Subota, 15.03.2025 | 21:57
IZVOR: cdm.me

Kovačević: Zna Nikšić ko je za četiri godine URADIO VIŠE nego DPS za 30

Predsjednik Opštine Nikšić i potpredsjednik Nove srpske demokratije (NSD) Marko Kovačević, kazao je na večerašnjem sastanku Opštinskog odbora NSD Nikšić da ovaj grad zna ko je za četiri godine uradio više nego DPS za 30, saopšteno je iz ove partije.




Foto: Vlada Crne Gore/S.Matić, arhiva

Kako se navodi u saopštenju, Kovačević je tom prilikom istakao da će koalicija Za budućnost Nikšića ostvariti ubjedljivu pobjedu na izborima 13. aprila.

“Zna Nikšić ko je za četiri godine uradio više nego DPS za 30. Zna Nikšić ko je preporodio grad i spriječio njegovo sistemsko uništavanje”, poručio je Kovačević.

On je kazao da sva istraživanja pokazuju da je koalicija Za budućnost Nikšića ubjedljivo najjača, te da ćemo 13. aprila slaviti pobjedu.

“Lokomotiva razvoja se zahuktala. Uradili smo mnogo za ove četiri godine i naš je zadatak da tokom narednog mandata uradimo još više” – zaključio je Kovačević.

Predsjednik Izvršnog odbora NSD i poslanik u Skupštini Crne Gore Jovan Jole Vučurović kazao je da je Nova srpska demokratija večeras dokazala da je dominantna politička sila u Nikšiću i Crnoj Gori.

“Svjedočimo kontinuitet koji je oličen u brojnim generacijama koje čine našu stranku. Marko Kovačević je krunski dokaz toga, kao najbolji mladi političar u Crnoj Gori, a koji će opet biti gradonačelnik Nikšića”, rekao je Vučurović.

Predsjednik Odbora direktora EPCG i predsjedništva NSD Milutin Đukanović istakao je da su za četiri godine postignuti istorijski rezultati, posebno u energetskom sektoru, te da će Nikšić postati privredni centar Crne Gore izgradnjom tržnog centra BIG Fashion i projekta Sunčani grad.

“Prisutni na sastanku su pozdravili i poželjeli brz oporavak predsjedniku OO NSD Nikšić Janku Milatoviću, koji zbog zdravstvenih razloga večeras nije bio u mogućnosti da prisustvuje sjednici”, zaključili su u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zečević: Građanima je muka od izbora, nemamo pravo da ih mrcvarimo

Utorak, 03.03.2026 | 11:45

Skupština Podgorice raspravljaće 19. marta o skraćenju mandata aktuelnoj vlasti, na inicijativu Evropskog saveza, nakon što je Demokratska narodna partija (DNP) povukla podršku vladajućoj većini.

Podjele oko napada na Iran Evropi će se obiti o glavu?

Utorak, 03.03.2026 | 11:24

Španija tvrdi da su SAD i Izrael prekršili međunarodno pravo, Njemačka smatra da nije vrijeme za držanje predavanja saveznicima. Čak su i pravni stručnjaci podijeljeni.  

Pogođena američka ambasada u Rijadu, Tramp najavio odgovor!

Utorak, 03.03.2026 | 11:04

Ministarstvo odbrane Saudijske Arabije potvrdilo je napad. Nije prijavljeno da ima povrijeđenih. Oglasio se i američki predsjednik Donald Tramp.  

Politiko: Crna Gora bliža od Ukrajine članstvu u Evropskoj uniji

Utorak, 03.03.2026 | 10:05

Raspored proširenja Evropske unije ne bi trebalo da diktiraju spoljne sile poput Rusije ili Sjedinjenih Američkih Država, poručio je u intervjuu za Politico francuski ministar za Evropu Benjamin Adad, uoči planiranog sastanka ministara na Kipru, koji je otkazan zbog bezbjednosnih razloga.  

Ruska verbalna podrška Iranu razotkrila granice savezništva sa Moskvom: koliko zaista vrijedi podrška Kremlja?

Utorak, 03.03.2026 | 09:34

Dok je Teheran u subotu ujutru bio zasipan američkim i izraelskim bombama, njegov glavni diplomata okrenuo je broj Moskve. Sa druge strane linije, prema zvaničnom ruskom saopštenju, ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izrazio je saučešće svom iranskom kolegi i obećao mu – verbalnu podršku, piše Politiko.

Šćepanović: Sutkinja imala informaciju da Medenice mogu pobjeći, kazala da su to čaršijske priče

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 13:18

Direktor policije Lazar Šćepanović kazao je da je poslednju komunikaciju sa sutkinjom Vesnom Kovačević imao 26. decembra 2025. godine kada su govorili o slučaju Vesne i Miloša Medenice

Martinović: Odluke u NPCG donosio sam u skladu sa Zakonom, oslanjajući se na stručne ekspertize kolega

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 14:09

Nakon što je policija podnijela krivične prijave protiv sadašnjeg i bivših direktora JP Nacionalni parkovi Crne Gore, kao i protiv direktora Agencije za zaštitu životne sredine, zbog, kako su naveli, sumnje na uništenje životne sredine i pričinjenu materijalnu štetu od preko pet miliona eura, reagovao je nekadašnji direktor NPCG Vladimir Martinović.

