Subota, 08.02.2025 | 15:14
IZVOR: kolektiv.me

Na GP Aerodrom Podgorica UHAPŠEN državljanin Turske, osumnjičen za falsifikovana dokumenta

Policijski službenici Sektora granične policije, su u okviru planskih aktivnosti usmjerenih na obezbjeđenje graničnog prelaza i sprečavanje prekograničnog kriminala, juče na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica, uhapsili turskog državljanina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: YouTube screenshot/ MediaBiro, arhiva

"Naime, prilikom kontrole putnika na letu strane aviokompanije, pri izlazu iz Crne Gore, čekiranju je pristupilo lice, koje je službenicima dalo na uvid putnu ispravu Republike Irske, sa podacima na ime N.C. (29).Zbog sumnje u vjerodostojnost i ispravnost isprave, izvršena je detaljna granična kontrola na II liniji graničnih provjera, te je upotrebom uređaja ustanovljen veći broj odstupanja na stranici za personalizaciju pruženog dokumenta", kazali su iz UP.

Kako su naveli, utvrđeno je da se radi o licu F.K. (24), turskom državljaninu, koji je kod sebe posjedovao i putne isprave Republike Turske, a isti je kasnije saopštio da je nabavku putne isprave Republike Irske prethodno dogovorio u Turskoj, a istu preuzeo preko nepoznatog posrednika u Podgorici, za iznos od 8.000 funti.

"Nakon prikupljenog obavještenja, a po nalogu postupajućeg tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, F.K. je uz krivičnu prijavu lišen slobode, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo falsifikovanje isprave. Službenici Sektora granične policije nastavljaju sa prioritetnim aktivnostima u cilju sprječavanja nezakonitih prelazaka granice, obezbjeđenja državne granice, otkrivanja i suzbijanja krivičnih djela i prekršaja, i osiguranja bezbjednog odvijanja saobraćaja na graničnim prelazima", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Radna grupa utvrdila da je 75 građana promijenilo prebivalište zbog glasanja na izborima u Šavniku

Petak, 27.03.2026 | 12:48

Radna grupa koja se bavi kontrolom biračkog spiska utvrdila je da 75 građana, od 371 novih birača koji su bili upisani u birački spisak za izbore u Šavniku, nijesu vezani poslom i životnim aktivnostima za tu opštinu, te da su prethodno promijenili prebivalište kako bi učestvovali u izbornom procesu.

Glavni grad dio globalne akcije “Sat za planetu”

Petak, 27.03.2026 | 12:30

Glavni grad Podgorica i ove godine učestvuje u globalnoj akciji „Sat za planetu“, koju u Crnoj Gori organizuje NVO Green Home, objavljeno je na Facebook stranici Glavnog grada.

Kolašin 1600 ponovo otvara staze: Novi snijeg produžio ski sezonu

Petak, 27.03.2026 | 11:42

Skijališta Crne Gore saopštila su da će ski centar Kolašin 1600 ponovo biti otvoren za skijaše i bordere već predstojećeg vikenda, zahvaljujući novim sniježnim padavinama.

Uprava za saobraćaj: Izmijenjen režim saobraćaja na putu Pljevlja - Žabljak radi smanjenja zastoja

Petak, 27.03.2026 | 11:25

Saobraćaj na magistralnom putu između Pljevlja i Žabljak, na lokalitetu Đurđevića Tara, biće privremeno izmijenjen zbog nastavka radova na rekonstrukciji mosta.

Prvostepena presuda: Duško Knežević osuđen na četiri godine i šest mjeseci zatvora

Petak, 27.03.2026 | 11:12

Predsjednik Atlas grupe Duško Knežević prvostepeno je osuđen na četiri godine i šest mjeseci zatvora u predmetima poznatim kao “Kaspija 1” i “Kaspija 2”, prenosi Pobjeda.

Ivanović u Beču: Crna Gora lider u procesu proširenja EU

Petak, 27.03.2026 | 13:13

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove,  Filip Ivanović, tokom radne posjete Beču sastao se sa visokim austrijskim zvaničnicima, uključujući Kristofa Macnetera, potpredsjednika Privredne komore Austrije, Petrom Bajer, predsjednicom Odbora za vanjske poslove austrijskog parlamenta i Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope, te Andreasom Šiderom, šefom delegacije Socijaldemokratske partije Austrije (SPÖ) u Evropskom parlamentu i izvjestiocem za Albaniju i Island.

Predstava „Tre sorelle” 30. marta u KIC-u

Petak, 27.03.2026 | 13:03

Predstava „Tre sorelle” Centra za kulturu Tivat biće izvedena u ponedjeljak, 30. marta, u velikoj sali KIC-a „Budo Tomović”, u 20 sati.

Kovačević sa Kos razgovarao o razvojnim planovima Opštine Nikšić

Petak, 27.03.2026 | 13:02

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević upriličio je prijem za evropsku komesarku za proširenje Martu Kos, sa kojom je razgovarao o razvojnim planovima Opštine, kao i o važnoj ulozi lokalnih zajednica u procesu pristupanja Crne Gore Evropskoj uniji, naročito imajući u vidu činjenicu da je Nikšić proglašen za Evropsku prijestonicu kulture 2030. godine, navodi se u saopštenju te Opštine.

Prezentovan Akcioni plan za pripremu i praćenje ljetnje turističke sezone

Petak, 27.03.2026 | 12:56

Koordinaciono tijelo za usklađivanje i praćenje inspekcijskog nadzora preduzeće sve neophodne mjere radi obezbjeđivanja optimalnih uslova za kvalitetnu realizaciju sezone, saopštio je predsjednik tog tijela i ministar bez potrfelja Milutin Butorović.

Radna grupa utvrdila da je 75 građana promijenilo prebivalište zbog glasanja na izborima u Šavniku

Petak, 27.03.2026 | 12:48

Radna grupa koja se bavi kontrolom biračkog spiska utvrdila je da 75 građana, od 371 novih birača koji su bili upisani u birački spisak za izbore u Šavniku, nijesu vezani poslom i životnim aktivnostima za tu opštinu, te da su prethodno promijenili prebivalište kako bi učestvovali u izbornom procesu.

Australija preduzima mjere zbog energetske krize: Cijene goriva im značajno porasle

Petak, 27.03.2026 | 12:39

Premijer Australije Entoni Albaneze izjavio je danas da je snabdijevanje gorivom u Australiji “sigurno” uprkos rastućim cijenama zbog rata u Iranu i zatvaranja Ormuskog moreuza.

Obradović: Birački spisak nije tabela iz koje možemo brisati i dodavati ljude po želji

Petak, 27.03.2026 | 12:35

U toku je konferencija za medije Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Glavni grad dio globalne akcije “Sat za planetu”

Petak, 27.03.2026 | 12:30

Glavni grad Podgorica i ove godine učestvuje u globalnoj akciji „Sat za planetu“, koju u Crnoj Gori organizuje NVO Green Home, objavljeno je na Facebook stranici Glavnog grada.

Knežević: Crnogorac koji je protiv Srbije nije Crnogorac (VIDEO)

Petak, 27.03.2026 | 12:19

Lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, poručio je tokom posjete Vojvodini da su veze između Crne Gore i Srbije neraskidive, oštro kritikujući one koji pokušavaju da naruše bratske odnose dvije države.

Ne zaboravite pomjeriti sat: Za vikend počinje ljetnje računanje vremena

Petak, 27.03.2026 | 12:13

Ovog vikenda započinje ljetnje računanje vremena.