Ponedjeljak, 10.02.2025 | 15:49
IZVOR: kolektiv.me

Uprava Kompanije VOLI: Da Vlada smanji dažbine na nivo EU cijene bi mogle biti niže

Saopštenje Upave Kompanije VOLI.




Foto: YouTube screenshot/VOLI

Poštovani potrošači,

Želimo da vas podsjetimo da se Kompanija Voli ranije više puta obraćala javnosti povodom problema sa cijenama, ali poštujući pravo potrošača na bojkot do sada se nijesmo oglašavali po tom konkretnom pitanju. Sada smo zaključili da je potrebno da iznesemo činjenice koje će omogućiti da građani sagledaju realnu sliku i da se na taj način pravilno informišu.

Stvaranje situacije u kojoj su trgovački lanci jedini krivci za inflaciju je samo skretanje pažnje sa drugih problema.

Slažemo se da su cijene previsoke, ali cijene u marketima nijesu uzrok inflacije, one su njena posljedica.

Pozivamo javnost da čuje riječ struke koja se više puta oglasila – kontinuirani bojkot nikome ne može donijeti ništa dobro: ni ekonomiji naše države, ni zaposlenima u trgovačkom sektoru, ni dobavljačima, domaćim proizvođačima, posebno ne domaćim poljoprivrednim proizvođačima, a samim tim ni građanima Crne Gore.

Sama Vlada Crne Gore je priznala da su cijene u Voliju niže od cijena u Srbiji i Hrvatskoj, a sve je dostupno na sajtu Vlade. Imamo najnižu bruto maržu u regionu, što je i Vlada Crne Gore takođe priznala. Evo i dokaza za to:

https://www.gov.me/dokumenta/9c28aba7-f9bb-4c0e-855f-ca6c1eb8c0f3

Vjerovali ili ne, važno je istaći da su u Hrvatskoj dažbine manje, a marže veće nego u Crnoj Gori gdje imamo niže marže, a veće namete Države:

Slika br. 1: Poreske stope u Crnoj Gori u odnosu na Hrvatsku (zemlju EU)

Foto: VOLI

Slika br. 2: Poresko opterećenje u Crnoj Gori u odnosu na Hrvatsku (zemlju EU)

Foto: VOLI

Slika br. 3: Grupe proizvoda sa najvećim poreskim opterećenjem: slučaj Volija

Foto: VOLI

Napomene: 15 grupa proizvoda u kojima postoji opterećenje: ukupno 22.141 artikal, od čega 8.951 artikal ima neku vrstu opterećenja (akcizu i/ili carinu)

Artikli sa opterećenjem prosječno čine 42% prodaje svih navedenih kategorija

· Akcija ,,Limitirane cijene’’ je pokazala da se ograničenjem marži nijesu bitno smanjile cijene, jer su marže osnovnih životnih namirnica na donjoj granici isplativosti.

· Plate u Voliju su uvećane više puta od 2021. i naš budžet za plate je od 19 miliona pomenute godine dostigao 30 miliona eura u prošloj godini.

· Decenijama doniramo i učestvujemo u humanitarnim akcijama, podrẓ̌avamo i ulaẓ̌emo u školstvo, zdravstvo, kulturu i sport. 

· Kod nas nema neisplaćenih primanja i neizmirenih obaveza prema državi i dobavljačima.

Ljudi koji ne poznaju zakone ekonomije i tržišta u medijima iznose površne konstatacije koje zbunjuju građane i svjesno ih navode na pogrešne zaključke. 

Kao kompanija od čijeg funkcionisanja zavisi više desetina hiljada ljudi, kako neposredno, tako i posredno, imamo posebnu odgovornost. Imamo odgovornost i prema našim potrošačima i razumijemo njihovo nezadovoljstvo i želju da se nešto što hitnije promijeni.

Međutim, napad na najveći i najuspješniji trgovački lanac sa najjeftinijim cijenama i najboljim asortimanom ne može donijeti ništa dobro.

Voli ima najniže cijene i tako će biti i u budućnosti. Mi ćemo, kao i do sada, biti usredsređeni na svoje poslovanje u interesu naših radnika, vjernih potrošača i kompletne crnogorske privrede i društva.

Tri pune decenije kompanija Voli ima najniže cijene, najbolju ponudu, provjeren kvalitet i poštovanje higijenskih standarda, naši marketi i naš tim su, slobodno možemo reći, najbolji u Crnoj Gori. Da nije našeg menadžerskog pristupa, logistike, nabavke i naših investicija, cijene u Crnoj Gori bi bile još veće.

Na konkretnim primjerima ćemo pokazati šta je razlog visokih cijena:

Foto: VOLI

Foto: VOLI

Foto: VOLI

Foto: VOLI

Pozivamo Vladu Crne Gore da smanje namete koji bi trebalo da budu na nivou država Evropske unije. Do sada smo uvijek pružali partnersku ruku Vladi, i neposredno i preko Privredne komore, kroz različite akcije poput ,,Stop inflaciji’’ i ,,Limitirane cijene’’, pa sa naše strane postoji volja da tako bude i u budućnosti.

