Nedjelja, 09.02.2025 | 13:13
IZVOR: kolektiv.me

UP: Građani do danas PREDALI 2.216 komada oružja i 72.999 komada municije

"U okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“ u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 22 komada vatrenog oružja, 548 komada municije i sedam komada ručnih bombi."- saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

Kako su naveli, juče su na teritoriji Podgorice, građani dobrovoljno predali policiji pet komada oružja od čega jedan pištolj i četiri puške i sedam komada municije.

U Baru, Ulcinju i Herceg Novom dobrovoljno je vraćeno devet komada vatrenog oružja od čega sedam pištolja i dvije puške i tri ručne bombe.

U sjevernoj regiji države, na teritoriji Bijelog Polja, Berana i Rožaja, dobrovoljno je predato ukupno tri komada vatrenog oružja od tri puške, 42 komada municije različitog kalibra i tri ručne bombe.

"Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Zapad“, u Pljevljima, Plužinama i Šavniku je dobrovoljno predato pet komada vatrenog oružja, od čega četiri puške i jedan pištolj, 499 komada municije i jedna ručna bomba", kazali su iz UP.

Iz policije ističu "da im je od početka januara dobrovoljno predato ukupno 2.216 komada oružja, 72.999 komad municije, 241 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava."

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vlada planira da stane na put blokadama saobraćaja: Uskoro izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima?

Subota, 17.01.2026 | 10:41

Izmjene i dopune Zakona o javnim okupljanjima, kojima su predviđene oštrije sankcije za neprijavljena javna okupljanja koja blokiraju ključnu infrastrukturu, trebalo bi uskoro da budu predate u skupštinsku proceduru, saznaje Pobjeda.

Botunjani blokiraju most na Sitnici prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini

Subota, 17.01.2026 | 12:07

Mještani Botuna i Zete i danas će protestovati protiv izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, a kako saznaju mediji, blokade će biti organizovane na mostu na Sitnici, prema Cetinju i kod restorana "Jezero" u Vranjini.

Vujović: Beogradska politika ponavlja obrasce haosa, profesionalni Srbi ne smiju biti predstavnici Srba u Crnoj Gori

Subota, 17.01.2026 | 11:51

Balvan revolucije, barikade, priča o ugroženosti, manipulisanje ljudima i nacionalnim osjećajem, stvaranje haosa, saopštio je predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Terzić: Novo okupljanje najvjerovatnije sjutra u podne u Zeti

Subota, 17.01.2026 | 17:09

Jedan od organizatora blokade danas u Donjoj Gorici, Bojan Tezić, rekao je novinarima da su razgovarali sa policijom i dogovorili da u hitnim slučajevima vozila budu propuštana tokom trosatne blokade. On je rekao da organizatori blokada puštaju vozila u hitnim slučajevima.

Pićan: Mandića uvažavaju najveće svjetske adrese, a DPS potvrđuje da je u istoj koloni sa onima koji Trampa nazivaju prevarantom

Subota, 17.01.2026 | 11:30

Reakcija poslanice DPS-a Aleksandre Vuković Kuč, nažalost, još jednom pokazuje koliko je ta partija izgubila politički kompas i svaku vezu sa stvarnim problemima Crne Gore, saopštila je poslanica Nove srpske demokratije (NSD) Bojana Pićan.

Holivudska staza slavnih proglašena najgorom turističkom atrakcijom na svijetu

Nedjelja, 18.01.2026 | 10:07

Sjedninjene  Američke Države prepune su turističkih hitova - od njujorških nebodera i znamenitosti iz filmova, preko spektakularnih nacionalnih parkova, pa sve do sunčanih plaža Floride i Havaja.

Vaterpolisti protiv Holandije: Prilika za bolji utisak

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:50

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće sa Holandijom utakmicu drugog kola novoformirane E grupe Evropskog prvenstva u Beogradu. Meč je od 18 sati. 

Prevc bez premca u Japanu: Druga pobjeda u Saporou

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:40

Slovenački ski skakač Domen Prevc pobijedio je i na drugom takmičenju Svjetskog kupa u koje je održano u japanskom Saporou.

Posljednji broj u godini rođenja je najvažniji: Evo što znači

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:24

Numerolozi tvrde da posljednja znamenka u godini našeg rođenja ima važnu ulogu i utječe na našu sudbinu.

Kraj za Kecmanovića u 1. kolu AO, eliminisan i Koboli

Nedjelja, 18.01.2026 | 09:03

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je nastup na Australijan openu već u prvom kolu, pošto je nakon velike borbe poražen od Argentinca Tomasa Martina Ečeverija, 61. igrača svijeta, poslije pet setova – 2:6, 6:3, 6:4, 3:6, 4:6.

Zverev izgubio prvi set, ali lako prošao u drugo kolo Australijan opena

Nedjelja, 18.01.2026 | 08:58

Aleksandar Zverev, prošlogodišnji finalista Australijan opena, loše je otvorio prvi grend slem u sezoni, ali kasnije je rutinski opravdao ulogu favorita.

Evo gdje jutros u Crnoj Gori ima najviše snijega

Nedjelja, 18.01.2026 | 08:43

Uprkos porastu temperatura tokom prethodnih dana, snijeg se i dalje zadržao u više opština na sjeveru Crne Gore.

Vremenska prognoza: Ovakvo vrijeme nas očekuje u NEDJELJU

Subota, 17.01.2026 | 21:41

U nedjelju se očekuje pretežno sunčano vrijeme, ponegdje uz slabu i umjerenu oblačnost.

Tišina pa preokret: Šta se dešava između Nikolije i Relje?

Subota, 17.01.2026 | 21:56

Nikolija Jovanović privukla je pažnju javnosti nakon što je na Instagramu prestala pratiti svog partnera Relju Popovića, u jeku medijskih navoda o njegovoj navodnoj preljubi. Dok su se glasine širile, pjevačica se nije oglašavala, dodatno potičući interes javnosti.

Pljušte reakcije iz Evrope na Trumpove prijetnje carinama: "Neće nas zastrašiti, ne dozvoljavamo ucjene"

Subota, 17.01.2026 | 21:15

Brojni evropski lideri oglasili su se nakon što je Donald Trump saopćio kako će uvesti dodatne carine evropskim zemljama zbog neslaganja s američkim politikom "posjedovanja" teritorije Grenlanda.