Srijeda, 05.03.2025 | 19:16
IZVOR: cdm.me/kolektiv.me

"Plavi" se vratili, ALI PALI na kraju – PORAZ Budućnosti od Turk Telekoma označio KRAJ u Evrokupu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Ankari od ekipe Turk Telekom 93:73, u utakmici osmine finala Evrokupa, čime su završili evropsku odiseju.




Foto: YouTube screnehsot/EuroCup

Turk Telekom ide dalje gdje ih čeka Hapoel iz Tel Aviva.

Loše je naš predstavnik počeo meč. Prvih nekoliko minuta igrao se egal, a onda je domaćin počeo da pravi razliku. Prvo su otišli na 10 razlike, a onda i na 15. Entoni Braun je bio nezustavljiv u ovom dijelu igre, postigavši čak 9 poena, četvrtina je završena rezultatom 26:11.

U drugoj, plavi su počeli dobro, postigli 8 poena, a domaći samo 4, pa su poenima Sulejmona i Megija smanjili na 11 razlike. Potom Turk Telekom ide na najveću razliku u meču, +18, da bi onda Budućnost zaigrala bolje i odličnom serijom i poenima Jovanovića i Megija, prišla na samo 8 zaostatka. Ipak, nisu nastavili u istom ritmu i dozvolili su domaćinu da vrati dvocifrenu razliku, pa je taj dio igre završen rezultatom 22:25 za goste, ali u ukupnom 48:36.

Budućnost je dobro otvorila nastavak igre. Poenima Kamenjaša i Rajta je prišla na samo 6 razlike. Držali su se ponovo do sredine ćetvrtine, ali taman kada se očekivalo da uhvate momentum i dodatno se primaknu i vrate u meč, bivši igrač plavih Joan Makundu, kao i Kajl Aleksander koji je imao sjajno veče, vraćaju svoj tim na razliku sa poluvremena. Bila je to još jedna dobijena četvrtina (17:14) Podgoričana, ali su domaći održavali prednost.

Kako je počela posljednja četvrtina, tako je tim iz Ankare dodao gas i zaigrao još ozbiljnije. Makundu je bio naročito motivisan protiv bivših saigrača, kao i Aleksander i Angola, koji su uspjeli da uvećaju prednost tokom četvrtine i odu na nedostižnih 14 razlike, 71:57. Kako se meč bližio kraju, domaći su sve više dobijali na sigurnosti i nisu dozvolili Žakeljevim izabranicima da stvore neizvjesnost i finišu susreta. Uspjeli su na tri minuta do kraja steknu i kapitalnih 20 poena prednosti, 79:59, i tu je već sve bilo jasno. Do kraja su odigrali koliko im je trebalo i meč riješili u svoju korist sa konačnih 93:73.

Kod domaćih su se istakli Braun sa 20 poena i 3 asistencije, Aleksander sa 17 poena i 6 skokova, a Makundu je dodao 16 poena i 5 skokova.

U redovima gostujućeg tima najbolji je bio Megi sa 16 poena, pratili su ga Kamenjaš sa 12 poena i 7 skokova i Rajt sa 11 poena i 7 skokova.

Turk Telekom će u četvrtfinalu igrati protiv jedne od najboljih ekipa dosadašnjeg dijela takmičenja, izraelskog Hapoela iz Tel Aviva.

Tok utakmice:

Kraj meča – 93:73.

IV ČETVRTINA

40′ – Domaćin se ne zaustavlja , razlika je i dalje +22, 93:71.

39′ – Ubitačni Braun upisuje i svoj 20-ti poen, 86:65.

37′ – Makundu se ne zaustavlja, probudio se i Braun, ide domaćin na ogromnih +20!

35′ – Turk Telekom uvećava na 14 razlike, 71:57.

33′ – Makundu večeras izuzetno motivisan protiv bivših saigrača, Turk Telekom opet ide na +12.

32′ – Igra se praktično poen za poen , domaći održavaju dvocifrenu razliku, 67:57.

Kraj trećeg perioda igre, 62:53. Još jedna četvrtina u kojoj je bila bolja Budućnost 17:14. Međutim, plavima fali nova veća serija poena kako bi ovaj meč učinili zanimljivijim. U posljednji dio igre ulaze sa zaostatkom od 9 poena. Vidjećemo šta je spremio Žakelj. 

