Srijeda, 12.02.2025 | 12:41
IZVOR: rtcg.me/cdm.me

Senić: Podgorica dobija NOVO ŠETALIŠTE

Gostujući u emisiji “Link” na RTCG vd direktor Agencije za izgradnju Podgorice Dragan Senić najavio je da će Podgorica dobiti novo šetalište u potezu od mosta Blaža Jovanovića do Vezirovog mosta u jednom nivou.




Foto: Arhiva/ Kolektiv.me 

Kaže da je o tome razgovarao sa gradonačelnikom i da je dobio podršku.

“Šetalište će biti dostupno svim građanima, posebno licima sa posebnim potrebama. Biće mobilijar, nećemo nijedno drvo taći, posadićemo ih. Smatram da treba napraviti i kej koji će biti od Duklje do drugog nikšićkog mosta na Bulevaru Vojislavljevića, neka se zove Europian kej. Tražićemo pomoć Evropske unije da bude sufinansijer, kad Crna Gora uđe u Evropsku uniju”, rekao je Senić.

Komentarišući u kojoj su fazi radovi na Gradskom pozorištu, Senić kaže da je predat dinamički plan koji treba da bude realizovan početkom juna.

“Završili smo mehaniku, jaku struju, pri kraju je slaba struja. Trenutno se radi voda, pumpe u pozorištu. Počeli smo postavljanje skela. Završne radove očekujem u aprilu, maju. Nadam se da ćemo na opšte zadovoljstvo svih sugrađana i glumaca što prije da ga završimio”, naglasio je Senić.

On kaže da je Agencija za izgradnju naslijedili problem, te da je u blokadi bila Cijevna komerc koja nije mogla da završi radove, Tehnogradnja- drugi podizvođač rekao je da će se javiti na konkursu, pa se nije javio. Imali smo problem da se jave izvođači, vrlo ih je teško naći, naglasio je Senić.

On najavljuje da je realno da Bulevar Vojislavljevića na kojem ima 17.700 m2 eksproprijacije, 3 kružna toka, 2 semafora krene realizacija krajem maja.

“Krenuće se od poteza 4. kružnog toka 4. jula prema princezi Kseniji, to je nekih 3.000 metara. Rok izgradnje je 18 mjeseci na tenderu i po javnom pozivu koji je raspisala Uprava za saobraćaj. Vrlo brzo će biti raspisan 2. nikšićki most gdje je po tenderu predviđen rok izgradnje 12 mjeseci, tako da će se jedno vrijeme poklopiti i izgradnja bulevara i drugog nikšićkog mosta”, rekao je Senić.

Kaže da će Putevi vrlo brzo krenuti u privremeno rješavanje kružnog toka.

Odvojiće jednu traku prema Delti, jednu od Delte prema Nikšiću i od Cetinja prema mostu, tako da će se, kako kaže, privremeno rastjeriti čep koji trenutno postoji do trajnog rješenja.

Ističe da je u toku izgradnja Bulevara Veljka Vlahovića, te da će se radovi završiti u maju ove godine.

“Gospodin Bajić, direktor “Crnegoreputa”, jako je dobro upoznat o onome što je potpisao, a ugovori se moraju poštovati. Govora nema o produžetku radova. Mora da se pojača radna snaga, zadovoljan sam kako se radi kvalitetno, ali se moraju ubrzati radovi”, rekao je Senić.

On kaže da je svakodnevno na gradilištima. Agencija je, kako kaže, preuzela sve nadzore.

“Shvatio sam da je ranije bilo dosta propusta, toga više nema, to se više neće dozvoliti”, istako je Senić.

Kaže da je u 2024. raspisan 53 javni poziv.

“Podigli smo Agenciju na najveći maksimalni nivo. Biće potrebno zapošljavanje novih mladih inženjera, koji će da uče od nas posao i tražiću od gradonačenika da uz novu sistematizaciju zaposlimo najbolje studente, nove inžinjere koji su budućnost razvoja našeg grada”, rekao je Senić.

Najavljuje da će do kraja mjeseca predati projekat trga Božane Vučinić, da je tu i planirano 356 parking mjesta na tri nivoa, te da će zatvoriti centar grada kako bi se rasteretio.

