Srijeda, 12.02.2025 | 12:32
IZVOR: vijesti.me

Radunović: Od zakupa plaža MINIMUM 15, a očekujemo do 30 MILIONA EURA

Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović saopštio je da će tender za zakup plaža biti raspisan do kraja sedmice, te da očekuje da će Crna Gora nove zakupce imati već od 20. ilii 25. marta.




Foto: Vlada Crne Gore

On je to kazao na konferenciji za medije povodom novog zakupa djelova crnogorske obale za koji je juče na elektronskoj sjednici Vlade usvojena neophodna dokumentacija - izmijenjeni i dopunjeni cjenovnik početnih naknada za korišćenje/zakup morskog dobra, koji uključuje izmjene i dopune postojećeg cjenovnika, predlog odluke o davanju u zakup/na korišćenje dijelova morskog dobra, kao i Izmjene i dopune Programa privremenih objekata u zoni morskog dobra za period 2024-2028. godina.

"Početne cijene će biti dosta više, bez namještaljki doći ćemo do viših iznosa za zakup, i očekujemo da će to biti minimalno 15 miliona eura prihoda za . Očekujemo da će biti i duplo odnosno do 30 miliona eura", rekao je Radunović

Ministar je naglasio da zakupaca više nema, te da su ugovori o tom poslu istekli i da će se sigurno ići na tender.

"Donosimo veliki prihod državi i ukidamo diskriminaciju prema građanima", naveo je Radunović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Protest prevoznika u podne: “EU mora hitno riješiti problem pravila 90-180“

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 08:40

Crnogorski prevoznici održaće protest upozorenja ispred delegacije Evropske unije u Podgorici zbog problema sa primjenom pravila 90-180 dana za profesionalne vozače. Protestiće u istom terminu biti održani i u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Sjevernoj Makedoniji, prenosi RTCG.

Auto-putem od početka godine prošlo 2,44 miliona vozila

Nedjelja, 30.08.2026 | 14:21

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka godine prošlo 2,44 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

Radulović: Za sedam dana na moru izrečeno 25.000 eura kazni

Nedjelja, 30.08.2026 | 10:09

Ministar pomorstva, Filip Radulović, saopštio je da su inspektori sigurnosti plovidbe lučkih kapetanija Bar i Kotor, u periodu od 22. do 29. avgusta, izvršili 41 inspekcijski pregled, utvrdili 22 prekršaja, i izrekli novčane kazne u ukupnom iznosu od 25.300 eura.

Plantaže spremne za pripremu kvalitetnih vina: U toku berba “Vranca”, gajbe na Ćemovskom polju pune se svakodnevno

Nedjelja, 30.08.2026 | 08:29

Berba "Vranca" na vinogradima kompanije Plantaže ovih dana je najintenzivnija. Gajbe na Ćemovskom polju se pune svakodnevno, nakon čega se grožđe doprema do podruma.

Turković: Zarade do 2029. rastu više od 19 odsto, nezaposlenost pada na oko osam odsto

Petak, 28.08.2026 | 21:02

Crnogorska ekonomija bilježiće rast od oko tri odsto, pokazuju smjernice makroekonomske i fiskalne politike koje je utvrdila Vlada. U Ministarstvu finansija ističu da će rast bruto zarada od ove do 2029. godine iznositi preko 19 odsto, a inflacija kumulativno, kako navodi državni sekretar Tarik Turković, malo iznad 10 odsto. 

UP: Beranac uhapšen zbog sumnje da je vozilom usmrtio svoje jednogodišnje dijete

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:55

Beranska policija uhapsila je A.I. (22) iz tog grada, zbog sumnje da je vozilom usmrtio svoje jednogodišnje dijete, kao i da je policajcima dao netačne navode o okolnostima i načinu nastanka ovog događaja, saopšteno je danas iz Uprave policije (UP).

Jakšić Stojanović - Spremni smo za početak školske godine, najveći problem prebukiranost

Nedjelja, 30.08.2026 | 20:42

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović kazala je da su uoči početka nove školske godine završene brojne rekonstrukcije školskih objekata, kao i da je obezbijeđen novi inventar i ICT oprema. Kao najveći problem izdvojila je prebukiranost škola, naročito u Podgorici, Tivtu i Budvi, dok je najavila i nove projekte izgradnje i nadogradnje školskih objekata.

UP: Druga noć festivala u Budvi protekla mirno, više od 20.000 posjetilaca

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:00

Druga noć festivala “EXIT 2 Montenegro – Sea Dance Edition” u Budvi, održana noći između 29. i 30. avgusta 2026. u kojoj je na plaži Bečići prisustvovalo više od 20.000 građana i turista, protekla je mirno i bez narušavanja javnog reda i mira, incidenata i drugih događaja koji bi ugrozili bezbjednost posjetilaca i građana, saopštili su iz Uprave policije.

