Četvrtak, 20.02.2025 | 18:58
IZVOR: kolektiv.me /RTCG

Njemačka DOMINANTNA - Crna Gora u nedjelju traži kartu za EuroBasket

Prva šansa da se i teoretski osigura plasman na Eurobasket nije ugrabljena, jer su košarkaši Crne Gore u Podgorici poraženi od Njemačke 76:95. Jasno je, ipak, da "crvenima" neće izmaći mjesto na šampionatu koji organizuju Letonija, Finska, Poljska i Kipar, jer bi bilo potrebno da se za tri dana dogodi čudo - da tim Boška Radovića izgubi u Švedskoj, da Bugarska pobijedi usred Njemačke i da naša selekcija ima najgoru koš-razliku u grupi D. Pred završno kolo, "crveni" su na plus devet, Bugari na minus 32, a Šveđani na -33.




Foto: Kolektiv.me

Prepuna "Morača", u kojoj su čak i prolazi na stepeništima bili natrpani navijačima, nije previše impresionirala svjetskog šampiona, jer je poslije četiri minuta vodio 12:3.

Boško Radović je bio primoran da uzme tajm-aut, nakon čega su njegovi izabranici "zategli" odbranu. Napad, ipak, nije proradio kako se selektor nadao, ali je bar Vladimir Mihailović bio na visini zadatka - prvo je iznudio faul Davida Kremera i iskoristio sva tri slobodna bacanja, a onda i pogodio trojku za 9:12.

Njemačka je, ipak, vratila devet razlike trojkom Nelsona Vajdemana za kraj 1. četvrtine (26:17), a u 13. minutu košem Johanesa Fojgtmana stekla plus 11 (30:19).

Gosti su igrali izuzetno agresivnu odbranu na lopti, jer su "crveni" bili lišeni pomoći pravih plejmejkera (Nikola Ivanović i Igor Drobnjak su povrijeđeni, baš kao i Čarli Mur, nesuđeni nasljednik Kendrika Perija), što im je omogućavalo prednost. I Crna Gora je na momente odgovarala istom mjerom, pa je nakon dvije ukradene lopte i zakucavanja Marka Simonovića, odnosno polaganja Petra Popovića, natjerala Aleksa Mumbrua da uzme tajm-aut pri rezultatu 26:31 u 15. minutu.

Nažalost, u odbrani nije bilo rješenja za prebrzu igru Njemaca. Centri su dominirali u reketu, a Andreas Obst, Isak Bonga i David Kremer vezanim trojkama donijeli rekordnih plus 12 (48:36) u posljednjem minutu 1. poluvremena.

Ista razlika je bila i na poluvremenu, a bilo je jasno da selekcija koja je oslabljena i pod obručima (nema kapitena Bojana Dubljevića i iskusnog Marka Todorovića) teško može do preokreta protiv ekipe sa osam evroligaških igrača, predvođenih prvim trojkašem elitnog kontinentalnog takmičenja, Obstom.

Foto: Kolektiv.me

Sve iluzije da je čudo moguće su raspršene odmah na startu 2. poluvremena, koje je Njemačka počela sa osam vezanih poena i natjerala Radovića da zove svoje igrače na dogovor pri rezultatu 38:58.

Ništa nije pomoglo, Njemačka je nekoliko puta imala plus 24, a ljudi počeli da napuštaju tribine uz zvižduke najvatrenijih navijača. Nažalost, kod nas se priznaju samo pobjede, a momci koji su bili večeras na parketu su zaslužili da se makar ostane do kraja. Probali su da se suprotstave znatno kvalitetnijem rivalu, ali nisu uspjeli...

U pauzi između 3. i posljednje četvrtine je stigla vijest da je Bugarska nakon produžetka savladala Švedsku (81:77) i produžila neizvjesnost u grupi D, ali se čini da je nemoguće da Crna Gora ne osvoji jedno od prva tri mjesta... 

U posljednjem kolu, protiv Švedske u Stokholmu, "crveni" će vjerovatno biti lišeni pomoći Luke Bogavca, koji je polomio nos na večerašnjem meču.

CRNA GORA - NJEMAČKA 76:95 (17:26, 21:24, 13:25, 25:20)
Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 5.500. Sudije: Roso (Francuska) Baki (Turska), Jakobs (Belgija).

