Srijeda, 12.03.2025 | 12:33
IZVOR: rtcg.me

Vuković Kuč: Radimo na POVRATKU u parlament, bez opozicije NEMA evropske budućnosti

Poslanica DPS-a u Skupštini Crne Gore Aleksandra Vuković Kuč saopštila je da opozicija radi na povratku u crnogorski parlament, i poručila da bez opozicije u državnom parlamentu nema ni evropske budućnosti Crne Gore.




Foto: DPS

"Izgleda da to ne znaju oni koji su u vladajućoj većini ili bar dio njih. To kažem jer pregovori već dugo traju, a upravo gospodin Satler kao jedan od medijatora radi na tome da iz valjanog dijaloga proizađe dobro rješenje kako za opoziciju tako i za ovu vlast. Nadamo se da ima dovoljno razuma u dijelu vladajuće većine, da će čuti šta su naši zahtjevi a minimum njih se odnosi na zajedničko koncipiranje pitanja koje ćemo uputiti Venecijanskoj komisiji", istakla je Vuković Kuč.  

Venecijanska komisija bi, prema njenim riječima, riješila institucionalnu ustavnu krizu u kojoj se Crna Gora nalazi i opozicija bi imala obavezu da prihvati to mišljenje ma kako ono bilo. 

Nije mogla da kaže kada će doći do sastanka sa premijer Milojkom Spajićem i ambasadira EU u Crnoj Gori. 

"Znam da se na tom sastanku radi i da će, ako nije do njega već došlo, sigurno doći", kazala je ona. 

Ponovila je da istinski razmišljaju o povratku u poslaničke klupe, jer prije svega misle na potrebe građana i integracione procese. 

Na pitanje šta je to što koči ispunjenje zahtjeva i pregovore, Vuković Kuč je kazala da je jasno da kod opozicije postoji velika volja, ali i da je ubijeđena da ona postoji i kod premijera. 

"Lopta je ipak u tom dvorištu i on je čovjek koji pred nama i javnosti treba da saopšti jasan stav jer mislim da su zahtjevi neki mininimum koji treba da se prihvati kako bismo se vratili da zajednički radimo na integracionom procesu", istakla je Vuković Kuč i dodala da preko stvarih ne mogu preći. 

"Ako ova vlast i premijer Milojko Spajić želi da vidi crnogorsku opoziciju u parlamentu, mislim da bi još koliko je danas, trebalo da sjedne s nama za sto i potpiše taj sporazum. Ne traži se ništa što nije ispunjivo i potpuno usaglašeno sa našom evropskom integracijom", zaključila je ona. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Butorović: Nastavak borbe protiv sive ekonomije u Kotoru - zaplijenjena krijumčarena roba

Četvrtak, 06.08.2026 | 20:42

Danas, 06.08.2028. godine, u organizaciji Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskog nadzora, izvršena je koordinisana akcija više državnih institucija u Starom gradu u Kotoru na suzbijanju prometa robe bez odobrenja nosioca žiga, saopšteno je iz Kabineta ministra bez portfelja Milutina Butorovića.

Danski političar: Obilazak skupštine s Dajkovićem više bio turistička posjeta, moraću biti pažljiviji kome ću biti vodič

Četvrtak, 06.08.2026 | 15:30

Nakon kritika od strane ministra odbrane i nekoliko kolega iz državnog parlamenta, zbog obilaska zgrade zakonodavnog doma sa predsjednikom Slobodne Crne Gore Vladislavom Dajkovićem, predsjednik Danske narodne partije (DF) Morten Meseršmit kazao je da će ubuduće pažljivije birati kome će pokazivati palatu Kristijansborg.

Vučić: Raspisivanje izbora u narednim danima ili nedeljama, podnijeću ostavku prije kampanje

Četvrtak, 06.08.2026 | 13:28

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da bi izbori mogli da budu raspisani u narednim danima ili nedeljama i da će prije uključivanja u kampanju podnijeti ostavku.

Kljajić: Nastavak sjednice za izbor direktora Agencije za sajber bezbjednost održaće se danas

Četvrtak, 06.08.2026 | 11:00

Predsjednik Savjeta Agencije za sajber bezbjednost Jovan Kljajić saopštio je da je nastavak sjednice Savjeta radi izbora direktora zakazan za danas.

Zogović: Bez preispitivanja uloge vrha bivšeg režima nema napretka Crne Gore

Četvrtak, 06.08.2026 | 10:50

Potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milun Zogović saopštio je da Crna Gora ne može postati pravna država bez preispitivanja uloge vrha bivšeg režima u kriminalizaciji države i oduzimanja nezakonito stečene imovine, ocjenjujući da bi izostanak takvog epiloga značio legalizaciju pljačke iz prethodne tri decenije.

Slabiji zemljotres kod Ulcinja

Četvrtak, 06.08.2026 | 08:22

Zemljotres jačine 2,6 stepeni Rihterove skale registrovan je danas južno od Ulcinja, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS).

TE Pljevlja poslije tri i po dana zastoja nastavila rad

Četvrtak, 06.08.2026 | 08:10

Poslije tri i po dana zastoja TE Pljevlja je nastavila rad, saznaje TVCG. Elektrana je tokom prethodne noći uspješno priključena na mrežu i trenutno proizvodi oko 180MW električne energije.

