Utorak, 11.02.2025 | 16:38
IZVOR: rtcg.me

Nove cijene - Trajekt u vansezoni SKUPLJI za euro

Cjene karata na trajektnoj liniji Kamenari-Lepetane biće izjednačene u sezoni i vansezonskom periodu, što znači da će prevoz za motore koštati 2,50 eura, a za automobile pet eura.




Foto: gov.me/screenshot, arhiva

To je predviđeno Izmjenama i dopunama Odluke o utvrđivanju Cjenovnika trajektne linije Kamenari-Lepetane, koju je Vlada danas usvojila.

Kako se podsjeća u Informaciji važećim Cjenovnikom usluga trajektne linije predviđeno je, između ostalog i postojanje sezonske i vansezonske karte (od 01.01. do 30.04. i od 01.10 do 31.12.), te period važenja sezonske karte (od 01.05. do 30.09.).

U vansezonskom periodu cijena karte za motocikla iznosila je 1,50 eura, a za mala putnička vozila (automobile), pick up (teretna) vozila ova karta iznosila je četiri eura. U sezonskom periodu cijena karte bila je za euro skuplja u obje kategorije vozila.

“Uzimajući u obzir da se prevoz trajektnom linijom odvija u kontinuitetu, u tri smjene, 12 mjeseci u toku godine i to bez prestanka, a da je u cilju obezbjeđivanja i održavanja bezbjednog trajektnog prevoza potrebno trajekte održavati u ispravnom stanju, kako zbog tehničke ispravnosti tako i zbog potrebe nesmetanog i kontinuiranog procesa prevoza, potrebno je trajekte redovno servisirati kod sertifikovanog servisera. Imajući u vidu povećanje cijena proizvoda i usluga na međunarodnom i regionalnom tržištu, to je dovelo do povećanja troškova servisiranja i redovnog održavanja trajekta”, navodi se u informaciji.

Zbog toga Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore cijeni opravdanim da dođe do korekcija cjenovnika u dijelu koji se odnosi na sezonsku i vansezonsku kartu za motocikle, mala putnička vozila i pick up vozila, na način što bi se izjednačila sezonska i vansezonska cijena karte.

To znači da će cijena karte za sezonski i vansezonski period za motocikle iznosila 2.50 eura, dok bi cijena karte za sezonski i vansezonski period za automobile i pick up vozila iznosila 5.00 eura.

Te cijene važiće samo za kupovinu karata na naplatnom mjestu odnosno samom trajektnom pristaništu u Kamenarima i Lepetanima.

“U cilju afirmacije online načina kupovine, odnosno putem sajta (www.trajekt.me), a kako bi se izbjegle gužve na samom naplatnom mjestu, omogućenost korisnicima trajektnog prevoza te efikasan, brz i jednostavan način kupovine karte preko svog mobilnog telefona ili računara, Javno preduzeće je odlučilo da, u izmjenama cjenovnika, u vansezonskom periodu cijena karte za mala putnička vozila i pick up vozila iznosi četiri eura, dok bi online cijena karte u sezonskom periodu za ovu kategoriju vozila iznosila pet eura”, navodi se u informaciji.

Kako je saopšteno, izmjene i dopune Cjenovnika trajektne linije Kamenari-Lepetane su dostavljene Ministarstvu finansija na mišljenje i taj resor nije imalo primjedbi na dokument.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Prihodi od igara na sreću porasli 35,9 odsto, za pola godine u budžet više od 24,5 miliona eura

Petak, 03.07.2026 | 15:21

Prihodi od igara na sreću u Crnoj Gori u prvih šest mjeseci ove godine dostigli su 24,57 miliona eura, što je 35,9 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je iz Uprave za igre na sreću. Samo u junu prihodovano je 4,61 milion eura, odnosno 46,34 odsto više nego u junu 2025. godine.     

Radulović: Luka Bar nije poslovala s gubitkom, minus od 6,44 miliona eura posljedica je procjene imovine

Petak, 03.07.2026 | 14:41

Ministar pomorstva i koordinator rada Ministarstva saobraćaja Filip Radulović kazao je da je istina da je Luka Bar AD poslovnu 2025. godinu završila sa negativnim rezultatom od 6.440.456 eura.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 03.07.2026 | 21:55

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost u sjevernim predjelima.

Poreska uprava: U 790 kontrola utvrđene nepravilnosti kod 115 obveznika

Petak, 03.07.2026 | 19:30

Poreski inspektori su u periodu od 1. maja do 30. juna 2026. izvršili ukupno 790 kontrola, pri čemu su nepravilnosti utvrđene kod 115 poreskih obveznika.  

Možemo li bebu mazati kremom za sunčanje?

Petak, 03.07.2026 | 21:45

Sunčeve zrake mogu biti ugodne i korisne, ali za bebinu osjetljivu kožu predstavljaju poseban izazov.

Džastin Biber nastupa u finalu Svjetskog prvenstva?

Petak, 03.07.2026 | 21:32

Džastin Biber navodno je u pregovorima za nastup na poluvremenu finala Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Crna Gora po prvi put dobija nacionalnu asocijaciju finansijskih direktora

Petak, 03.07.2026 | 21:22

Asocijacija menadžera Crne Gore (AMM) organizuje Konstitutivnu sjednicu CFO Asocijacije Crne Gore, koja će biti održana u ponedjeljak, 6. jula, sa početkom u 20.00 časova, u hotelu Hilton Podgorica.

Siner bez problema sa Bruksbijem

Petak, 03.07.2026 | 21:10

Italijanski teniser, Janik Siner savladao je danas Amerikanca, Džensona Bruksbija 3:0 i plasirao se u četvrto kolo Vimbldona.  

Apel Ministarstva pomorstva: Stroge sigurnosne mjere opravdane, učesnici da poštuju propise

Petak, 03.07.2026 | 20:46

Povodom današnje pomorske nezgode u Budvi u kojoj je povrijeđen ronilac, kao i nedavne nesreće na Skadarskom jezeru kad su nakon sudara čamaca teže povrijeđene tri osobe, Ministarstvo pomorstva upućuje apel svim učesnicima u pomorskom saobraćaju da dosljedno poštuju propise i odgovornim ponašanjem doprinesu sigurnosti na moru.

Mitrović: Momci zaslužuju sve čestitke

Petak, 03.07.2026 | 20:21

Selektor crnogorskih košarkaša Zvezdan Mitrović bio je očekivano zadovoljan velikom pobjedom u Portugalu, a pogotovo odnosom i zalaganjem koje su njegovi izabranici imali tokom meča, pogotovo znajući težinu trenutka u kojoj se našla selekcija poslije velikog broja otkaza.  

Otkazan svečani doček novog aviona Air Montenegra

Petak, 03.07.2026 | 20:05

Nacionalna avio-kompanija Air Montenegro otkazala je svečani doček novog aviona, koji je bio planiran za danas na Aerodromu Podgorica. Iz kompanije su saopštili da je događaj otkazan, uz izvinjenje predstavnicima medija, navodeći da će javnost naknadno biti obaviještena o razlozima otkazivanja, kao i o svim daljim informacijama u vezi sa ovim događajem.   

Kako vježbanje može poboljšati mentalno zdravlje?

Petak, 03.07.2026 | 19:35

Kada se suočavate s problemima mentalnog zdravlja, uključivanje kretanja i vježbanja u vašu rutinu može biti moćan način za podizanje raspoloženja.