Ponedjeljak, 10.02.2025 | 13:42
IZVOR: kolektiv.me

Mujović na otvaranju NOVOG Omladinskog kluba: "Ulagaćemo KONTINUIRANO u omladinski aktivizam"

U Podgorici je danas otvoren Omladinski klub koji će mladima koristiti za razvijanje novih ideja i održavanje edukativnih radionica na različite teme od interesa za mlade, poput omladinskog aktivizma i volontiranja, zaštite životne sredine i nauke, kulture, medijske pismenosti, neformalne i vršnjačke edukacije i drugih, saopšteno je iz Glavnog grada.




Foto: podgorica.me

Mladima će, kako su naveli, u prvom redu poslužiti za održavanje sastanaka i konsultacija, kako bi se dodatno uključili u procese donošenja odluka zarad opšteg društvenog napretka.

“Sama ideja o otvaranju ovakvog centra nastala je kao rezultat saradnje Glavnog grada Podgorica, Kancelarije za mlade i NVO Mreža za omladinski aktivizam”, dodaje se u saopštenju Glavnogg rada.

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović iskazao je spremnost da se odazove pozivima mladih ljudi kada god smatraju da im gradska uprava može pomoći na bilo koji način.

„Nadamo se da će ovaj centar biti vrlo produktivan, da će ovo biti mjesto gdje će se javljati dobre, lijepe ideje, gdje ćete vi raspravljati o nekim pametnim, naprednim stvarima, gdje će izrasti neke nove ideje kako da našu Podgoricu i Crnu Goru učinimo ljepšom i boljom, da ćete ovdje jedno drugo bodriti i hrabriti da ne treba ići iz Crne Gore nego da je ovo naše parče neba mnogo ljepše nego bilo koje drugo na svijetu, da volite ovaj grad, da volite našu zemlju“, kazao je Mujović.

Kako se dalje dodaje, omladinski klub i sve aktivnosti koje budu realizovane u sklopu njega, pomoći će mladima da ostvare svoj potencijal, da se razviju u savjesne, odgovorne i aktivne članove društva koji će služiti kao dobar primjer i podsticaj generacijama koje dolaze.

U Glavnom gradu vjeruju da će ovo postati omiljeno mjesto za okupljanje i druženje mladih ljudi, mjesto na kom će se roditi, razviti i realizovati brojne ideje koje će u značajnoj mjeri doprinijeti razvoju Podgorice.

Sekretarka za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom Slađana Anđušić rekla je da nam trebaju nove, svježe ideje.

“Nadamo se da će ovo mjesto biti generator dobrih ideja. Ovo je prije pola godine bio jedan neugledni prostor, ali odluka, ideja, naša želja i volja da stvorimo novu infrastrukturu za mlade, da ulažemo u mlade, da odgovorno vodimo javne politike koje su namijenjene mladima je dovelo do toga da smo ovdje danas. Mogu da najavim već za pola godine novi omladinski klub u Ublima i prvi u ruralnom području”, navela je Anđušić.

Prema njenim riječima, u ovaj omladinski klub je uloženo oko 17.000 eura.

“Osim prostora dali smo osnovnu opremu. Takođe, mogu da najavim da će po Lokalnom akcionom planu koji će, nadam se, biti usvojen na prvoj narednoj sjednici Skupštine Glavnog grada naš budžet biti četiri puta veći nego u 2024. godini što jasno govori o opredjeljenju ove lokalne uprave i o odnosu prema mladima“, kazala je Anđušić, te dodala da će Podgorica sjutra predati kandidaturu za Evropsku prijestonicu mladih za 2028. godinu.

Predsjednik Mreže za omladinski aktivizam David Vukićević zahvalio je gradskoj upravi na povjerenju i uvijek dobroj saradnji.

„Današnje zvanično otvaranje Omladinskog kluba „Zona mladih“ potvrđuje predanost kako lokalne samouprave omladinskoj politici, tako i Mreže za omladinski aktivizam Crne Gore mladima kao pravi oslonac i mjesto koje mladi mogu pronaći pravu podršku za sve inicijative, ali i za probleme koje treba riješiti“, kazao je Vukićević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Još jedna osoba poginula u stravičnoj tramvajskoj nesreći u Milanu, u pitanju je beskućnik

Petak, 27.02.2026 | 21:33

Još jedan muškarac je poginuo u tramvajskoj nesreći koja se danas dogodila u Milanu.

Lakovićeve amandmane nije podržao niko iz većine, čak ni njegove kolege iz PES-a

Petak, 27.02.2026 | 21:42

Odbor za politički sistem, pravosuđe i upravu večeras nije podržao pet amandmana koje je podnio poslanik Evrope sad Miodrag Laković. Oni su se odnosili na Prijedlog zakona o unutrašnjim poslovima. Amandmane, mimo Lakovića, nije podržao niti jedan član iz redova parlamentarne većine.

Šćepanović: Ja sam naredio pretres objekata Aca Đukanovića

Petak, 27.02.2026 | 21:12

Na sjednici Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu na čijem dnevnom redu je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima raspravljalo se i o današnjem pretresu stana biznismena Aca Đukanovića.

UP: Zabilježen phishing napad putem SMS poruka usmjeren na klijente banaka

Petak, 27.02.2026 | 20:16

Uprava policije (UP) obavještava građane da je danas, u popodnevnim časovima, zabilježen phishing napad usmjeren na klijente banaka putem SMS poruka, a u kojim porukama je sadržan URL link ka lažnoj stranici za online plaćanje, sa ciljem krađe osjetljivih ličnih i finansijskih podataka.

