovjek Budve je odgovorio da je to manipulacija.

„Vi u zahtjevu za legalizaciju pišete da ste ga zakupili“, istakao je Milovac.

„Postoje dokumenta koja ste potpisali i izjave koje ste dali – da ja sam uzurpirao 600.000 kvadrata i ja sam tamo izgradio objekte nelegalno koje bih da legalizujem. To ne znači da ste u pravu i da ste dobri. To samo znači da morate da uđete u okvire onoga što je sistem, što je pravo. To što je Vama država tolerisala govori o samoj državi. vi sebe predstavlajte kao domaćina. Pravi domaćin ne šteti svoju državi“, rekao je Milovac i dodao da Carevića niko ne može da ubijedi da je počinio krivično djelo.

Nekadašnji predsjednik opštine Budva je istakao da restoran ne uzurpira državno zemljište, ali i da bi se došlo do državne zemlje mora se proći preko zemlje njegove porodice.

Komnenić je konstatovao da je Carević trgovao sa nekadašnjim saveznim predsjednikom Svetozarom Marovićem i pustio arhivski snimak na kome on kaže da mu je Marović tražio da da kamen iz kanmenoloma, a da će dobiti poslove koje je dobio Gugi komerc.

Na pitanje kako je dobio pare da gradi na državnoj imovini, Carević je odgovorio da je „na Komnenićevu žalost on privrednik“.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Muratović: Dijaspora zaslužuje poštovanje, treba uvesti dvojno državljanstvo

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:10

Državni sekretar u Ministarstvu dijaspore Aldin Muratović ocijenio je u intervjuu za „Dan“ da Crna Gora procentualno ima najveću dijasporu u poređenju sa brojem stanovnika.

Ibrahimović na sastanku MED9+: Potrebna koordinisana akcija za jačanje otpornosti lanaca snabdijevanja

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:39

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova, Ervin Ibrahimović, učestvovao je danas na video konferenciji ministarskog sastanka grupe MED9+, koju su organizovali ministar vanjskih poslova Italije Antonio Tajani, ministar vanjskih i evropskih poslova Hrvatske, Gordan Grlić Radman i generalni direktor Organizacije za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija (FAO) Ću Dongju, saopšteno je iz Ibrahimovićevog resora.  

Radovanić: Spajić obećava zaštićeni Miločerski park, a tamo će se graditi stanovi po dozvoli DPS-a

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:27

Generalni sekretar GP URA Mileta Radovanić podsjetio je da je premijer Milojko Spajić tokom kampanje za lokalne izbore u Budvi obećavao da više neće biti rasprodaje državnih resursa i gradnje u Miločerskom parku, ali da sada njegova Vlada daje saglasnost da se tamo radi po građevinskoj dozvoli koju je dalo ministarstvo Branimira Gvozdenovića (DPS).

Zenović sa studentima FPN-a: Male države imaju velike koristi od članstva u EU

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:18

Glavni pregovarač Predrag Zenović razgovarao je sa studentima Fakulteta političkih nauka o ključnim aspektima procesa pristupanja Evropskoj uniji, saopštilo je Ministarstvo evropskih poslova.  

Fejzić: Reakcija Krapovića čudna, osim ako lično nije zaposlio “vojnika” sa snimka

Četvrtak, 07.05.2026 | 14:25

Reakcija ministra Krapovića je čudna, osim ako lično nije zaposlio “vojnika” sa snimka, poručio je reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić.

Ko se seli iz države, moraće da se odjavi: Šta je propisano nacrtom zakona o registrima prebivališta i boravišta

Srijeda, 06.05.2026 | 17:21

  Dosadašnjom odredbom je bilo ostavljeno na volju građana da li će to uraditi.

Fejzić: Ako je Crna Gora građanska država, ona ne može imati fašističku vojsku

Srijeda, 06.05.2026 | 18:46

Ako je Crna Gora građanska država, ona ne može imati fašističku vojsku, napisao je na X mreži Reis islamske zajednice Crne Gore Rifat Fejzić reagujući na snimak pripadnika vojnika Crne Gore koji pjevaju o ratnom zločincu Draži Mihajloviću.

BBC: Španska policija zaplijenila oko 40 tona kokaina sa broda u Atlanskom okeanu

Srijeda, 06.05.2026 | 18:33

Španske vlasti saopštile su da su u međunarodnim vodama kod Kanarskih ostrva zaplijenile između 30 i 45 tona kokaina na teretnom brodu, u jednoj od najvećih operacija protiv trgovine drogom u istoriji zemlje, tokom koje je uhapšeno oko 20 osoba, prenose svjetski mediji.

Veliki finansijski udarac za FIFU: Milijarde gledalaca bez Mundijala, Indija i Kina neće prenositi mečeve?

Srijeda, 06.05.2026 | 16:48

Milioni ljubitelja fudbala u Indiji i Kini mogli bi ostati bez prenosa predstojećeg Svjetskog prvenstva, zbog problema u pregovorima o televizijskim pravima.

