Ponedjeljak, 10.02.2025 | 17:55
IZVOR: rtcg.me/adriatv

Završne riječi: "Šarić KOMUNICIRAO preko ‘Skaja‘ u pritvoru i organizovao UBISTVO SVJEDOKA"

Srpski tužilac za organizovani kriminal koji zastupa optužnicu protiv optuženog pljevaljskog narko-bosa Darka Šarića i ostalih optuženih za planiranje likvidacije svjedoka saradnika u drugom predmetu, Nebojše Joksovića, i pokušaj njegove diskreditacije, danas je pred Specijalnim sudom u Beogradu izjavio da smatra da je tokom suđenja dokazano da su optuženi izvršili krivična djela.




Foto: YouTube screenshot/ Al Jezzera

Tužilac kaže i da je Šarić koristio telefon sa aplikacijom „Skaj“ tokom boravka u najčuvanijem pritvoru koji se nalazi u zgradi Specijalnog suda u Beogradu.

U završnoj riječi pred presudu, postupajući tužilac je naveo i da tužilaštvo smatra da je dokazano da je Šarić iz pritvora uspio da organizuje kriminalnu grupu.

„Darko Šarić je kao neprikosnoveni šef organizovao kriminalnu grupu na izuzetno visokom nivou. U pritvorskoj jedinici je imao mogućnost da koristi telefon i to ne običan već „Skaj“ za zaštićenu komunikaciju“, rekao je u završnoj riječi pred presudu tužilac Goran Jović.

On je naveo i da tužilaštvo smatra da je Darko Šarić iz pritvora u kom je u to vrijeme boravio zbog postupka za šverc kokaina, svakodnevno komunicirao preko Skaja, ali da je bio „oprezan i sumnjičav“ kada je u pitanju ova aplikacija za komunikaciju.

Kako je tužilac naveo, veznao za plan za ubistvo svedoka saradnika Joksovića, Šarić se dopisivao sa svojim advokatom, i dogovorili su se da krivično djelo izvšri nepoznata osoba snajperom.

U završnoj riječi, tužilac je naveo i da su oni bili iznenađeni sa kojom lakoćom je „advokat Dejan Lazarević učestvovao u planiranju ubistva Joksovića sa Šarićem“, dodajući da nije postupao u skladu sa advokatskim kodeksom već je „prešao na drugu stranu“.

„Advokat Lazarević, koji je položio advokatsku zakletvu, napravio je salto mortale koji ga je odveo na drugu stranu zakona. Iznenadilo nas je sa kakvom lakoćom jedan advokat planira ubistvo snajperom“, kazao je u svojoj završnoj riječi tužilac Jović.

Optuženi policijski službenici Milutin Radovanović, Danilo Stojanović i Duško Mirković su, kako je naglasio tužilac, zloupotrebili svoj položaj i umjesto da rade u interesu države, radili su u svom ličnom i u interesu organizovane kriminalne grupe, prenosi Kurir.

„Šarić je jedini bio oprezan pri korišćenju „Skaj“ aplikacije, te je nekoliko puta upozorio pripadnike svoje grupe da ne šalju fotografije i da ne koriste prava, već kodna imena“, rekao je tužilac.

Tužilac je naveo i da je Šarić, pošto nije uspio plan likvidacije Joksovića, naložio njegovu diskreditaciju kako bi izgubio status svjedoka saradnika. Nameru su, kako tvrdi tužilaštvo, pokušali da sprovedu paljenjem automobila biznismenu iz Valjeva Goranu Nikolaševiću. Nikolašević je, podsjetimo, za dizanje džipa u vazduh u policiji okrivio Joksovića, a pri tom iskazu je ostao i pred Specijalnim sudom.

„Ne znamo ko je Darka Šarića savjetovao da se preusmjeri na diskreditaciju Nebojše Joksovića, ali ga je loše sajvetovao“, rekao je tužilac koji bi sa iznošenjem završne riječi trebalo da nastavi sjutra.

Pošto tužilac završi, završne riječi iznijeće i advokati odbrane kao i sami optuženi, koji su tokom suđenja negirali izvršenje krivičnih djela, kao i to da su koristili telefone sa Skaj aplikacijom. Sudsko vijeće, potom će zakazati izricanje prvostepene presude.

