Ponedjeljak, 17.02.2025 | 17:40
IZVOR: pobjeda.me

Jovanović: Meč sa Njemačkom će da bude dobar za GLEDANJE i IGRANJE; Bogavac: Pozivam publiku da nas PODRŽI

Činjenica da u „Mtel dvorani Morača“ gostuje aktuelni prvak svijeta, koji ima imperativ pobjede kako ne bi ispao iz trke za mjesto koje vodi na Evropsko prvenstvo, trebala bi da bude dovoljna pozivnica ljubiteljima košarke i sporta uopšte u našoj zemlji da u četvrtak veče (19 časova, ulaz slobodan) do posljednjeg mjesta popune crnogorski hram sporta i pruže maksilnu podršku košarkašima Crne Gore u duelu sa Njemačkom.




Foto: Instagram screenshot/ KSCG 

"Nadam se da će publika da dođe u što većem broju, njihova podrška nam uvijek znači",  poručio je jedan od mlađih u našoj selekciji, Đorđije Jovanović.

Pred posljednji, Crna Gora je prva u grupi D sa tri pobjede i porazom, Njemačka i Švedska imaju skor 2-2, a Bugarska 1-3. Naša selekcija niej matematički osigurala plasman na EP, ali bi samo splet nesrećnih okolnosti mogao da je spriječi da ne bude među tri najbolja tima u grupi i da ne zaigra na šampionatu Starog kontinenta čiji će domaćini biti Letonija, Poljska, Finska i Kipar. A to je da Crna Gora izgubi oba preostala meča, da sve četiri selekcije završe takmičenje sa skorom 3:3 i naša selekcija ima najgoru koš-razliku, a trenutno su na plus 28...

"Očekuju nas dvije teške utakmice protiv Njemačke i Švedske. Imamo malo vremena da se što bolje pripremimo za tu prvu utakmicu koja nas očekuje u ,,Morači”. Nadam se da ćemo biti spremni, fokusirani i motivisani 100 posto, i da ćemo već u prvoj utakmici da ostvarimo pobjedu, kako bismo gostovanje Švedskoj dočekali sa manje pritiska",  istakao je Jovanović.

Njemačka dolazi u izuzetno jakom sastavu, faliće samo NBA asovi.

"Utakmica sa veoma jakom selekcijom, koja dolazi u punom sastavu, tako da mislim da će biti veoma dobra utakmica za gledanje i igranje",  kazao je krilni košarkaš Budućnost Volija.

Po planu i programu rada, crnogorski košarkaši će prva dva dana trenirati u „Bemaks areni“, a u srijedu se tim Boška Radovića seli u „Mtel dvoranu Morača”.

"Očekuju nas dvije teške utakmice. Još nijesmo obezbijedili plasman za EP, ali ćemo dati sve od sebe da već nakon prve utakmice budemo bliži prvenstvu. Mislim da se radi o jednoj ozbiljnoj reprezentaciji, sa dosta igrača koji su ostvarili dobre uspjehe sa nacionalnim timom. Na nama je da se ovih dana spremimo što bolje. Borbe i motivacije, sigurno, neće nedostajati. Pozivam i publiku da dođe u što većem broju, da nas podrži",  rekao je bek „crvenih“ Luka Bogavac, koji je, za razliku od Jovanovića, bio dio tima i u prethodnom „prozoru“ protiv Bugarske, uz četiri poena u prvoj utakmici u Podgorici.

Kroz klubove zaslužili povjerenje selektora

Igrama od početka sezone, ali posebno energijom i borbenošću, Jovanović se nametnuo Andreju Žakelju u Budućnosti. Zato nije mogao da izostane ni poziv selektora Boška Radovića, a ostaje da se vidi da li će za Jovanovića biti mjesta i među 12 za mečeve sa Njemačkom i Švedskom.

"Uvijek je čast i privilegija biti dio A reprezentacije, biti sa momcima, u njihovom društvu, koji imaju velike karijere. Uvijek mi je zadovoljstvo odazvati se pozivu i biti sa njima. Mislim da je ovo samo početak moje karijere. Na meni je da radim, tek sam počeo. Ovo je samo početak onoga što treba da slijedi. Na meni je da samo radim, budem foksuran na svakom treningu, u svakoj utakmici",  kazao je Jovanović.

