Nedjelja, 16.02.2025 | 13:13
IZVOR: vijesti.me

Kongres DPS-a u Podgorici; Šehović: Crna Gora SE NE PREDAJE i NE PRODAJE

Deseti Kongres Demokratske partije socijalista (DPS) održava se u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru u Podgorici.




Foto: YouTube screenhsot/DPS

Na Kongresu će za poziciju počasnog predsjednika DPS-a biti predložen bivši lider te stranke Milo Đukanović. DPS će na Kongresu birati i novi sastav Glavnog odbora (GO).

Kongresu prisustvuju lideri političkih partija: Damir Šehović (Socijaldemokrate), Ivan Vujović (Socijaldemokratska partija), Adrijan Vuksanović (Hrvatska građanska inicijativa), Vatroslav Belan (Liberalna partija), Mehmed Zenka (Demokratska unija Albanaca), Fatmir Đeka (Demokratska partija), Genci Nimanbegu (Forca), Sead Šahman (Bošnjački demokratki pokret), Novak Adžić (Crnogorska evropska partija).

Prisutni su i poslanik i član Predsjedništva Bošnjačke stranke Jasmin Ćorović i predsjednica Foruma mladih BS-a Suada Musić, kao i odbornica Stranke evropskog progresa u Podgorici Jelena Knežević.

Iz regiona prisustvuju: predsjednik Socijaldemokratske partije Hrvatske Siniša Hajdaš Dončić, lider Socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak, generalni sekretar Socijaldemokratskog saveza Makedonije Aleksandar Saša Dimitrijević, direktor Centra za istraživanje i analize Jon Frčkovski, međunarodni sekretar Samopredjeljenja i ministar kulture Kosova Hajrula Čeku i generalni sekretar Samoopredjeljenja Alim Rama.

Šehović: DPS na čelu sa Živkovićem spreman da se ponaša u skladu sa novim vremenom

Lider SD-a Damir Šehović je istorijskim nazvao rezultate koje su, kako kaže, zajednički postigli od 1998. do 2020. godine.

"Ovo nije samo kongres jedne partije, već mnogo više od toga. Ovo je naš zajednički glas otpora, glas koji jasno kaže da se Crna Gora ne predaje i ne prodaje. Ne uzmiče pred onima koji su nam donijeli vrijeme primitivizma i destrukcije, u kojem se na sve moguće načine pokušavaju urušiti bazične vrijednosti na kojima je ova država počivala od obnove nezavisnosti. Prije pet godina su nam obećali slobodu, a obezbijedili su slobodu jedino u izlivima najsurovije nacionalne i vjerske mržnje. Obećali su nam građansko i sekularno društvo, a dobili smo kleronacionalizam i vulgarnu teokratiju".

Kaže da je sva priča o ekonomskoj obnovi i reformama pretvorena u "jeftino prodavanje magle", zahvaljujući kojem "cijene divljaju, a država se guši u dugovima".

"Živimo novo političko vrijeme, a u njemu su potrebni novi ljudi, nova energija i nov, drugačiji pristup bavljenja politikom. DPS predvođen Danijelom Živkovićem vrlo jasno ostavlja utisak da je spreman da se ponaša u skladu sa tim novim vremenom. Današnji izbor novih organa partije samo potvrđuje taj pristup. Međutim, uloga DPS-a i danas je jednaka kakva je bila i ranije - da zajedno sa nama iz Evropskog saveza, sa ovdje prisutnim partijama manje brojnih naroda, i dalje bude jedan od važnih stubova odbrane državotvorne politike. Zato vam želim uspjeh, jer samo jak DPS, jak Evropski savez, jaka proevropska opozicija koja će ubrzo postati vlast, znače i jaku i sigurnu građansku Crnu Goru", poručio je Šehović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mandić sa Vranešom i odbornicima NSD-a iz Pljevalja: Nema saradnje sa DPS-om, preformulisati budžet sa koalicionim partnerima

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:51

Iz Nove srpske demokratije saopšteno je da je danas u Podgorici održan sastanak na kojem su učestvovali predsjednik stranke Andrija Mandić, predsjednik Izvršnog odbora stranke Jovan Jole Vučurović, predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, kao i devet odbornika NSD u tom gradu.  

Spajić: Rekordnih sedam miliona, ali i još jača podrška crnogorskom sportu kroz izmjene zakona

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:39

Predsjednik Vlade Crne Gore, Milojko Spajić, uručio je sportskim savezima i organizacijama ugovore o finansijskoj podršci za 2026. Vlada Crne Gore je obezbijedila rekordnih sedam mliona eura, od kojih gotovo 400.000 eura je za stipendije.  

Vuković Kuč: Priprema li se to sjednica u tajnosti kako bi Crna Gora bila pretvorena u policijsku državu

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:14

Nakon što je poslanik Demokratske parije socijalista (DPS) Andrija Nikolić otvorio pitanje održavanja sjednice parlamenta, reagovala je i njegova koleginica Aleksandra Vuković Kuč, ocijenivši da se neizvjesnost oko zasijedanja Skupština Crne Gore koristi kako bi se, bez javne rasprave, usvojili ključni bezbjednosni zakoni koje je prethodno utvrdila Vlada Crne Gore, uključujući izmjene propisa o policiji i Agencija za nacionalnu bezbjednost.  

Nikolić: Mandić odbija da kaže hoće li sjutra biti sjednica, zakoni o ANB i unutrašnjim poslovima se guraju “ispod radara”

Četvrtak, 26.02.2026 | 15:01

Šef Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić kazao je na mreži X da predsjednik Skupštine Andrija Mandić odbija da ih obavijesti da li će sjutra imati sjednicu, kao i da se očigledno ispod radara guraju zakoni o ANB i unutrašnjim poslovima.

