Nedjelja, 09.02.2025 | 11:56
IZVOR: informer.rs

Navijači drhte, ko napušta Zvezdu? Evo šta kaže trener Milojević, progovorio i o Radonjiću

Prelazni rok u Srbiji traje do 14. februara, spekuliše se da bi još neko mogao da napusti redove Crvene zvezde, navijači se pitaju ko, a trener Vladan Milojević kaže da to nije pitanje za njega.




Foto: Youtube screenshot/Crvena zvezda

Prema nezvaničnim informacijama, crveno-bijele bi mogli da napuste Bruno Duarte, Felisio  Milson i Luka Ilić. Međutim, trener Milojević kaže da klub odlučuje da li će neko otići ili ne, dok je on fokusiran na igre koje ima.

- Ja sam trener, moj zadatak je da izvlačim maksimum iz igrača. A, tu je sprotski sektor na čelu sa Markom Marinom i Mitom Mrkelom, koji rade jako dobar posao. Oni to najbolje znaju, ja sam fokusiran samo na igrače koje imam. Da li će neko otići ili neće, to će odlučiti klub. Vidjećemo, ja sam najsrećiniji kada se prelazni rok završi - kazao je Milojević posle pobede Zvezde protiv Radničkog iz Kragujevca sa 6:0.
Morao je ekspresno da reorganizuje odbranu zbog odlazaka Nasera Đige, Ognjena Mimovića i Vanje Drkušića.

Ja sam trener koji je svjestan u kom klubu radi. Odrastao sam u Crvenoj zvezdi i znam kako diše i koje su potrebe Crvene zvezde. Ništa ovo nije novo za mene. Srećan sam kada mi igrači dođu do nivoa da mogu da odu negdje i naprave dobre transfere, a da klub dobro zaradi. Time se zatvara jedan ciklus, ali se otvara drugi. Ima dosta materijala i nadam se da će u budućnosti i ostali igrači krenuti njihovim stopama. Generalni direktor Zvezdan Terzić je rekao kako Crvena zvezda mora da funkcioniše. Mi, stručni štab na čelu sa mnom, moramo da pravimo igrače, to je naše, a mislim da radimo dobar posao i očekujem da ćemo napraviti još dosta igrača koje ćemo moći da prodamo na ljeto.

Na poslednjem meču u Ligi šampiona protiv Jangu bojsa u Bernu nije bilo Nemanje Radonjića. Ispostavilo se da je riječ o disciplinskoj mjeri zbog Radonjićevog ponašanja na treninzima, mada Milojević nije želio da se bavi tom temom.

Vi bolje znate pošto pišete. Ponio je kući tu loptu na kojoj je sjedio... Razgovarali smo, to su interne stvari i na tome bih stao - kratak je bio trener.

Posle utakmice sa Radničkim 1923 Milojević je pričao o Šerifu, dugo se spekulisalo da bi mogao tokom zime da napusti Zvezdu.

- Stvarno imamo dva fenomenalna špica, Duarte i Šerif su jako dobri igrači, ali znate kako je. Ako dođe neka dobra ponuda i klub kaže da treba da ide, ja sam samo tu da mu poželim sreću. Šerif radi dosta posla, nije slučajno što se jako dobro nosi u Ligi šampiona sa igračima tog nivoa. Ima veliku želju, dosta radi, ali neki put i nije lako, opadne koncentracija i ja mu ništa ne zamjeram. Tražim samo da nastavi da radi ovako kako sada radi, a golovi će doći, u to ne sumnjam.

Foto: Youtube screenshot/Crvena zvezda

Zadovoljan je mladim štoperima Đurićem i Milosavljevićem.

- Đurića pratimo još od prošle sezone, kada je bio sa nama na pripremama vidjeli smo da je potencijal. On je naše dijete, išao je na pozajmicu i drago mi je što je tako, jer je dobio utakmice u nogama. Velja mali je isto Zvezdino dijete, kapiten reprezentacije i lider. Pokazalo se da obojica zaslužuju šansu, imamo problem sa odlaskom Đige, Spajić nam je još pod virusom i nije trenirao, a Leković je otišao na pozajmicu. U ovom trenutku imamo njih dvojicu, tako je to u životu, nekada vam se otvore neke stvari. Ono što je dobro, mislim da svaki minut na terenu koriste na najbolji način.

Rspoložen za igru protiv Kragujevčana bio je i Felisio Milson. Krilni napadač se nedavno dovodio u vezu sa odlaskom u Čikago.

Od kada je došao, jako su velika očekivanja. Utakmice sa Bodeom bile su ključne i za nas i za klub i za javnost, posle je došla Liga šampiona. Znate kako, on živi sam, porodica mu nije ovdje i treba mu vremena da se prilagodi. Tako je bilo i sa Silasom i sa Šerifom. Svuda u svijetu je to normalno, ali mi smo nestrpljivi, želimo sad i odmah. Ono što je sigurno jeste da se trudi, da daje sve od sebe na treningu i vjerujem da je to dovoljno da kupi samopouzdanje i da će biti sve bolji. Samo mu treba vremena.

Ivan Guteša je protiv Kragujevčana nekoliko intervencija, djeluje da će imati prednost do kraja sezone, a da će šansu čekati Omri Glazer.

