Petak, 14.03.2025 | 21:54
IZVOR: večernjilist.hr

Stručnjaci UPOZORILI: Ovaj DAN u godini je NAJOPASNIJI za VOŽNJU

Na taj datum dolazi do naglih porasta odštetnih zahtjeva za nesreće.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Iako su saobraćajne nesreće nešto što se događa svakodnevno, automobilski stručnjaci istaknuli su tačan dan kada su vozači u najvećem riziku da dožive sudar u saobraćaju. Analiza tima u britanskoj osiguravajućoj firmi Admiral, koji je pregledao podatke za sedam godina, otkrila je da je jedan određeni datum "najgori dan za saobraćajne nesreće", piše Express.

Međutim, istraživanje koje je sprovelo Admiral Car Insurance otkrilo je da je 18. januar "najopasniji dan za vožnju", što dokazuje nagli porast odštetnih zahtjeva za nesreće na ovaj datum u poređenju s bilo kojim drugim.

Kako su naveki da se   na 18. januara svake godine prijavi 35 posto više zahtijeva za štetu zbog nesreća u odnosu na prosječan dan. U poređenju i s 25. decmbra, zabilježeno je oko 288 posto više nesreća. Admiral je rekao da se čini da je vožnja opasnija tokom zimskih mjeseci, s obzirom na to da se svi osim jednog od deset najopasnijih dana za saobraćajnih nesreće događaju u zimskim mjesecima.

Prema Admiralu, ovo je top 10 dana kada je najveća vjerovatnost da ćete doživjeti saobraćnu nesreću: 18.  januar, 5. decmbraa, 1. decembra, 16. januara 30. novembra, 14. decembra, 28. februar 15. decembar, 4. decembar i 1. mart. S druge strane, stručnjaci iz Lightfoota, britanske firme koja se bavi tehnologijom za poboljšanje sigurnosti u vožnji, sugerišu je da je petak dan u sedmici s najviše saobraćajnih nesreća.

Njihovo istraživanje pokazalo je da je to dan s najviše prekoračenja brzine i agresivnih vožnji.

"Naši podaci su pokazali da je petak u 9 ujutro najčešće vrijeme kada dolazi do nesreće. Petak je takođe najgori dan u nedjelju za agresivnu vožnju, s većim brojem slučajeva naglog kočenja, iznenadnih skretanja i oštrih krivina", zaključili su stručnjaci.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Drama na kruzeru zbog smrtonosnog virusa se nastavlja: Zabranjeno iskrcavanje

Utorak, 05.05.2026 | 09:08

Kruzer "MV Hondius" sa oko 150 ljudi nalazi se na sidrištu kod obale Zelenortskih ostrva nakon što su tri putnika preminula, a najmanje troje je oboljelo od, kako se sumnja, hantavirusa, saopštila je Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) i operater broda.

Crna Gora slavi 20 godina nezavisnosti uz spektakl: Riki Martin stiže u Podgoricu

Utorak, 05.05.2026 | 08:27

U okviru obilježavanja dvadeset godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, na Trgu nezavisnosti u Podgorici 21. maja biće organizovan jedan od najznačajnijih muzičkih događaja u novijoj istoriji regiona. Kako je saopšteno iz Vlade, tom prilikom nastupiće svjetska muzička zvijezda Riki Martin.

Vuković: Podrška EU nikad jača – Crna Gora stabilno ide ka cilju 2028.

Utorak, 05.05.2026 | 08:43

Ministar finansija,Novica Vuković izjavio je za Bloomberg da Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskih integracija uz snažnu podršku međunarodnih partnera i institucija.

Tržišna inspekcija pojačala nadzor tokom prvomajskih praznika: Zapečaćeno 15 trgovinskih objekata i obavljene 64 kontrole

Utorak, 05.05.2026 | 12:45

Prvomajski praznici donijeli su pojačane aktivnosti tržišne inspekcije širom Crne Gore, sa ciljem suzbijanja nepravilnosti u trgovini i zaštite prava potrošača. Pojačani nadzor obuhvatio je različite segmente tržišta, a poseban akcenat stavljen je na poštovanje zakonskih obaveza trgovaca.

Nikola Krstović najbolji igrač Atalante u aprilu

Utorak, 05.05.2026 | 08:50

Crnogorski fudbalski reprezentativac, Nikola Krstović proglašen je za najboljeg fudbalera Atalante u aprilu.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 05.05.2026 | 20:47

U srijedu se očekuje promjenljivo oblačno vrijeme, sa sunčanim intervalima, uglavnom u prvom dijelu dana.

Porto aktivirao klauzulu za Kiviora

Utorak, 05.05.2026 | 21:45

Porto je i zvanično potvrdio da je otkupio Jakuba Kiviora od Arsenala, nakon što je aktivirao opciju kupovine poslije njegove pozajmice.

Arteta potvrdio: Haverc i Odegard spremni za Atletiko

Utorak, 05.05.2026 | 21:30

Trener Arsenala Mikel Arteta potvrdio je da će moći da računa na dvojicu oporavljenih igrača u revanšu protiv Atletiko Madrida.

Mijajlović: Potraga za nestalom osobom za sada bez rezultata

Utorak, 05.05.2026 | 21:20

Naši ronioci, raspoređeni u tri ronilačka tima, i danas su intenzivno pretraživali dno jezera, ali potraga za sada nije dala rezultate, saopštio je za Portal RTV Podgorica Danilo Mijajlović iz Regionalnog ronilačkog centra Bijela.

Zašto psi jedu travu: Veterinar objašnjava tri najčešća razloga

Utorak, 05.05.2026 | 21:10

Veterinar koji je postao viralan na TikToku objasnio je tri najčešća razloga zbog kojih psi jedu travu.  

Tramp: Niko neće probiti američku "čeličnu blokadu", nadam se da će se finansijski sistem Irana ubrzo potpuno urušiti

Utorak, 05.05.2026 | 20:57

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je danas na konferenciji za medije u Bijeloj kući da niko neće probiti američku "čeličnu blokadu" brodova koji ulaze i izlaze iz iranskih luka i izrazio nadu da će se finansijski sistem Irana ubrzo potpuno urušiti. Tramp je istakao da Iranci žele da postignu dogovor, bez obzira na njihove kontradiktorne javne izjave u domaćim medijima.

Moskva “udarila” po džepu: Telegramu ogromna kazna

Utorak, 05.05.2026 | 20:45

Prema odluci Taganskog suda u Moskvi, Telegram je proglašen krivim za administrativni prekršaj prema članu 13.41 ruskog zakona o upravnim prekršajima, koji se odnosi na nepoštovanje procedura za ograničavanje pristupa informacijama.

Mbape morao da se oglasi zbog slučaja “jahta”

Utorak, 05.05.2026 | 20:28

Fudbaler Real Madrida Kilijan Mbape reagovao je saopštenjem nakon što se našao na meti kritika navijača.

Sabalenka najavila bojkot grend slem turnira

Utorak, 05.05.2026 | 20:27

Nagradni fond povećan ovogodišnjeg Rolan Garosa je uvećan za 10 odsto na 61,7 miliona eura, odnosno za 5,3 miliona više u odnosu na prošlu godinu, ali teniseri su nezadovoljni.

Iranci objasnili zašto su napali Emirate: "Ne osjećamo neprijateljstvo, moramo se braniti od agresije SAD-a"

Utorak, 05.05.2026 | 20:12

Predstavnici iranskog ministarstva vanjskih poslova Esmail Baghaei rekao je da se svi napadi na zemlje u regiji vrše u samoodbrani.