30′ – Poen za Omića, sa linije bacanja, 60:51.

29′ – Morganovi koševi za prilaz na 60:50.

28′ – Svoj doprinos u meču kod domaćih ostvario je prvim poenima i Olivije Hanlan, 60:48.

27′ – Kamenjaš upisuje nove koševe, 58:48.

26′ – Turk Telekom preko Makundua i Angole pravi seriju 6:0 i vraćaju 12 razlike sa početka nastavka.

25′ – Tanasković postiže nove poene na meču, gosti opet smanjuju, 52:46

23′ – Aleksander ima sjajno veče u ekipi domaćina, novi koševi na njegovom kontu za 52:44.

22′ – Budućnost je dobro otvorila nastavak igre i poenima Kamenjaša i Rajta prišla na samo 6 razlike.

Kraj poluvremena. U drugoj četvrtini vidjeli smo i najveću razliku na meču, +18 za domaće, ali i nešto bolju igru ”plavih” koji su uspjeli da priđu na -8. Ipak, Turk Telekom je sigurnom igrom vratio dvocifrenu prednost. Čekamo nastavak i bolju igru podgoričkog sastava prevashodno u odbrani. Megi je zasad najistaknutiji pojedinac sa 13 poena (trojke 3/3). Rajt ima po pet poena i skokova, uz četiri asistencije. Kod domaćih, 13 poena Brauna, 11 Aleksandera.

20′ – Ne da se domaćin, vraćaju dvocifrenu razliku nakon nešto bolje igre Budućnosti, sada je 48:36.

17′ – Međutim, trojku vraća bivši član Budućnosti, Joan Makundu, 42:31.

17′ – Đorđije Jovanović pogađa trojku, Plavi su prišli na svega -8!

16′ – Megi nastavlja seriju, Budućnost se ponovo primakla, 39:28

15′ – Pet poena je vezao Megi, prvo trojku, a onda i sa penala.

15′ – Braun nastavlja da sipa, Turk Telekom ima do sada najveću razliku, 39:21.

14′ – Domaći ponovo dodaju gas i idu na +14, sada je 35:21.

12′ – U prva dva minuta, naši postižu 8 poena i koševima Megija i Sulejmona smanjili su na 11 razlike.

Prva četvrtina je okončana rezultatom 26:11. “Plavi” su loše otvorili meč i moraće značajno da poprave igru kako bi uhvatili priključak. Kod domaćih devet poena Entonija Brauna, na drugoj strani pet poena Rajta.

10′ – Bes je pogodio sa linije bacanja za domaće, ponovo je plus +15.

9′ – Morgan upisuje prve koševe za Budućnost, smanjuju ”plavi” na 13 razlike.

9′ – Braun je već na 9 poena, Turk Telekom ide na +15, sada je 24:9.

6′ – Makundu i Aleksander postižu nove poene za domaće, idu na +10, sada je 19:9.

4′ – Braun je već na 6 od 13 poena Turk Telekoma, dok u ekipi Budućnosti nove koševe dodaju Tanasković i Kamenjaš za 13:9.

3′ – Domaći potom vraćaju prednost preko Braun na 6:4, a onda Rajt postiže trojku za 6:7

1′ – Počelo je poenima Aleksandera 2:0, potom Budućnost prekreće koševima Rajta i Kamenjaša na 2:4

Startna petorka Budućnosti: Kamenjaš, Sulejmon, Rajt, Tanasković, Drežnjak.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

CG: Ove godine izgubljeno 9.360 ličnih karata - za neprijavljivanje prijeti kazna do 300 eura

Utorak, 02.12.2025 | 09:59

Tokom ove godine građani su prijavili 9.360 izgubljenih ličnih karata, što je više u odnosu na 8.213 evidentiranih slučajeva u 2024. godini, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) portalu Kolektiv.me.

Aranitović: PES će poskupiti usluge Čistoće 100 odsto, šta je naredno - porez?

Utorak, 02.12.2025 | 10:01

Odbornica Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Glavnog grada Ksenija Aranitović komentarisala je informaciju da podgorička Čistoća planira da duplira cijenu odvoza smeća

Zabrane telefona i društvenih mreža za učenike: Hoće li Crna Gora preduzeti slične mjere?

