Utorak, 18.03.2025 | 11:16
IZVOR: cdm.me

Mujović: PORAŽAVAJUĆE da odbornici opozicije iz bifea broje koliko nas ima

Sjednica Skupštine Glavnog grada koja je trebalo da bude održana 13. marta, a koja je prekinuta zbog nedostatka kvoruma, nastavljena je danas.




Foto: YouTube screnehsot/Skupština Crne Gore

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović je naveo da se osjeća poraženo što su odbornici opozicije na prethodnoj sjednici morali da „vire iz bifea i broje koliko nas je u sali“.

„Tačan broj ugroženih građana ne znam, ali blizu je 180 ili 200 hiljada, a dešava se kao posljedica toga što želim da ovaj grad funkcioniše. Grad će funkcionisati onda kada budu funkcionisale gradske službe i preduzeća. Da bi se to desilo potrebno je da se formiraju odbori direktora i da počne da se radi ono što je u interesu građana. Rekao bih da nemate razloga za ponos kako je protekla neodržana sjednica, jer se i ja poraženo osjećam. Moja želja je bila da sa opozicijom gradim najkorektnije odnose. Prvi moj zadatak i obaveza bila je da ću konsultovati kolegu sa Mašinskog fakulteta da napravimo komisiju u kojoj će biti delegiran jedan od profesora Mašinskog fakulteta kako bi nabavka novih autobusa bila napravljena na pravi način. Moja prva aktivnost nakon sjednice bila je da pozovem dekana Mašinskog fakulteta da mi delegira profesora kako bi bio ozbiljan prema opoziciji. Naredni korak bio je odgovor na poziv odbornika Perića, koji je govorio da se za kućice za Proljećni pazar član komisije odredi iz zanatske komore. Sve to radim da bi imali korektne odnose. Na sjednici koja nije održana sam se bijedno osjećao iz samo jednog razloga – gledam odbornike opozicije koji vire iz bifea i broje nas koliko nas je ovdje. To je poražavajuće. Samo zbog toga se tako osjećam. Vas ne brinu potrebe građana, već i dalje čisto politikanstvo“, istakao je Mujović, navodeći da trpi kritike od koalicionih parntera jer previše poštuje opoziciju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Hamilton: Znam šta moram da radim u borbi za titulu

Petak, 26.06.2026 | 21:21

Vozač Ferarija Luis Hamilton poručio je da ga iskustvo iz Formule 1 može dodatno pogurati u eventualnoj borbi za šampionsku titulu, uz naglasak da njegov tim mora nastaviti da se bori protiv vodećeg Mercedesa.

Knežević: Beograd nije kriv za krizu u Crnoj Gori, srpski jezik mora u Ustav

Petak, 26.06.2026 | 19:54

Pred Crnom Gorom je vrelo političko ljeto. Ustavne promjene, evropska agenda, pravosuđe i odnosi unutar vladajuće većine dominiraju javnom scenom, a lider Demokratske narodne partije Milan Knežević jedan je od najglasnijih aktera u tim raspravama.

Drašković: Ako se trend nastavi, pred nama je najbolja sezona do sada

Petak, 26.06.2026 | 21:10

U Crnoj Gori trenutno boravi oko 100 hiljada turista, što je 10 odsto više nego prošle godine, kazao je državni sekretar u Ministarstvu turizma Petar Drašković.

IJZCG: Svjetski problem droga, novi izazovi, inovativni odgovori

Petak, 26.06.2026 | 20:23

Svjetski dan borbe protiv droga i nezakonite trgovine drogama obilježava se u cilju podizanja svijesti o ovom velikom javnozdravstvenom problemu. Ovaj dan je ustanovljen od strane Ujedinjenih nacije (UN) kao globalna kampanja koja ističe opasnosti ilegalnih droga, nove izazove na tržištu droga, bori se protiv stigme i naglašava prevenciju i liječenje zasnovane na dokazima - saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje.

Đoković savladao Pola u egzibiciji pred Vimbldon

Petak, 26.06.2026 | 21:00

Srpski teniser, Novak Đoković savladao je danas Amerikanca Tomija Pola u egzibicionom meču pred Vimbldon.

Bijelsa: Nismo imali sreće, preuzimam odgovornost za neuspjeh

Subota, 27.06.2026 | 15:30

Urugvaj je na dva uzastopna Svjetska prvenstva takmičenje završavao u grupnoj fazi. Selektor te selekcije Marselo Bijelsa da nisu imali sreće

Kako lakše kontrolisati apetit tokom mršavljenja: Ove metode mogu pomoći

Subota, 27.06.2026 | 15:11

Kalorijski deficit predstavlja osnovu procesa mršavljenja, ali mnogima je upravo kontrola apetita najveći izazov, posebno kada je teško odoljeti određenim namirnicama.

„Ajkule“ izgubile od SAD

Subota, 27.06.2026 | 15:02

Crnogorski vaterpolisti poraženi su od Sjedinjenih Američkih Država 12:11 (4:5, 4:2, 2:2, 2:2) u prvoj od tri prijateljske utakmice koje ove dvije reprezentacije igraju u okviru zajedničkih priprema u Los Anđelesu.

Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan

Subota, 27.06.2026 | 14:55

Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Jovanović: Čast je biti dio najboljeg kluba u državi

Subota, 27.06.2026 | 14:33

Kapiten omladinske reprezentacije Crne Gore, Matija Jovanović, ozvaničio je saradnju sa FK Budućnost.

Hrvatska pod pritiskom: Poraz od Gane “vatrene” bi poslao kući

Subota, 27.06.2026 | 14:07

Šanse Hrvatske da se u nokaut fazu Svjetskog prvenstva plasira kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija znatno su umanjene nakon raspleta utakmica odigranih prethodne noći.

Rasvijetljena krađa u Kotoru, uhapšena dva Gruzijca, za trećim se traga

Subota, 27.06.2026 | 13:46

Policija u Kotoru rasvijetlila je tešku krađu u kojoj je Tivćaninu ukradeno preko 11.200 eura. Dva osumnjičena Gruzijca lišena su slobode, a za trećim se traga. Pronađen je i dio ukradenog novca.

Šest kandidata u trci za direktora Uprave carina: Ministarstvo finansija daje završnu riječ

Subota, 27.06.2026 | 13:29

Na konkurs za direktora Uprave carina prijavili su se Nebojša Kaljević, Maja Vučinić, Siniša Raičević, Miroslav Raonić, Predrag Radovanović i Gojko Kalezić, a predlog za izbor kandidata trebalo bi da donese Ministarstvo finansija.

Apelacioni sud potvrdio presudu Harviju Vajnstinu za silovanje

Subota, 27.06.2026 | 13:19

Apelacioni sud potvrdio je presudu bivšem holivudskom filmskom producentu Harviju Vajnstinu za silovanje i seksualni napad 2022. godine u Kaliforniji u petak i naložio sudiji niže sudske instance, da ponovo izrekne presudu. Tročlano vijeće Apelacionog suda Drugog okruga Kalifornije ovu oduku je donijelo jednoglasno, piše “CBS News”, prenosi Tanjug.

Đeljošaj: Snažna mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta

Subota, 27.06.2026 | 13:05

Povodom Međunarodnog dana malih i srednjih preduzeća, upućujem iskrene čestitke svim preduzetnicima, privrednicima i zaposlenima koji svojim radom, znanjem i posvećenošću svakodnevno doprinose razvoju crnogorske privrede, poručio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj.