Petak, 14.03.2025 | 17:19
IZVOR: una.rs

Da li će Skype zaista "UMRIJETI"? Microsoft ima objašnjenje, ovo će se desiti od maja sa nalozima

Microsoft nudi više mogućnost. 




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Globalno popularni program za VoIP i instant internetsko dopisivanje koji postoji još iz vremena kada društvene mreže nisu postojale, od maja ove godine odlazi u istoriju.

Podsjetimo, Skype su još davne 2003. godine napravili dva estonska genijalca Niklas Zennström i Janus Friis, a koji su svoju aplikaciju prodali Microsoftu 2011. godine. Koristimo je praktično od prvih dana i godinama to nam je bio glavni alat za razmjenu besplatnih poruka, pa čak i video pozive. Isto tako, mnoge TV kuće koristile su Skype u svojem poslovanju donoseći vijesti širom svijeta, prenosi Računalo.com.

U međuvremenu su se stvari promijenile, pojavile su se društvene mreže, WhatsApp i gomila drugih načina komuniciranja tako da je Skype pomalo potisnut u zaborav, a najčešće su ga koristili oni koji ga već dugo koriste, novi korisnici su uglavnom birali neke druge komunikacijske alate. Ali kako kažu u Microsoftu Skype neće baš bukvalno umrijeti, te ova nova promjena navodno neće uticati na besplatne i plaćene korisnike Skypea. Svi će korisnici navodno moći da pređu na Microsoft Teams besplatno, a koji nudi mnoge od istih osnovnih funkcija, a kažu i više. Skype for Business navodno će i dalje funkcionisati.

Ukratko, moći ćete da se sa svojim Skype nalogom prijavite na Teams Free, a vaši će se razgovori i kontakti pojaviti u aplikaciji tako da možete i dalje nesmetano komunicirati. Ova će se mogućnost uvoditi postepno od maja nadalje, počevši s onima koji su Skype i Teams Insideri na najnovijim verzijama aplikacije. Ako ne želite da koristite Microsoft Teams Free, možete izvesti svoje Skype podatke.

Postojeće pretplate na pozive i Skype brojeve nastaviće se automatski obnavljati do 3. aprila 2025. Nakon maja Skype Dial Pad biće dostupan preostalim korisnicima koji plaćaju na Skype web portalu i unutar Teams Free aplikacije. Za prenos svog Skype broja, moraćete da kontaktirate svog novog operatera.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Detelina
16.03.2025 01:53

Svodi se sve,na PLAĆANjE! Nema ništa FREE!

0 0

Netanijahu: Tramp me pozvao da uskoro posjetim SAD

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:56

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu saopštio je da ga je američki predsjednik Donald Tramp pozvao da uskoro posjeti Sjedinjene Države, u telefonskom razgovoru, nedugo nakon što je Tramp na društvenim mrežama poručio da Izrael treba održavati dijalog sa Sirijom.

Siti cilja vezistu Foresta, cijena je astronomska

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:37

Mančester siti uvijek juri najbolje igrače u Premijer ligi, sada je “bacio oko” na vezistu koji oduševljava u dresu Notingem foresta.

Vještačko osnježavanje uskoro na Žabljaku, u Kolašinu i ove sezone će gledati u nebo

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 21:20

Olivera Blagojević ispred Ministarstva turizma istakla je u emisiji “Naglas” da će vještačkog osnježavanja biti na žabljačkom skijalištu ove sezone na Plavoj stazi. 

Microsoft objavio važno upozorenje

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 20:48

Microsoft je upozorio da ranija ažuriranja za Windows 11 mogu da izazovu problem.  

Legendarni Pol Pirs: Šej me najviše podsjeća na Džordana

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 20:15

Član Kuće slavnih i bivši NBA as, Pol Pirs, pohvalio je Šeja Gildžis-Aleksandera iz Oklahoma Siti Tandera, ističući kontinuitet njegovih sjajnih partija i uporedivši ga sa legendarnim Majklom Džordanom.

Zabrane telefona i društvenih mreža za učenike: Hoće li Crna Gora preduzeti slične mjere?

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 20:00

Sve je više država koje zabranjuju mobilne telefone u školama. Od idućeg polugodišta to ce uraditi i Hrvatska, a Danska je otišla korak dalje zabranom pristupa društvenim mrežama djeci mlađoj od 15 godina. Istraživali smo hoce li Crna Gora, po ugledu na ove zemlje, preduzeti slične mjere.

Osumnjičenima za teške krađe u više objekata u Podgorici određeno zadržavanje

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 19:08

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 časa E.H. državljaninu Republike Srbije i B.S. državljaninu Sjeverne Makedonije, zbog sumnje da su tokom novembra 2025. godine u Podgorici, izvršili više teških krađa provaljivanjem u ugostiteljske, trgovačke i druge poslovne objekte.

FK Budućnost: Vukanić i Camaj potpisali nove ugovore do 2028. godine

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 18:45

Fudbaleri Budućnosti Danilo Vukanić i Andrej Camaj potpisali su nove ugovore sa klubom, koji će važiti do decembra 2028. godine, saopšteno je iz podgoričkog kluba. Ugovori su potpisani u prisustvu predsjednika kluba Borisa Spalevića, izvršnog direktora Predraga Kažića, sportskog direktora Gavrila Petrovića i roditelja fudbalera.

Vojinović imenovana za ambasadorku WPL-a

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 18:30

Poslanica Demokrata Anđela Vojinović imenovana je za ambasadorku Women Political Leaders (WPL) za Crnu Goru, saopšteno je iz Skupštine Crne Gore.

Porodica odlučila: Mozak Brusa Vilisa biće doniran nauci

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 18:17

FTD, od koje boluje slavni glumac, je rijetko i teško oboljenje, nedovoljno istraženo i bez poznatog lijeka.