Subota, 08.02.2025 | 14:00
IZVOR: kolektiv.me

UP: Građani do danas policiji predali 2194 komada oružja, 72.451 komad municije,...

U okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 34 komada oružja, 1173 komada municije, četiri komada ručnih bombi, motori za protivgradne rakete, detonatorska sredstva, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

"Juče su na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Centar“, u Podgorici, Danilovgradu, Tuzima i Cetinju građani dobrovoljno predali policiji 16 komada oružja od čega 11 pištolja i pet pušaka, 907 komada municije različite vrste i kalibra, tri ručne bombe, sporogoreći detonatorski štapin, 10 komada detonatorskih kapsli, tri komada motora MG10 za protivgradne rakete i 11 komada modelarskog motora za protivgradne rakete. Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Jug“, u Baru, Kotoru i Herceg Novom je dobrovoljno vraćeno osam komada vatrenog oružja od čega tri pištolja i pet pušaka i 24 komada municije. U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti "Sjever“, u Bijelom Polju, Mojkovcu, Plavu i Kolašinu dobrovoljno je predato ukupno šest komada oružja, od čega četiri puške i dva pištolja i 232 komada municije različite vrste i kalibra".

Kako su kazali iz UP, policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Zapad“, u Nikšiću i Pljevljima su dobrovoljno predata četiri komada vatrenog oružja od čega četiri pištolja, 10 komada municije i jedna ručna bomba.

Od početka januara Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 2194 komada oružja, 72.451 komad municije, 234 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava.

"Podsjećamo da čuvanje oružja čiji su vlasnici bili članovi porodica ili srodnici, bez obzira na to da li se ili nije pred nadležnim sudom spoveo ostavinski postupak, shodno Zakonu o oružju, predstavlja nelegalno oružje, sve dok eventualno neko od pravnih nasljednika ne dobije dozvolu za držanje tog oružja od Ministarstva unutrašnjih poslova. Još jednom napominjemo da građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Saobraćajna nezgoda kod Kliničkog centra, jedna osoba povrijeđena

Petak, 26.12.2025 | 22:06

U saobraćajnoj nezgodi koja se večeras dogodila u Podgorici, na raskrsnici Ljubljanske ulice i Ulice dr Ljubomira Rašovića, kod Kliničkog centra, jedna osoba je povrijeđena, saopšteno je iz policije.

Digitalna transformacija rada auto škola ulazi u završnu fazu

Petak, 26.12.2025 | 21:52

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) u saradnji sa Mašinskim fakultetom Univerziteta Crne Gore i Five grupom, u skladu sa ranijim najavama, sprovelo je digitalizaciju rada auto škola, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Nenezić: Vukićević potvrdila da nema izgradnje novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše

Petak, 26.12.2025 | 21:42

Potpredsjednik Skupštine opštine Bar i poslanik Socijaldemokrata, Branislav Nenezić kazao je da je ministarka saobraćaja Maja Vukićević jasno potvrdila da ministarstvo nema u planu izgradnju novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše, već samo rekonstrkuciju postojeće trase, za koje je obezbijeđen grant.

Bojović: Mujović će ispuniti obećanje - Podgorica da bude grad za našu djecu

Petak, 26.12.2025 | 21:28

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vlade Bojović poručio je da je siguran da će gradonačelnik Saša Mujović ispuniti svoje glavno obećanje - da Podgorica bude grad u kojem želimo da odrastaju naša djeca.

Tri žene izbodene nožem u metrou u Parizu, uhapšen osumnjičeni

Petak, 26.12.2025 | 21:23

Tri žene su povrijeđene, nakon što je ih je napao muškarac naoružan nožem na liniji 3 pariskog metroa.

Konatar: Fiskalne mjere i loša organizacija uzrokovali ozbiljne probleme u sezonskom turizmu

Petak, 26.12.2025 | 21:17

Tenderi za plaže, visoke cijene i administrativni propusti nijesu dali očekivane rezultate, saglasni su gosti emisije „Okvir“ na TVCG. Dok neki ukazuju na blagi rast broja turista, drugi ističu probleme u pripremi plaža i opšti utisak nespremnosti sektora za sezonu.

VIDEO: Almas i Darko Rundek u duetu na novom singlu "Ožiljak"

Petak, 26.12.2025 | 21:03

Pjesma predstavlja najavni singl Almasovog novog studijskog albuma, na kojem intenzivno radi i koji označava novu kreativnu etapu njegovog stvaralaštva.

Hrvatski ministar pravde: Očekujemo da Crna Gora izruči Kovačevića

Petak, 26.12.2025 | 20:38

Ministar pravde Hrvatske Damir Habijan očekuje od Crne Gore očekuju da izruči Milorada Kovačevića koji je danas uhapšen u Zeti.

Proširena lista ljekova: Dostupnije savremene i inovativne terapije za onkološke i hronične pacijente

Petak, 26.12.2025 | 20:29

Na predlog Ministarstva zdravlja Vlada je na jučerašnjoj sjednici usvojila novu Odluku o utvrđivanju osnovne i doplatne liste ljekova.

Svemir im šalje vjetar u leđa: Četiri znaka Zodijaka ostvaruju svoje najveće želje u januaru

Petak, 26.12.2025 | 20:23

Januar 2026. otvara vrata novim prilikama za četiri horoskopska znaka čije se želje sada mogu pretvoriti u stvarnost.