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 20:00

Sve je više država koje zabranjuju mobilne telefone u školama. Od idućeg polugodišta to ce uraditi i Hrvatska, a Danska je otišla korak dalje zabranom pristupa društvenim mrežama djeci mlađoj od 15 godina. Istraživali smo hoce li Crna Gora, po ugledu na ove zemlje, preduzeti slične mjere.

Radunović: Tražimo rješenje za stanare čije zgrade su pod teretom

Utorak, 02.12.2025 | 11:53

U Skupštini Crne Gore danas na poslanička pitanja odgovara ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović.  

Radunović: Objekti u Gornjim Krivošijama legalni; Crkvu na Rumiji PUP Bara prepoznao za sakralni objekat

Utorak, 02.12.2025 | 13:05

U Skupštini Crne Gore danas na poslanička pitanja odgovara ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović.

Zvanično: Paspalj novi sportski direktor Partizana, čeka se Trinkijeri

Utorak, 02.12.2025 | 19:24

O tome se govorilo odmah po odlasku Zorana Savića, a sada je i zvanično – Žarko Paspalj, nekadašnji igrač Budućnosti i legenda jugoslovenske košarke, novi je sportski direktor Košarkaškog kluba Partizan.

Bivši Jokićev saigrač dominira Evroligom – MVP!

Utorak, 02.12.2025 | 19:19

Kenet Farid, košarkaš Panatinaikosa, proglašen je za najkorisnijeg igrača Evrolige za mesec novembar.

Prvi dijalog EU – Crna Gora o bezbjednosti i odbrani: Jačanje saradnje i strateškog partnerstva

Utorak, 02.12.2025 | 19:07

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović predvodio je delegaciju Crne Gore na Prvom dijalogu EU – Crna Gora u oblasti bezbjednosti i odbrane, održanom u Briselu, u čijem sastavu je i ministar odbrane Dragan Krapović, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.  

Kovačević: Nikšić brojnim nagradama opravdava titulu evropske prestonice kulture

Utorak, 02.12.2025 | 18:52

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Кovačević upriličio je prijem za mješoviti orkestar Srednje muzičke škole „Dara Čokorilo“, koji je osvojio prvo mjesto na Svjetskom harmonikaškom takmičenju „Trophée Mondial de l’Accordeon“, koje je održano u francuskom gradu Montargisu.

Maloljetnici osumnjičeni za više krađa u Nikšiću, zbog zanemarivanja djece procesuirani roditelji

Utorak, 02.12.2025 | 18:29

Maloljetnici, starosti ispod 14 godina, se sumnjiče za četiri teške krađe i tešku krađa u pokušaju na naročito opasan ili drzak način  

DPS: Nikšić grca u smeću, dok se rukovodstvo fotografiše

Utorak, 02.12.2025 | 18:18

Iz Kluba odbornika DPS Nikšić navode da u gradu danima vlada komunalni haos, kontejneri puni, smeće na svakom koraku, divlje deponije, otpad se ne odlaže.

Nejmarovo ime se pominje na Old trafordu

Utorak, 02.12.2025 | 18:08

Mančester junajtedu je poručeno da bi senzacionalan januarski pokušaj dovođenja brazilskog superstara Nejmara mogao da im donese određeni podsticaj.

Predsjednik Vlade Luksemburga stigao u zvaničnu posjetu Crnoj Gori

Utorak, 02.12.2025 | 17:45

Predsjednik Vlade Luksemburga Luk Friden doputovao je danas u zvaničnu posjetu Crnoj Gori, gdje ga je dočekao potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović.    

Mujović nakon sastanka sa Botunjanima: Nismo postigli kompromis; Stijepović: Ne prihvatamo predlog gradonačelnika

Utorak, 02.12.2025 | 17:36

Nakon današnjeg sastnaka u vezi sa planiranom izgradnjom postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju sa predstavnicima mještana Botuna i gradonačelnik Saša Mujović je izjavio da nisu postigli kompromis.

Za 4 znaka Zodijaka LJUBAV cveta! Pripremite se za avanturu izvan svih granica jer Venera ulazi u Strelca

Utorak, 02.12.2025 | 17:56

Ušli smo u poslednji mesec ove godine u kom nas očekuju burna dešavanja i razna previranja u svim odnosima i sferama života.