Projekat trga Božane Vučinić biće u vrijednosti 15 miliona eura, kaže Senić, a Robne kuće “Nama” 7,5 miliona eura. Urađeno je idejno rješenje, treba da se raspiše glavni projekat, sve zahtijeva kvalitetnu pripremu.

"U programu za ovu godinu, kako najavljuje Senić, je Trg golootočkih žrtava koji se već radi, u toku je izrada Ljetopisa, uređenje šetališta uz rijeku Ribnicu druga i treća faza, Robna kuća “Nama”, streljana Lubović, pješački most preko rijeke Morače od Stare varoši do Sportskog centra, uređenje brda Lješkopoška Gorica. Radovi na rekonstrukciji Ulice Branka Ćopića krenuće vrlo brzo", dodao je Senić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Bogdanović: Oni koji su bezbjednosni sektor pretvorili u ispostavu mafije nemaju pravo da danas drže lekcije

Utorak, 21.07.2026 | 14:04

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović saopštio je da oni koji su, kako tvrdi, godinama upravljali bezbjednosnim sektorom i omogućili infiltraciju organizovanog kriminala u institucije danas nemaju kredibilitet da govore o stanju u policiji.

Uhapšen Podgoričanin: Kod njega pronađeni kokain, novac, mobilni telefoni…

Utorak, 21.07.2026 | 12:59

Budvanaka policija uhapsila je O.K. (36) iz Podgorice zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

Na trajektima iz mjeseca u mjesec promet bolji od lanjskog

Utorak, 21.07.2026 | 12:48

Kompletna trajektna flota na prelazu Kamnenari-Lepetane u Bokoktorskom zalivu je u pogonu 24 sata.

Žuti meteoalarm u Crnoj Gori zbog najavljenog jakog vjetra, lokalnih nepogoda i visokih temperatura

Utorak, 21.07.2026 | 12:27

Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju saopštio je da je danas na teritoriji cijele Crne Gore na snazi žuti meteoalarm zbog najavljenog jakog vjetra, mogućih lokalnih nepogoda i visokih temperatura, posebno u centralnim i južnim predjelima.

Brej: Impresioniran sam reformama u ANB-u

Utorak, 21.07.2026 | 12:03

Direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost, Ivica Janović, primio je danas delegaciju NATO-a predvođenu pomoćnikom generalnog sekretara za obavještajne i bezbjednosne poslove, Skotom Brejem.

Vlada smanjila akcize: Dizel jeftiniji, cijene benzina bez promjena

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 21:49

Na osnovu detaljne analize Ministarstva finansija o kretanjima cijena na međunarodnom tržištu nafte i njihovom uticaju na životni standard građana i poslovni ambijent u našoj zemlji, Vlada je donijela odluku da kroz korekciju akciza privremeno amortizuje očekivani rast maloprodajnih cijena goriva saopšteno je iz Vlade.

Sankcionisana 53 vozača autobusa

Utorak, 21.07.2026 | 08:28

Službenici Reginalnog centra bezbjednosti „Jug“ su, u danima vikenda, u Herceg Novom, Tivtu, Kotoru, Budvi i Baru istovremeno izveli akciju „Autobus“, kontrolišući 83 vozila.

Smederevo: Dječak se utopio na bazenu

Utorak, 21.07.2026 | 09:50

Dječak 2021. godište, utopio se oko 18.30 na bazenu u Smederevu, u akva parku Jugovo, potvrđeno je RTS-u u Policijskoj upravi Smederevo.

Abazović i Adžić saslušani u SPO u istrazi o dodjeli počasnog državljanstva Ramaju

Utorak, 21.07.2026 | 08:36

Bivši premijer Dritan Abazović i nekadašnji ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić dali su izjavu u Specijalnom policijskom odjeljenju (SPO), a u okviru izviđaja oko počasnog državljanstva biznismenu s Kosova Naseru Ramaju, koje mu je dato pred sam kraj mandata manjinske 43. Vlade, pišu današnje Vijesti.

