Utorak, 18.03.2025 | 08:22
IZVOR: gradski.me

Podgorica - Planirane veće kazne za nepropisno parkiranje i gradnja parkirališta i garaža

Do smanjenja saobraćajnih gužvi, naročito u centru Podgorice – gradska uprava planira da dođe povećanjem kazni za nepropisno parkiranje, izgradnjom parkirališta i garaža.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

Centar bi uskoro trebalo da postane pješačka zona, saopšteno je za Gradsku TV.

U Podgorici je svaki dan nepropisno parkirano više stotina vozila, a pauk servis ih premjesti oko 60, kaže direktor Uprave za inspekcijske poslove Branko Kovačević. Najavio je veće kazne za nepropisno parkiranje, jer su aktuelne male.

„Protok vremena i inflacija koja je uticala na to da te kazne danas nisu onakve kakve bi trebale da budu, na tome ćemo raditi uporedo sa izmjenama propisa i zakona. Već smo krenuli u te aktivnosti, već su pošle inicijative od strane Glavnog grada prema MUP-u. Oni to treba da pripreme da to ode na skupštinske rasprave da se izmijene“, kazao je Kovačević.

Iako nedostaje inspektora za rad na terenu, Glavni grad ostaje posvećen rješavanju saobraćajih gužvi, posebno u centru, ističe Kovačević.

„Tu postoji zamisao, a nadam se da će uskoro i realizacija, sagledavaju se sve činjenice da se centar Glavnog grada napravi kao pješačka zona. Samim tim, smaćićemo te gužve odnosno haos koji postoji u centru. Takođe, bitan nam je svaki dio grada i rješavamo svaki dio grada kada je riječ o nepropisnom parkiranju“, istakao je Kovačević.

Izgradnja novih parkirališta i garaža do kraja godine dodatno će rasteretiti centar grada, poručio je Kovačević.

KOMENTARI (3)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
anonim
18.03.2025 09:43

Prvo napravite dovoljno parking mjesta i iskoristite garažna mjesta u zgradama, a prije toga izmijenite urbanističke planove i povećajte broj garažnih mjesta u novim zgradama.

1 0
Građanin
18.03.2025 22:25

Samo ta izmjena ne treba samo da poveća broj mjesta u novim zgradama nego da budu dostupna. Nema koristi ako se izda dozvola za gradnju a parking mjesta moraju da se kupe po nenormalno visokoj cijeni.

0 0
Građanin
18.03.2025 22:28

Višeetažne garaže u centru, na tri lokacije. Ali ne jedan ili dva nivoa, ne rekonstrukcija postojećih parkinga...potrebno je napraviti novu garažu na 4 nivoa, svaki nivo ima po 100 parking mjesta (ukupno 400). Potrebne su tri takve garaže oko centra koji je zatvoren.

0 0

Žrijeb sastavio Englesku i Hrvatsku, Haland protiv Mbapea, Meksiko i Južna Afrika otvaraju SP

Petak, 05.12.2025 | 20:32

U Kenedijevom Centru u Vašingtonu održan je žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo 2026. godine u fudbalu, koje će se od 11. juna igrati u SAD-u, Kanadi i Meksiku, a događaj je obilježio bogat kulturni program i prisustvo brojnih sportskih i političkih ličnosti.

Bijelo Polje: Povrijeđena djevojka koju je udario automobil, vozač pobjegao

Petak, 05.12.2025 | 20:18

U saobraćajnoj nezgodi koja se danas oko 17:30 časova dogodila u Lješnici, povrijeđena je devetnaestogodišnja pješakinja T. D, prenosi portal Vijesti iz Bijelog Polja.

Kotor: Odbio "droga test", kažnjen tri sedmice zatvora

Petak, 05.12.2025 | 19:51

Okrivljenom zabranjeno da vozi šest mjeseci.   

UEFA smanjila suspenziju Dijasa sa tri na dvije utakmice

Petak, 05.12.2025 | 19:42

Evropska fudbalska unija (UEFA) smanjila je suspenziju fudbalera Bajerna iz Minhena, Luisa Dijasa, sa tri utakmice na dvije, nakon žalbe kluba podnijete zbog oštrog faula nad igračem Pari Sen Žermena, Ašrafom Hakimijem.    

Cetinjani zadržani zbog tuče u porodičnoj kući

Petak, 05.12.2025 | 19:30

Cetinjani I.D. i I.Đ. zadržani su zbog sumnje da su prije dvije noći u porodičnoj kući na Cetinju jedan drugom nanijeli tjelesne povrede tokom fizičkog obračuna u kojem je korišćena i drvena palica, navodi Tužilaštvo.

Abazović: Vlada tajno dozvolila gradnju apartmana u Miločerskom parku

Petak, 05.12.2025 | 19:19

Vlada Crne Gore u tajnosti je potpisala ugovor sa kompanijama Adriatic Properties i Aman, kojim je dozvoljena izgradnja kondo hotela u Miločerskom parku. Ono što nije moglo u vrijeme DPS-a, može u vrijeme PES-a, Demokrata i Demokratskog fronta, saopštio je lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović večeras u autorskom podkastu “Petak sa Dritanom”.

Dukaj s pomoćnikom generalnog sekretara NATO-a o jačanju sajber bezbjednosti

Petak, 05.12.2025 | 19:12

Ministar naglasio potrebu formiranja i stavljanje u operativnu funkciju Agencije za sajber bezbjednost  

Batistuta: Ne uživam gledajući današnji fudbal

Petak, 05.12.2025 | 18:57

Legendarni argentinski napadač Gabrijel Batistuta istakao je da ga savremeni fudbal ne privlači kao nekada i da su klasični centarforovi, poput njega i Kristijana Vijerija, praktično nestali iz igre.    

Dronovi nadlijetali francusku nuklearnu bazu, vojska otvorila vatru

Petak, 05.12.2025 | 18:50

Pet dronova nadlijetalo je sinoć pomorsku bazu Il Lonž, ključnu lokaciju za francusko nuklearno odvraćanje smještenu u blizini Bresta. Pripadnici mornarice zaduženi za osiguranje baze ispalili su više hitaca kako bi presreli letjelice, a istraga je u toku kako bi se utvrdilo ko stoji iza ovog incidenta, piše francuski Le Parisien, prenio je portal Index.hr.

Poslanice u Skupštini osudile uvredljivo obraćanje Darija Vraneša

Petak, 05.12.2025 | 18:36

Grupa od 20 poslanica iz crnogorskog parlamenta večeras je osudila neumjesne i ponižavajuće riječi koje je predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš uputio novinarki Milki Tadić Mijović.