Utorak, 18.03.2025 | 09:54
IZVOR: 24sata.hr/Kolektiv.me

Gdje u Evropskoj uniji LJUDI NAJVIŠE RADE OD KUĆE?

Pogledajte koliko je zastupljen rad od kuće u državama Evrope.




Foto: Ilustracija/pexels.com 

U Holandiji čak 78% zaposlenih radi potpuno ili djelimično od kuće, dok samo 22% nikada ne koristi ovu mogućnost. Slična situacija je i u Irskoj, gdje 73% radnika praktikuje rad na daljinu, a 27% isključivo radi iz kancelarije.

Finska takođe bilježi visok procenat rada od kuće – 70% zaposlenih kombinuje rad na daljinu i rad u kancelariji, dok 30% uopšte ne koristi tu opciju. Njemačka ne zaostaje mnogo, sa 69% radnika koji rade potpuno ili djelimično od kuće i 31% koji su stalno prisutni na svom radnom mjestu.

U Belgiji 66% zaposlenih radi potpuno ili djelimično od kuće, dok 34% uvijek radi iz kancelarije. Slična situacija je i u Švedskoj, gdje 65% radnika koristi fleksibilne radne uslove, dok 35% isključivo obavlja posao sa svog radnog mjesta.

U Poljskoj 63% zaposlenih praktikuje rad na daljinu, dok 37% nikada ne koristi ovu opciju. Francuska bilježi nešto niži procenat – 62% zaposlenih ima mogućnost rada od kuće, dok 38% stalno dolazi u kancelariju. Češka se nalazi na sličnom nivou, sa 60% zaposlenih koji rade potpuno ili djelimično na daljinu, dok 40% ostaje u tradicionalnom radnom okruženju.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Danska prednjači sa 60% zaposlenih koji rade potpuno ili djelimično od kuće, dok 40% uvijek radi iz kancelarije. Slične trendove prate Letonija i Španija, gdje 57% radnika koristi fleksibilne radne modele, dok 43% obavlja posao isključivo sa svog radnog mjesta.

Austrija bilježi nešto niži procenat – 56% zaposlenih ima mogućnost rada na daljinu, dok 44% ostaje u tradicionalnom radnom okruženju. Na Malti 54% radnika koristi rad od kuće, dok 46% nikada ne koristi ovu opciju.

Bugarska i Litvanija imaju identičan odnos – 53% zaposlenih praktikuje rad na daljinu, dok 47% isključivo radi iz kancelarije. Estonija se nalazi pri dnu ove liste, sa 51% radnika koji imaju fleksibilne radne uslove, dok 49% i dalje radi isključivo iz firme.

U Mađarskoj, 51% radnika koristi potpuni ili djelomični rad od kuće, dok 49% nikada ne radi od kuće. U Rumuniji, 47% radnika radi od kuće, dok 53% to ne praktikuje. U Sloveniji, 46% radnika ima mogućnost rada od kuće, a 54% nikada ne koristi ovu opciju. U Italiji, 44% koristi rad od kuće, dok 56% ostaje pri tradicionalnom načinu rada. U Portugalu, 43% radnika koristi rad od kuće, dok 57% ne. U Hrvatskoj, samo 37% radnika ima ovu opciju, a 63% nikada ne radi od kuće. U Grčkoj, 28% radnika ima mogućnost rada od kuće, dok 72% ne koristi ovu opciju. Kipar ima najniži procenat, sa samo 24% radnika koji rade od kuće, dok 76% nikada ne praktikuje rad od kuće.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Veliki infrastrukturni zamah na Starom aerodromu: Rekonstrukcija Ulice cara Lazara biće završena do početka školske godine

Utorak, 04.08.2026 | 17:38

U toku su radovi na temeljnoj rekonstrukciji Ulice cara Lazara na Starom aerodromu a radovi na jednoj od najznačajnijih i najfrekventnijih saobraćajnica u ovom dijelu grada biće završeni do početka nove školske godine. Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović obišao je danas gradilište, ističući da je prioritet da radovi budu završeni do 1. septembra.

Akcija Stranac: Tokom jula 48 osoba protjerano, 51 prinudno udaljeno

Srijeda, 05.08.2026 | 08:25

Iz Uprave policije (UP) saopšteno je da je tokom jula protjerano 48 stranih državljana, dok je 51 prinudno udaljeno.

Vuksanović čestitao Dan pobjede: Hrvati u Crnoj Gori zahvalni Hrvatskoj na trajnoj brizi i podršci

Srijeda, 05.08.2026 | 10:42

Povodom Dana pobjede, domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, u ime Hrvatske građanske inicijative i svoje lično, svim Hrvaticama i Hrvatima u Republici Hrvatskoj, Crnoj Gori i širom svijeta upućujem iskrene i srdačne čestitke, saopštio je Adrijan Vuksanović, predsjednik Hrvatske građanske inicijative (HGI).