Strahinja Koprivica osuđen na osam i po godina robi

Utorak, 21.07.2026 | 09:48

Nikšićanin Strahinja Koprivica prvostepeno je u Višem sudu u Podgorici osuđen na osam i po godina robije, a nakon odluke mu je produžen pritvor.

Promjenljivo OBLAČNO, moguća kiša prijepodne - Ove TEMPERATURE nas očekuju u SRIJEDU

Utorak, 21.07.2026 | 15:12

U srijedu nas očekuje  promjenljivo oblačno i nestabilno uz kišu, pljuskove i grmljavinu, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Savić objavio spisak za pripreme na Zlatiboru

Utorak, 21.07.2026 | 15:08

Selektor mlađe kadetske fudbalske reprezentacije Crne Gore, Vladan Savić objavio je spisak igrača koji će od 24. jula do 3. avgusta boraviti na pripremama na Zlatiboru.

Spajić: Malo su svi potrčali da paniče, ali mogli smo i mi biti koordinisaniji ruku na srce

Utorak, 21.07.2026 | 14:52

Premijer Milojko Spajić priznao je da je bilo prostora za bolju koordinaciju u komunikaciji sa javnošću u vezi sa jučerašnjim informacijama o cijenama goriva, ali je poručio da je najvažnije što je Vlada na vrijeme reagovala i spriječila nagle inflatorne pritiske.

Knežević: Pljevlja osvijetlila obraz Crnoj Gori

Utorak, 21.07.2026 | 14:38

Predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević čestitao je svim odbornicima SO Pljevlja koji su danas glasali za odluku o priznanju tzv. države Kosovo i tako doprinijeli da se Pljevlja grad velike istorije i svijetle tradicije dobrih i plemenitih ljudi pridruže Opštini Zeta u ispravljanju najcrnje istorijske neprave, a to je priznanje Kosova.

Ministarstvo javnih radova raspisalo tender: Za nadzor izgradnje Bulevara Velje brdo 400.000 eura

Utorak, 21.07.2026 | 14:29

Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender vrijedan 400.000 eura sa PDV-om za stručni nadzor nad izvođenjem radova na izgradnji Bulevara Velje brdo sa pratećom infrastrukturom.

Ćeman: Pokrećemo raspravu o neustavnoj dodjeli stanova i kredita funkcionerima

Utorak, 21.07.2026 | 14:24

Nakon dva neuspjela pokušaja, zbog nedostatka kvoruma, za zakazivanje tematske sjednice Odbora za zdravstvo rad i socijalno staranje na temu neustavne dodjele stanova i stambenih kredita javnim funkcionerima, danas sam, kao što sam i obećao građanima, tražio dopunu dnevnog reda sa ovom tačkom, saopštio je poslanik Demokrata Albin Ćeman.

Bogdanović: Oni koji su bezbjednosni sektor pretvorili u ispostavu mafije nemaju pravo da danas drže lekcije

Utorak, 21.07.2026 | 14:04

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović saopštio je da oni koji su, kako tvrdi, godinama upravljali bezbjednosnim sektorom i omogućili infiltraciju organizovanog kriminala u institucije danas nemaju kredibilitet da govore o stanju u policiji.

SO Pljevlja usvojila Deklaraciju o nepriznavanju nezavisnosti Kosova

Utorak, 21.07.2026 | 13:58

Skupština opštine Pljevlja jednoglasno je, glasovima svih 18 prisutnih odbornika, usvojila Deklaraciju o nepriznavanju odluke o priznanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.

Đurović: Sjutra rekonstrukcija Vlade, Vučurović i Zečević novi ministri

Utorak, 21.07.2026 | 13:35

Sjutra će biti rekonstruisana Vlada, potvrdio je za RTCG šef Poslaničkog kluba Nove srpske demokratije Dejan Đurović.

Reforme u ABA ligi – ponovo se uvodi Fajnal 4, liga ostaje podjeljena na dvije grupe

Utorak, 21.07.2026 | 13:23

Skupština ABA lige na današnjem sastanku donjela je odluku da se od ove sezone vrati Fajnal for umjesto do sadašnjeg plej ofa koji je godinama bio na snazi.