Subota, 08.02.2025 | 20:09
IZVOR: b92.net/blicžena.rs

Elton Džon priznao da ne zna koliko mu je OSTALO ŽIVOTA

Elton Džon je zamalo zaplakao dok je tokom gostovanja u emisiji The Graham Norton Show govorio o emotivnom trenutku koji je doživio dok je radio na pjesmi "Who Believes In Angels?", koju je snimio sa Brendi Karlajl.




Foto: YouTube screenshot/Entertainment Tonight

"Bernie Topin (Eltonov dugogodišnji tekstopisac) mi je dao tekst pjesme pod nazivom 'When This Whole World Is Done With Me'. Prilično brzo sam napisao muziku za strofu i pomislio kako je to zaista lijepa melodija", rekao je on pa nastavio:

"A onda dolazim do refrena i shvatam da pjesma govori o mojoj smrti, o mom kraju. A kao čovjek od 76 godina, što sam tada bio, sa djecom i mužem, počeo sam da razmišljam o svojoj smrtnosti: 'Ko zna koliko mi je još ostalo? Koliko? Nadam se da imam mnogo više nego što možda imam. I kada sam došao do refrena i počeo da pjevam, potpuno sam se slomio i plakao 45 minuta. To je bio veoma, veoma težak trenutak za mene", priznao je pjevač.

Nakon toga, kolege su ga tješile dok nije uspeo da se smiri, a snimanje je nastavio sljedećeg dana.

"Plakao sam 45 minuta"

"Poslije 45 minuta utehe, bilo mi je bolje, ali sam pjesmu snimio tek narednog dana... Kada pjevate o tome kako vas more odnosi i o kraju vašeg života, to vas zaista može pogoditi", istakao je Elton pa dodao:

"Ali pjesma je prelijepa. Snimio sam je iz prve, odjednom – vokal i klavir. I na kraju sam dodao limeni orkestar, jer sam oduvijek volio taj zvuk. Uvek sam plakao dok su na finalu Kupa igrali 'Abide With Me', bez obzira na to koliko sam godina imao, jer je ta pesma toliko lijepa."

Elton je takođe otkrio da nije video mnogo arhivskih snimaka koji su korišćeni u spotu za pjesmu, jer ne voli da gleda sopstvene snimke iz prošlosti.

"Ne volim baš da gledam sebe i vraćam se u prošlost, ali kada sam drugi put pogledao taj video, stvarno me je dirnuo. To je bio put od nesreće i slave do spoznaje, sreće, porodice i djece", naglasio je Elton.

"Moj život je imao padove, velike padove", našalio se.

"Ali se onda podigao. To je moja priča i zadovoljan sam njom. Neke snimke iz tog videa nikada ranije nisam vidio."

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tramp: Iran je vojno poražen, Obama i Bajden vodili slabu politiku prema Teheranu

Subota, 20.06.2026 | 15:54

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je Iran vojno poražen i ponovo oštro kritikovao demokrate, kao i bivše predsjednike Baraka Obamu i Džozefa Bajdena, ocijenivši da su vodili slabu politiku prema Teheranu.

Podgorica: Starica teško povrijeđena pokušavajući da zaustavi tuču kod Sahat kule

Subota, 20.06.2026 | 15:40

 U blizini Sahat kule u Podgorici sinoć je došlo do narušavanja javnog reda i mira u kojem su, prema sumnjama policije, učestvovala dva muškarca, a kojom prilikom je teže povrijeđena starija žena koja je pušala da zaustavi sukob, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.  

Zemljotres jači od pet stepeni Rihtera pogodio Grčku

Subota, 20.06.2026 | 15:28

Zemljotres jačine 5,1 stepeni Rihterove skale pogodio je danas područje kod ostrva Krit u Grčkoj, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar.  

Ronaldinjo potpisao za italijanskog trećeligaša!

Subota, 20.06.2026 | 15:17

Ime Ronaldinja ponovo je u centru pažnje fudbalske javnosti.  

Poketino: Pulišić je važan za nas, ali samo timskom igrom možemo do kraja

Subota, 20.06.2026 | 14:48

Selektor reprezentacije SAD Maurisio Poketino kazao je da veliki hendikep neigranje Kristijana Pulišića, ali da su ekipi potrebni svi igrači ako želi da osvoji titulu.     

Interventna u akciji: Hapšenja u Zagoriču i na Starom aerodromu, zaplijenjen kilogram marihuane

Subota, 20.06.2026 | 14:13

Dvojica mladića, M.S. (25) i N.G. (24), uhapšena su sinoć u Podgorici, po nalogu Višeg državnog tužilaštva, nakon što je kod njih pronađeno više od kilogram marihuane.

Uhapšene četiri osobe osumnjičene za krađe u Beranama i Bijelom Polju

Subota, 20.06.2026 | 13:56

Policija u Bijelom Polju i Beranama podnijela je krivične prijave protiv četiri osobe od kojih su tri, kako je saopšteno iz Uprave policije, operativno interesantna lica. Oni su osumnjičeni za krađe.    

U sudaru dva voza kod Londona poginuo mašinovođa, 33 osobe teže povrijeđene

Subota, 20.06.2026 | 12:32

Najmanje jedna osoba je poginula, a 89 je povrijeđeno, od kojih 11 izuzetno teško, a 22 teško, u sudaru dva voza u blizini Bedforda u Velikoj Britaniji, saopštili su danas služba hitne pomoći i britanska saobraćajna policija.  

Ambasada Palestine: Na Svjetski dan izbjeglica Palestinci nastavljaju da se suočavaju sa najvećom izbjegličkom krizom u modernom svijetu

Subota, 20.06.2026 | 13:43

Neviđeni valovi raseljavanja i prisilnih migracija vratili su u prvi plan jednu od najdužih i najvećih izbjegličkih kriza u savremenoj istoriji. Ovo nije samo privremeni status, niti puki statistički podatak, već stvarnost koja traje duže od sedam decenija, uzrokovana tekućom izraelskom vojnom okupacijom Palestine, a koja je u proteklim godinama doživjela svoje najstrašnije i najintenzivnije poglavlje, saopšteno je iz Ambasade Palestine u Crnoj Gori.  

Nakon prijave o šenlučenju: Pas tragač otkrio oružje u Ulcinju

Subota, 20.06.2026 | 11:47

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj su postupali po operativnim saznanjima da je jedno lice šenlučilo iz više vrsta oružja, te preduzeli preventivno-represivne aktivnosti iz svoje nadležnosti, identifikovali lice i uz upotrebu službenog psa specijalizovanog za pronalazak oružja, municije i eksplozivnih materija, izvršili pretres kuće i pomoćnih objekata koje koristi I.D. (41) iz Ulcinja, saopšteno je iz Uprave policije (UP).