Četvrtak, 13.02.2025 | 10:28
IZVOR: cdm.me

Knežević: IZBORI u Nikšiću PRELOMNA TAČKA za čitavo crnogorsko društvo

Lider i poslanik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poručio je, na sinoć održanom Opštinskom odboru partije u Nikšiću, da su izbori u Nikšiću prelomna tačka za čitavo crnogorsko društvo, saopšteno je iz ove partije.




Foto: arhiva, Facebook screenshot/За будућност Црне Горе

“Sinoć je u Nikšiću održan Opštinski odbor Demokratske narodne partije kojem su prisustvovali njen lider Milan Knežević, potpredsjednik partije i potpredsjednik u Vladi Crne Gore Milun Zogović i predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević“, naveli se u saopštenju.

Kako su kazali, Kovačević je podsjetio članove OO DNP-a na važnost izbora zakazanih za 13. april i zahvalio na nemjerljivom doprinosu koji su dali u funkcionisanju lokalne samouprave.

“Takođe je potencirao spremnost koalicije “Za budućnost Nikšića” da sa svakom dokazanom anti-DPS grupacijom ili političkim subjektom prave koalicioni savez koji će zaustaviti bilo kakav pokušaj povratka DPS-a na vlast u ovom gradu”, istakli su u saopštenju.

Zogović je, kako su dodali, ukazao na opasnost pojave takozvanih patriotskih i građanskih lista koje isključivo imaju za cilj prosipanje glasova i finalnu koaliciju sa DPS-om kao što je to bio slučaj u Budvi, zbog čega je apelovao na članove OO DNP-a da u narednom periodu maksimalno budu uključeni u predizborne aktivnosti kako se ne bi ponovio budvanski scenario.

“Zogović je posebno apostrofirao ideološki i izborni koncept koalicije “Za budućnost Crne Gore” zasnovan na rješavanju takozvanih identitetskih pitanja: dvojnog državljanstva i srpskog jezika kao većinskog jezika u Crnoj Gori i da ova koalicija nikada neće odustati od tih ciljeva, zbog čega im je neophodna ubjedljiva pobjeda nad Demokratskom partijom socijalista u Nikšiću”, naglasili su iz nikšićkog DNP-a.

Prema njihovim riječima, Knežević je saopštio da su izbori u Nikšiću prelomna tačka za čitavo crnogorsko društvo koje će opredijeliti u kom pravcu treba da se kreće Crna Gora.

“Da li će to biti pravac kriminalne hobotnice koji je trasirala Demokratska Partija Socijalista na čelu sa Milom Đukanovićem u ove tri decenije, ili ćemo stvoriti uslove da Crna Gora bude demokratska država sa jakim institucijama koje će biti lišene svakog političkog, kriminalnog i bezbjednosnog uticaja. To imamo priliku da vidimo svih ovih mjeseci objavljivanjem SKY transkripata”, poručio je on.

Kako su dodali, Knežević je posebno ukazao na činjenicu da će izborom Mila Đukanovića za počasnog predsjednika DPS-a u stvari on formalno potvrditi suštinsko stanje koje je znala čitava Crna Gora, to je da nikad nije ni odlazio sa čelne pozicije u toj partiji.

“Zato su Đukanoviću izbori u Nikšiću grčevita borba za ne samo politički opstanak, već i bijeg od suočavanja sa pravosudnim institucijama koje nikako da skupe hrabrost i otpočnu istrage za brojna nepočinstva počinjena za vrijeme Đukanovićeve vladavine”, navodi se u saopštenju DNP-a.

Kako su zaključili, nakon uvodnih obraćanja Knežević, Zogović i Kovačević su odgovarali na pitanja članova nikšićkog DNP-a, a predsjednik Opštinskog odbora Zoran Čolaković upoznao ih je sa do sad realizovanim aktivnostima i planom obaveza u predizbornoj kampanji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Bulatović: Izlazak iz vlasti zavisi od ishoda sjednice Vlade

Petak, 16.01.2026 | 21:25

U DNP-u ističu da su stavovi te partije o postrojenju u Botunu poznati godinama unazad i da će o mogućem izlasku iz vlasti odlučiti nakon prve redove sjednice Vlade na kojoj će se razmatrati njihovi zahtjevi, za koje očekuju da budu prihvaćeni, prenosi RTCG.  

Vuković Kuč: Mandić obmanjuje građane i narušava ugled Crne Gore

Petak, 16.01.2026 | 14:48

Potpredsjednica Demokratske partije socijalista i poslanica u Skupštini Crne Gore Aleksandra Vuković Kuč saopštila je da Andrija Mandić svojim političkim djelovanjem i javnim nastupima narušava međunarodni ugled Crne Gore.

Milatović obavio intervjue: Ovo su kandidati za sudiju Ustavnog suda

Petak, 16.01.2026 | 13:06

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović obavio je intervjue sa kandidatima za sudiju Ustavnog suda Crne Gore, saopšteno je iz njegovog kabineta.

Vučić: Svi u Srbiji znaju da bojkotujem samo Piculu

Petak, 16.01.2026 | 12:56

Aleksandar Vučić, predsjednik Srbije, kaže da svi u Srbiji znaju da on bojkotuje samo Tonina Piculu, izvjestioca Evropskog parlamenta za Srbiju i njemu slične, prenosi Danas.rs.

