Ponedjeljak, 24.02.2025 | 18:09
IZVOR: b92.net

Šokantna najava: Dončić NAPUŠTA Lejkerse već sljedećeg ljeta?

Luka Dončić je tek stigao u Los Anđeles, ali su spekulacije o njegovom odlasku već uveliko prisutne u američkim sportskim krugovima.




Foto. YouTube screenshot/ Bleacher Report

Razlog za to leži u ugovoru koji je slovenački košarkaš potpisao sa Dalas Meveriksima pred sezonu 2022/23, a koji sada važi za Lejkerse nakon nedavnog trejda.

Ugovor je na snazi do kraja sezone 2026/27, ali Dončić ima opciju da ga raskine godinu dana ranije, što znači da bi mogao da postane slobodan agent već na ljeto 2026.

Prema pravilima NBA lige, Lejkersi imaju rok do 2. avgusta ove godine da mu ponude produženje ugovora nakon 2027. godine, što se prema predviđanjima očekuje da će učiniti.

Međutim, ukoliko Dončić odbije tu ponudu, jasno bi stavio do znanja da planira da iskoristi svoju klauzulu o izlasku iz ugovora i napusti ekipu za godinu i po dana.

Takav scenario bi generalnog menadžera Lejkersa, Roba Pelinku, doveo u tešku situaciju. Ako odluči da čeka, mogao bi da izgubi jednog od najboljih igrača lige bez ikakve nadoknade. Stoga bi logičan potez bio trejd već na ljeto 2025, kada Lejkersi još uvijek mogu da dobiju vrijednost zauzvrat.

Analitičar ESPN-a Brajan Vindhorst smatra da je ovakav rasplet vrlo moguć.

"Veliki je pritisak na organizaciji Lejkersa da između danas i 2. avgusta ubede Luku da potpiše produženje saradnje. Odatle zapravo dolazi najveći pritisak jer ne djeluje da on ima motiv da potpiše za El-Ej. On nikada nije rekao: 'Želim da budem igrač Lejkersa'. Njega je to strefilo kao grom iz vedra neba", rekao je on u emisiji "First Take".

Vindhorst naglašava da rezultat Lejkersa u predstojećoj sezoni može imati ključan uticaj na Dončićevu odluku. Ako ekipa trenera Džej-Džej Redika ne ostvari očekivane rezultate, to bi mogao biti dodatni razlog da Dončić odbije produžetak ugovora i praktično primora Pelinku na trejd.

Svaki generalni menadžer u ligi svestan je ovakvog mogućeg ishoda, a neki timovi su već počeli neformalno da istražuju mogućnosti za dovođenje Dončića. Među najzainteresovanijima se spominju Minesota Timbervulvsi, Milvoki Baksi i Hjuston Roketsi, koji već sada prate razvoj situacije u Los Anđelesu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Poruka Varvara: "Unište sve čega se dohvate, prevaranti, lažne Demokrate"

Utorak, 27.01.2026 | 21:32

"Rat" između navijača Budućnosti - ,,varvara” i rukovodstva fudbalskog kluba se nastavlja. Ipak, večeras na košarkaškoj utakmici Eurokupa između Budućnost Volija i Kemnica u M:tel dvorani "Morača" – bili su konkretni i direktni.

Budućnost lako sa Kemnicom, Skajlar Mejs briljirao

Utorak, 27.01.2026 | 21:02

Košarkaši Budućnosti Voli nastavili su borbu za četvrto mjesto u B grupi Evrokupa, a ključni korak ka cilju napravili su u Mtel dvorani Morača, savladavši njemački Kemnic 97:81. Ovom pobjedom “plavi” su stigli do desetog trijumfa u takmičenju i zadržali šanse za domaći teren u osmini finala.

Treća četvrtina presudila - Mornar nemoćan protiv Vojvodine

Utorak, 27.01.2026 | 18:42

Ni domaći parket u "Topolici" nije donio preokret - košarkaši Mornara nastavili su seriju loših rezultata u ABA 2 ligi i upisali četvrti uzastopni poraz. U okviru 7. kola regionalnog takmičenja, Vojvodina je u Baru slavila ubjedljivo, rezultatom 84:70.

Radonjić se vraća na klupu – preuzima Zenit

Utorak, 27.01.2026 | 17:57

Poslije najduže pauze u trenerskoj karijeri, Dejan Radonjić se vraća poslu i do kraja sezone će predvoditi Zenit iz Sankt Peterburga, nezvanično saznaje Portal RTCG.

KK Primorje 1945 traži sankcije nakon incidenta na meču u Danilovgradu

Utorak, 27.01.2026 | 09:36

Uprava KK Primorje 1945 saopštila je da je tokom prvenstvene utakmice 1.A MCKL u Danilovgradu došlo do ozbiljnog incidenta za koji odgovornost pripisuje dijelu stručnog štaba domaće ekipe, uz ocjenu da su arbitri i delegat svojim postupcima dodatno podstakli rast tenzija na meču.

Zogović: Evropski standard inkluzija, ne isključenje, srpski jezik mora dobiti službeni status

Utorak, 27.01.2026 | 10:16

Potpredsjednik Vlade Milun Zogović poručio je da inicijativa Demokratske narodne partije za normiranje srpskog kao službenog jezika u Crnoj Gori predstavlja pitanje evropskih vrijednosti, jednakosti i ukidanja diskriminacije, te da je utemeljena na rezultatima tri posljednja popisa stanovništva i savremenoj evropskoj pravnoj praksi.