-  Golman je uvijek tu da odbrani ono što treba da odbrani. Guteša brani dobro, ali moram da istaknem i Glazera. Imamo vjerovatno najbolji tandem golmana u ligi i jako mi je drago kao treneru da imamo zdravu konkurenciju, a uz dobar rad trenera Supića i Gašića imaju puno prostora da napreduju, pogotovo Guteša - jasan je bio trener Zvezde.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bečić: Možda nas mladi neće razumjeti zbog donošenja novih zakona, ali će nam jednog dana biti zahvalni

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:53

Potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić kazao je da nova zakonska rješenja, čiji je autor MUP, mladi možda, za razliku od roditelja neće razumjeti, ali da će jednog dana sigurno biti zahvalni.

Plenković o kolapsu na granici sa Crnom Gorom: Ogroman broj turista i EES koji dodatno usporava

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:15

Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je da se saobraćajni kolaps na graničnom prelazu u Konavlima dogodio zbog velikog broja turista koji su krenuli tim putem. On je kazao i da novi sistem EES takođe donekle usporava situaciju i pozvao na strpljenje.

Šimun: Novi zakoni potvrđuju odlučnost Crne Gore da gradi evropski sistem javnog zdravlja

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:25

 Povodom usvajanja seta zakona iz nadležnosti Ministarstva zdravlja u Skupštini Crne Gore, ministar zdravlja dr Vojislav Šimun poručio je da usvojena zakonska rješenja predstavljaju važan reformski iskorak u daljem unapređenju sistema javnog zdravlja i potvrdu opredijeljenosti Crne Gore da svoje zakonodavstvo u potpunosti uskladi sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Izabrani izvođači za Bulevar Velje brdo i prvu fazu stambenog kompleksa

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 11:19

Ministarstvo javnih radova izabralo je najpovoljnije ponuđače za izgradnju Bulevara Velje brdo i izradu Glavnog projekta Bloka A1 sa izvođenjem prve faze radova na stambenom kompleksu. U dva postupka javne nabavke učestvovalo je više od 30 privrednih subjekata, dok Ministarstvo ocjenjuje da takvo interesovanje potvrđuje povjerenje privrede u realizaciju projekta.

Spalević: Rezultati "Izvještaja Deponije" u junu 2026. potvrđuju odgovoran odnos prema upravljanju otpadom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:33

Zamjenik gradonačelnika Glavnog grada, Boris Spalević, saopštio je da rezultati poslovanja društva „Deponija“ d.o.o. Podgorica za jun 2026. godine potvrđuju visok nivo efikasnosti i odgovornosti u obavljanju jedne od najvažnijih komunalnih djelatnosti.

Oduzeta cisterna sa više od 25 tona neprijavljenog mazuta na Carinskom terminalu Podgorica

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:11

Oduzeta je cisterna sa više od 25 tona neprijavljenog mazuta na Carinskom terminalu Podgorica, saopšteno je iz Uprave carina.

EPCG: Ispad TE Pljevlja izazvan poremećajem na prenosnoj mreži

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:25

Iz Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) saopšteno je da je i pored ispada sa mreže Termoelektrane „Pljevlja“, cjelokupan eletroenergetski sistem Crne Gore stabilan uz redovno snabdijevanje svih kupaca.

RASHLADITE SE - Ove nas TEMPERATURE očekuju u UTORAK

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:30

U utorak nas očekuje pretežni sunčano i toplo vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Mujović: Novi Zakon o saobraćaju šansa da se oslobodimo stubića po ulicama i trotoarima

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:00

Nedavno usvojeni novi Zakon o bezbjednosti saobraćaja na putevima može predstavljati prekretnicu za uspostavljanje većeg saobraćajnog i komunalnog reda u Podgorici. Nadam se da ćemo ubrzo početi da se oslobađamo plastičnih stubića po našim ulicama, izjavio je gradonačelnik Podgorice, prof. dr Saša Mujović.

Hari Stajls pao usred koncerta, a njegova reakcija oduševila publiku (VIDEO)

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:15

Hari Stajls imao je nezgodu na koncertu u Meksiko Sitiju, kada se na sceni okliznuo i pao, ali je svojom reakcijom oduševio publiku i pokazao zašto je jedan od najharizmatičnijih izvođača današnjice.

Led se topi, a ono što je na Antartiku bilo zarobljeno vjekovima sada izlazi na površinu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:08

Istraživači upozoravaju da ubrzano topljenje glečera zbog klimatskih promjena oslobađa vjekovima zarobljenu živu, pretvarajući udaljeni polarni region u novo žarište globalnog zagađenja.

Nutricionisti ljeti posebno preporučuju borovnice, evo i zašto

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 15:23

Borovnice su među najpopularnijim ljetnim plodovima, a osim osvježavajućeg okusa, poznate su i po bogatom nutritivnom sastavu.

Šaranović: Za tri dana izvedena 62 leta i izbačeno preko 280 tona vode na požarišta

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:47

Za tri dana izvedena su 62 leta i izbačeno je preko 280 tona vode na požarišta, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

Kriza u FIFA raste: Engleska više ne podržava Infantina

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:43

Do prije nekoliko sedmica činilo se da Đani Infantino nema protivnika i da će bez velike buke dobiti još jedan mandat na čelu FIFA. Sada mu podršku otkazuju savezi koji su bili među najuticajnijim djelovima njegove predsjedničke većine.

Spašene dvije osobe nakon prevrtanja kajaka kod Virpazara

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 14:39

Brzom reakcijom pripadnika Službe zaštite NP Skadarsko jezero danas su u rejonu Virpazarskog kanala spašena dva lica nakon prevrtanja kajaka, saopšteno je iz tog javnog preduzeća.