Osim Šarića i advokata Dejana Lazarevića optuženi su i Bojan Stanojković, Danilo Odović, Aleksandar Bošković, Nikola Spasojević, Danilo Stojanović, Milutin Radovanović, Duško Mirković, Stefan Andrejić, Marko Vukić, Uroš Radovanović, Milan Vučinić, Arso Šarić i Duško Šarić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kovačević optužio DPS da su polomili i odnijeli vrata

Petak, 13.03.2026 | 21:32

Primjetno je da je više vrata u objektu izbijeno i odneseno od strane prethodnog korisnika, saopštio je danas predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević, tokom obilaska prostorija u Ulici narodnih heroja. Tu je mislio na Demokratsku partiju socijalista-.

U posljednje dvije godine zaposleno 309 zdravstvenih radnika, 224 napustilo sistem

Petak, 13.03.2026 | 19:30

Iako se prethodnih dana u medijima pojavila informacija da je 26 ljekara i 256 medicinskih sestara i tehničara napustilo Klinički centar Crne Gore i prešlo u privatni sektor, predsjednik Samostalnog sindikata zdravstva Mihailo Babović kazao je za RTV Podgorica da državni zdravstveni sistem nema alternativu.

MUP: Građani nemarom izazivaju požare, o spaljivanju otpada obavijestiti lokalnu službu

Petak, 13.03.2026 | 19:21

Prethodnih dana Operativno komunikacioni centar 112 je zabilježio veći broj prijava požara na otvorenom prostoru a samim tim i angažovanje opštinskih službi zaštite i spašavanja na gašenju istih, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Kažnjen 2.000 eura jer je preticao kolonu od 15 vozila pod dejstvom alkohola, bez vozačke dozvole

Petak, 13.03.2026 | 18:35

Državljanin Bosne i Hercegovine M. K. (46) kažnjen je jnovčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je juče na Jadranskom putu u Budvi u mjestu Vidikovac u nepreglednoj krivini preticao kolonu od 15-ak vozila pod dejstvom alkohola, a pri sebi nije imao vozačku dozvolu, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Država nije dužna Kneževiću 30 miliona: Prvostepena presuda osnovnog suda

Petak, 13.03.2026 | 16:34

Knežević je 2019. godine ugovorio prodaju svoje tri firme za 30,3 miliona kompaniji sa Kipra, ali je privremena mjera države na zahtjev tužilaštva to onemogućila Specijalna tužiteljka Lidija Vukčević tražila blokadu upisa novog vlasnika dan nakon njegovog zahtjeva

Zirojević: Novi šok za Lekovića, a koliko se samo pripremao uz Megatrend literaturu

Petak, 13.03.2026 | 13:34

"Današnja ostavka Andrije Nikolića na mjesto predsjednika Anketnog odbora novi je šok za poslanika Demokrata". 

Vuković Kuč: Obavijestila sam međunarodne partnere o pokušaju da se ukine pravo pro-EU poslanicima da govore u Skupštini

Petak, 13.03.2026 | 08:22

Ni po koju cijenu nećemo pristati da nas maltretiraju ljudi nedorasli politici, niti ćemo odustati od rada za članstvo Crne Gore u EU, poručila je poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) Aleksandra Vuković Kuč.

Novi tripl-dabl Nikole Jokića

Petak, 13.03.2026 | 08:24

Srpski košarkaš je do 187. tripl-dabla u karijeri, a 25. u sezoni došao sa 30 poena, 20 skokova i 12 asistencija.

Nikolić podnio ostavku: Nećemo da učestvujemo u političkom marketingu većine

Petak, 13.03.2026 | 11:09

Šef Poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista podnio je ostavku na mjesto predsjednika Anketnog odbora koji se bavi slučajevima politički motivisanih ubistava koja su se dogodila od uvođenja višestranačja do danas, kao i okolnostima fizičkih napada i prebijanja novinara i drugih slobodnih intelektualaca od strane policijskih službenika poznatih kao „crne trojke“.

Autobuski prevoznici neće poskupiti karte

Petak, 13.03.2026 | 08:29

Poskupljenja karata za putnički saobraćaj zasad neće biti, saopšteno je "Danu" iz organizacije Klaster prevoz Crne Gore, koji okuplja najveći broj crnogorskih autobuskih prevoznika.