Ivanović za Eurokaz: Evropska unija ne briše identitet - ona pruža priliku da ga predstavimo Evropi i svijetu

Četvrtak, 06.08.2026 | 09:54

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović autor je teksta „Da li se gubi identitet i kultura ulaskom u Evropsku uniju?“, objavljenog u najnovijem broju elektronskog časopisa Eurokaz, u kojem se osvrće na jedno od najčešćih pitanja koje prati proces evropskih integracija Crne Gore.

Dijanić: Aktivni požari u Baru, na Cetinju i kod Kolašina, građani da ne pale vatru na otvorenom

Četvrtak, 06.08.2026 | 10:40

U Crnoj Gori i dalje je aktivno više požara, a nadležne službe uz podršku Avio-helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova i Vojske Crne Gore nastavljaju aktivnosti na njihovom gašenju, saopštio je Igor Dijanić iz Operativno-komunikacionog centra 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje, predstavljajući presjek stanja za 6. avgust.

U ponedjeljak počinje distribucija besplatnih udžbenika

Četvrtak, 06.08.2026 | 08:54

Vlada Crne Gore i ove godine obezbijedila je besplatne udžbenike za sve učenike osnovnih škola. Za školsku 2026/2027. godinu Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija izdvojilo je više od tri miliona eura za štampu besplatnih udžbenika i nabavku udžbenika za strane jezike, saopšteno je iz Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva.

Danski političar: Obilazak skupštine s Dajkovićem više bio turistička posjeta, moraću biti pažljiviji kome ću biti vodič

Četvrtak, 06.08.2026 | 15:30

Nakon kritika od strane ministra odbrane i nekoliko kolega iz državnog parlamenta, zbog obilaska zgrade zakonodavnog doma sa predsjednikom Slobodne Crne Gore Vladislavom Dajkovićem, predsjednik Danske narodne partije (DF) Morten Meseršmit kazao je da će ubuduće pažljivije birati kome će pokazivati palatu Kristijansborg.

Sunčan i veoma topao petak, popodne lokalno mogući pljuskovi

Četvrtak, 06.08.2026 | 15:37

U petak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Saobraćajne nezgode kod Vranjine i Velikog pijeska, dvoje povrijeđenih

Četvrtak, 06.08.2026 | 15:15

Dvije saobraćajne nezgode dogodile su se u periodu od 11.30 do 13.30 časova na nekoliko važnih dionica u državi, pišu Vijesti.

Taste Atlas proglasio grad sa najboljom hranom na svijetu

Četvrtak, 06.08.2026 | 15:06

Gastronomski turizam posljednjih godina bilježi veliki rast, a najnovija lista sajta TasteAtlas otkrila je koji gradovi nude najbolju hranu na svijetu.

Po nalogu SDT-a uhapšen maloljetnik zbog sumnje na vrbovanje i obučavanje za terorizam

Četvrtak, 06.08.2026 | 14:55

Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), u Nikšiću je uhapšen maloljetnik M.M. zbog sumnje da je izvršio krivično djelo vrbovanje i obučavanje za vršenje terorističkih djela.

Uhapšena Nikšićanka: Osumnjičena da je izazvala požar na ugostiteljskom objektu u tom gradu

Četvrtak, 06.08.2026 | 14:51

Policija je, po nalogu državnog tužioca, uhapsila N.A. (34) iz Nikšića, zbog sumnje da je jutros podmetnula požar na vratima jednog ugostiteljskog objekta, saopšteno je iz Uprave policije.

Lokalizovan požar na Velestovu i Čevu, vatra prema Markovini; novi požar u Mikulićima

Četvrtak, 06.08.2026 | 14:45

Vatra u Katunskoj nahiji nastavila je da se širi prema Lastvi Čevskoj i Markovini, dok su ekipe sa terena i iz vazduha tokom jučerašnjeg dana i noći uspjele da lokalizuju požar na Velestovu i Čevu, kazao je za Radio Cetinje v.d. komandira Službe zaštite i spašavanja Prijestonice Cetinje Miloš Ćećanović.

Spremite se: Sljedeće godine nas čeka poseban iPhone?

Četvrtak, 06.08.2026 | 14:36

Apple navodno testira veće ekrane za specijalni iPhone koji bi trebalo da bude predstavljen 2027. godine povodom 20 godina od izlaska prvog modela.

MJU: Kljajić u zakonitom statusu

Četvrtak, 06.08.2026 | 14:18

Ministarstvo javne uprave (MJU) povodom povećanog interesovanja medija oko situacije u Agenciji za sajber bezbijednost navelo je u saopštenju za medije da je Jovan Kljajić u zakonitom statusu predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost, uključujući i vršenje dužnosti generalnog direktora u ovom Ministarstvu gdje je odredjen iz reda državnih službenika zbog ostavke prethodnog generalnog direktora.

Naložene hitne mjere protiv ponovnog aktiviranja požara na privremenoj deponiji u Plavu

Četvrtak, 06.08.2026 | 14:11

Državna komunalna inspekcija naložila je hitne mjere protiv ponovnog aktiviranja požara na privremenom skladištu otpada u Plavu, saopštilo je Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera.