Ponedjeljak, 10.02.2025 | 09:19
IZVOR: kolektiv.me

UP: Majka novorođenčeta čije je tijelo pronađeno u Podgorici osumnjičena za čedomorstvo

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti "Centar“ – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, sproveli su intenzivne mjere i radnje na rasvjetljavanju slučaja u kojem je juče u naselju Blok 9 pronađeno beživotno tijelo novorođenčeta, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Ilustracija, X screenshot/Uprava policije Crne Gore

"Naime, policijski službenici su u kratkom roku, preduzeli niz policijsko – tuzilackih, operativnih, tehničkih i procesnih aktivnosti koje su rezultirale lociranjem lica mjesta i dovođenjem u vezu izvršioca ovog krivičnog djela gdje su policijski službenici izuzimanjem tragova i sprovođenjem opsežne kriminalističke obrade, kao izvršioca identifikovali osumnjičeno lice I.Š.(28) iz Plužina, nastanjena u Podgorici, majku novorođenčeta".

Kako su naveli, "u fazi izviđaja pregledan je i izuzet veliki broj video nadzora, prikupljena obavještenja od većeg broja građana, sprovedena su brojna ispitivanja, i provjere obavještajnih i operativnih saznanja na osnovu čega su policijske aktivnosti usmjerile službenike na lociranje stana koji koristi koristi I.Š. kao i lica mjesta, kojom prilikom je izvršen pretres i pronađeni predmeti koji se dovode direktno u vezu sa izvršenim tragovima".

"Osumnjičena je podvrgnuta ljekarskom pregledu na osnovu čega je potvrđeno izvršenje krivičnog djela koje joj se stavlja na teret. U saradnji sa Višim državnim tužilaštvom preduzete su izviđajne mjere i radnje, gdje je u daljoj pravnoj kvalifikaciji po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, I.Š. lišena slobode zbog sumnje da je izvršila krivično djelo ubistvo djeteta pri porođaju – čedomorstvo", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Sanja P.
10.02.2025 12:24

Užas nevidjeni .

3 0
Iva
10.02.2025 13:46

Užas

1 0

Najstariji video sa Jutjuba završio u muzeju

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:09

Nova izložba u londonskom Muzeju Viktorije i Alberta (V&A) bilježi trenutak nastanka Jutjuba prije više od 20 godina, a kao jedan od glavnih eksponata predstavljen je i prvi video ikada objavljen na toj platformi. Iz muzeja su potvrdili da su pribavili rekonstrukciju rane internet stranice i prvi video koji je na nju postavio suosnivač Džaved Karim, piše CNN.  

Hoće li biti novih istraga ratnih zločina?

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:04

Iz Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove, poručuju za Televiziju Vijesti da su spremni na saradnju sa crnogorskim organima.  

Gorio stan u Tivtu, nema povrijeđenih, spašena mačka

Nedjelja, 22.02.2026 | 20:33

Brzom i efikasnom intervencijom tivatskih vatrogasaca danas je ugašen požar u naselju Mažina, u Tivtu. nije bilo povrijeđenih.  

Islamska država objavila poruku kojom je prekinula dvogodišnje ćutanje

Nedjelja, 22.02.2026 | 20:22

Islamska država (ISIS) objavila je poruku kojom je prekinula dvogodišnje ćutanje, a portparol grupe iznio je tvrdnju da su za to vrijeme uspjeli da stvore teror na Zapadu, posebno tokom praznika i pozvao mlade da dođu u zone sukoba.

Arsenal razbio Tottenham u derbiju sjevernog Londona

Nedjelja, 22.02.2026 | 20:16

U velikom derbiju sjevernog Londona, Arsenal je na gostujućem terenu deklasirao Tottenham rezultatom 4:1 i poslao snažnu poruku rivalima u borbi za titulu. Junaci večeri bili su Eberechi Eze i Viktor Gyökeres, koji su postigli po dva pogotka, dok je jedini gol za domaće postigao Randal Kolo Muani.

Jušković: Uvezanost institucija može dovesti do hapšenja velikog broja seksualnih zlostavljača

Nedjelja, 22.02.2026 | 19:53

Seksualno zlostavljanje i iskorišćavanje djece na internetu jedan je od najtežih oblika zlostavljanja, kažu za RTV Podgorica iz Fondacije za bezbjedniji internet. Prema istraživanjima, u regionu je 97 odsto mladih na internet platformama, što predatorima olakšava pristup djeci.  

EPCG stiglo 400 prigovora, najveći račun 3.506 eura

Nedjelja, 22.02.2026 | 20:01

Na iznose januarskih računa za struju do sada je stiglo 400 prigovora, dok je najveći iznos računa za januar iz kategorije domaćinstva iznosio 3.506 eura, saopštili su "Danu" iz Elektroprivrede (EPCG).

Region - Srbija: U jezeru pronađena tijela dva muškarca

Nedjelja, 22.02.2026 | 19:40

Nakon tri dana potrage, tijela dvojice ribolovaca pronađena su u jezeru Barje, u Srbiji, na dubini od 35 metara, saznaje RTS.

Ana Savai o ulozi Joko Ono: Željeli su Lenona samo za sebe i ona je bila laka meta

Nedjelja, 22.02.2026 | 20:24

Ana Savai otvorila je dušu o tome kako je igrati Joko Ono u predstojećim biografskim filmovima o grupi Bitlsi, ističući da joj je velika čast da publici približi pravu istinu o jednoj od najkontroverznijih figura u istoriji pop kulture.

Tramp: Poslaćemo brod-bolnicu na Grenland, oni odgovorili - Ne, hvala

Nedjelja, 22.02.2026 | 19:20

Predsjednik SAD Donald Tramp izjavio je da sarađuje sa guvernerom Luizijane Džefom Lendrijem kako bi poslao brod-bolnicu na Grenland.