Utorak, 18.02.2025 | 11:46
IZVOR: cdm.me

Radović pred duel s Njemačkom: Motivisani smo da OSTVARIMO CILJ

Samo još dva dana ostala su do spektakla i duela između Crne Gore i Njemačke.




Foto: YouTube screenshot/ACB

U M:tel dvorani ,,Morača” naši košarkaši imaće priliku da odmjere snage sa aktuelnim svjetskim prvakom, a ujedno i da protiv velesile ovjere plasman na Eurobasket.

Naša reprezentacija u posljednjem ciklusu kvalifikacija osim meča protiv Njemačke u četvrtak, očekuje i gostovanje Švedskoj u nedjelju.

“Jasno je da nam je posljednji ‘prozor’ u novembru mnogo pomogao, jer smo odradili dobar posao. Dvije pobjede protiv Bugarske bile su od ključnog značaja, a posebno brejk u Botevgradu, tako da smo realno dva kola prije kraja jako blizu našeg cilja, odnosno vize za još jedan Eurobasket. Ono što je dodatno značajno jeste i dobra koš razlika, pa sada u ovaj ciklus ulazimo u prilično povoljnoj poziciji”,  istakao je krilni centar naše reprezentacije Nemanja Radović.

Kao što je već postalo uobičajeno, naš nacionalni tim neće biti u najjačem sastavu – ovog puta u ekipi neće biti kapitena Bojana Dubljevića, dok novi naturalizovani igrač Čarli Mur nije na spisku zbog povrede.

 “Očekuju nas dva izuzetno zahtjevna meča. Prvo igramo protiv Njemačke u Podgorici, a zatim nas tri dana kasnije čeka gostovanje Švedskoj. U oba susreta nećemo biti kompletni, ali kao i uvijek, motivisani smo i odlučni da damo maksimum i ostvarimo ono što nam je cilj”, optimističan je Radović.

Ako Švedska u četvrtak trijumfuje u Botevgradu, bez obzira na ishode ostalih mečeva, Crna Gora će obezbijediti učešće na prvenstvu Evrope. Čak i u slučaju eventualnog “trougla”, malo je vjerovatno da naš nacionalni tim ne bude među tri prvoplasirane selekcije grupe.

Ipak, trentno se misli samo na pobjedu.

“Nismo imali mnogo vremena za pripreme, ali to je već ustaljena situacija u ovim kvalifikacionim ,,prozorima”. Svjesni smo da nam u goste dolazi Njemačka, aktuelni svjetski prvak, vjerovatno bez Denisa Šrudera, što je dodatni motiv da što više navijača dođe da nas podrži. Biće to spektakularna utakmica, a igranje pred našom publikom uvijek donosi dodatnu energiju. Hoće li to biti dovoljno za pobjedu, vidjećemo, ali sigurno očekujem kvalitetan meč”, poručio je član španske Mursije.

Crnogorska reprezentacija, nakon dva ciklusa i četiri kola, lider je grupe D sa učinkom 3-1. Njemačka i Švedska imaju skor 2-2, dok Bugarska ima jedan trijumf, uz tri poraza.

“Pristup mora biti na maksimalnom nivou. Znamo da su u ,,Morači” padale mnoge velesile poput Francuske, tako da ništa nije nemoguće. Pobjeda protiv svjetskog prvaka bila bi sjajan način da ovjerimo plasman na Eurobasket i ujedno se na najljepši način oprostimo od navijača, jer nam je ovo posljednji domaći meč u kvalifikacijama”, zaključio je Radović.

Iz KSCG su poručili da je ulaz “Moraču” slobodan.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Barsa na ljeto dobija veliko pojačanje iz Mančestera

Subota, 02.05.2026 | 12:23

Barselona finansijski nije u mogućnosti da kupuje koliko i kako želi, ali velikan pronalazi načine da bude sve jači.

Mugoša predložio saslušanje Šimuna oko obuhvata vakcinacije djece

Subota, 02.05.2026 | 12:11

Predsjednik poslaničkog kluba Evropskog saveza, Boris Mugoša predložio je saslušanje ministra zdravlja Vojislava Šimuna na temu obuhvata djece vakcinisane vakcinom protiv malih boginja, zauški i rubele.

UP: Zbog nedozvoljene brzine uhapšeno pet vozača, dva vozila pod dejstvom alkohola

Subota, 02.05.2026 | 11:54

Službenici Mobilne jedinice saobraćajne policije sprovode pojačane aktivnosti kontrole saobraćaja, sa posebnim fokusom na prekoračenje brzine i upravljanje vozilom pod dejstvom alkohola na frekventim putnim pravcima širom Crne Gore, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Veče Hadži Petra Božovića 05. maja u KIC-u

Subota, 02.05.2026 | 10:55

U okviru „Dana podgoričke kulture” 5. maja u 20 sati biće priređeno Veče Hadži Petra Božovića u velikoj sali Kulturno-informativnog centra „Budo Tomović”.

London imenovao novu ambasadorku u Crnoj Gori: Neris Džouns preuzima dužnost

Subota, 02.05.2026 | 11:35

Neris Džouns imenovana je za ambasadorku Velike Britanije u Crnoj Gori. Ona će naslijediti dosadašnju ambasadorku Don Meken, objavljeno je na sajtu britanske vlade.

OKC: Za 24 sata 14 saobraćajnih nezgoda

Subota, 02.05.2026 | 11:05

U Crnoj Gori, u posljednja 24 sata, evidentrano je 14 saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba povrijeđena teže, a tri lakše.

Mađar imenovao brata od supruge za ministra pa se pravdao: "Njegovo iskustvo i rad su neupitni"

Subota, 02.05.2026 | 10:45

Budući premijer Mađarske Péter Mađar je imenovao Mártona Melléthei-Barnu za ministra pravde, a ovaj potez je izazvao kritike zbog činjenice da je on brat Magyarove supruge.

Oskarovac Robert de Niro i Netflix nastavljaju saradnju – stiže novi, mračni triler o otmici djeteta

Subota, 02.05.2026 | 10:35

Robert De Niro nastavlja saradnju sa striming gigantom Netflix, ovoga puta u mračnom trileru “The Whisper Man”.

Joksimović: Medijska scena prolazi kroz fazu zrele institucionalne transformacije

Subota, 02.05.2026 | 10:15

Medijska scena u Crnoj Gori danas prolazi kroz fazu zrele institucionalne transformacije, u kojoj se nalazi u novoj etapi pune implementacije usvojenih standarda i dosljedne primjene zakona, pri čemu je taj proces u punom toku, poručila je predstavnica Direktorata za medije u Ministarstvu kulture i medija, Dubravka Joksimović.

Zdenka Popović izabrana za predsjednicu OO Foruma žena Demokrata

Subota, 02.05.2026 | 10:05

U Podgorici je u okviru svečanih konvencija povodom osnivanja Opštinskog odbora Foruma žena Demokrata Glavnog Grada, kao i Opštinskog odbora Foruma žena Demokrata Tuzi, održan i niz aktivnosti u okviru Akademije Demokratkinja i Edukativnog programa "Ravnopravnost je ženskog roda". Za predsjednicu Opštinskog odbora Foruma žena Podgorica izabrana je Zdenka Popović, dok je za potpredsjednicu iz reda mladih izabrana Roberta Camaj. Funkciju sekretarke Opštinskog odbora Foruma žena Demokrata obavljaće Snežana Nikolić.