Petak, 07.02.2025 | 13:38
IZVOR: b92.net

Koja aplikacija je SVJETSKI broj 1 za NAVIGACIJU? Da li mislite da je neka bolja?

Uprkos tome što ih neki kritikuju zbog sve više ubačenih funkcija, popularnost Google mapa ne prestaje da raste.




Foto: Ilustracija/Pixabay

Već duže je ovo aplikacija broj jedan u svijetu kada je u pitanju navigacija, a najnoviji podaci koje je upravo Google podijelio pružaju nam jasnu sliku o tome.

Google Maps je napunio 20 godina, pa je Google iskoristio ovu priliku da otkrije da je samo u 2024. aplikacija "izrekla bilion kilometara uputstava".

Kada se potegne tema o tome koja navigacija je najbolja, oni koji kritikuju Google mape uglavnom smatraju da su zastarele i da umiju da budu netačne, ističući nedavne tragedije. Međutim, Google kaže da izvrši 100 miliona ažuriranja mapa svakog dana, što znači da stalno rade na unaprijeđivanju aplikacije.

Prema podacima kojima raspolaže ova kompanija, broj korisnika koji doprinose podacima u mapama premašio je 500 miliona. Svi ovi ljudi objavljuju recenzije, fotografije, ocjene i gužve u saobraćaju, što pomaže drugima da se snalaze kroz aplikaciju.

Izvještavanje o incidentima u Google mapama približilo je aplikaciju onome što radi Waze, pa su "podgrijane" spekulacije da Google planira spoj ove dvije aplikacije, ali do toga ipak neće doći.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Sadržaj nije zauvijek izgubljen: Postoji način kako da pročitate obrisane poruke na WhatsAppu

Srijeda, 01.04.2026 | 11:26

Telefon može da sačuva tragove komunikacije

Snapchat sve više pod lupom Evropske unije: U fokusu zaštita djece u online prostoru

Subota, 28.03.2026 | 21:32

Regulatori Evropske unije pokrenuli su istragu protiv Snapchata zbog sumnji da platforma ne čini dovoljno kako bi zaštitila djecu i da ih izlaže rizicima poput povećane ranjivosti na predatore ili vrbovanja od strane kriminalaca.  

„Danas je dobar dan za djecu u našoj zemlji“: Austrija će zabraniti korišćenje društvenih mreža za mlađe od 14 godina

Petak, 27.03.2026 | 18:20

Vladajuća koalicija u Austriji danas je najavila planove da zabrani korišćenje društvenih mreža za djecu mlađu od 14 godina, pridružujući se nizu drugih zemalja koje uvode ograničenja za mlade.

Sigurnost koja radi u pozadini: Zašto je Knox jedan od najvažnijih razloga za kupovinu Galaxy S26

Srijeda, 25.03.2026 | 08:00

U vremenu kada se na telefonu nalaze bankovne aplikacije, lične fotografije, poslovna komunikacija i pristup brojnim online servisima, sigurnost više nije dodatna opcija već jedan od ključnih kriterijuma pri izboru uređaja. Upravo zato Galaxy S26 serija donosi rješenje koje funkcioniše kontinuirano, bez potrebe za dodatnim podešavanjima i bez uticaja na svakodnevno korisničko iskustvo.

SAD zabranile sve nove mrežne rutere proizvedene u inostranstvu

Utorak, 24.03.2026 | 13:48

Federalna komisija za komunikacije (FCC) objavila obavještenje kojim se svi potrošački ruteri proizvedeni izvan SAD-a označavaju kao sigurnosni rizik.

Sadržaj nije zauvijek izgubljen: Postoji način kako da pročitate obrisane poruke na WhatsAppu

Srijeda, 01.04.2026 | 11:26

Telefon može da sačuva tragove komunikacije

Nurković: Rasvjetljavanje masakra u Baru dug prema žrtvama

Srijeda, 01.04.2026 | 11:06

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore Mirsad Nurković obratio se na otvaranju međunarodnog naučnog simpozijuma „Masakr u Baru 1945 – skrivena istina“, koji je održan u organizaciji Nacionalnog savjeta Albanaca i Bošnjačkog vijeća u Crnoj Gori.