Vlada utvrdila amandmane na Zakon o unutrašnjim poslovima i Zakon o ANB

Četvrtak, 26.02.2026 | 13:32

Nakon višemjesečnih konsultacija sa Evropskom komisijom stvoreni su uslovi za implementaciju Direktive koja se odnosi na GDPR* odnosno zaštitu podataka o ličnosti, saopštili iz Vlade Crne Gore.

Mandić sa Vranešom i odbornicima NSD-a iz Pljevalja: Nema saradnje sa DPS-om, preformulisati budžet sa koalicionim partnerima

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:51

Iz Nove srpske demokratije saopšteno je da je danas u Podgorici održan sastanak na kojem su učestvovali predsjednik stranke Andrija Mandić, predsjednik Izvršnog odbora stranke Jovan Jole Vučurović, predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, kao i devet odbornika NSD u tom gradu.  

Zbog nasipanja plaže u Baošićima policija obavila istražne radnje, pripremljena i krivična prijava

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:46

Nakon medijskih objava o nasipanju plaže ispred budućeg hotela kompanije “Carine” u Baošićima, službenici Odjeljenja bezbjednosti Herceg Novi preduzeli su istražne radnje, potvrdio je za Portal RTCG načelnik OB HN Miodrag Knežević. On je dodao da su odmah krenuli u prikupljanje dokumentacije i informacija od nadležnih institucija, koje će predati tužiocu, a on će odlučiti da li je prekršen zakon i da li će preduzeti radnje iz svoje nadležnosti.

Spajić: Rekordnih sedam miliona, ali i još jača podrška crnogorskom sportu kroz izmjene zakona

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:39

Predsjednik Vlade Crne Gore, Milojko Spajić, uručio je sportskim savezima i organizacijama ugovore o finansijskoj podršci za 2026. Vlada Crne Gore je obezbijedila rekordnih sedam mliona eura, od kojih gotovo 400.000 eura je za stipendije.  

Kvadrat stana u novogradnji skuplji za više od 1.000 eura nego 2021.godine

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:37

Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori porasla je sa 1.194 eura u 2021. na 2.200 eura u 2025. godini, što predstavlja rast od čak 1.006 eura, pokazuju podaci Uprava za statistiku MONSTAT. U Podgorici je u istom vremenskom periodu cijena povećana sa 1.211 na 2.127 eura.  

Instagram će upozoravati roditelje ako djeca pretražuju sadržaj vezan za samoubistvo

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:26

Društvena mreža Instagram, u vlasništvu kompanije Meta, uskoro će početi da upozorava roditelje ukoliko njihova djeca tinejdžeri koriste ovu aplikaciju za pretraživanje sadržaja vezanog za samoubistvo ili samopovređivanje, prenose američki mediji.    

"Izvršioci i nalogodavci zločina u Štrpcima ne smiju proći nekažnjeno"

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:23

Bošnjačko vijeće, Udruženje "Štrpci protiv zaborava", Građanska alijansa i Akcija za ljudska prava pozvali Vladu i nadležna ministarstva da "preduzmu sve aktivnosti koje mogu doprinijeti: utvrđivanju pravde, kažnjavanju svih počinilaca i nalogodavaca zločina, pronalaženju posmrtnih ostataka žrtava, i doprinijeti trajnoj socijalnoj zaštiti porodica civilnih žrtava rata"  

Vuković Kuč: Priprema li se to sjednica u tajnosti kako bi Crna Gora bila pretvorena u policijsku državu

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:14

Nakon što je poslanik Demokratske parije socijalista (DPS) Andrija Nikolić otvorio pitanje održavanja sjednice parlamenta, reagovala je i njegova koleginica Aleksandra Vuković Kuč, ocijenivši da se neizvjesnost oko zasijedanja Skupština Crne Gore koristi kako bi se, bez javne rasprave, usvojili ključni bezbjednosni zakoni koje je prethodno utvrdila Vlada Crne Gore, uključujući izmjene propisa o policiji i Agencija za nacionalnu bezbjednost.  

Marković: Te noći ispred Vile Gorica smo branili čast države

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:06

Pred podgoričkim Sudom za prekršajem danas je održano ročište povodom prošlogodišnjeg protesta kod Vile Gorica, organizovanim u znak protivljenja protiv dodjele Trinaestojulske nagrade Bećiru Vukoviću.  

Vođa škaljarskog klana Sani Al Murda osuđen na 15 godina u Belgiji

Četvrtak, 26.02.2026 | 16:01

Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa škaljarskog klana, na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom. Al Murda je osuđen kao vođa kriminalne organizacije zajedno sa još 22 osobe u jednoj od najvećih istraga ikada o krijumčarenju kokaina, koju su belgijska policija i pravosuđe započeli još 2020. godine u saradnji sa istražnim organima Francuske i Holandije. Prema dokazima koji su prezentirani na suđenju u Belgiji, kriminalna grupa kojom je rukovodio Al Murda je u Evropu preko Južne Amerike uvezla i distrubuirala više stotina kilograma kokaina, koji je krijumčaren u kamionima građevinskih firmi čiji su vlasnici bili neki od optuženih.  

Planiraju da potroše 4,5 miliona, za vozila 124.000

Četvrtak, 26.02.2026 | 15:24

Skupština Crne Gore planira da ove godine potroši skoro 4,5 miliona eura, koliko je "težak" objavljeni Plan javnih nabavki za najveći zakonodavni dom. Crnogorski parlament će i ove godine kupovati nova vozila za koja će građani platiti 124 hiljade eura.