Ponedjeljak, 10.02.2025 | 17:35
IZVOR: kolektiv.me

Rašović JOŠ ČETIRI GODINE na ČELU Teniskog saveza Crne Gore

Dimitrije Rašović će i naredne četiri godine biti predsjednik Teniskog saveza Crne Gore nakon što je jednoglasno izabran na Izbornoj skupštini.




Foto: Teniski savez Crne Gore

Rašovića, koji je bio jedini kandidat, za novi mandat predložilo je 19 od ukupno 21 klubova registrovanih u savezu, a za novi mandat dobio je podršku svih 14 delegata koji su prisustvovali sjednici.

 "Velika mi je čast što sam ponovo izabran za predsjednika TSCG i trudiću se da tenis u Crnoj Gori podignemo na još veći nivo. Obavio sam razgovor sa delegatima svih klubova, obišao južnu, srednju i sjevernu regiju. Mnogo je značajno što su skoro svi klubovi podržali rad TSCG i što smo još jednom pokazali jedinstvo koje krasi tenisku porodicu", rekao je Rašović.

Rašović je na sjednici predstavio plan i program rada za naredni period.

"Razvoj teniskog sporta je prioritet. Tu mislim na organizaciju turnira iz ETA i ITF kalendara. Želja mi je da osim TK "Belvi", TK "Eminent" i TK "Nikšić" još neki klubovi budu domaćini tih turnira. Tu je TK "Nec" koji je ranije bio domaćin, a cilj je da ponovo organizujemo tradicionalni ženski fjučers u TK "AS", istakao je Rašović i najavio da će svi klubovi dobiti potrebnu sportsku opremu.

Podršku je dobio i Rašovićev Upravni odbor, koji čine Tamara Đurđić, Momčilo Drobnjak, Luka Mićković, Tihomir Konjević, Senad Tafa, Branko Pejović, Ivana Rašović i Divna Ratković.

TSCG je naveo da je Skupština ovlastila Rašovića da se naknadno na sjednici Upravnog odbora odluči o imenovanjima potpredsjednika shodno zahtjevima ITF -a, a koji se tiču rodne ravnopravnosti.

Na sjednici je usvojen finansijski izvještaj, kao i izvještaj predsjednika o radu između dvije sjednice, navodi se u saopšenju Teniskog saveza.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Namirnice koje usporavaju STARENJE i POBOLJŠAVAJU elastičnost kože

Nedjelja, 15.06.2025 | 14:49

Starenje je neizbježno, no ono što jedemo može imati velik utjecaj na to kako starimo i iznutra i izvana. Hrana bogata određenim hranjivim tvarima može podstakne proizvodnju kolagena, zaštititi elastin i poboljšati elastičnost kože, čime pomaže u očuvanju mladolikog izgleda.

Kamenjaš i Rajt PRELAZE u Dubai

Nedjelja, 15.06.2025 | 14:30

Kenan Kamenjaš i Mekinli Rajt, dvojica ključnih igrača koji su ove sezone nosili igru Budućnosti, karijeru nastavljaju u klubu koji je u posljednje vrijeme glavna transfer tema evropske košarke – novom evroligašu, Dubaiju.

Poznata voditeljka OTKRILA zašto nikada NIJE IMALA DJECU

Nedjelja, 15.06.2025 | 14:21

I u dobi od 71 godine  Opra Uinfri ostaje čvrsto iza svoje odluke: oduvijek je znala da ne želi imati djecu i to nikada nije požalila

Crna Gora i Danska u potrazi za PRVI BODOVIMA na EP

Nedjelja, 15.06.2025 | 14:14

Obje selekcije upisale su poraze na startu šampionata. 

Đoković: Anketni odbor otvara put ISTINI, pravda nema rok trajanja

Nedjelja, 15.06.2025 | 14:00

Poslanik Nove srpske demokratije (NSD) Velimir Đoković izjavio je da je formiranje Anketnog odbora važan korak ka rasvjetljavanju brojnih nezakonitosti iz vremena bivšeg režima, naglašavajući da je upravo ovaj odbor trenutno u centru interesovanja javnosti.

Koliko često biste trebali MIJENJATI JASTUK?

Nedjelja, 15.06.2025 | 13:28

Za zdrav san.

MILION PREGLEDA - Viralna fotografija sa Trampove vojne parade o kojoj se i dalje priča (FOTO)

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:51

Američki predsjednik Donald Tramp postao je hit na društvenim mrežama nakon što su se proširili memovi o vojnoj paradi povodom 250. godišnica američke vojske, koja je održana na njegov rođendan.

Granična policija ODUZELA automobile za kojima se traga, ruski državljanin procesuiran prilikom pokušaja ulaska u zemlju

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:35

Službenici Sektora granične policije su na dva granična prelaza oduzeli dva vozila sa međunarodnih potjernica i procesuirali ruskog državljanina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Poznata pjevačica OTKAZALA četiri koncerta u Evropi: "Dajem sve od sebe da se brže oporavim"

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:25

Pop pjevačica Kkajli Minog  otkazala je četiri koncerta, a kao razlog navela je zdravstvene razloge.

Velike PROMJENE na WhatsApp-u: Evo šta sve donosi NOVO AŽURIRANJE

Nedjelja, 15.06.2025 | 12:13

Ove nove funkcije imaju za cilj da učine komunikaciju zanimljivijom i efikasnijom.