Acu Đukanoviću pritvor do 30 dana zbog opasnosti od bjekstva

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 12:49

Žalba moguća u roku od 24 časa od časa uručenja rješenja o kojoj odlučuje vanraspravno krivično vijeće suda.

Rajske oaze: Ovo su najbolje plaže svijeta za 2026. godinu

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 14:18

Na listi deset najljepših plaža svijeta za 2026. godinu našli su se predstavnici sa svih kontinenata, a najviše ih dolazi iz Evrope – čak četiri.

Otkazan sastanak ministara EU poslije napada na britansku bazu na Kipru

Ponedjeljak, 02.03.2026 | 12:25

Aktuelno predsjedavanje Evropska unija, koje obavlja Kipar, saopštilo je danas da se odgađa neformalni sastanak ministara za evropske poslove koji je trebalo da bude održan na Kipru, nakon noćašnjeg napada dronom na britansku vojnu bazu na tom ostrvu.

Crnogorski pomorci koji se nalaze na brodovima u rizičnim područjima da izvrše hitnu registraciju

Utorak, 03.03.2026 | 12:00

Ministarstvo pomorstva poziva sve crnogorske pomorce koji se trenutno nalaze na brodovima u inostranstvu, u rizičnim područjima, da izvrše hitnu registraciju radi eventualne konzularne pomoći i evidencije.    

Dijete “talac” sukoba roditelja, teške optužbe za seksualno zlostavljanje i nasilje

Utorak, 03.03.2026 | 11:58

Maloljetna djevojčica našla se u centru dugotrajnog i intenzivnog sukoba roditelja, obilježenog međusobnim prijavama za nasilje, uključujući i teške optužbe za seksualno zlostavljanje. Nakon sprovedenog postupka, Zaštitnik ljudskih prava i sloboda Crne Gore ocijenio je da su djetetu povrijeđena prava na zaštitu od nasilja i da su ozbiljno ugroženi njeni najbolji interesi, te preporučio hitne mjere zaštite i razmatranje postavljanja kolizijskog staratelja.  

Jovanović ponosan na tim: Možemo da igramo sa svima

Utorak, 03.03.2026 | 11:57

Nisu uspjeli crnogorski košarkaši da protiv Grčke režiraju novo iznenađenje.

Potvrđena optužnica protiv Radoja Zvicera i njegove kriminalne grupe

Utorak, 03.03.2026 | 11:48

Vijeće Višeg suda u Podgorici je potvrdilo optužnice od 1. septembra i 30. decembra prošle godine, koje je Specijalno državno tužilaštvo podiglo protiv 13 članova kriminalne grupe Radoja Zvicera kojima se na teret stavljaju krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, zloupotreba službenog položaja, kao i falsifikovanje isprava, prevara i pranje novca. Optužnicom su obuhvaćeni i Ljubo Milović, Slobodan Kašćelan.

Zečević: Građanima je muka od izbora, nemamo pravo da ih mrcvarimo

Utorak, 03.03.2026 | 11:45

Skupština Podgorice raspravljaće 19. marta o skraćenju mandata aktuelnoj vlasti, na inicijativu Evropskog saveza, nakon što je Demokratska narodna partija (DNP) povukla podršku vladajućoj većini.

Počela evakuacija grupe crnogorskih turista iz Akabe

Utorak, 03.03.2026 | 11:37

Grupa od 45 crnogorskih turista krenuli su iz Akabe prema Tabi, piše portal RTNK.

Sud smanjio kaznu P Didiju

Utorak, 03.03.2026 | 11:33

Američki reper Šon Didi Koms biće pušten iz zatvora mjesec i po dana ranije, dok istovremeno pokušava osporiti svoju četvorogodišnju kaznu. Njegov datum izlaska pomjeren je s 4. juna 2028. na 25. aprila 2028., prema podacima Federalnog zavoda za zatvore.

Avion iz Dubaija sa 200 srpskih državljana sletio u Beograd

Utorak, 03.03.2026 | 11:26

Avion “Flaj Dubaija” iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa 200 državljana Srbije sletio je u Beograd. U toku je proces evakuacije srpskih državljana iz regiona Bliskog istoka. Prvi avion sa 200 ljudi poletio je sinoć sa aerodroma u Dubaiju, javlja RTS.

Podjele oko napada na Iran Evropi će se obiti o glavu?

Utorak, 03.03.2026 | 11:24

Španija tvrdi da su SAD i Izrael prekršili međunarodno pravo, Njemačka smatra da nije vrijeme za držanje predavanja saveznicima. Čak su i pravni stručnjaci podijeljeni.  

Kristijano Ronaldo napustio Saudijsku Arabiju

Utorak, 03.03.2026 | 11:20

Privatni avion Kristijana Ronalda napustio je Saudijsku Arabiju usred noći, što je podstaklo nagađanja da fudbalska zvijezda napušta zemlju zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.