Ponedjeljak, 17.03.2025 | 19:33
IZVOR: klix.ba

Trener pasa OTKRIO koje su rase pasa NAJBOLJE za vlasnike koji rade cijeli dan

Ukoliko želite ljubimca, ali se plašite da će mu biti dosadno dok ste na poslu, trebali biste razmisliti o ovim rasama.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Za mnoge ljubitelje pasa ostavljanje kućnog ljubimca samog kod kuće može biti stresno. Strah od odvajanja, destruktivno ponašanje i pretjerano lajanje uobičajeni su problemi kada psi provode previše vremena sami. Međutim, stručnjak za ponašanje pasa Will Atherton tvrdi da pravi izbor rase može napraviti veliku razliku.

Hrt

Njegova prva preporuka za ljude koji dugo rade su hrtovi. Uprkos njihovoj reputaciji brzih trkača, ovi psi su iznenađujuće lijeni kada nisu u prirodi.

"Suprotno uvriježenom mišljenju, njima zapravo uopšte nije potrebno puno vježbe. Oni su vrlo lijeni psi, vrlo su tihi psi i pod uslovom da ih naučite osnovama, rado će se smiriti i odrijemati tokom dana dok vas nema", objasnio je.

Hrtovi vole drijemati i mogu srećno satima odmarati po kući. Sve dok se dobro prošetaju ujutro i uveče biće zadovoljni dok ste na poslu.

Engleski buldog

“Iz vrlo sličnih razloga, samo u potpuno drugačijem 'pakovanju', engleski buldog izvrstan je izbor. Nisu energični, opušteni su i ne smeta im kada ih ostavite kod kuće", navodi.

Ovi simpatični psi obično spavaju veći dio dana, što ih čini idealnim za ljude s prepunim radnim rasporedom. Samo vodite računa o njihovim zdravstvenim problemima, posebno o disanju i debljanju.

Bulmastif

Za one koji više vole velike ili divovske rase, Atherton predlaže bulmastifa. Za razliku od vrlo aktivnih radnih pasa koji trebaju stalnu stimulaciju, bulmastifi su prirodno nezavisni.

“Ako se želite odlučiti za jednu od većih rasa, odaberite onu koja je uzgojena za nezavisno čuvanje, a ne za rad s vodičem. Nemojte nužno odabrati dobermana ili belgijskog malinoisa. Odaberite nešto poput bulmastifa, koji će zapravo uživati ​​u vašem društvu", savjetuje.

Bulmastifi su zaštitnički nastrojeni i instinktivno čuvaju svoje domove, dok su njihovi vlasnici odsutni.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Suzana Lazović čestitala kadetkinjama: Medalja je dokaz da ste pomjerili granice

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:53

Selektorka ženska seniorske reprezentacije Crne Gore Suzana Lazović čestitala ja našim kadetkinjama osvajanje srebrne medalje na šampinatu svijeta u Rumuniji.

Suzana Lazović čestitala kadetkinjama: Medalja je dokaz da ste pomjerili granice

Nedjelja, 31.12.1899 | 15:53

Selektorka ženska seniorske reprezentacije Crne Gore Suzana Lazović čestitala ja našim kadetkinjama osvajanje srebrne medalje na šampinatu svijeta u Rumuniji

Bezos pred vratima Enfilda, milijarderski konzorcijum kupuje trećinu Liverpula

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:46

Osnivač Amazona i jedan od najbogatijih ljudi na svijetu Džef Bezos nalazi se pred ulaskom u vlasničku strukturu Liverpula, pošto konzorcijum koji uključuje američkog milijardera priprema kupovinu velikog manjinskog udjela u engleskom velikanu.

Najbolja jesen u životu: Počinje pet godina sreće za tri znaka

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:42

Dok drugi jedva sklapaju kraj s krajem, ova tri znaka od 20. avgusta okreću ozbiljan list. Za njih počinje pet godina sreće i stiže novac koji će se samo gomilati.

Pojačane kontrole na auto-putu i magistralama: MUP objavio raspored za danas i sjutra

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:31

U okviru nacionalne kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova – Uprava policije tokom 10. i 11. avgusta sprovodiće pojačane aktivnosti na putevima širom Crne Gore, sa ciljem podizanja nivoa bezbjednosti saobraćaja.

Policija rasvijetlila paljenje „Audija“ u Gusinju: Osumnjičen 30-godišnjak

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:25

Policija je identifikovala i pronašla A. G. (30) iz Gusinja, osumnjičenog da je podmetnuo požar na putničkom vozilu „Audi“, pri čemu je pričinjena veća materijalna šteta. Protiv njega je, po nalogu tužioca, podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo uništenje i oštećenje tuđe stvar.

Opljačkan dom Kim Kardašijan: Provalnik ukrao automobil, pa se vozio po kraju

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:20

Prethodnog vikenda je u Hiden Hilsu provalnik upao u vilu Kim Kardašijan, vrednu 60 miliona dolara i tom prilikom ukrao vrijedne stvari.

Naknadni konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola od 17. do 20. avgusta

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 15:13

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija objavilo je danas Naknadni konkurs za upis učenika u I razred srednjih škola u Crnoj Gori za školsku 2026/2027. godinu.

Počelo kažnjavanje nepropisnog parkiranja u Podgorici: Kazna 100 eura, kontrole na 15 lokacija

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 14:55

U Podgorici je od danas počelo izricanje novčanih kazni za nepropisno zaustavljanje i parkiranje vozila, saopšteno je iz Glavnog grada.

Skupština 24. avgusta o izmjeni Ustava i antimafija zakonu

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 14:46

Poslanici crnogorskog parlamenta raspravljaće 24. avgusta o Predlogu amandmana na Ustav Crne Gore, koji se odnose na Sudski i Tužilački savjet i Centralnu banku (CBCG).