Pravni tim Đukanovića: Presuda Osnovnog suda primjer neznanja i bjekstva od odgovornosti

Petak, 16.01.2026 | 11:22

Presuda Osnovnog suda u Podgorici, kojom je odbijen tužbeni zahtjev Mila Đukanovića za naknadu štete zbog povrede prava na čast, ugled i povrede prava na dostojanstvo, predstavlja najnoviji i najeklatantniji primjer neznanja i bjekstva od odgovornosti u odnosu na pravnu stvar koja je i činjenično i pravno potpuno čista i razriješena, saopštio je Pravni tim bivšeg predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića u reagovanju na prvostepenu presudu Osnovnog suda u Podgorici.

Predsjednik Opštine Mojkovac osuđen na pola godine

Petak, 16.01.2026 | 08:13

Predsjednik Opštine Mojkovac Vesko Delić osuđen je na uslovnu kaznu zatvora od pola godine, koja se neće izvršiti ukoliko u roku od dvije godine ne počini novo krivično djelo.

Dajana i Ilija Pejović: Ljubav nam je životna konstanta

Petak, 16.01.2026 | 09:44

Dajana Golubović Pejović i Ilija Pejović važe za par od sklada, odišu ljubavlju, porodičnom toplinom, “naši” su, a svoji. Upoznali su se kao dvadesetogodišnjaci na televiziji na kojoj su tada radili, i njihova priča, priča je o ljubavi i istrajnosti.

Makron se pred vojnicima pojavio s krvavim okom (VIDEO)

Petak, 16.01.2026 | 10:58

Emanuel Makron se na svom godišnjem obraćanju francuskim vojnicima pojavio s crvenim okom. Tom prilikom se našalio, iskoristivši priliku da pozove na jačanje vojne moći Francuske.

Uprava policije: Neprijavljene blokade ugrožavaju bezbjednost građana

Petak, 16.01.2026 | 11:37

Uprava policije (UP) saopštila je da građani nenajavljenim blokadama direktno ugrožavaju sopstvenu bezbjednost, bezbjednost drugih učesnika saobraćaja, kao i prava i slobode drugih građana, te navode da preusmjeravanje i zatvaranje drumskog saobraćaja može vršiti isključivo policija.

Spremite novčanike! Skijališta Crne Gore objavila zvanični cjenovnik – pogledajte koliko košta skijanje

Petak, 16.01.2026 | 12:41

Zvanični ski pass cjenovnik Skijališta Crne Gore za sezonu 2025/2026. objavljen je danas.

Vremenska prognoza - Pogledajte kakvo nas VRIJEME očekuje sjutra

Petak, 16.01.2026 | 21:40

U subotu se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz promjenljivu oblačnost u sjevernim predjelima.

Bulatović: Izlazak iz vlasti zavisi od ishoda sjednice Vlade

Petak, 16.01.2026 | 21:25

U DNP-u ističu da su stavovi te partije o postrojenju u Botunu poznati godinama unazad i da će o mogućem izlasku iz vlasti odlučiti nakon prve redove sjednice Vlade na kojoj će se razmatrati njihovi zahtjevi, za koje očekuju da budu prihvaćeni, prenosi RTCG.  

Udruženje sudija: O zakonitosti presuda odlučuju nadležne institucije

Petak, 16.01.2026 | 20:50

Sudije su dužne da svoje odluke donose slobodno, nezavisno i bez pritisaka, a obaveza svih učesnika u javnom prostoru jeste da doprinesu očuvanju dostojanstva sudijske funkcije i vladavine prava. To je saopšteno iz Udruženja suda Crne Gore.

Vujović, Čavor i Suljević: Borili smo se do kraja ali sporne mnoge sudijske odluke

Petak, 16.01.2026 | 20:16

Naši rukometaši doživjeli su bolan poraz od Slovenije na startu Evropskog prvenstva - 41:40. Očekivano, taj neuspjeh teško je pao našim reprezentativcima.

Univerzitet Crne Gore će objaviti registar diploma

Petak, 16.01.2026 | 20:05

Prorektor Veselin Mićanović najavio i uvođenje fleksibilnih modela studija, u skladu sa novim Zakonom o visokom obrazovanju, kao i početak novih studijskih programa

Skandal u najavi: Vaterpolisti Malte pod istragom da su se kladili na sopstveni ubjedljivi poraz protiv Crne Gore

Petak, 16.01.2026 | 19:18

Igrači osumnjičeni da su se kladili na gol-razliku i pokušali da utiču na ishod utakmice tokom Evropskog prvenstva u Beogradu

FNC uveo rangiranje po kategorijama, evo kako je pozicioniran Miloš Janičić

Petak, 16.01.2026 | 20:23

Fight Nation Championship (FNC) iza sebe ima izuzetno uspješnu godinu, a promocija je napravila i veliki iskorak uz potrebu za jasnijom strukturom takmičarske hijerarhije.

Završena blokada: Uspostavljen saobraćaj na putevima ka Nikšiću, Cetinju i Baru

Petak, 16.01.2026 | 19:00

Mještani Zete i danas organizuju blokade saobraćaja na više putnih pravaca.

Inter želi što prije da blindira mladog napadača

Petak, 16.01.2026 | 20:35

Inter je pokrenuo pregovore sa mladim napadačem Frančeskom Pio Espozitom i želi što prije da ga „blindira“ dugoročnim ugovorom.

Suljević: Crna Gora bez doprinosa NVO ne bi bila na sadašnjem nivou evropskih integracija

Petak, 16.01.2026 | 17:42

Crna Gora, bez doprinosa nevladinih organizacija (NVO), ne bi bila na sadašnjem nivou evropskih integracija, poručio je ministar regionalno-investicionog razvoja i saradnje sa nevladinim organizacijama, Ernad Suljević.