Preokret u porodičnoj drami Luke Dončića: Bivša vjerenica želi dogovor van suda

Srijeda, 05.08.2026 | 09:06

U slučaju Luke Dončića i njegove bivše vjerenice Anamarije Golteš dogodio se neočekivan obrt.

Mandić: Gusinje postaje prepoznatljiva evropska destinacija ekoturizma

Srijeda, 05.08.2026 | 08:29

Gusinje se iz godine u godinu sve uspješnije pozicionira na evropskoj mapi ekoturizma, a dalji razvoj saobraćajne i druge infrastrukture ključan je za kvalitet života građana i razvoj turističkih potencijala, poručio je predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić u čestitki povodom Dana opštine.

Dragaš: Neću učestvovati u radu Savjeta Agencije za sajber bezbjednost dok se ne otklone nezakonitosti

Srijeda, 05.08.2026 | 16:36

Predstavnik Generalnog sekretarijata Vlade Crne Gore u Savjetu Agencije za sajber bezbjednost Goran Dragaš saopštio je da neće učestvovati u daljem radu Savjeta dok se ne obezbijede zakonski uslovi za njegovo funkcionisanje, navodeći da predsjednik Savjeta istovremeno obavlja funkciju vršioca dužnosti generalnog direktora Direktorata za infrastrukturu, informacionu bezbjednost, digitalizaciju i e-servise, što, kako tvrdi, predstavlja nepravilnost i potencijalni sukob interesa.

I sjutra sunčano i toplo - Ove TEMPERATURE donosi četvrtak

Srijeda, 05.08.2026 | 15:30

U četvratak nas očekuje sunčano i veoma toplo vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Novi filmovi na repertoaru bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 05.08.2026 | 15:23

Od četvrtka 6. avgusta na repertoaru bioskopa Cineplexx Big Fashion naći će se novi filmovi

EPCG: Privremeni prekidi u napajanju zbog radova na dalekovodu Gvozd – Nikšić

Srijeda, 05.08.2026 | 15:19

Elektroprivreda Crne Gore obavijestila je javnost da će zbog radova koje izvodi Green Gvozd d.o.o., kompanija u vlasništvu EPCG, na izgradnji 110 kV dalekovoda Gvozd – Nikšić, doći do privremenih prekida u napajanju električnom energijom u pojedinim naseljima.

Ulcinjanin osumnjičen da je tukao vanbračnu suprugu i prijetio joj smrću

Srijeda, 05.08.2026 | 15:10

Osnovno državno tužilaštvo u Ulcinju odredilo je zadržavanje do 72 časa i Osnovnom sudu u tom gradu podnijelo predlog za određivanje pritvora protiv Ulcinjanina H.B.

Bred Pit povukao novi pravni potez protiv Anđeline Džoli: Traži njene finansijske podatke

Srijeda, 05.08.2026 | 15:07

Holivudski glumac Bred Pit podnio je novi zahtjev protiv bivše supruge Anđeline Džoli, što je najnoviji korak u dugogodišnjem pravnom sporu koji traje još od njihovog razlaza 2016. godine.

Dio rakete SpaceX-a udario u Mjesec, NASA očekuje novi krater

Srijeda, 05.08.2026 | 15:00

Dio rakete kompanije SpaceX, težak oko četiri tone, koji je od prošle godine nekontrolisano kružio svemirom, udario je velikom brzinom u Mjesec. Iako ovaj događaj ne predstavlja nikakvu opasnost za Zemlju, naučnici očekuju da je na površini Zemljinog prirodnog satelita nastao novi krater.

Gusinje: Policija identifikovala dvije osobe zbog isticanja zastave sa simbolima tzv. Velike Albanije

Srijeda, 05.08.2026 | 14:40

Protiv D.D. (28) i V.B. (19) iz Gusinja podnijet je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka zbog isticanja zastave sa simbolima tzv. Velike Albanije tokom javne priredbe održane 3. avgusta na gradskom trgu u Gusinju, nakon što je tužilaštvo ocijenilo da u ovom događaju nema elemenata krivičnog djela koje se goni po službenoj dužnosti.

Šahmanović: CBAM mora biti instrument koji podstiče dekarbonizaciju, a ne prepreka investicijama i razvoju

Srijeda, 05.08.2026 | 14:21

Inicijativa koju je osmislio i pokrenuo ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović, a koju su jednoglasno podržali ministri energetike zemalja Zapadnog Balkana, ostvarila je značajan iskorak na evropskom nivou, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Bruner: Razgovara se o centrima za migranate u zemljama van EU

Srijeda, 05.08.2026 | 14:12

Komesar EU za unutrašnje poslove i migracije Magnus Bruner potvrdio je da se na nivou EU razgovara o centrima za povratak migranata.