Četvrtak, 13.02.2025 | 10:51
IZVOR: jutarnji.hr/blic.hr

"NIKADA više nije OTPJEVAO TU PJESMU" - Hit Olivera Dragojevića svi znate: Nastao je za 30 sekundi u taksiju za potrebe OVE SERIJE

Pjevač Oliver Dragojević umro je 29. jula 2018. godine, a iza sebe je ostavio brojne hitove.




Foto: RTS TV lica, kao sav normalan svet - Zvanični kanal/YouTube screenshot

Oliver Dragojević ima mnoštvo vanvremenskih hitova, a među njima je i pjesma "A sad adio" koja je nastala za potrebe serije "Vruć vjetar". Numera je nastala za 30 sekundi, a simpatično je da Dragojević ovu numeru nikada nije izvodio.

"Sjećam se toga, kao da je juče bilo. Išao sam u Dubrovnik. Reditelj Aca Đorđević i Siniša Pavić su mi otprilike rekli kakva bi trebala biti ta pesma, da se treba osjetiti vruć vetar. Pre toga sam ljetovao na Kreti i već sam to osjetio. Brzo sam shvatio šta žele. Bio je to trenutak inspiracije koji sam vrlo jednostavno pretočio u pjesmu", ispričao je jednom prilikom kompozitor pjesme Vojkan Borisavljević.

"Oliver ju je snimio jedne večeri za 10 minuta u studiju Radio Beograda. Njegov je glas obilježio pjesmu, a poslije su je mnogi snimili",  rekao je tada Vojkan.

"To vrijeme, ta zemlja, kultura, muzika i saradnja među nama, iznedrili su mnogo dobrih stvari. U toj različitosti naroda trudili smo se takmičiti i biti bolji od drugih na pozitivan način, što je donelo nemerljive rezultate",  rekao je ranije Borisavljević.

On je dodao i da Oliver nikad više nije pjevao te pjesme.

Pjesma "A sad adio" je najmasovnije izvedena na stadionu u Budimpešti krajem 80-ih godina, kada je Ljubiša Samardžić bio proglašen za glumca godine u Mađarskoj.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

RIM u šoku: Par brutalno napadnut, djevojka silovana pred vjerenikom

Srijeda, 26.11.2025 | 09:27

Prema navodima stranih medija, rimska policija provodi opsežnu istragu nakon što je mladi par u istočnom dijelu glavnog grada brutalno napadnut u parku Tor Tre Teste.

Uhapšena osumnjičena za izazivanje opšte opasnosti zbog jučerašnjeg požara u Podgorici

Srijeda, 26.11.2025 | 08:27

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su, u veoma kratkom roku, brzom i efikasnom aktivnošću, rasvijetlili krivično djelo izazivanje opšte opasnosti i lišili slobode osumnjičenu L.K. (51), saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Podgorica: Uhapšen mladić (22), osumnjičen za teško ubistvo u pokušaju

Srijeda, 26.11.2025 | 10:31

Podgorička policija u saradnji sa tužiocem u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici uhapsila je V.M. (22) koji se sumnjiči za teško ubistvo u pokušaju.

Od Botuna do Brisela: Poslanici spremili pitanja za Spajića

Srijeda, 26.11.2025 | 08:17

U Skupštini Crne Gore u četvrtak, 27. novembra, biće održan Premijerski sat na kojem će predsjednik Vlade Milojko Spajić odgovarati na pitanja poslanika o aktuelnim političkim, ekonomskim i infrastrukturnim temama.

Voda sa Mareze ponovo nije za piće

Srijeda, 26.11.2025 | 09:07

Podgoričko preduzeće “Vodovod i kanalizacija” obavijestilo je potrošače koji se snabdijevaju sa crpne sranice Mareza da je, usljed jake kiše koja je sinoć padala, došlo do zamućenja vode na vodoizvorištu Mareza.

Pita od heljde sa gotovim korama: Pravi se jednostavno, a nema ukusnije

Srijeda, 26.11.2025 | 21:42

Pita od heljde je star, ali izuzetno vrijedan specijalitet koji savršeno odgovara savremenim potrebama za zdravijom ishranom.

Pucnjava u blizini Bijele kuće, upucana dva pripadnika Nacionalne garde

Srijeda, 26.11.2025 | 21:34

U blizini Bijele kuće u Vašingtonu došlo je do pucnjave u kojoj su upucana dva pripadnika Nacionalne garde, piše CNN.

Furiozna poslednja četvrtina Zvezde: Olimpijakos je srušen u Areni

Srijeda, 26.11.2025 | 21:29

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su ekipu Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige rezultatom 91:80 (21:15, 16:23, 22:27, 32:15 )

Ejdrijan Njui postaje šef tima Aston Martina od 2026. godine

Srijeda, 26.11.2025 | 21:23

Ejdrijan Njui, jedan od najcjenjenijih inženjera u istoriji Formule 1, preuzeće funkciju šefa tima Aston Martina od sezone 2026, saopštio je britanski tim. Dosadašnji rukovodilac Endi Kauel preći će na poziciju prvog čovjeka zaduženog za strategiju.

Iković: Kokošije đubrivo se odlaže u Zetu, rukovodstvo ne zna ili neće to da zaustavi

Srijeda, 26.11.2025 | 20:58

Prema nezvaničnim informacijama đubrivo se doprema sa farme kokošaka iz Martinića na parcelama na obali Gračanice na dalju preradu i pakovanje za prodaju - saopštio je na društvenoj mreži Instagram građanski i ekološki aktivista i odbornik Pokreta Preokret u Skupštini Opštine Danilovgrad Vuk Iković.

Drobnjak i Popović ne igraju protiv Portugala

Srijeda, 26.11.2025 | 20:49

Igor Drobnjak i Petar Popović neće igrati u sjutrašnjem meču prve runde kvalifikacija za Mundobasket protiv Portugala.

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu; U Crnoj Gori se nerado volontira i pomaže

Srijeda, 26.11.2025 | 20:37

Objavljen UN izvještaj o sreći, Crna Gora na 71. mjestu, ali nema dobre ocjene kad je u pitanju odnos prema drugima  

Gimnazija "Slobodan Škerović" obilježila simboličan jubilej - ukupno 25.000 knjiga upisano u fond škole

Srijeda, 26.11.2025 | 20:33

Direktor škole Zoran Pejović istakao da imaju kapaciteta da poklanjaju knjige drugim osnovnim i srednjim školama, kao i da će nastaviti to da rade i u budućnosti

Pokuševski se obratio Željku Obradoviću: Ti si Partizan

Srijeda, 26.11.2025 | 20:11

Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski se oglasio povodom vesti da Željko Obradović više nije trener crno-bijelih.

Željeznički prevoz: Broj putnika veći 10 odsto u odnosu na 2024. godinu

Srijeda, 26.11.2025 | 20:06

Željeznički prevoz bilježi porast putnika za oko 10 odsto ove godine, saopšteno je iz tog preduzeća u Jutarnjem programu RTV Podgorica.