Četvrtak, 13.02.2025 | 18:29
IZVOR: pobjeda.me

Rukovodstvo opštine Pljevlja - DEMANTOVALO informaciju da se u tom gradu sprema skup PODRŠKE Vučiću

Rukovodstvo lokalne samouprave u Pljevljima demantovalo je vijest, koja je juče tokom dana plasirana na društvenim mrežama, o organizovanju skupa podrške predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću u tom gradu.




Foto: arhiva, pljevlja.me

Naime, na „infomativnom plakatu“ sa pozivom na pomenuti skup pod nazivom „Aleksandar Vučić – Za našu decu“ navedeno je da je planiran za 14. februar u 18 sati.

Predsjednik opštine Dario Vraneš ovim povodom za Pobjedu je kazao da je riječ o potpunoj dezinformaciji koja je, kako je kazao, najvjerovatnije zlonamjerno plasirana.

Na pitanje da li će u organizaciji Opštine biti upriličen bilo kakav skup ili proslava državnog praznika Republike Srbije, Sretenja Gospodnjeg, koji se obilježava 15. februara, Vraneš je uputio na odbornika NSD u SO Božidara Jelovca.

“Nema govora o bilo kakvom takozvanom skupu podrške Vučiću ili o politički motivisanom skupu. Ovim povodom su nas zvali i iz policije jer su i oni dobili istu informaciju. Mislim da je u pitanju udbina podmetačina”, kazao je Jelovac za Pobjedu.

On je dodao da će uoči državnog praznika Republike Srbije, kao i prethodnih godina, i ove, u organizaciji Srpskog kulturnog centra „Patrijarh Varnava“ biti upriličena Sretenjska akademija.

“Svečana akademija biće upriličena u Centru za kulturu Pljevlja sa početkom u 19 sati. Učestvovaće hor iz Podgorice, nekoliko pljevaljskih kulturno-umjetničkih ansambala, a pozdravnu riječ imaće vladika Atanasije”, kazao je Jelovac i dodao da će na dan samog praznika, na istom mjestu, biti održano književno veče i izložba.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Nikšić svim maturantima daje po 100 eura: Da li bi ovu praksu trebalo uvesti u cijeloj Crnoj Gori?

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:19

Opština Nikšić uplatiće do kraja mjeseca po 100 eura svim maturantima, nakon inicijative odbornika Pokreta Evropa sad (PES), koju je podržao predsjednik Opštine Marko Kovačević.

Ko ide u finale? Večeras drugo polufinale Eurosonga

Četvrtak, 14.05.2026 | 12:32

U bečkoj dvorani Wiener Stadthalle večeras od 21 sat održaće se drugo polufinale Eurosonga 2026, u kojem će 15 zemalja pokušati da izbore mjesto u velikom finalu jednog od najgledanijih muzičkih događaja u Evropi.

Kabinet Milatovića: Aerodromi danas vrijede skoro duplo više, postupak kompromitovan, radnici nezaštićeni

Četvrtak, 14.05.2026 | 11:33

Aerodromi danas vrijede skoro duplo više, postupak je kompromitovan, radnici su nezaštićeni, a šteta po državu mjeri se stotinama miliona eura, saopštili su iz Kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića.

Vučić: Neću ići na proslavu otcjepljenja Crne Gore od moje Srbije, pljunuo bih sebi i svom narodu u lice

Četvrtak, 14.05.2026 | 11:59

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je dobio poziv da učestvuje na "glamuroznoj proslavi" 20. godišnjice nezavisnosti Crne Gore.

Medojević: Odmah smijeniti Markovića i Novovića za ometanje pravde u slučaju “Telekom”

Četvrtak, 14.05.2026 | 11:25

Predsjednik Pokreta za Promjene, Nebojša Medojević, oglasio se na mreži X i poručio da treba odmah smijeniti Milorada Markovića i Vladimira Novovića za ometanje pravde u slučaju „Telekom“.

U razmjeni zatvorenika u Ukrajinu se vratilo 205 vojnika

Petak, 15.05.2026 | 11:05

Urazmjeni zatvorenika danas se u Ukrajinu vratilo 205 vojnika, objavio je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.

Knežević oštro o nezavisnosti Crne Gore: Stvorena je privatna država

Petak, 15.05.2026 | 11:03

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević rekao je za RTS da će naredni period pokazati da li će doći do političkih promena u Crnoj Gori i drugačijeg pristupa prema Srbiji.

Ako pijete kafu odmah nakon buđenja, ovo morate znati

Petak, 15.05.2026 | 10:47

Ispijanje nekoliko šoljica kafe svakog dana može poboljšati zdravlje srca i cjelokupno zdravlje, ali da li vrijeme konzumiranja kofeina utiče na njegove koristi?

Radović zamjenica šefa kabineta premijera

Petak, 15.05.2026 | 10:46

Vlada Crne Gore imenovala je Ljubicu Radović za zamjenicu šefa Kabineta premijera.

MSP Srbije: Vučić iznio sasvim legitiman i ni po čemu uvredljiv stav

Petak, 15.05.2026 | 10:40

Ministarstvo spoljnih poslova Crne Gore bez ikakvog stvarnog povoda i potrebe konstruiše povod za javni napad na predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, zadajući nepotreban udarac međudržavnim odnosima, saopštili su iz Ministarstva spoljnih poslova Srbije.

Pavličić na skupu ACA-Europe na Rodosu

Petak, 15.05.2026 | 10:39

Predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Valentina Pavličić učestvuje na seminaru i Generalnoj skupštini ACA-Europe u Grčkoj, posvećenim novim modelima organizacije javne uprave i upravnog pravosuđa u evropskim državama, saopšteno je iz Vrhovnog suda Crne Gore.  

Milatović u Estoniji: Susreti na najvišem nivou i učešće na prestižnoj Lennart Meri konferenciji

Petak, 15.05.2026 | 10:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, sa suprugom Milenom, boraviće danas i sjutra u zvaničnoj posjeti Republici Estoniji, saopšteno je iz Kabineta predsjednika.

Ovo su nove odluke Vlade

Petak, 15.05.2026 | 10:24

Vlada je 13. maja 2026. godine, u skladu s članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, donijela više odluka.

Kordić sa Borgom: Sve značajnija uloga Crne Gore na međunarodnoj turističkoj mapi

Petak, 15.05.2026 | 10:19

Ministarka turizma Simonida Kordić sastala se sa potpredsjednikom Vlade i ministrom vanjskih poslova i turizma Malte, Ijanom Borgom i tom prilikom ocijenjeno je da naša zemlja ima sve značajniju ulogu na međunarodnoj turističkoj mapi.

Mbape o ulasku sa klupe: Nisam igrao jer mi je rečeno da sam četvrti napadač – Arbeloa demantovao

Petak, 15.05.2026 | 09:53

Kilijan Mbape izazvao je veliku pažnju poslije utakmice sa Ovijedom, nakon što je meč počeo na klupi i potom otvoreno govorio o svom statusu u Real Madridu.