Utorak, 11.02.2025 | 08:21
IZVOR: net.hr

Pišite sebi za budućnost – Pariški kafić će to isporučiti godinama kasnije

Iskustvo posete pariskom kafeu je jednostavno. Uz kafu i kroasan birate razglednicu i pišete pismo sebi u budućnosti.




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Pisanje pisma sebi u budućnosti odavno se koristi kao alat za samorefleksiju i lični rast, a jedan pariski kafić nudi jedinstveno iskustvo pisanja i slanja pisma koje ćete dobiti tek za jednu, pet ili čak dvadeset godina.

Cafe Pli nalazi se u 11. arondismanu i prvi je takav kafić u Francuskoj. On poziva goste da otvore svoja srca i podijele svoja razmišljanja.

Ideja je nastala kada je osnivačica Ženev je Landsman otkrila sličan koncept tokom putovanja u Južnu Koreju i odlučila da ga prenese u romantični Pariz.

Foto. Instagram screenshot/cafepli

Kafić je brzo postao popularan širom svijeta, a njegovu popularnost dodatno je podstakla objava influenserke Melise Amale iz Njujorka, čiji je video skupio više od pola miliona pregleda.

„Ovo je divno iskustvo!“, „Moram ovo da probam sljedeći put kada budem u Parizu!“, napisali su neki ispod objave na Instagramu.

Kako funkcioniše ovaj jedinstveni kafić?

Iskustvo je vrlo jednostavno, a cene su pristupačne. Uz kafu i kroasan birate razglednicu i pišete pismo svom budućem sebi. Dostupne su razne naljepnice, olovke i kartice sa inspirativnim pitanjima da vam olakšaju pisanje.

„Ovo je divno iskustvo!“, „Moram ovo da probam sledeći put kada budem u Parizu!“, napisali su neki ispod objave na Instagramu.

Kako funkcioniše ovaj jedinstveni kafić?

Iskustvo je vrlo jednostavno, a cijene su pristupačne. Uz kafu i kroasan birate razglednicu i pišete pismo svom budućem sebi. Dostupne su razne naljepnice, olovke i kartice sa inspirativnim pitanjima da vam olakšaju pisanje.

Kada završite, stavite pismo u kovertu, zapečatite ga voskom i ubacite u jednu od kutija u kafiću. Ako želite da dobijete pismo u roku od godinu dana, možete odabrati tačan datum. Međutim, ako odlučite da čekate duže, pet ili dvadeset godina, pismo ćete dobiti početkom te godine.

Da li će se pismo izgubiti?

Bez brige… Osoblje kafića tvrdi da su pisma čuvana na bezbjednom mjestu i organizovana po datumu slanja. Takođe, ako želite da pošaljete pismo voljenoj osobi umjesto sebi, i to je moguće, prenosi Net.hr.

Ako ste zabrinuti da bi dugotrajno čuvanje pisama moglo da izazove probleme zbog potencijalne promjene adrese, Cafe Pli ima rješenje. Ako promijenite svoju adresu, možete je lako ažurirati preko njihove veb stranice.

Cijene zavise od vremena isporuke i odredišta:

– pismo koje stigne u roku od godinu dana košta 15 eura.

– Aako želite da ga dobijete za pet godina, cijena je 25 eura.

– za najstrpljivije pismo koje stigne za dvadeset godina koštaće 45 eura.

– ako šaljete pismo van Francuske, platićete dodatna četiri eura.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Infantino najavio Mundijal sa 211 reprezentacija?

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:25

Đani Infantino mjesecima unazad predmet je bijesa, ali i podsmijevanja fudbalske javnosti, a sada je najavio da će se Mundijal proširiti na 211 selekcija!

Bijelo Polje: Uhapšen osumnjičeni za proganjanje bivše partnerke

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:21

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, uhapsili N.D. (36) iz Bijelog Polja zbog sumnje da je izvršio krivično djelo proganjanje na štetu bivše partnerke.

Gorčević: Usvajanjem ustavnih izmjena ispunjene obaveze iz EU agende, članstvo na dohvat ruke

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:11

Usvajanje izmjena Ustava u Skupštini potvrda je visokog stepena odgovornosti političkih aktera i širokog društvenog konsenzusa oko najvažnijeg strateškog cilja Crne Gore – članstva u Evropskoj uniji, ocijenila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Mandić: Uvjeren sam da ćemo nakon priključenja EU imati i novi Ustav koji će oslikavati sve što je potrebno građanima

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 15:00

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić kazao je da je uvjeren da će Crna Gora nakon priključenja Evropskoj uniji imati Ustav koji će oslikavati sve što je potrebno građanima.

EU hitno poslala Srbiji četiri helikoptera kao pomoć u gašenju požara

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:36

Evropska unija poslala je hitnu pomoć Srbiji preko svog Mehanizma za civilnu zaštitu dok jaki požari nastavljaju da pogađaju Specijalni rezervat prirode Deliblatsku peščaru, gdje je već zahvaćeno 3.500 hektara, saopštila je Evropska komisija.

ATP lista: Siner na čelu, Novak peti

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:25

Asocijacija profesionalnih tenisera (ATP), danas je objavila najnoviju rang-listu. 

Skupština usvojila predlog amandmana na Ustav

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:17

Poslanici u Skupštini usvojili su amandmane na Ustav koji se odnose na Sudski i Tužilački savjet i Centralnu banku Crne Gore. za to je glasalo 68, niko nije bio protiv niti uzdržan.

Ustavne amandmane podržaće DPS, ES i GP URA, DNP ostaje protiv

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 14:04

Poslanici crnogorskog parlamenta završili su danas raspravu o Predlogu amandmana na Ustav Crne Gore, koji se odnose na Sudski i Tužilački savjet i Centralnu banku (CBCG).

Uprava Partizana i Saša Ilić podnose ostavke poslije revanša sa Hetafeom

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 13:43

Uprava FK Partizan i šef stručnog štaba Saša Ilić podnijeće ostavke poslije revanš utakmice protiv Hetafea, bez obzira na rezultat meča, saopštio je klub iz Humske. O novom rukovodstvu odlučivaće Skupština kluba, čija je sjednica najavljena za period od 21. do 25. septembra.

Mugoša: Kneževiću, što Mandića ne pitate je li rezervista Vojske Srbije?

Ponedjeljak, 24.08.2026 | 13:34

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša upitao je predsjednika DNP-a Milana Kneževića zašto pitanje o eventualnom statusu rezerviste Vojske Srbije ne postavi i predsjedniku Skupštine Crne Gore Andriji Mandiću.