Četvrtak, 13.02.2025 | 20:10
IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me

ULCINJ - Tri UDRUŽENJA pozvala sjutra na PROTEST

Udruženje zakupaca kupališta, Udruženje Ada Bojana i Udruženje restorana pozivaju građane Ulcinja na mirni protest ispred prostorija JP za upravljenje morskim dobrom u Ulcinju, sjutra 14. februara, sa početkom u 10 časova. Traže da se poništi ishitrena odluka Vlade Crne Gore o raspisivanju tendera za zakup kupališta i objekata u zoni morskog dobra, bez konsultacija sa lokalnim samoupravama i privrednicima.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

Nakon okupljanja, učesnici protesta će se mirnom protestnom šetnjom uputiti od kancelarije JP do zgrade Opštine Ulcinj, kako bi zajednički izrazili nezadovoljstvo štetnim i nelegitimnim odlukama Vlade Crne Gore i JP za upravljenje morskim dobrom.

"Protivimo se ishitrenoj odluci Vlade Crne Gore da putem elektronske sjednice raspiše tender za zakup kupališta i objekata u zoni Morskog dobra, bez konsultacija sa lokalnim samoupravama i privrednicima. Odluka o drastičnom povećanju cijena zakupa do 300% ugrožava poslovanje zakupaca, povećava cijene turističkih usluga i prijeti da uništi turistički sektor Ulcinja i Crne Gore. Odluka dovodi u pitanje opstanak Ade Bojane kao prepoznatljive turističke destinacije, jer se zakupcima nameću nepodnošljivi finansijski uslovi. Ova odluka direktno ugrožava egzistenciju hiljada porodica koje žive od turizma, čineći Crnu Goru nekonkurentnom u odnosu na druge zemlje regiona. U tenderima se briše kriterijum nekažnjivosti zakupaca, što otvara vrata licima iz kriminalnih struktura i dovodi u pitanje bezbjednost i kredibilitet crnogorskog turizma", navode u saopštenju ova tri udruženja.

Vlada kako dodaju, ignoriše stavove svih predsjednika primorskih opština, koji su se izjasnili protiv ovog modela zakupa i tražili produženje ugovora po ranijim uslovima.

Traže da se hitno povuče odluka o raspisivanju tendera pod ovim uslovima i vraćanje sistema zakupa u realne okvire; Zaštitu turističke privrede Ulcinja i drugih primorskih gradova od nerealnih poskupljenja; Da se odluke o morskom dobru donose u saradnji sa lokalnim samoupravama i privrednicima, a ne jednostranim odlukama Vlade.

Traže i transparentan i pošten sistem zakupa, koji neće favorizovati kriminalne strukture i dovoditi u pitanje sigurnost turističkog sektora.

"Ovo nije samo borba zakupaca – ovo je borba za opstanak turizma u Crnoj Gori. Ne dozvolimo da se uništi ono što smo decenijama gradili", navodi se u Udruženju zakupaca kupališta, Udruženje Ada Bojana i Udruženje restorana.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mandić oštro odgovorio Tužilačkom savjetu: Pokušavate da najdirektnije ućutkate Skupštinu

Srijeda, 04.03.2026 | 15:01

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić odgovorio je danas Tužilačkom savjetu.

DNP: Mujović u panici, prijetnjama pokušava da sačuva fotelju

Srijeda, 04.03.2026 | 14:49

Javni istupi bivšeg gradonačelnika Saše Mujovića odavno su poprimili elemente ozbiljne političke dijagnoze i bipolarnog političkog poremećaja, pošto je sebe poistovijetio sa državom i svim njenim institucijama, saopšteno je iz Demokrtske narodne partije (DNP). 

Radnik obezbjeđenja javio policiji da je neko ušao u gradilište i zapalio mašinu, Botunjani dali izjave u CB-u

Srijeda, 04.03.2026 | 13:48

Botunjni koji su i danas protestovli ispred industrijske zone KAP-a u tom zetskom selu bili su da daju izjave u Centru bezbjednosti Podgorica povodom paljenja građevinske mašine na gradilištu gdje se izvode radovi na izgradnji Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, protiv čega oni zapravo protestuju.

Đukanović dijeli ćeliju s navodnim "kavčanima"

Srijeda, 04.03.2026 | 13:39

Biznismen Aco Đukanović, koji je prekjuče pritvoren zbog nelegalnog oružja, ćeliju spuškog zatvora dijeli s Radovanom Pantovićem i Davorom Perovićem, koji se, prema evidencijama bezbjednosnih službi, vode kao pripadnici "kavačkog klana".  

