Subota, 22.02.2025 | 18:12
IZVOR: klix.ba

Ova rasa psa je najlenja - SPAVAJU kad god imaju priliku

Kada odlučite da kupite psa, jedno je sigurno, ovo stvorenje će vam ukrasti srce, ali i dosta vremena. Stoga budući vlasnici i svi oni koji to žele da postanu trebaju dobro razmisliti o rasi koju žele da odgovara njihovom životnom stilu.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Oni koji imaju puno slobodnog vremena i koji ga provode aktivno mogu uzeti u obzir rase poput haskija, njemačkih ovčara ili labradora. Budući vlasnici koji žive u manjem stanu i nemaju puno slobodnog vremena, na primjer, trebali bi razmotriti rasu koja nije toliko aktivna.

Engleski buldog je pasmina "niske aktivnosti" koja drijema kad god se za to ukaže prilika. Ipak, buldog voli ići u duge šetnje i aktivno se igrati. U prosjeku, to je 44,31 minut dnevno samo za šetnju, plus vrijeme za igru ​​i pažnju poput češljanja, maženja... Rijetko laju, ne izazivaju druge pse, ali kada osjete da im je porodica ugrožena, reagovaće i pokušati je odbraniti.

Žive od osam do deset godina te su odani i ljubazni psi. Iako nije aktivan kao neke druge rase, voli pažnju, a i vrlo je uporan, povremeno tvrdoglav, pa budite odlučni.

Oni su društvene životinje koje obožavaju djecu svih uzrasta. Iako znaju biti tvrdoglavi, njihova mirna priroda ih preporučuje ljudima koji tek ulaze u svijet pasa, ali vodite računa o njihovom zdravlju, jer je pasmina sklona zdravstvenim problemima kao što su alergije i problemi s kukovima.

Pasmina ne zahtijeva mnogo njege osim četkanja i njege zuba, ali imajte na umu da redovno čistite nabore lica suvom krpom kako biste spriječili upalu kože između nabora.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
AV
24.02.2025 13:29

Najljenija i najružnija .

0 0

PREMINULA Jovanka Jolić

Utorak, 06.01.2026 | 20:43

Jovanka je bila poznata po svojim teorijama o globalnim strukturama moći i političkim dešavanjima.

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC organizovala nalaganje badnjaka ispred Cetinjskog manastira

Utorak, 06.01.2026 | 19:08

Tradicionalno nalaganje badnjaka održano je danas u 15 časova ispred Cetinjskog manastira uz prisustvo vjernika. Badnjake je osveštao mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, koji je tom prilikom uputio prazničnu poruku okupljenima.

MUP: OKC primio preko 450 poziva, ovi putni pravci su ZATVORENI

Utorak, 06.01.2026 | 16:21

U protekla 24 sata Operativno-komunikacioni centar 112 je primio je preko 450 poziva. Građani su najčešće prijavljivali poplavljena imanja i objekte, kao i probleme u odvijanju saobraćaja, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Vujović: Vrijeme Božića nas obnavlja i spaja i predstavlja putokaz novog početka

Utorak, 06.01.2026 | 15:16

Ministarka kulture i medija, dr Tamara Vujović, uputila je čestitku povodom Badnjeg dana i Božića svim vjernicima koji ovaj hrišćanski praznik slave po julijanskom kalendaru.

Savić: Evropsko prvenstvo - korak ka OI u Los Anđelesu

Utorak, 06.01.2026 | 15:00

Vaterpolo reprezentacija ne bježi od rezultata na Evropskom prvenstvu (EP) u Beogradu, kazao je selektor Dejan Savić, navodeći da je cilj svake selekcije, pogotovo velike osmorke, kojoj i pripada Crna Gora, osvajanje medalje.

Milan Knežević: Pravo je čudo što nas se Bog još nije odrekao

Utorak, 06.01.2026 | 14:52

Predsjednik DNP, Milan Knežević, čestitao je Božić putem Instagrama. Njegov tekst prenosimo integralno.

Predsjedništvo DNP-a 9. januara o izlasku te partije iz vlasti

Utorak, 06.01.2026 | 14:01

Sjednica Predsjedništva Demokratske narodne partije (DNP) zakazana je za 9. januar...

Kako znati da je psu prehladno: „Pripazite na ove ključne znakove“

Utorak, 06.01.2026 | 13:47

kada su snježne padavine u pitanju, vlasnici pasa često se pitaju kada je sigurno izvesti svog ljubimca u šetnju.

Kako se pravi božićna česnica?

Utorak, 06.01.2026 | 13:36

Česnica je nezaobilazan dio božićne trpeze.

Nagradni fond Australijan opena povećan za 16 odsto

Utorak, 06.01.2026 | 13:24

Nagradni fond Australijan opena povećan je za 16 odsto u odnosu na prošlu godinu i iznosi rekordnu sumu za turnir koji počinje 18. januara.