Radulović: Pitanje Luke Bar među prioritetima

Petak, 27.02.2026 | 20:11

Ministar pomorstva Filip Radulović pozdravio je potpisivanje ugovora za drugu dionicu auto-puta Bar–Boljare, ističući značaj projekta. Saopštio da je upućen zahtjev za novu procjenu vrijednosti aerodroma, kao i da je pitanje budućnosti Luke Bar među prioritetima.

Balijagić se svađao u sudnici i sudiji poručio da mu je taj proces nebitan: Pošaljite presudu Vučiću, on vam je tata

Petak, 27.02.2026 | 09:05

Pošaljite ovu presudu vašem mentoru Aleksandru Vučiću, on je vama tata, kazao je Alija Balijagić (66) juče u Osnovnom sudu u Bijelom Polju, prenose Vijesti.

VIDEO - Pogledajte kadrove iz vazduha prioritetne dionice autoputa Bar – Boljare

Petak, 27.02.2026 | 08:27

U susret potpisivanju ugovora za projektovanje i gradnju druge dionice autoputa od Mateševa do Andrijevica, pogledajte kadrove prioritetne dionice autoputa Bar – Boljare koje je zabilježila ekipa medijske agencije Media Biro.

Bratić Lakoviću: Ostavila sam ti cipele u Spužu, dobro će ti pristajati

Petak, 27.02.2026 | 10:45

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić reagovala je na društvenoj mreži X na objavu poslanika Pokreta Evropa sad Miodraga Lakovića, nastavljajući javnu polemiku koja se vodi oko njenog slučaja i postupanja institucija.

Spajić: Onome ko savjesno obavlja dužnost nije potreban imunitet

Petak, 27.02.2026 | 08:32

Onome ko savjesno obavlja dužnost nije potreban imunitet koji će ga štititi od odgovornosti pred zakonom, napisao je na društvenoj mreži X premijer Milojko Spajić.

Nikšićanin osumnjičen da je nožem ranio dvije osobe

Petak, 27.02.2026 | 08:21

Nikšićanin A.B. (25) osumnjičen je da je 24. februara nožem ranio dvije osobe i pobjegao, saopšteno je iz Uprave policije.

Još jedna osoba poginula u stravičnoj tramvajskoj nesreći u Milanu, u pitanju je beskućnik

Petak, 27.02.2026 | 21:33

Još jedan muškarac je poginuo u tramvajskoj nesreći koja se danas dogodila u Milanu.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 27.02.2026 | 21:49

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme. U nižim predjelima na sjeveru u jutarnjim časovima tek ponegdje moguća magla.

Spajić došao u Skupštinu, čeka se glasanje o zakonima o unutrašnjim poslovima i ANB-u

Petak, 27.02.2026 | 21:17

Crnogorski poslanici večeras bi trebalo da glasaju o predlozima zakona o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost.

Lakovićeve amandmane nije podržao niko iz većine, čak ni njegove kolege iz PES-a

Petak, 27.02.2026 | 21:42

Odbor za politički sistem, pravosuđe i upravu večeras nije podržao pet amandmana koje je podnio poslanik Evrope sad Miodrag Laković. Oni su se odnosili na Prijedlog zakona o unutrašnjim poslovima. Amandmane, mimo Lakovića, nije podržao niti jedan član iz redova parlamentarne većine.

Žakelj: Momci su vjerovali u pobjedu, presudio je skok i igra u odbrani

Petak, 27.02.2026 | 21:00

Košarkaši Crne Gore upisali su jednu od najvećih pobjeda u istoriji, poštu su srušili bronzanu ekipu sa Evropskog prvenstva - Grčku. Selekor "crvenih" Andrej Žakelj kazao je da je ponosan na ekipu i ocijenio da je skok i igra u odbrani presudila u večerašnjem meču.

UP: Zabilježen phishing napad putem SMS poruka usmjeren na klijente banaka

Petak, 27.02.2026 | 20:16

Uprava policije (UP) obavještava građane da je danas, u popodnevnim časovima, zabilježen phishing napad usmjeren na klijente banaka putem SMS poruka, a u kojim porukama je sadržan URL link ka lažnoj stranici za online plaćanje, sa ciljem krađe osjetljivih ličnih i finansijskih podataka.

Radulović: Pitanje Luke Bar među prioritetima

Petak, 27.02.2026 | 20:11

Ministar pomorstva Filip Radulović pozdravio je potpisivanje ugovora za drugu dionicu auto-puta Bar–Boljare, ističući značaj projekta. Saopštio da je upućen zahtjev za novu procjenu vrijednosti aerodroma, kao i da je pitanje budućnosti Luke Bar među prioritetima.

Anđušić: Vlast pokušava da usvoji zakone na brzinu i bez rasprave

Petak, 27.02.2026 | 19:36

Poslanik DPS Mihailo Anđušić ističe da se prijedlozima izmjena zakona o unutrašnjim poslovima i ANB Crna Gora se želi pretvoriti u policijsku državu uz brutalnu zloupotrebu sektora bezbjednosti od strane političkih partija.

Smjena Amorima mogla bi da košta Junajted 15,9 miliona funti

Petak, 27.02.2026 | 20:35

Troškovi Mančester junajteda zbog toga što je uručio otkaz Rubenu Amorimu mogli bi da dostignu 15,9 miliona funti, saopštio je danas klub.

Nikšićaninu zabrana pristupa djevojčici: Osumnjičen da je presreo i namamio u vozilo obećanjem da će joj dati novac

Petak, 27.02.2026 | 19:21

Nikšićanin G.K. (56) koji je uhapšen zbog sumnje da je seksualno uznemiravao desetogodišnju djevojčicu pušten je iz pritvora, potvrđeno je Portalu RTNK.