Nema krivičnog djela: Tužiocu nijesu sporne poruke Edina Kolarevića

Srijeda, 04.03.2026 | 13:35

U govoru Edina Kolarevića ispred zgrade Osnovnog suda u Nikšiću tokom sprovođenja njegovog ujaka Aca Đukanovića u spuški pritvor, kao i ostalih okupljenih, nema elemenata krivičnog djela. To proizlazi iz odgovora nikšićkog tužilaštva portalu Adria.

Nikšić: Građani spriječili izlazak vozila firme, deset lica privedeno na informativni razgovor

Utorak, 03.03.2026 | 16:00

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“, Odjeljenja bezbjednosti Nikšić, postupili su danas po prijavi vlasnika firme „MM Sistem“, koji je naveo da je više građana onemogućilo izlazak teretnih motornih vozila ove firme iz kruga preduzeća u rudokopu Zagrad, opština Nikšić.

Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Mujović: Napadom na imovinu izvođača radova u Botunu pređena crvena linija

Srijeda, 04.03.2026 | 09:33

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je za Portal RTCG da je vandalizmom i napadom na imovinu izvođača radova na postrojenju u Botunu pređena crvena linija.

Aco Đukanović nakon pregleda u privatnoj klinici vraćen u pritvor

Srijeda, 04.03.2026 | 10:35

Uhapšeni biznismen Aco Đukanović viđen je sinoć u jednoj privatnoj bolničkoj ustanovi u Podgorici, gdje je doveden u pratnji policije. To je Portalu RTCG potvrđeno iz više izvora.  

Mandić oštro odgovorio Tužilačkom savjetu: Pokušavate da najdirektnije ućutkate Skupštinu

Srijeda, 04.03.2026 | 15:01

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić odgovorio je danas Tužilačkom savjetu.

DNP: Mujović u panici, prijetnjama pokušava da sačuva fotelju

Srijeda, 04.03.2026 | 14:49

Javni istupi bivšeg gradonačelnika Saše Mujovića odavno su poprimili elemente ozbiljne političke dijagnoze i bipolarnog političkog poremećaja, pošto je sebe poistovijetio sa državom i svim njenim institucijama, saopšteno je iz Demokrtske narodne partije (DNP). 

Novak pri vrhu liste najbogatijih tenisera, ali ne i na tronu: Federer milijarder, Serena Vilijams u prvih pet

Srijeda, 04.03.2026 | 14:47

Đoković prednjači u zaradi od turnira.

Radulović: Put Tivat - Jaz mora biti gotov do početka turističke sezone

Srijeda, 04.03.2026 | 14:29

Radovi na rekonstrukciji puta Tivat-Jaz moraju biti završeni do početka ljetnje turističke sezone, poručio je ministar pomorstva i koordinator radom Ministasrtva saobraćaja Filip Radulović nakon što je obišao teren i razgovarao sa izvođačem radova.

Novi filmovi na repertoaru bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 04.03.2026 | 14:27

Novi filmovi na repetoaru bioskopa Cineplexx.

Bogdanović: Od Đukanovića oduzeti papiri "izdajnik", "negativna kampanja", "meta broj dva"

Srijeda, 04.03.2026 | 14:17

Šef Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović kazao je da je najpreči interes javnosti da čuje ko su lica čija imena se nalaze u fascikalama i dokumentaciji Aca Đukanovića, a koje je policija oduzela prilikom pretresa, a koja su, targetirana i protiv koji su sprovođene, kako je kazao, gadne i monstruozne kampanje.

Izrael povećava uvoz municije i granata iz Evrope, sve više iz Srbije

Srijeda, 04.03.2026 | 13:58

S druge strane, vojno-tehnička saradnja Srbije i Izraela trenutno je na najvišem nivou. Srbija od Izraela kupuje savremene raketne sisteme, bespilotne letjelice i sajber softver, dok istovremeno izvozi granate i municiju Tel Avivu.

NATO: Osuđujemo Iran zbog gađanja Turske

Srijeda, 04.03.2026 | 13:54

NATO je osudio iransko gađanje Turske, navodeći da čvrsto stoji uz sve svoje saveznike.

Radnik obezbjeđenja javio policiji da je neko ušao u gradilište i zapalio mašinu, Botunjani dali izjave u CB-u

Srijeda, 04.03.2026 | 13:48

Botunjni koji su i danas protestovli ispred industrijske zone KAP-a u tom zetskom selu bili su da daju izjave u Centru bezbjednosti Podgorica povodom paljenja građevinske mašine na gradilištu gdje se izvode radovi na izgradnji Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, protiv čega oni zapravo protestuju.

Gardijan: Američki komandanti govore vojnicima da je rat u Iranu dio Božjeg plana

Srijeda, 04.03.2026 | 13:46

Više od 200 američkih vojnika žalilo se da njihovi nadređeni koriste ektremističku hriščansku retoriku da bi opravdali učešće u ratu u Iranu, govoreći da je to dio Božjeg plana čiji je cilj kraj svijeta.