Četvrtak, 06.03.2025 | 12:27
IZVOR: meridiansport.me

NBA maskote zarađuju OZBILJAN NOVAC

Maskote na utakmicama NBA lige zarađuju ozbiljan novac, piše američki sajt “The Grueling Truth”.




Foto: Youtube screenshot/Highlight Kingdom

Prosječna plata čovjeka, koji zabavlja publiku svojim akrobacijama i gegovima, u američkom profesionalnom sportu iznosi 65.000 dolara godišnje.

Međutim, plate maskota u NBA ligi mogu biti i znatno veće, a prije svih izdvaja se maskota Denver Nagetsa, planinski lav Roki.

Maskota Nagetsa godišnje zaradi čak 625.000 dolara, dok je odmah ispod Hari jastreb iz Atlante, sa zaradom od 600.000 dolara.

Bik Beni iz Čikaga prihoduje 400.000, Gou gorila iz Finiksa 200.000, a Hugo stršljen iz Šarlota 100.000 dolara.

Njima, kada je u pitanju američki profesionalni sport, može da parira samo maskota Boston Red Soksa, sa godišnjom zaradom od 250.000 dolara.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Petar Nikolić i flamenko duo Lorenzo-Sinel 9. decembra u KIC-u

Subota, 06.12.2025 | 09:21

Prvi solistički koncert talentovanog mladog gitariste Petra Nikolića biće održan u okviru desetog Međunarodnog festivala Dani gitare u Podgorici u utorak, 9. decembra, u velikoj sali KIC-a „Budo Tomović”, u 20 sati.

Vremenska prognoza: SUBOTA u znaku ovih temperatura

Petak, 05.12.2025 | 21:55

U subotu se u severnim predjelima očekuje pretežno oblačno i uglavnom suvo vrijeme.

Jedna od najboljih individualnih partija u istoriji ABA lige – Vlado Mihailović ubacio 42 poena Beču

Petak, 05.12.2025 | 21:21

Vladimir Mihailović se odavno profilisao kao lider Zadra, a da ga je izuzetno teško čuvati kada ga služi šut pokazalo se na utakmici ABA lige protiv Beča.

Jovanović: Onog momenta kad je saslušan posljednji svjedok, Viši sud jedino je mogao da naloži ukidanje pritvora Uboviću

Petak, 05.12.2025 | 20:48

Ne znam zbog čemu fama povodom puštanja Ranka Ubovića na slobodu. Radi se o nečemu potpuno zakonitom, jer valjda svi postupamo po osnovu istog procesnog rješenja, rekao je advokat odbrane Stefan Jovanović, komentarišući saopštenje SDT-a da je ukidanje pritvora dvojici biznismena, Ranku Uboviću i Vladanu Ivanoviću bilo nezakonito.

Vraneš: Odgovor upućen Tadić Mijović isključivo političke prirode, nije mi bila namjera da bilo koga uvrijedim

Petak, 05.12.2025 | 20:37

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, reagovao je povodom osuda javnosti zbog “uvreda” koje je u emisiji ” Načisto” na TV Vijesti uputio direktorici CIN-CG Milki Tadić Mijović.

MLJMP: Najstrožije osuđujemo mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović

Petak, 05.12.2025 | 20:32

Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava najstrožije osuđuje mizogine i krajnje uvredljive komentare upućene Milki Tadić Mijović — novinarki i direktorici CIN-CG — od strane javnog funkcionera Daria Vraneša.

Žrijeb sastavio Englesku i Hrvatsku, Haland protiv Mbapea, Meksiko i Južna Afrika otvaraju SP

Petak, 05.12.2025 | 20:32

U Kenedijevom Centru u Vašingtonu održan je žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo 2026. godine u fudbalu, koje će se od 11. juna igrati u SAD-u, Kanadi i Meksiku, a događaj je obilježio bogat kulturni program i prisustvo brojnih sportskih i političkih ličnosti.

Kotor: Odbio "droga test", kažnjen tri sedmice zatvora

Petak, 05.12.2025 | 19:51

Okrivljenom zabranjeno da vozi šest mjeseci.

UEFA smanjila suspenziju Dijasa sa tri na dvije utakmice

Petak, 05.12.2025 | 19:42

Evropska fudbalska unija (UEFA) smanjila je suspenziju fudbalera Bajerna iz Minhena, Luisa Dijasa, sa tri utakmice na dvije, nakon žalbe kluba podnijete zbog oštrog faula nad igračem Pari Sen Žermena, Ašrafom Hakimijem.

Abazović: Vlada tajno dozvolila gradnju apartmana u Miločerskom parku

Petak, 05.12.2025 | 19:19

Vlada Crne Gore u tajnosti je potpisala ugovor sa kompanijama Adriatic Properties i Aman, kojim je dozvoljena izgradnja kondo hotela u Miločerskom parku. Ono što nije moglo u vrijeme DPS-a, može u vrijeme PES-a, Demokrata i Demokratskog fronta, saopštio je lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović večeras u autorskom podkastu “Petak sa Dritanom”.