Četvrtak, 06.02.2025 | 21:17
IZVOR: kolektiv.me

Živković u Mojkovcu: Ova vlast u potpunosti ZAUSTAVILA razvoj sjevera, HITNO potreban povratak državno odgovorne politike

Predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković kazao je u Mojkovcu da je u prethodnih pet godina u potpunosti zaustavljen razvoj sjevera, te da svi projekti koje je DPS pokrenuo stoje u mjestu.




Foto: DPS

“Moramo što prije nastaviti gdje smo stali. Da bi spriječili iseljavanje moramo pod hitno izgraditi infrastrukturu i sadržaje koji će omogućiti građanima da ostanu u svojim gradovima i da imaju adekvatna radna mjesta koja će im omogućiti da sa svojim porodicama pristojno žive”, naveo je Živković.

Kako je dodao, sa ovom Vladom toga nema.

“Možete li se sjetiti ijednog projekta tokom posljednjih pet godina? Ni ekser nijesu zaboli. Za razliku od njih mi smo se u našem programu ozbiljno pozabavili ovim pitanjem i predvidjeli niz projekata uz najveći investicioni ciklus u istoriji Crne Gore. To je odgovorna državna politika, a ovo čemu prisustvujemo danas je samo partijski brlog i borba za preraspodjelu plijena, funkcija i privilegija”, rekao je Živković.

Potpredsjednik DPS-a Jevto Eraković kazao je, dodaje se u saopštenju, da ta partija Kongres dočekuje sa optimizmom nakon ostvarenih rezultata uz očekivanje rasta rejtinga i u ovoj godini.

“Novo rukovodstvo preuzelo je stranku u možda i najdelikatnijem trenutku od njenog osnivanja, i pokazali smo da možemo odgovoriti na izazove sa kojima smo se suočili. Kongres dočekujemo jedinstveni i snažni i razumijemo sve one kojima se priviđaju podjele i neslaganja u našoj partiji. Jaka Demokratska partija socijalista njihova je noćna mora ali ih moramo razočati – bićemo još jači i kao što smo ih u Budvi poslali u opoziciju tako ćemo ih poslati u svim drugim mjestima u Crnoj Gori”, naveo je Eraković.

Potpredsjednik DPS-a Ivan Vuković podsjetio je, dodaje se u saopštenju, na sve ono što je ta partija uradila na planu evropskih integracija.

“Taj put smo mi trasirali u Crnoj Gori. I kada su nas ovi današnji ,,evropejci” ubjeđivali da treba graditi partnerstvo sa Rusijom a ne sa euroatlantskim saveznicima znali smo šta je pravi kurs međunarodne politike. Zbog toga je danas Crna Gora nepovratno na putu evropskih integracija i prva naredna članica Evropske unije uz sva otvorena pregovaračka poglavlja i privremeno zatvoreno šest. I da nema nikakve dileme – Demokratska partija socijalista će kao i do sada, i sa pozicija vlasti i opozicije, davati ključan doprinos ovoga strateškog državnog cilja”, istakao je Vuković.

Potpredsjednica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč kazala je da Program koncipiran u 10 tačaka predstavlja odgovor na ono što su potrebe Crne Gore “nakon ove petogodišnje političke agonije”.

“Kvalitet Programa potvrda je superiornosti Demokratske partijske socijalidta. Ipak, da bi dosli u priliku za njegovu realizaciju moramo se vratiti na pozicije upravljanja državnom politiku. Zbog toga moramo biti neumorni, u svakom kraju Crne Gore razgovarati sa građanima i predstaviti im ono što je naša ponuda”, rekla je Vuković Kuč.

Foto: DPS

“Siguran sam da smo opravdali vaše povjerenje i da dostojanstveno i borbeno branimo ono što su interesi Crne Gore. Tome u prilog svjedoči i rast rejtinga naše partije koja je u šest opština ostvarila podršku od 27.17 odsto, a posljednja istraživanja pokazuju da smo na državnom nivou na procentu između 28 i 29 odsto čime smo ponovo postali ubjedljivo najjača politička partija u Crnoj Gori”, zaključio je Nikolić.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Marko
07.02.2025 21:36

😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤥🤥🤥🤥🤥🤥 Baš ste krenuli da razvijate sjever i oni vas skinuše sa vlasti....da ste imali još koju godinu. Tideset je bilo baš malo...

0 0

OSTALE VIJESTI

Đurović i Vučurović predložili izmjene: Bez "aneksije" u zakonu o statusu dinastije Petrović Njegoš

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:35

Poslanici Nove srpske demokratije Dejan Đurović i Jovan Vučurović predložili su izmjene i dopune Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš kojim se briše iz člana jedan odredba da je dinastija "detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine". Kako su predložili, član jedan treba da glasi "radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović Njegoš".

Knežević: Srbija nikad nije anektirala Crnu Goru, plašim se da nam prijeti opasnost od Hrvatske

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 15:15

Skupština Crne Gore danas raspravlja o Prijedlogu zakona o izmjenama i dopunama Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš, kojim se, između ostalog, predlaže brisanje riječi “nasilna” iz formulacije koja se odnosi na aneksiju Crne Gore 1918. godine. Prijedlog su podnijeli poslanici Pokreta Evropa sad Gordan Stojović i Miloš Pižurica, a izazvao je oštre polemike u plenumu.