Spajić i Teni razgovarali o bezbjednosti, evropskim integracijama i ekonomiji

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:15

U srdačnom i konstruktivnom razgovoru sa kongresmenkom Klaudiom Teni potvrdili smo značaj snažnog partnerstva Crne Gore i Sjedinjenih Američkih Država, naročito nakon potpisivanja međuvladinog sporazuma između dvije zemlje, koji već donosi nove mogućnosti za saradnju, saopštio je premijer Vlade Milojko Spajić na mreži X.

Milatović: Trideseti avgust nije bio kraj promjena, već njihov početak

Nedjelja, 30.08.2026 | 12:29

Predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović, poručio je da je 30. avgust 2020. godine pokazao da vlast u našoj zemlji nije ničija svojina. Milatović je kazao da 30. avgust ne označava kraj promjena, već njihov početak.

Ulcinj: Za vikend sankcionisano 156 vozača, šest uhapšeno

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:39

Policija je tokom vikenda u Ulcinju kontrolisala 241 lice i sankcionisala 156 vozača, dok je šest vozača uhapšeno zbog vožnje pod dejstvom alkohola i odbijanja testiranja na prisustvo psihoaktivnih supstanci. Izrečene su novčane kazne u ukupnom iznosu od 3.300 eura, dok su u akcijama „Pojas“ i „Mobilni telefon“ sankcionisana 112 vozača, objavila je Uprava policije.

Tripković: Četiri lokacije u Nikšiću pod požarima, za sada bez veće materijalne štete

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:34

Na teritoriji nikšićke opštine trenutno su aktivna četiri požara, rekao je Goran Tripković iz lokalne Službe zaštite i spasavanja, navodeći da je riječ o lokacijama Vojnik – Gradačka Poljana, Krstac – Čarađe, Bijele Poljane i Bogetići.

Ustavni sud: Javna rasprava o vakcinaciji kao uslovu za boravak djece u vrtićima 15. septembra, obezbijeđen prenos uživo

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:12

Ustavni sud Crne Gore održaće 15. septembra u 10 časova, javnu raspravu u postupku ocjene ustavnosti zakonskog rješenja kojim je vakcinacija propisana kao uslov za boravak djece u javnim i privatnim predškolskim ustanovama.

Milatović nakon referenduma na Islandu: Crna Gora bira EU, sada je vrijeme za ubrzanje

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 11:01

Odluku građana Islanda treba poštovati, ali ona ne mijenja strateški izbor Crne Gore. Mi smo danas bliži članstvu u Evropskoj uniji nego ikada i upravo zato više nemamo vremena za odlaganje – sada je trenutak da ubrzamo reforme i završimo posao, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

Sea Dance za istorijsko finale ljeta: 93.000 posjetilaca za tri noći Budvu pretvorile u top svjetsku festivalsku destinaciju

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:56

Veliko finale EXIT to Montenegro ljeta zatvoreno je u svitanje na bečićkoj plaži, gdje je tokom tri festivalske noći prošlo čak 93.000 ljudi. Exitov Sea Dance festival je u posljednjem vikendu avgusta objedinio neka od najtraženijih imena današnjice, publiku iz više od 100 zemalja, a računajući i prvo poglavlje u Ulcinju, 122 umjetnika sa crnogorske scene. Budva je zahvaljujući festivalu istovremeno živjela u ritmu karakterističnom za sami špic turističke sezone.

Joksimović: Vakcine nikada nisu bile bezbjednije, korist daleko veća od rizika

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:43

Obuhvat MMR vakcinacijom u Crnoj Gori bilježi rast. Samo tokom avgusta dato je više od dvije hiljade doza. Ipak, epidemiolozi upozoravaju da je za procjenu punog efekta obavezne vakcinacije potrebno više vremena.    

Saobraćaj u Ulici Vuka Karadžića zatvoren tokom protesta prevoznika

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:36

Ulica Vuka Karadžića biće zatvorena za saobraćaj od 12 do 14 časova, dok će se Ulicom Marka Miljanova saobraćaj odvijati naizmjenično, uz regulaciju saobraćajne policije. Izmjene su uvedene zbog protesta Udruženja prevoznika Crne Gore ispred Delegacije Evropske unije, saopštila je Uprava policije.

Jelena Milanković nova poslanica PES-a, mijenja Nađu Laković

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:15

Funkcionerka Pokreta Evropa sad Jelena Milanković biće nova poslanica te stranke, potvrđeno je Portalu RTCG.

Crna Gora večeras protiv Ukrajine

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 09:55

Meč se igra od 20.30 sati.

Danas bez sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost: O hibridnom djelovanju prvo na Vijeću

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 09:21

Sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost, na kojoj je trebalo da bude riječi o tvrdnjama o hibridnom djelovanju i destabilizaciji Crne Gore, danas ipak neće biti, nezvanično je potvrđeno Anteni M u Kabinetu predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.