SEP poziva Glavni grad da zaustavi pokušaje identitetskog preobražaja Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“

Utorak, 27.01.2026 | 09:44

Stranka evropskog progresa izražava odlučno protivljenje još jednom u nizu pokušaja identitetskog preoblikovanja Crne Gore i poziva osnivača Narodne biblioteke “Radosav Ljumović”, Glavni grad Podgoricu, da zaustavi pokušaje neutemeljenog identitetskog preobražaja ove ustanove i sačuva njen kulturni, obrazovni i emancipatorski dignitet, saopštili su iz Stranke evropskog progresa (SEP).

Zalihe goriva ograničene na nekoliko dana, Ministarstvo traži hitne podatke

Utorak, 27.01.2026 | 17:24

Zalihe goriva ograničene su na nekoliko dana, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva povodom blokade teretnog saobraćaja na granicama, i dodalo da traži hitne podatke.

Knežević: Bio sam policajac od najvećeg povjerenja kod Europola, Šuković i Vukotić žele da me eliminišu

Utorak, 27.01.2026 | 15:36

Pred podgoričkim Višim sudom danas je nastavljeno suđenje nekadašnjem predsjedniku opštine Budva Milu Božoviću, službeniku policije Ljubu Miloviću i Petru Lazoviću i ostalim članova grupe optužene za stvaranje kriminalne organizacije i šverc droge.

Oskaru Huteru i porodici zaprijećeno smrću na Facebook-u, CGP podnio krivičnu prijavu

Utorak, 27.01.2026 | 17:16

NVO Centar za Građanska Prava podnio je prijavu protiv Radovana Savatovića (Hrvatska) zbog, kako navode, prijetnji smrću, javnog podsticanja na nasilje, govora mržnje i ugrožavanja sigurnosti, izvršenih putem društvene mreže Facebook, usmjerenih prema poslaniku u Skupštini Crne Gore, Oskaru Huteru i njegovoj porodici, objavljenih 15.01.2026. godine, na zvaničnoj FB stranici Demokratske Partije Socijaista Crne Gore.

Raspisan Javni konkurs za podršku ženskom preduzetništvu

Srijeda, 28.01.2026 | 09:03

Pozivaju se preduzetnice i privredna društva u kojima su žene nosioci biznisa sa prebivalištem, odnosno sjedištem na teritoriji Glavnog grada Podgorica, da dostave svoje prijave na Konkurs za raspodjelu sredstava budžeta namijenjenih ženama koje žele da pokrenu ili razvijaju sopstveni biznis, saopšteno je iz Glavnog grada.

Malo građana štiti imovinu i život

Srijeda, 28.01.2026 | 08:55

Podaci agencija za nadzor osiguranja i nacionalnog biroa ukazuju da je Crna Gora daleko od EU. Neki oblik životnog osiguranja ima 21 odsto građana, dok je pod nekim oblikom osiguranja svega 10 odsto objekata

Raspisan javni konkurs za podršku ženskom preduzetništvu

Srijeda, 28.01.2026 | 08:53

Glavni grad Podgorica raspisao je Javni konkurs za raspodjelu sredstava budžeta namijenjenih ženama koje žele da pokrenu ili razvijaju sopstveni biznis u 2026. godini, saopšteno je iz Glavnog grada.

Ova tri znaka od februara okreću novi list i ulaze u period najveće sreće

Srijeda, 28.01.2026 | 08:42

Februar donosi čuda! Ova 3 znaka ulaze u period najveće sreće i započinju najljepše poglavlje života. Provjerite da li ste među izabranima.

Podrška Oskaru Huteru

Srijeda, 28.01.2026 | 08:41

Pišu: Adnan Čirgić, Aleksandar Radoman i Boban Batrićević

Medojević: Ko ima daće mu se, ko nema ne postoji

Srijeda, 28.01.2026 | 08:36

Odluka Glavnog grada o subvencioniranju produženog boravka u visini od 100 eura isključuje djecu koja su iz socijalno ugroženih porodica jer njihovi roditelji nemaju novca da plate ostatak cijene za ovu uslugu, rekla je za „Dan” Marina Medojević, predsjednica NVO Banka hrane.

Tramp: Još jedna "prelijepa armada“ kreće ka Iranu

Srijeda, 28.01.2026 | 08:31

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je „još jedna“ američka vojna flota na putu ka Iranu.

Bekamovi ponovo u neprijatnoj situaciji: Novi snimak "zapalio" društvene mreže (VIDEO)

Srijeda, 28.01.2026 | 08:30

Na društvenim mrežama širi se snimak neprijatnog pitanja jednog novinara upućenom Viktoriji i Dejvidu Bekamu.

Zapadni mediji: Crna Gora ne pokušava da bude pametnija od Brisela

Srijeda, 28.01.2026 | 08:27

U analizama koje su ovog mjeseca objavili vodeći zapadni mediji i istraživački instituti, kako prenosi Dan, provlači se gotovo jedinstven zaključak: Crna Gora je trenutno jedina država Zapadnog Balkana "koja ne pokušava da bude pametnija od Brisela".

Zabrane, kontrole i visoke kazne: Novi zakon o slatkovodnom ribarstvu

Srijeda, 28.01.2026 | 08:14

Vlada je uputila Skupštini Predlog zakona o slatkovodnom ribarstvu, kojim se uređuje oblast korišćenja, zaštite i upravljanja ribljim fondom u slatkovodnim vodama, uz punu usklađenost sa pravnom tekovinom Evropske unije. Predloženo je da se zakon razmatra po hitnom postupku, imajući u vidu obaveze Crne Gore u procesu evropskih integracija.