Kovačević optužio DPS da su polomili i odnijeli vrata

Petak, 13.03.2026 | 21:32

Primjetno je da je više vrata u objektu izbijeno i odneseno od strane prethodnog korisnika, saopštio je danas predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević, tokom obilaska prostorija u Ulici narodnih heroja. Tu je mislio na Demokratsku partiju socijalista-.

Kirije u Podgorici pale za 20 odsto, Udruženje podstanara planira kontrolu cijena

Petak, 13.03.2026 | 21:15

Veliki broj stranaca je otišao, a sa njima su pale i kirije, i to za 20 odsto. Više u novčaniku ostaje za 60 hiljada podstanara, koliko ih je na nivou države. No, i danas, za plaćanje kirije za jednosoban stan, treba izdvojiti oko 400 eura, što je, na prosječnu platu od oko 1000 eura, bolni izdatak. Evo kako Udruženje podstanara planira da kontroliše cijene izdavanja u narednom periodu.

Živković u Kolašinu: Slijede političke promjene koje će označiti kraj propadanja Crne Gore

Petak, 13.03.2026 | 21:02

Predsjednik Demokratske partije socijalista, Danijel Živković, boravio je u radnoj posjeti Kolašinu, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, sa kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i državi.

Đukanović: Odlazak Lakovića neće kvantitativno ugroziti PES, ali može uticati na kredibilitet partije

Petak, 13.03.2026 | 20:45

Nakon što su poslanici prije sedam dana usvojili izmjene i dopune zakona o unutrašnjim poslovima i Agenciji za nacionalnu bezbjednost, uslijedile su ostavke u parlamentu. Prvi je to učinio poslanik PES-a Miodrag Laković koji je napustio tu partiju. Odlazak Lakovića, prema riječima profesorice Nikolete Đukanović, neće u kvantitativnom smislu ugroziti PES, ali može uticati na kvalitet partije.

Drama između Luke Dončića i njegove bivše vjerenice: Želio odvesti kćerku u Ameriku, ona zvala policiju

Petak, 13.03.2026 | 20:22

Nakon što je Luka Dončić potvrdio da je otkazao zaruke s Anamarijom Goltes, objavljeni su detalji drame koja je izbila između njih nakon što su se rastali.

Đani hitno operisan, ugradili mu stentove: Supruga otkrila detalje

Petak, 13.03.2026 | 20:05

Pevač Radiša Trajković Đani sinoć je hitno operisan na VMA. Njemu je ugrađeno pet stentova, a tim povodom oglasila se njegova supruga Slađa koja je rekla da se on sada osjeća bolje.

U posljednje dvije godine zaposleno 309 zdravstvenih radnika, 224 napustilo sistem

Petak, 13.03.2026 | 19:30

Iako se prethodnih dana u medijima pojavila informacija da je 26 ljekara i 256 medicinskih sestara i tehničara napustilo Klinički centar Crne Gore i prešlo u privatni sektor, predsjednik Samostalnog sindikata zdravstva Mihailo Babović kazao je za RTV Podgorica da državni zdravstveni sistem nema alternativu.

MUP: Građani nemarom izazivaju požare, o spaljivanju otpada obavijestiti lokalnu službu

Petak, 13.03.2026 | 19:21

Prethodnih dana Operativno komunikacioni centar 112 je zabilježio veći broj prijava požara na otvorenom prostoru a samim tim i angažovanje opštinskih službi zaštite i spašavanja na gašenju istih, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Stanić: Tražimo od Vlade da smanji iznos akciza na gorivo

Petak, 13.03.2026 | 18:57

Ako je Vlada Crne Gore u nečemu trebala da slijedi Vladu Srbije, onda bi to bilo smanjenje akciza na gorivo, koje je susjedna država smanjila za 20 odsto i time spriječila ogromni rast cijena na pumpama koji se desio u našoj zemlji, kazao je predsjednik GO Socijaldemokratske partije i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Fudbalski savez Irana: Niko ne može isključiti Iran sa SP, Amerika je ta koja treba biti izbačena

Petak, 13.03.2026 | 18:45

Fudbalski savez Irana odgovorio je predsjedniku SAD Donaldu Trampu na njegovu izjavu da ne bi trebalo da dođu na Svjetsko prvenstvo zbog bezbjednosti svojih igrača.