Milatović čestitao selekciji BiH plasman na Mundijal

Srijeda, 01.04.2026 | 11:04

Predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović čestitao je fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine plasman na Svjetsko prvenstvo.

Ambasada Palestine: Crnogorski parlament da osudi usvajanje zakona o smrtnoj kazni za Palestince

Srijeda, 01.04.2026 | 10:54

Usvajanje zakona o smrtnoj kazni za Palestince od strane izraelskog parlamenta predstavlja još jedan korak u institucionalizaciji aparthejda i pravnog nasilja nad okupiranim narodom, saopštila je Ambasada Države Palestine u Crnoj Gori.

Katić: Opština Herceg Novi ne organizuje proslavu 21. maja, ali ne brani obilježavanje

Srijeda, 01.04.2026 | 10:29

Predsjednik Opštine Herceg Novi, Stevan Katić, saopštio je da lokalna uprava nema u planu organizaciju svečanosti povodom Dana nezavisnosti Crne Gore, ali da to ne znači da bilo kojoj instituciji ili pojedincu uskraćuje pravo da, u skladu sa zakonom, organizuje proslavu.

Vuković: DPS potpisala i sporazum sa SPO, istovjetan onome u kom manipulatori iz Vlade pokušavaju pronaći izgovor za usporavanje EU procesa

Srijeda, 01.04.2026 | 10:23

Iste godine kada je potpisan sporazum sa Jedinstvenom Rusijom, Demokratska partija socijalista je potpisala sporazum o saradnji sa Socijaldemokratskom partijom Austrije (SPÖ), kazao je potpredsjednik DPS-a Ivan Vuković.

(VIDEO) Suze Mesija na oproštaju od argentinske publike

Srijeda, 01.04.2026 | 10:18

Leo Mesi će vjerovatno predvoditi Argentinu na Mundijalu ovog ljeta, ali je sinoć protiv Zambije na “Bombonjeri” u Buenos Ajresu (5:0) odigrao posljednju utakmicu u svojoj domovini.

DPS: Krivična prijava zbog protivzakonitog isticanja trobojke na Žabljaku

Srijeda, 01.04.2026 | 10:08

Opštinski odbor DPS Žabljak podnio je krivičnu prijavu protiv predsjednika Skupštine opštine Žabljak, Ivana Popovića, i više odbornika vlasti – Rajka Grbovića, Milke Bulić, Stojanke Bulić, Božidara Kasalice, Dejana Bojovića, Vukomana Lalovića, Ane Vemić, Gorana Radojevića, Tanasija Zorića, Pera Popovića, Zdravka Krstajića, Jelene Popović, Dragana Vukićevića, Spasoja Anđelića i Dejana Rondovića – zbog, kako navode, protivzakonitog isticanja trobojke na Žabljaku.

Lazović: Parking servis fokusiran na građane i humanost, a ne na politički obojene podvale

Srijeda, 01.04.2026 | 10:05

Gostujući u jutarnjem programu TV Podgorica, direktor Parking Servisa Podgorica, Nikola Lazović, poručio je da su rad i društvena odgovornost jedini prioriteti preduzeća, uprkos pokušajima diskreditacije od strane pojedinih grupa.

Aerodrom Banja Luka uvodi liniju za crnogorsko primorje: Od 9. juna počinju letovi za Tivat

Srijeda, 01.04.2026 | 09:59

Aerodrom Banja Luka objavio je novu avioliniju za Tivat, a letovi će se odvijati dva puta sedmično, utorkom i petkom. Letovi se uspostavljaju od 9. juna, direktno iz Banje Luke za Tivat.