Crna Gora: Mihailović 18, Hadžibegović, Slavković 2, Radončić 4, Simonović 22, Radović 7, Radebau 4, Jovanović 9, Nikolić 1, Popović 5, Bogavac 4, Mirković.

Njemačka: Bonga 13, Šnajder 6, Fojgtman 8, Vajdeman 10, Matisek 2, Olinde 5, Delov 1, Holac 4, Plajs 14, Timan 16, Obst 9, Kremer 7.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

DPS Berane: Vlast planira drastično da poveća cijene komunalnih usluga

Petak, 13.03.2026 | 14:11

Vlast planira drastično da poveća cijene komunalnih usluga, saopštio je Klub odbornika DPS Berane.

Bratić: Ne radujem se previše, borba nije gotova

Petak, 13.03.2026 | 14:02

Bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić oglasila se nakon što joj je ukinut kućni pritvor.

Nikšić: Izgorio stan u potkrovlju zgrade, požar se širi

Petak, 13.03.2026 | 13:52

Stan u potkrovlju zgrade u Integralovom naselju u Nikšiću izgorio je u požaru koji se dogodio oko podne. Još nema inforacija da li je neko bio u stambenom objektu.

Žakelj pred Kluž: Moramo da pronađemo energiju, fokus i pokušamo da dođemo do pobjede

Petak, 13.03.2026 | 13:48

Meč ABA lige igra se u subotu od 20 sati.

Zirojević: Novi šok za Lekovića, a koliko se samo pripremao uz Megatrend literaturu

Petak, 13.03.2026 | 13:34

"Današnja ostavka Andrije Nikolića na mjesto predsjednika Anketnog odbora novi je šok za poslanika Demokrata". 

UP: Podgoričanin progutao četiri pakovanja kokaina

Petak, 13.03.2026 | 13:16

Podgorička policija uhapsila je N.C. (52) i M.P. (22) iz tog grada i zaplijenila marihuanu i pakovanja kokaina namijenjena daljoj uličnoj distribuciji, saopšteno je iz Uprave policije. N.C. je, kako navode, progutao četiri pakovanja kokaina.

Stanišić: Ostavka Nikolića upravo u trenutku kada je Anketni odbor otvorio pitanja političkih ubistava

Petak, 13.03.2026 | 13:09

Ostavka Andrije Nikolića na mjesto predsjednika Anketnog odbora i odbijanje Mila Đukanovića da se pojavi pred tim skupštinskim tijelom jasno ukazuju na unaprijed pripremljen pokušaj Demokratske partije socijalista da pobjegne od suočavanja sa istinom o političkim zloupotrebama iz perioda njihove vlasti. Upravo u trenutku kada je Anketni odbor otvorio pitanja političkih ubistava, napada na novinare i djelovanja takozvanih „crnih trojki“, Demokratska partija socijalista (DPS) pokušava da obesmisli rad tog tijela i zaustavi proces utvrđivanja činjenica.

Leković o Nikolićevoj ostavci: Koga nema bez njega se može

Petak, 13.03.2026 | 13:03

Ostavka je lični čin i na to svako ima pravo, ali jedno je sigurno – koga nema, bez njega se može, poručio je poslanik Demokrata Momčilo Leković povodom ostavke Andrije Nikolića na mjesto predsjednika Anketnog odbora koji se bavi slučajevima politički motivisanih ubistava koja su se dogodila od uvođenja višestranačja do danas, kao i okolnostima fizičkih napada i prebijanja novinara.

URA Budva: OIK po naredbi Jovanovića protivzakonito stopira ulazak Rađenovića u parlament

Petak, 13.03.2026 | 13:00

Iz budvanske URA-e ističu da Opštinska izborna komisija, po naredbi predsjednika Opštine Nikole Jovanovića, protivzakonito stopira ulazak njihovog odbornika Blaža Rađenovića na mjesto odbornika umjesto odbornice Živane Mudreše.

Danilo Mandić: Ja sam pao, sudija, i bio u nesvijesti, a vi se sprdate

Petak, 13.03.2026 | 12:53

U Osnovnom sudu u Podgorici danas je nastavljeno suđenje Danilu Mandiću, optuženom za teško djelo protiv opšte sigurnosti, laku tjelesnu povredu i neovlašćeno držanje oružja i eksplozivnih materija. Ročište je obilježila rasprava između optuženog i sudije, dok je dokazni postupak nastavljen izvođenjem video snimaka i digitalno-forenzičkog nalaza.