Srijeda, 12.03.2025 | 15:56
IZVOR: dan.online

ZAMUĆENOST RIJEKE otežava potragu roniocima: "Vidljivost ravna nuli, pretražujemo na pipanje"

Potragu za I.Đ. (30) i njenim djetetom otežava zamućenost rijeke Morače.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Osim policijskih službenika Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, u potrazi su angažovani i ronioci Specijalne jedinice policije, kao i službenici drugih organizacionih jedinica. Takođe, u potragu su uključeni i pripadnici službi zaštite i spašavanja Glavnog grada, vatrogasci i rendžeri.

Kako je Danu saopšteno od strane Regionalnog ronilačkog centra, rijeka je izuzetno mutna. To dodatno otežava današnje aktivnosti usmjerene na pronalaženju osoba čiji je nestanak prijavljen.

"Pretražujemo dio kod mosta Luča i u zoni Botuna. Pretragu otežava izuzetno mutna voda, pa smo prinuđeni da pojedine zone sa sifonima i zatonima pretražujemo na pipanje, jer je vidljivost ravna nuli",  kazao je za portal Dan Danilo Mijajlović iz Regionalnog ronilačkog centra u Bijeloj.

Kako su saopštili danas iz Uprave policije, Dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Podgorica je sinoć, od strane člana porodice, prijavljen nestanak I.Đ. (30) i njenog maloljetnog djeteta.

"Odmah su preduzete potražne mjere i radnje u cilju pronalaska lica, nakon čega je ubrzo u blizini mosta Luča pronađeno vozilo za koje se sumnja da je imenovana koristila",  naveli su tada iz UP i dodali:

"Pozivamo građane da ukoliko posjeduju informacije koje bi mogle pomoći u pronalasku ovih lica, da bez odlaganja obavijeste Upravu policije putem broja telefona 122 ili da se obrate najbližoj policijskoj stanici".

Uprava policije apeluje na građane i medije da prilikom komentarisanja ili izvještavanja o ovom događaju, vode računa o osjetljivosti situacije, uz primjenu etičkih i profesionalnih standarda, te da se uzdrže od širenja neprovjerenih informacija.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

Danas početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:13

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica biće ozvaničen danas, a ceremonija je zakazana za 18 sati. Okupiće predstavnike Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru

Petak, 26.06.2026 | 17:00

Vučićević u Informeru, čiji je i vlasnik, a koji je blizak režimu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, u kontinuitetu širi govor mržnje na račun države Crne Gore i njenih građana

Mujović: Budućnosti je visio mač nad glavom; Brajović: Od transfera Savovića i Kostića skoro milion eura do kraja juna

Petak, 26.06.2026 | 15:24

Danas je u prostorijama kluba održana pres konferencija Fudbalskog kluba Budućnost.

SDT: Bramerc pohvalio saradnju sa Specijalnim tužilaštvom

Petak, 26.06.2026 | 15:45

Glavni tužilac Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove Serž Bramerc u izvještaju o napretku Savjetu bezbjednosti, za period od 16. novembra prošle do 15. maja ove godine, između ostalog je naveo da je, u izvještajnom periodu, Međunarodni rezidualni mehanizam blisko sarađivao sa Specijalnim državnim tužilaštvom (SDT), da je na osnovu te saradnje Specijalno državno tužilaštvo ostvarilo "pozitivan napredak“ u istragama i krivičnim postupcima. Kako je saopšteno iz SDT, naveo je i da Mehanizam i dalje želi da pruža potrebnu pomoć, po zahtjevima Specijalnog državnog tužilaštva.

U toku ceremonija povodom početka pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:44

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničen je danas, na ceremoniji koja je počela u 18 sati. Ceremoniji prisustvuju predstavnici Vlade i institucija, međunarodni partneri, izvođači radova i kompanije uključene u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

Danas početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:13

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica biće ozvaničen danas, a ceremonija je zakazana za 18 sati. Okupiće predstavnike Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine

Petak, 26.06.2026 | 19:39

DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

FIFA suspendovala ovu azijsku selekciju: Reprezentacija i klubovi izbačeni iz svih međunarodnih takmičenja

Petak, 26.06.2026 | 19:24

FIFA je donijela odluku da suspenduje Fudbalski savez Nepala (ANFA), zbog čega reprezentacija te zemlje, kao i svi nepalski klubovi, do daljnjeg neće moći da učestvuju u takmičenjima pod okriljem Svjetske fudbalske federacije i Azijske fudbalske konfederacije (AFC).

Održana sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost: Usvojeni prijedlozi odluka o postavljenju, razrješenju i unapređenju oficira

Petak, 26.06.2026 | 19:04

41. sjednica Savjeta za odbranu i bezbjednost kojom je predsjedavao predsjednik države Jakov Milatović, a na kojoj su prisustvovali predsjednik Skupštine Andrija Mandić i predsjednik Vlade Milojko Spajić, održana je danas.

Serena se vraća na Vimbldon, na startu protiv Australijanke Džoint

Petak, 26.06.2026 | 18:33

Žrijeb za ovogodišnji Vimbldon donio je nekoliko zanimljivih duela već u prvom kolu, a najveću pažnju privlači povratak Serene Vilijams u singl konkurenciji nakon gotovo četiri godine.

Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru

Petak, 26.06.2026 | 17:00

Vučićević u Informeru, čiji je i vlasnik, a koji je blizak režimu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, u kontinuitetu širi govor mržnje na račun države Crne Gore i njenih građana

Knežević: Beograd nije kriv za krizu u Crnoj Gori, srpski jezik mora u Ustav

Petak, 26.06.2026 | 19:54

Pred Crnom Gorom je vrelo političko ljeto. Ustavne promjene, evropska agenda, pravosuđe i odnosi unutar vladajuće većine dominiraju javnom scenom, a lider Demokratske narodne partije Milan Knežević jedan je od najglasnijih aktera u tim raspravama.

Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena

Petak, 26.06.2026 | 17:46

Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.