Nedjelja, 16.02.2025 | 11:34
IZVOR: cdm.me

PRETRESI na sjeveru - Oduzeti pištolji, puške, noževi…

U jučerašnjim pretresima na pet lokacija na teritoriji Bijelog Polja oduzeti su pištolji, puške, municija, noževi, gumene palice i djelovi od oružja, saopštila je Uprava policije (UP).




Foto: Ilustracija, X screenshot/Uprava policije Crne Gore

“Pripadnici Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje zajedno sa službenicima granične policije „Sjever“ sproveli su juče koordinisanu akciju u cilju otkrivanja svih vidova kriminala sa posebnim akcentom na otkrivanje i suzbijanje nasilja i oduzimanje vatrenog oružja, municije i eksplozivnih materija u ilegalnom posjedu građana”, naveli su iz policije u saopštenju.

U izvršenim pretresima na pet lokacija, kako su precizirali iz UP, pronađeno je i oduzeto: četiri pištolja, devet pušaka, 1439 komada municije različite vrste i kalibra, 16 okvira od oružja, jedan protivtenkovski projektil, dva doboša, dva noža – bajoneta od pušaka, gas maske, dvije radio stanice, tri gumene palice.

“Naime, bjelopoljska policija je izvršila pretres stana i drugih prostorija koje koristi L.V. i tom prilikom pronašla i oduzela pištolj marke „CZ“ , sa dva okvira i 66 komada municije za isti”, kazali su iz policije.

O navedenom je upoznat nadležni državni tužilac, koji će se o kvalifikaciji djela izjasniti nakon izvršenog vještačenja pronađenog oružja i prikupljenih obavještenja.

“Postupajući po naredbi nadležnog suda, izvršen je pretres stana i drugih prostorija koje koristi V.N., te su tom prilikom pronađene i oduzete četiri puške u ilegalnom posjedu i to: dvije lovačke puške marke „CZ“, puška „talijanka“, lovačka puška- pumparica, kao i pištolj marke „CZ“, 186 komada municije, 11 okvira od automatske puške i jedan protivtenkovski projektil”, kazali su iz policije.

 O navedenom je upoznat nadležni tužilac, koji se izjasnio da se radi o krivičnom djelu i da će protiv V.N. biti podnešena krivična prijava nakon izvršenih vještačenja, kada će se izjasniti o pravnoj kvalifikaciji djela.

Nadalje, iz policije su kazali da je izvršen pretres dijela kuće koji koristi B.V. i tom prilikom je policija pronašla i oduzela pištolj marke „CZ“ i 26 komada municije za isti.

O događaju je obaviješten nadležni tužilac, koji će se o pravnoj kvalifikaciji djela izjasniti naknadno.

Iz UP su naveli da je izvršen i pretres prostorija koje koristi B.V.

“Policijski službenici su tom prilikom pronašli i oduzeli: pušku nepoznate marke i kalibra, dvije puške Zastava M48, pušku marke ,,CZ”, automatsku pušku nepoznate marke sa dva doboša i tri okvira, pištolj marke „CZ“, 1161 komad municije različite vrste i kalibra, baline za ručno punjenje patrona, dva bajoneta, jedan od automatske puške, a drugi od puške M – 48, gas masku, dvije radio satnice i tri ručno pravljene gumene palice”, dodali su iz policije.

Sa događajem je upoznat nadležni tužilac, koji će se nakon sprovedenih vještačenja izjasniti o pravnoj kvalifikaciji krivičnog djela.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

MVP: Evakuisano 210 osoba sa Bliskog istoka, prijavljeno još 215 za povratak

Utorak, 10.03.2026 | 16:03

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je da je od početka eskalacije sukoba na Bliskom istoku organizovalo evakuaciju ukupno 210 osoba, dok je za povratak u Crnu Goru trenutno prijavljeno još 215 ljudi.

Budvanski Dom zdravlja na pragu nove ere: Od istorijske rekonstrukcije do uvođenja telemedicine

Utorak, 10.03.2026 | 15:58

Dom zdravlja Budva prolazi kroz jedan od najznačajnijih ciklusa modernizacije od svog osnivanja. Uz investicije vrijedne više od milion eura, uvođenje novih medicinskih tehnologija i jačanje kadrovskih kapaciteta, ova ustanova transformiše se u regionalni centar primarne zdravstvene zaštite.

Porodica nestalog Vešovića apelovala: Molimo ribolovce i mještane da ukoliko primjete neki trag obavijeste policiju ili nas

Utorak, 10.03.2026 | 14:58

Danas je 25. dan potrage za nestalim Podgoričaninom Miljanom Vešovićem.

Navodni Medenica: Milane, ja ne razaram sektor bezbjednosti, već ga liječim od pošasti zvane Demokrate

Utorak, 10.03.2026 | 14:48

Na društvenim mrežama danas se pojavio još jedan snimak novodog Miloša Medenice koji je u bjekstvu. On je reagovao na jučeršnju izjavu predsjednika DNP-a Milana Kneževića koji je kazao da Miloš Medenica i Mirjana Pajković više razaraju sektor bezbjednosti nego kavački i škaljarski klan zajedno.

Broj stranih đaka za godinu povećan za 2.260

Utorak, 10.03.2026 | 14:38

U školskoj 2025/2026. godini u osnovnim i srednjim školama nastavu je pohađalo 7.343 stranih učenika, što je za 2.261 više negu u 2024/2025, kada je upisano 5.082 djece.

Popović: Vlada ponovo pokazuje da je nesposobna, a Spajića nema na mapi

Utorak, 10.03.2026 | 16:29

Na dan kad su porasle cijene eurodizela za 16 centi, a benzina za sedam centi, kad su na pumpama širom Crne Gore formirane kolone i kad je evidentna kriza, Vlada ponovo pokazuje da je nesposobna, a premijera Milojka Spajića nema na mapi – pitamo je li premijer otet, saopštila je na mreži Facebook portparolka i poslanica DPS-a u Skupštini Crne Gore Sonja Popović.  

Tramp zaprijetio Iranu 20 puta jačim udarom; Iran prijeti Trampu eliminacijom

Utorak, 10.03.2026 | 16:11

Nastavlja se rat balističkim raketama i dronovima – SAD i Izrael bombarduju Iran, dok on uzvraća po zemljama u regionu na čijim teritorijama se nalaze američke baze.

Hegset: Danas će biti najintenzivniji dan u američkom ratu protiv Irana

Utorak, 10.03.2026 | 16:45

Ministar rata SAD-a Pit Hegset i načelnik Združenog štaba američke vojske general Den Kejn govorili su na redovnoj konferenciji za medije o operaciji koju izraelsko-američke snage vode protiv Irana.

MVP: Evakuisano 210 osoba sa Bliskog istoka, prijavljeno još 215 za povratak

Utorak, 10.03.2026 | 16:03

Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je da je od početka eskalacije sukoba na Bliskom istoku organizovalo evakuaciju ukupno 210 osoba, dok je za povratak u Crnu Goru trenutno prijavljeno još 215 ljudi.

U srijedu nova runda 1.CFL: Sutjeska domaćin Arsenalu, Budućnost čeka Jedinstvo

Utorak, 10.03.2026 | 16:21

Utakmice 24. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige biće odigrane sjutra.

Budvanski Dom zdravlja na pragu nove ere: Od istorijske rekonstrukcije do uvođenja telemedicine

Utorak, 10.03.2026 | 15:58

Dom zdravlja Budva prolazi kroz jedan od najznačajnijih ciklusa modernizacije od svog osnivanja. Uz investicije vrijedne više od milion eura, uvođenje novih medicinskih tehnologija i jačanje kadrovskih kapaciteta, ova ustanova transformiše se u regionalni centar primarne zdravstvene zaštite.

Kako da usporite gubitak mišićne mase? Ova kombinacija treninga i ishrane je ključna

Utorak, 10.03.2026 | 15:37

Gubitak mišićne mase je prirodan dio starenja, ali kada postane izraženiji i počne da utiče na svakodnevno funkcionisanje, govori se o sarkopeniji.

Vlade usvojila Informaciju o potrebi evakuacije crnogorskih državljana sa Bliskog istoka

Utorak, 10.03.2026 | 15:26

Odluka sa telefonske sjednice Vlade 8. marta.

Vuković Kuč: Pristajemo li na Crnu Goru u kojoj je doušništvo najunosniji poziv?

Utorak, 10.03.2026 | 15:15

Potpredsjednica Demokratske partije socijalista i poslanica u Skupštini Crne Gore Aleksandra Vuković Kuč zapitala je da li društvo pristaje na nadzor bez zazora i na državu u kojoj se, kako je navela, doušništvo smatra najunosnijim pozivom.

Evroposlanik uputio pitanje Komisiji o usklađenosti predloga zakona o unutrašnjim poslovima i ANB-u sa pravom EU

Utorak, 10.03.2026 | 15:08

Predlozi dva zakona izazivaju zabrinutost u pogledu njihove usklađenosti sa standardima osnovnih prava Evropske unije, ukazao je Vladimir Prebilič u poslaničkom pitanju.