Marković: Nema niti je bilo dogovora PES-a i DPS-a

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 15:00

Poslanica Pokreta Evropa Sad Branka Marković poručila je tokom sjednice Skupštine da su tvrdnje o navodnoj saradnji PES-a i Demokratske partije socijalista neutemeljene, ističući da takvih razgovora niti dogovora nikada nije bilo.

Janović: Političke podjele uskratile Ustavnom sudu najstručnije kadrove

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 14:27

Nezavisni poslanik Nikola Janović izjavio je da su politički sukobi prethodnih godina onemogućili brojnim kvalitetnim pravnicima da dobiju priliku da svoje znanje pokažu u Ustavnom sudu.

Klub odbornika DPS: Vlast u Danilovgradu nema 30 hiljada za studentske stipendije, ali ima pola miliona eura za partijsko zapošljavanje

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 13:50

Danilovgradska vlast je odbila amandman Demokratske partije socijalista na Predlog odluke o Budžetu za 2026. godinu kojim je predloženo povećanje studentskih stipendija i time jasno poručila gdje su na njenoj listi priroriteta mladi, obrazovanje i unapređenje njihovog položaja, saopštili su iz Kluba odbornika Demokratske partije socijalista (DPS) Danilovgrad.

Katalonci traže rješenje bez velikog troška - Vlahović u prvom planu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:52

Dušan Vlahović se ponovo našao na radaru Barselone, prenosi španska Marka, a informaciju je objavio novinar Dijego Piko. Prema njegovim navodima, katalonski klub je u prethodnom periodu obnovio komunikaciju sa agentima srpskog napadača i ozbiljno razmatra njegov dolazak kao dugoročnu zamjenu za Roberta Levandovskog.    

Filipe Luis ostaje trener Flamenga

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:34

Fudbalski klub Flamengo produžio je ugovor sa trenerom Filipeom Luisom do 2027. godine.

Trideset ljudi dijeli jedan automobil: Nesvakidašnja akcija žitelja jednog francuskog sela

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:21

U francuskom selu Pon de Bare, koje broji tek oko sedamsto stanovnika i smješteno je na jugoistoku zemlje, tridesetak mještana pokrenulo je akciju dijeljenja jednog automobila.

UP: Građani da ne otvaraju i odgovaraju na mejlove koji stižu sa lažne adrese Lazara Šćepanovića

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 17:06

Uprava policije je u saznanju da na mejl adrese određenog broja građana, stižu mejlovi lažnog sadržaja, u čijem je potpisu “v.d. pomoćnika direktora Uprave policije Lazar Šćepanović”. Ističemo da nije riječ o zvaničnoj mejl adresi Uprave policije, pa samim tim ni o dopisu direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića - saopšteno je iz Uprave policije.

Kako ispravno koristiti Microsoft Word na telefonu

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:55

Mnogi korisnici imaju instaliranu Word aplikaciju na svom telefonu, ali je zapravo ne koriste u punom kapacitetu.  

Milatović: Briga o djeci bez roditeljskog staranja mora biti sistemska i dosljedna

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:44

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da briga o djeci bez roditeljskog staranja mora biti sistemska i dosljedna, sa vidljivim rezultatima u kvalitetu života svakog djeteta.    

Đurović i Vučurović predložili izmjene: Bez "aneksije" u zakonu o statusu dinastije Petrović Njegoš

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:35

Poslanici Nove srpske demokratije Dejan Đurović i Jovan Vučurović predložili su izmjene i dopune Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš kojim se briše iz člana jedan odredba da je dinastija "detronizovana protivno Ustavu za Knjaževinu Crnu Goru aktom nasilne aneksije države iz 1918. godine". Kako su predložili, član jedan treba da glasi "radi istorijske i moralne rehabilitacije dinastije Petrović Njegoš ovim zakonom se uređuju pitanja od značaja za status potomaka dinastije Petrović Njegoš".

INSPEKCIJSKI NADZOR JOŠ TRAJE: Provjerava se da li je Miloš Rajković zakonito imenovan za v.d. direktora Uprave za šume

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:21

I dalje se čeka epilog inspekcijskog nadzora kojim treba da se utvrdi da li je Miloš Rajković prekršio zakon, odnosno da li je nezakonito imenovan za vršioca dužnosti direktora Uprave za gazdovanje šumama i lovištima.    

Policajci obradovali mališane Dječijeg doma „Mladost“ u Bijeloj

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 16:03

Službenici Sektora granične policije, Specijalne jedinice policije, Posebne jedinice policije i Odjeljenja bezbjednosti Herceg Novi posjetili su danas Dječiji dom „Mladost“ u Bijeloj, gdje su u prazničnoj atmosferi druženje upriličili za 76 mališana ove ustanove.

EU ulaže 175 miliona eura u unapređenje željezničke pruge Bar-Golubovci

Ponedjeljak, 29.12.2025 | 15:50

Evropska unija opredjeljuje 175 miliona eura za modernizaciju željezničke pruge Bar-Golubovci, strateškog dijela Željezničkog koridora 4 na proširenoj osnovnoj TEN-T mreži, saopštilo je Minisarstvo finansija.