Kalač: BS-u smetaju četničke pjesme vojnika, ali ne i četnički vojvoda kojem služe u vlasti

Srijeda, 06.05.2026 | 21:12

  Ne znam zašto je Mirsad Nurković začuđen zbog četničkih pjesama nekih vojnika. Njegov koalicioni partner i predsjednik Skupštine, vojvoda Andrija Mandić, odavno javno baštini upravo takvu ideologiju i vrijednosni okvir. Zato ovakve pojave nijesu incident koji pada s neba, nego logična posljedica politike koja se godinama normalizuje sa samog vrha vlasti, kojoj Bošnjačka stranka danas bezpogovorno služi, kazao je predstavnik Evropskog saveza Alen Kalač.

Zašto jedemo kada nismo gladni? Niz psiholoških faktora krije se iza ove navike

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:30

Kada se suočimo sa viškom kilograma, često se zapitamo: "Kako se ovo desilo?". Često se javlja i osjećaj da se više ne prepoznajemo u ogledalu.

Dug opština preko 60 miliona eura: Herceg Novi, Budva i Ulcinj među najzaduženijim

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:19

Prihodi svih crnogorskih opština u prvom kvartalu 2026. godine iznosili su 235,3 miliona eura, dok su rashodi dostigli 108,9 miliona eura, pokazuju podaci Ministarstva finansija o prihodima, rashodima i neizmirenim obavezama jedinica lokalne samouprave na dan 31. mart 2026. godine. Ukupan dug opština, odnosno neizmirene obaveze, iznosi 60,3 miliona eura.

Muratović: Dijaspora zaslužuje poštovanje, treba uvesti dvojno državljanstvo

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:10

Državni sekretar u Ministarstvu dijaspore Aldin Muratović ocijenio je u intervjuu za „Dan“ da Crna Gora procentualno ima najveću dijasporu u poređenju sa brojem stanovnika.

Šest dana slavlja na Cetinju za 20. jubilej obnove nezavisnosti

Četvrtak, 07.05.2026 | 16:00

Prijestonica Cetinje organizuje obilježavanje 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, koje će biti održano od 16. do 21. maja 2026. godine, uz bogat kulturno-zabavni i muzički program na Dvorskom trgu.

IJZCG: Nema razloga za paniku zbog hantavirusa, crnogorska državljanka nije oboljela

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:48

Nema razloga za paniku zbog hantavirusa koji se pojavio na kruzeru MV Hondius na kom se nalazi i crnogorska državljanka, kazali su za Radio Crne Gore (RCG) iz Instituta za javno zdravlje (IJZCG). Ističu da ona nije oboljela, da je dobrog zdravlja, te da je u toku evakuacija putnika ka njihovim matičnim državama.

Ibrahimović na sastanku MED9+: Potrebna koordinisana akcija za jačanje otpornosti lanaca snabdijevanja

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:39

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova, Ervin Ibrahimović, učestvovao je danas na video konferenciji ministarskog sastanka grupe MED9+, koju su organizovali ministar vanjskih poslova Italije Antonio Tajani, ministar vanjskih i evropskih poslova Hrvatske, Gordan Grlić Radman i generalni direktor Organizacije za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija (FAO) Ću Dongju, saopšteno je iz Ibrahimovićevog resora.  

Radovanić: Spajić obećava zaštićeni Miločerski park, a tamo će se graditi stanovi po dozvoli DPS-a

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:27

Generalni sekretar GP URA Mileta Radovanić podsjetio je da je premijer Milojko Spajić tokom kampanje za lokalne izbore u Budvi obećavao da više neće biti rasprodaje državnih resursa i gradnje u Miločerskom parku, ali da sada njegova Vlada daje saglasnost da se tamo radi po građevinskoj dozvoli koju je dalo ministarstvo Branimira Gvozdenovića (DPS).

Zenović sa studentima FPN-a: Male države imaju velike koristi od članstva u EU

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:18

Glavni pregovarač Predrag Zenović razgovarao je sa studentima Fakulteta političkih nauka o ključnim aspektima procesa pristupanja Evropskoj uniji, saopštilo je Ministarstvo evropskih poslova.  

Saobraćajna nezgoda u Zeti: Učestvovali motocikl i automobil, kod puta prema aerodromu

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:17

Saobraćajna nezgoda dogodila se danas oko 14.30 časova na putu Podgorica – Zeta, prema Aerodromu Podgorica, u kojoj su učestvovali motocikl i putnički automobil.

EK: Rizik od hantavirusa za Evropljane ostaje nizak

Četvrtak, 07.05.2026 | 15:00

Evropska komisija saopštila je da, prema trenutno dostupnim dokazima, hantavirus i dalje predstavlja nizak rizik za građane Evrope, uprkos novim slučajevima koji su izazvali pažnju zdravstvenih vlasti.