Četvrtak, 13.03.2025 | 12:52
IZVOR: rtcg.me

Šćekić: Nikada NIJE DOVOLJNO sredstava, ali ovo je MAKSIMUM koji država može da IZDVOJIU OVOM TRENUTKU

Ministarstvo sporta i mladih opredijelilo je blizu sedam miliona eura za sufinansiranje programa sportskih organizacja.




Foto: Vlada Crne Gore/S.Matić 

Najviše novca biće uplaćeno Crnogorskom olimpijskom komitetu 780 000 dok je za Paraolimpijski komitet izfdvojeno 320 000. 

"Nisu ovo sredstva od kojih se vrti u glavi, ali jesu sredstva izdvojena sa uvjerenjem da će rukovodstvo sportskih saveza iskoristiti na najbolji mogući način. Ministarstvo sporta i mladih je odmah po usvajanju budžeta raspisalo javni konkurs za sufinansiranje sportskih saveza i organizacija. Komisija za vrednovanje je pravedno odredila visinu sredstava. Nikada nije dovoljno sredstava ali ovo je maksimum koji država može da izdvoji u ovom trenutku. Želim da sportisti i sportski radnici našu zemlju reprezentuju na naćin kako nam i dolikuje. Da poštuju sportske protivnike i vjeruju u svoje mogučnosti, da sve učine kako bi se ime Crne Gore što češće pominjalo u sportskim krugovima. Crnogorske sportiste i ove godine očekuju velika takmičenja, a ja im u ime Vlade Crne Gore želim svaku sportku i porodičnu želju", poručio je Ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić.

Odlična komunikacija i sardnja Ministarstva sporta i COK. Prvi čovjek te organizacije Dušan Simonović istakao je da sufinansiranje iz budžeta ne smije biti jedini izvor prihoda, te da je ulaganje u sport najvrjednija investicija.

"Crnogorski olimpijski komitet kao krovna organizacija crnogorskog sporta ostaje posvećena da nacionalnim savezima i spotistima pruža podršku ne samo u organizacionom i tehničkom smislu već i kroz edukacije i pomoč evropskih fondova koji mogu unaprijediti rad sportskih struktura. Sport nije trošak, sport je najvrjednija investicija koju jedno društvo može da napravi. Svaki uloženi euro u sport je ulaganje u zdravlje i budućnost", istakao je predjsednik COK-a Dušan Simonović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kardiovaskularne bolesti su ‘ubica broj 1 žena’

Utorak, 24.02.2026 | 18:15

Uprkos mitu da srčani udari uglavnom pogađaju muškarce, žene su takođe ranjive. U Sjedinjenim Državama jedna od pet žena umre od kardiovaskularnih bolesti svake godine, od čega 37.000 od srčanih udara.    

Dodik povodom godišnjice rata u Ukrajini: Putin vratio Rusiji status velesile

Utorak, 24.02.2026 | 18:12

Povodom četvrte godišnjice od početka rata u Ukrajini. Milorad Dodik, lider SNSD-a, istakao je kako je Vladimir Putin, predsjednik Rusije, svojom odlučnošću vratio je toj zemlji status velesile odlučne da ne dozvoli ugrožavanje nijednog državnog i nacionalnog interesa.

Osude neprimjerenih i uvredljivih komentara upućenih Nišić

Utorak, 24.02.2026 | 17:45

Napadi usmjereni na ličnost, pol, izgled ili privatne okolnosti žene na javnoj funkciji nisu kritika javne politike, već oblik diskriminacije i ponižavanja.  

Pejović: Šćepanović mi je u telefonskom razgovoru rekao da će Jokić biti penzionisan, nećemo pristati na poniženja

Utorak, 24.02.2026 | 17:40

Jedan od pet zahtjeva odnosio se upravo na Jokićevu smjenu.

Zvijezda PSŽ-a pred sudom zbog optužbi za silovanje

Utorak, 24.02.2026 | 17:36

Defanzivac Pari Sen Žermena Hakimi saopštio je da očekuje suđenje nakon što je protiv njega podnijeta optužba za silovanje, što on odlučno negira.

Smailović: Nije riječ o fotelji, već o diskriminaciji

Utorak, 24.02.2026 | 17:15

Teško da može proći zamjena teza bilo gdje, a kod građanki i građana Bijelog Polja nikako. Ovdje nije riječ o foteljama, nego o diskriminaciji na koju svako ima pravo da pristane u svoje ime, ali nema u ime naroda i nema u ime građanske Crne Gore, kazao je poslanik Bošnjačke stranke Amer Smailović, reagujući na novu izjavu poslanika Demokratske partije socijalista Abaza Dizdarevića.    

Vučurović: Anketni odbor da pojača rad kako bi došao do novih saznanja, kriminal 30 godina nosio potpis države

Utorak, 24.02.2026 | 17:03

Poslanik Nove srpske demokratije (NSD) Jovan Vučurović kazao je da Anketni odbor mora da pojača svoj rad i sigurno je, kako je rekao, da će se doći do novih saznanja koja će rasvijetliti neke zločine.    

Bivši premijer Norveške, koji je priveden zbog Epstina, pokušao samoubistvo

Utorak, 24.02.2026 | 16:53

Bivši norveški premijer Torbern Jagland primljen je u bolnicu prije nedelju dana nakon pokušaja samoubistva.

Božović: Ako nije danas, "anti-mafija" zakon će sjutra biti poslat EK

Utorak, 24.02.2026 | 16:39

Ministar pravde Bojan Božović kazao je da je Nacrt izmjena i dopuna Zakona o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću prošao javnu raspravu, te će biti poslat Evropskoj komisiji (EK).  

Knežević Božoviću: Budite šmekeri i ubacite srpski jezik u ustavne promjene

Utorak, 24.02.2026 | 16:33

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević pitao je ministra pravde Bojana Božovića kako je moguće da Vlada usvoji inicijativu za ustavne promjene iz oblasti pravosuđa, a ne za uvođenje srpskog jezika kao službenog.