Luka Bogavac je od početka sezone jedan od nosilaca igre u SC Derbiju.

"Mislim da smo se svi tokom sezone tražili u nekim ulogama. Sada, kada su te uloge podijeljene, onda je lakše da se igra. Radim naporno, trener je to vidio u meni, ekipa je prepoznala, tako da sam s te strane zadovoljan",  rekao je Bogavac.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević “pozvao” Šćepanovića: Šaljite policiju da se Miloš Medenica ne sakrije u bazen crvenog mulja

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:37

Lider DNP-a, Milan Knežević, poručio je u objavi na društvenim mrežama da se odbjegli Miloš Medenica javio iz Botuna. "Zato je zapečaćeno gradilište”, kazao je Knežević povodom snimka Medenice koji se dijeli društvenim mrežama.

Džoni Dep se vraća velikim produkcijama: Na snimanju novog filma djeluje neprepoznatljivo (FOTO)

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:36

Džoni Dep privukao je pažnju novom ulogom u adaptaciji Dikensovog klasika „A Christmas Carol“. Na snimanju u Velikoj Britaniji pojavio se gotovo neprepoznatljiv, a njegov povratak velikoj studijskoj produkciji već izaziva interesovanje publike.

Medžlis Islamske zajednice: Hitno riješiti status Hadžidanušine džamije

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:28

"Ako se danas tvrdi da džamija stvara podjele, sjutra se, istom logikom, može tvrditi da i samo prisustvo muslimana u Bijelom Polju predstavlja izvor podjela"

Večerašnji Gladni puni Mjesec mogao se vidjeti širom svijeta, evo kako je dobio ime

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:14

Večeras je na noćnom nebu zasjao Snježni, odnosno Gladni Mjesec, naziv koji se tradicionalno koristi za puni Mjesec u februaru.

Rekordna cijena za Đokovićev reket iz Melburna

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:03

Đoković je tokom godina ispisao brojne istorijske stranice u Melburnu, gdje je osvojio čak deset titula, ali jedan od najupečatljivijih mečeva ostaje finale iz 2012. godine protiv Rafaela Nadala – najduže grend slem finale ikada, koje je trajalo pet sati i 53 minuta.

Bogdanović tvrdi da je Miloš Medenica znao da će biti osuđen na dužu kaznu i da se zbog toga opredijelio na bijeg

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:36

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata pitao zašto nije podržan dvogodišnji vapaj sektora bezbjednosti, tužilaštva i mnogih drugih da se usvoje izmjene Zakona o krivičnom postupku u dijelu povećanja pritvora sa tri na pet godina

UP: Snimak odbjeglog Medenice koji kruži društvenim mrežama je lažan, nećemo dozvoliti pokušaje destabilizacije (VIDEO)

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:29

Povodom video snimka koji je večeras objavljen na društvenim mrežama, a koji su prenijeli i pojedini mediji, obavještavamo javnost da je riječ o manipulativnom sadržaju koji sadrži obmanjujuće informacije, usmjerene na narušavanje profesionalnog kredibiliteta i ugleda menadžmenta Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije, saopšteno je iz te institucije.

Ardeleanu: Izgradnja postrojenja jedan od ključnih uslova za dalji evropski put Crne Gore i zatvaranje Poglavlja 27

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:24

Izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda jedan je od ključnih uslova za dalji evropski put Crne Gore i zatvaranje Poglavlja 27, koje se odnosi na zaštitu životne sredine i važi za jedno od najkompleksnijih u pregovorima sa Evropskom unijom. Upravo ovaj projekat od presudnog je značaja za Podgoricu, jer predstavlja jedini način da se grad usaglasi sa evropskim standardima u ovoj oblasti kazao je za Televiziju Podgorica ambasador Rumunije u Crnoj Gori, Viorel Ardeleanu.

Arsenal slavi nestvarni povratak Totenhema, ovakav Siti nije kalibar za titulu!

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:17

Totenhem stigao 0:2 i odigrao za Arsenal!

Totalna dominacija: Danci za istoriju

Nedjelja, 01.02.2026 | 19:47

Treći put u istoriji, jedna muška rukometna reprezentacija objedinila je naslove evropskog, svjetskog i olimpijskog prvaka. Do sada je to dva puta polazilo za rukom Francuskoj, a večeras je u tome uspjela i Danska.