Četvrtak, 13.03.2025 | 08:10
IZVOR: rtcg.me

Minesota ponovo NADIGRALA Denver, ni Jokićevih 34 poena nisu pomogla

Minesota je pobijedila Denver u gostima rezultatom 115:95 i tako slavila treći put uzastopno protiv ekipe Nagetsa.




Foto: YouTube screenshot/NBA

Srpski reprezentativac Nikola Jokić upisao je 34 poena, osam skokova i četiri asistencije, ali nije mogao sam protiv odlične odbrane "vukova" bez raspoloženih saigrača.

Denver je izgubio svaku utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone od Minesote i evidentno je da ova ekipe ne leži timu Majka Melouna.

Denver je imao loše šutersko veče za tri poena, ubacili su sedam od 30 pokušaja, dok je Minesota imala pristojnih 43 odsto i čak 11 asistenija više.

Zasluženo su "vukovi" slavili jer su od početka meča vodili. Poveli su 7:0, a već u petom minutu su stekli dvocifrenu prednost 14:4. Samo u prvoj četvrtini su dali pet trojki, a čak ni Jokićevih 15 poena u tom dijelu igre nije mnogo pomoglo.

Denver je potom serijom 10-0 pred kraj poluvremena prišao na 43:39, ali je Edvards vrlo brzo uzvratio, pa je rezultat poslije prva 24 minuta bio 58:47 za Minesotu.

Ekipa Majka Melouna nije uspijevala da pronađe rješenje u napadu na agresivnu odbranu Minesote, čak i kada bi dobrom akcijo iskreirali otvoren šut, promašili bi.

Do kraja meča Minesota je samo uvećavala prednost i zaslužno slavila. 

Jokića je pratio Rasel Vestbruk sa 19 poena i Džamal Mari sa samo 12 poena.

U Timbervulvsima je najistaknutiji bio Entoni Edvards sa 29 poena i Džulijus Rendl sa 25.

NBA

Atlanta - Šarlot 123:110

Boston - Oklahoma 112:118

Toronto - Filadelfija 108:105

Hjuston - Finiks 111:104

Memfis - Juta 122:115

Majami - LA Klipersi 104:119

San Antonio - Dalas 126:116

Denver - Minesota 95:115

Portland - Njujork 112:111

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Državljanka Novog Zelanda povrijeđena na raftingu, transportovana u KCCG

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:20

Državljanka Novog Zelanda povrijeđena je tokom raftinga aktivnosti u kanjonu rijeke Tare i transportovana je do Kliničkog centra Crne Gore, gdje joj je ukazana dalja medicinska pomoć.

DUA: Poruke Kneževića neodgovorne i opasne po regionalnu stabilnost

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:53

Pitanje Kosova nije tema za političke ucjene, niti sredstvo za prikupljanje jeftinih političkih poena, poručili su iz Demokratske unije Albanaca (DUA).

Saobraćaj na prvoj dionici Bulevara Vojislavljevića kreće do kraja mjeseca

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:46

Saobraćaj na prvoj dionici Bulevara Vojislavljevića trebalo bi da bude pušten do kraja mjeseca, najavljuju iz Uprave za saobraćaj. Nakon toga bi trebalo da krenu radovi na drugoj dionici, jedne od najvažnijih saobraćajnica u Glavnom gradu. Postavlja se pitanje može li se sve završiti do kraja godine, kada ističe predviđeni rok za izgradnju bulevara.

Vučić: Rekli su – odvojite im Crnu Goru, ne samo da bi Srbija ostala bez mora, već i da bi nam oteli Kosovo

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:25

U regionu se gradi kult mržnje prema Srbima, poručio je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

Živković: DPS će biti dio vlasti nakon narednih izbora

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:11

Predsjednik DPS-a Crne Gore Danijel Živković rekao je u Dnevniku TVCG da tu stranku vidi kao dio vlasti nakon narednih izbora. On je rekao da istraživanja pokazuju da DPS ima podršku 28 odsto birača, prenosi RTCG.

Sada je sve potpuno otvoreno: Haland kaznio Arsenal, Siti na minus 3 uz meč manje

Nedjelja, 19.04.2026 | 19:58

Sada je sve potpuno otvoreno – Mančester siti je pobijedio Arsenal u velikom derbiju 33. kola Premijer lige (2:1) i prišao ,,tobdžijama“ na samo tri boda zaostatka, uz utakmicu manje.

Mujović: Planiramo uređenje šetališta uz Moraču, prva faza od Vezirovog do mosta Milenijum

Nedjelja, 19.04.2026 | 19:29

Gradska uprava planira uređenje šetališta uz Moraču. Prva faza projekta obuhvata potez od Vezirovog mosta do mosta Milenijum, a trenutno se radi na pripremi podloge i potrebne dokumentacije, kazao je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

Murinjo u svom stilu: Novinar pitao za budućnost – dobio duhovit odgovor

Nedjelja, 19.04.2026 | 21:14

Konferencija za medije pred veliki derbi između Benfike i Sportinga donijela je i šou Žozea Murinja.

ODT: Zadržani turski državljani zbog sumnje na iznudu u Podgorici

Nedjelja, 19.04.2026 | 20:32

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje turskih državljana K.A. i H.A. zbog sumnje da su počinili produženo krivično djelo iznuda na štetu sunarodnika.

Fenomenalna utakmica “plavih” u Rumuniji, rapsodija pred plej-of

Nedjelja, 19.04.2026 | 18:55

Sjajna partija košarkaša Budućnosti Voli na zatvaranju TOP 8 faze ABA lige – “plavi” su deklasirali Kluž 110:72 i nagovijestili šta ga čeka u četvrtfinalu plej-ofa.