Postavljamo ključno pitanje: Da li se iza organizacije bojkota zaista kriju interesi potrošača ili pak neki drugi motivi koji nemaju veze ni sa trgovinom, ni sa ekonomijom?

Uprava Kompanije VOLI

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

"Ministarstvo finansija ponovo obmanjuje javnost, piše protivzakonita saopštenja po nalogu neleglanih priređivača"

Utorak, 06.01.2026 | 12:02

Ministarstvo finansija u javnim istupima u kontinuitetu ponavlja da će zakon važiti jednako za sve, bez izuzetaka, dok je realnost potpuno drugačija, saopšteno je iz kompanije Montenegrobet.

Vuković: Crna Gora u godinu ulazi sa snažnom fiskalnom pozicijom i stabilnim budžetskim prihodima

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 15:27

Crna Gora u ovu godinu ulazi sa snažnom fiskalnom pozicijom, predvidivim izvorima prihoda budžeta i visokom institucionalnom spremnošću, što predstavlja kvalitetnu i pouzdanu osnovu za nastavak ekonomskog rasta, jačanje životnog standarda i dugoročnu fiskalnu održivost, saopštio je ministar finansija, Novica Vuković.

Neće biti 13. plate i penzije?

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 14:35

Bombastično najavljena, na vrijeme predložena, ali ne i realizovana kad je trebalo.

Stojanović: Wizz Air baza u Podgorici neće ugroziti poslovanje Air Montenegra

Subota, 03.01.2026 | 20:04

Izvršni direktor nacionalne kompanije Vuk Stojanović za Dnevnik je govorio o planovima za godinu pred nama, a komentarisao je i kako će otvaranje baze Wizzer-a i 23 nove avio linije od kojih se pojedine poklapaju sa letovima AIR Montenegra odraziti na poslovanje nacionalnog avio prevoznika.

Vukićević: Država ima kapacitet da upravlja aerodromima

Subota, 03.01.2026 | 14:24

S obzirom na to da je vladina Komisija za koncesije donijela rješenje kojim je odbijen jedan od prigovora ponuđača, stekli su se uslovi da Vlada tokom ove godine donese konačnu odluku u vezi sa koncesijom za aerodrome, kazala je u razgovoru za Dan ministarka saobraćaja Maja Vukićević.

PREMINULA Jovanka Jolić

Utorak, 06.01.2026 | 20:43

Jovanka je bila poznata po svojim teorijama o globalnim strukturama moći i političkim dešavanjima.

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC organizovala nalaganje badnjaka ispred Cetinjskog manastira

Utorak, 06.01.2026 | 19:08

Tradicionalno nalaganje badnjaka održano je danas u 15 časova ispred Cetinjskog manastira uz prisustvo vjernika. Badnjake je osveštao mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, koji je tom prilikom uputio prazničnu poruku okupljenima.

MUP: OKC primio preko 450 poziva, ovi putni pravci su ZATVORENI

Utorak, 06.01.2026 | 16:21

U protekla 24 sata Operativno-komunikacioni centar 112 je primio je preko 450 poziva. Građani su najčešće prijavljivali poplavljena imanja i objekte, kao i probleme u odvijanju saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Vujović: Vrijeme Božića nas obnavlja i spaja i predstavlja putokaz novog početka

Utorak, 06.01.2026 | 15:16

Ministarka kulture i medija, dr Tamara Vujović, uputila je čestitku povodom Badnjeg dana i Božića svim vjernicima koji ovaj hrišćanski praznik slave po julijanskom kalendaru.

Savić: Evropsko prvenstvo - korak ka OI u Los Anđelesu

Utorak, 06.01.2026 | 15:00

Vaterpolo reprezentacija ne bježi od rezultata na Evropskom prvenstvu (EP) u Beogradu, kazao je selektor Dejan Savić, navodeći da je cilj svake selekcije, pogotovo velike osmorke, kojoj i pripada Crna Gora, osvajanje medalje.

Milan Knežević: Pravo je čudo što nas se Bog još nije odrekao

Utorak, 06.01.2026 | 14:52

Predsjednik DNP, Milan Knežević, čestitao je Božić putem Instagrama. Njegov tekst prenosimo integralno.

Predsjedništvo DNP-a 9. januara o izlasku te partije iz vlasti

Utorak, 06.01.2026 | 14:01

Sjednica Predsjedništva Demokratske narodne partije (DNP) zakazana je za 9. januar...

Kako znati da je psu prehladno: „Pripazite na ove ključne znakove“

Utorak, 06.01.2026 | 13:47

kada su snježne padavine u pitanju, vlasnici pasa često se pitaju kada je sigurno izvesti svog ljubimca u šetnju.

Kako se pravi božićna česnica?

Utorak, 06.01.2026 | 13:36

Česnica je nezaobilazan dio božićne trpeze.

Nagradni fond Australijan opena povećan za 16 odsto

Utorak, 06.01.2026 | 13:24

Nagradni fond Australijan opena povećan je za 16 odsto u odnosu na prošlu godinu i iznosi rekordnu sumu za turnir koji počinje 18. januara.